مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
CPU:INTEL Core I7 4930K
FAN:ANTEC 920 H2O
RAM:CORSAIR Vengeance 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P9X79-PRO
VGA:MSI Geforce GTX 760 2GB DDR5
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:785W GREEN
CASE:GREEN X7

این سیستم حدود 6400 درمیاد و برای ادیت و تدوین قویترین پردازنده ی موجود PC رو داره، کارتش هم معمولیه و برای Viewport گرفتن قوی هست، اما کارت رندر حرفه ای نیست( ضرورتی هم نداره باشه)
اگر سیستم قویتر می خوای می تونی توی رنج قطعات سروری دنبال مادربردی باشی که دو سوکته باشه و بجای 6 هسته می تونی 12 یا 16 هسته ی پردازشی داشته باشی!
میشه بر پایه این سیستم سروری که اشاره کردین هم یه کانفیگ بهم بدی فرشید جان ؟ باید چندتاش رو ارائه بدم تا رئیسم روش فکر کنه و یکی رو انتخاب کنن !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام بهترین کارتی که میشه با i3 530 بست و زیاد راندمانش کم نشود چیست؟بودجه تا 800 تومن برای کارت گرافیک دارم

شما هر کارتی بخری بسته به موتور بازی که چقدر بار پردازشی روی پردازنده بزاره و پردازنده ی شما گلوگاه بشه ممکنه راندمانش کم بشه، بازیهایی مثل AC3/4 که پردازنده ی قوی احتیاج دارن از این دسته هستن.
تا 800 میشه AMD R9 270X یا GTX 660 رو خرید.

میشه بر پایه این سیستم سروری که اشاره کردین هم یه کانفیگ بهم بدی فرشید جان ؟ باید چندتاش رو ارائه بدم تا رئیسم روش فکر کنه و یکی رو انتخاب کنن !

CPU:2*INTEL Xeon E5-2650-16 THREAD PER CPU
RAM: 8*8GB DDR3 1333 ECC
M/B:SUPERMICRO X9DR7
HDD:Seagate 15K 300GB SAS+SEAGATE 2TB SATA
POWER:750W HP
CASE:GREEN SR-12

حدود 14900 خواهد شد.

این ترکیب دو پردازنده ای هست که هر کدوم 16 باکت رندرر و در کل 32 باکت رندرر رو موقع تولید خروجی ایجاد خواهند کرد که نسبت به 12 هسته ی پردازشی سیستم PC بسیار قویتر هست.
میشه یه پردازنده و 4 تا ماجول رم رو ازش کم کرد که میشه ترکیب تک پردازنده ای زئون با 32 گیگ رم که قیمتش حدود 9750 درمیاد، اما هنوز 16 تا Thread خواهد داشت.

با چند دستگاه از اینها میشه یه Render Farm واقعی ایجاد کرد!

aminmoradi

کاربر سایت
Dec 4, 2012
218
نام
امین
سلام دوستان
این قطعات رو داشتم : E5200 , GTX460 GLH GS , P5Kpl1600 , 4GB ram
حدود 2 سال پیش یه منبع تغذیه Next 850Watt گرفتم 28 تومن.مشکللی هم نداشتم تا حالا.
الان این قطعاتو خریدم : i53470 , GTX460 GLH GS , P8B75-V , 8 GB ram
میخوام ببینم با همون منبع تغذیه مشکلی پیش میاد؟؟ آخه قیمتایی که اینجا شما واسه منبع تغذیه های پیشنهادی میدین کجا و اون 28 تومن من کجا؟؟ چرا اینهمه اختلاف قیمت هست؟؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان
این قطعات رو داشتم : E5200 , GTX460 GLH GS , P5Kpl1600 , 4GB ram
حدود 2 سال پیش یه منبع تغذیه Next 850Watt گرفتم 28 تومن.مشکللی هم نداشتم تا حالا.
الان این قطعاتو خریدم : i53470 , GTX460 GLH GS , P8B75-V , 8 GB ram
میخوام ببینم با همون منبع تغذیه مشکلی پیش میاد؟؟ آخه قیمتایی که اینجا شما واسه منبع تغذیه های پیشنهادی میدین کجا و اون 28 تومن من کجا؟؟ چرا اینهمه اختلاف قیمت هست؟؟
دلیلش مشخصه پاور شما متفرقه س یعنی خروجی واقعی ش 850w نیست و حدودا 350w هستش (با احتساب راندمان کمتر از %80) و خیلی شانس آوردی که تا الان برای کارت گرافیکت مشکلی پیش نیومده البته احتمال اینکه تو این مدت با افت کارایی کار میکرده خیلی زیاده ولی خوب کار به صدمه نرسیده !
این حالت کلی قضیه بود عوامل دیگه ای که تو قیمت نهایی تاثیر میذاره ، نوع استانداردی که سازمان EPRI برای پاور در نظر میگیره ، نوع اتصالات خروجی ، وضعیت جنس و نوع کابل (برای مسیر دهی داخل کیس) ، نوع سیستم تهویه و کلا طراحی پاور و... اینا همه برای برندهای معتبر تو سری و مدل های مختلف مشخص شده که تاثیر مستقیم تو قیمت پاور میذاره !
در کل پیشنهاد من اینه که پاور تعویض بشه و اگر بخوایم آینده رو هم در نظر بگیریم شما حداقل به یدونه GREEN GP600A-EU یا سری جدیدش GP600A-HP نیاز داری.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام من یک هارد4ترابایت wd سری بلک میخوام قیمتش چقدره و از کجا میتونم تهیه کنم(تو مشهد اگه جایی هست)

سری بلک خیلی گرونه اگرم پیدا بشه، اینجا هم حدود 1650 تومن هست!
توصیه من اینه که دو تا 2 ترابایتی SEAGATE 7200 64MB بخری که حدود 570 تومن درمیاد باهمون راندمان.

شما مشخص کن دنبال سرعت هم هستی یا فقط ظرفیت بالا؟
اگر فقط ظرفیت برات مهمه که یه Storage معمولی 3 یا 4 ترابایتی هم کفایت می کنه، هم می تونی از سری WD GREEN بگیری که دور پایین هست و هم همون SEAGATE که گفتم .
اگر سرعت هم مهمه که فقط SEAGATE 7200 یا WD BLACK باید بگیری که دومی الکی گرونه، میمونه اولی

خوب سرعت مهمترین فاکتوره برام ولی میخوام حافظش در کمترین حالت3 به بالا باشه وبا توجه به بودجم
WD Caviar Black 3 TB HDD رو انتخاب میکنم نظر شما چیه؟اگه این هارد رو بگیرم به چه قیمتی وبا چه گارانتی؟مدت گارانتیش چقدره؟

Western Digital Red NAS Hard Drive WD30EFRX 3TB این هارد از نظر سرعت چطوره نسبت به هارد3بلک؟

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا

CPU:2*INTEL Xeon E5-2650-16 THREAD PER CPU
RAM: 8*8GB DDR3 1333 ECC
M/B:SUPERMICRO X9DR7
HDD:Seagate 15K 300GB SAS+SEAGATE 2TB SATA
POWER:750W HP
CASE:GREEN SR-12

حدود 14900 خواهد شد.

این ترکیب دو پردازنده ای هست که هر کدوم 16 باکت رندرر و در کل 32 باکت رندرر رو موقع تولید خروجی ایجاد خواهند کرد که نسبت به 12 هسته ی پردازشی سیستم PC بسیار قویتر هست.
میشه یه پردازنده و 4 تا ماجول رم رو ازش کم کرد که میشه ترکیب تک پردازنده ای زئون با 32 گیگ رم که قیمتش حدود 9750 درمیاد، اما هنوز 16 تا Thread خواهد داشت.

با چند دستگاه از اینها میشه یه Render Farm واقعی ایجاد کرد!

فرشید جان این سیستم گرافیک نداره ؟ گرافیک آنبوردش خیلی ضعیفه ، جواب میده ؟
باید به مانیتور های 27" رزولوشن بالا با ورودی HDMI ( چند مدل از این نوع مانیتور ها هم پیشنهاد بدید بهم ) متصل بشن که این فقط پورت VGA داره

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خوب سرعت مهمترین فاکتوره برام ولی میخوام حافظش در کمترین حالت3 به بالا باشه وبا توجه به بودجم
WD Caviar Black 3 TB HDD رو انتخاب میکنم نظر شما چیه؟اگه این هارد رو بگیرم به چه قیمتی وبا چه گارانتی؟مدت گارانتیش چقدره؟

Western Digital Red NAS Hard Drive WD30EFRX 3TB این هارد از نظر سرعت چطوره نسبت به هارد3بلک؟

سرعت هاردای مکانیکی تفاوت زیادی با هم نمی کنن، شما حتی اگر مدل پرسرعت هم می خوای به خاطر قیمت بالای سری بلک منطقی نیست به سراغ خرید مدل 3 ترابایتی بری، همون مدل 2 ترابایتی 7200 دور از SEAGATE رو بخری هم سرعت بالایی خواهی داشت و هم ظرفیت مناسب.

سری RED هم برای سرورها با تعداد عملیات خواندن/نوشتن زیاد طراحی و بهینه شده، مناسب کارهای PC نیست.

دوستان کسی قیمت کارت 6700HD مال شرکت HIS رو داره?
یک گیگ DDR5

اینی که شما نوشتی مدل نیست، یه سری هست که شامل مدلهای مختلف میشه و دیگه هم تولید نمیشه، بجاش سری 7000 و سری R7/R9 اومدن
چقدر بودجه دارید برای کارت و برای چه کاری لازم داری؟

فرشید جان این سیستم گرافیک نداره ؟ گرافیک آنبوردش خیلی ضعیفه ، جواب میده ؟
باید به مانیتور های 27" رزولوشن بالا با ورودی HDMI ( چند مدل از این نوع مانیتور ها هم پیشنهاد بدید بهم ) متصل بشن که این فقط پورت VGA داره

گرافیک آنبردش اصلا برای کار شما مناسب نیست، اما دلیلی هم نداره که از این سیستم برای بازبینی یا Preview گرفتن استفاده بشه، این یه ابرکامپیوتر هست مختص رندر گرفتن کارهای شما!
یه PC مثل مدلی که در پست قبلی معرفی شد رو بعنوان کلاینت اختصاص بدید که کارت گرافیکی قوی داشته باشه و مستقیم باهاش کار طراحی و بازبینی رو انجام بدید، فقط وقتی کار نهایی شد رندر فاینال رو به سیستم ابرکامپپیوتر بسپارید، از لحاظ ابعاد و نویز هم معمولا طوری نیست که کنار کاربر قرار بگیره( سیستم سرور هست و معمولا اتاق سرور با تهویه ی اختصاصی لازم داره.

البته اگر بخواید می تونید روش یه کارت گرافیکی قوی هم بزارید که اون رو هم باید هزینش رو اضافه کنید، اما این کار معمول نیست.

مانیتور 27 اینچی هم توی بازار کم داریم، فعلا بالای 23 اینچ چیزی برای توصیه نیست.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
سلام یه سیستم حداکثر1300چی پیشنهاد میدین با موس و اسپیکر و..خلاصه همه چیش1300شه..برافامیلمون میخوام شاید باهاشم بازی کنه با تنظیمات پایین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه سیستم حداکثر1300چی پیشنهاد میدین با موس و اسپیکر و..خلاصه همه چیش1300شه..برافامیلمون میخوام شاید باهاشم بازی کنه با تنظیمات پایین

خب این مبلغ خیلی کمه برای یه سیستم کامل، برای سیستم اداری هم کمه، چه برسه که بخواد بازی هم بکنه
سیستم زیر توصیه میشه:

CPU:INTEL CORE i3 3220
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2
MOUSE/KEY:GENIUS
اینا حدود1200 میشه و گرافیکش هم آنبرد هست، یه اسپیکر هم به انتخاب خودت برداری سقف بودجه رعایت میشه.

دارمش
میخوام بفروشم نمیدونم چه قیمتیه

مدل دقیقش رو با برنامه ی GPU-z ببین بگو تا بشه فهمید چه مدلی هست.

.Maximum.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
298
سلام ایا خنک کننده TUNIQ TOWER 120 EXTREME2برای cori7 3770k مناسب هست.فن فابریک خودش اصلا به درد نمیخوره و تا فرکانس پردازنده را بالا میبرم دما به شدت افزایش پیدا میکنه.حالا من دقیقا نمیدونم کارایی این خنک کننده چقدر هست اما بیشتر به خاطر قیافه زیبا و هماهنگی که از نظر ظاهری با کیس و قطعاتم داره انتخابش کردم.بازم اینجا مطرح کردم تا ببینم نظر شما چیه؟ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام ایا خنک کننده TUNIQ TOWER 120 EXTREME2برای cori7 3770k مناسب هست.فن فابریک خودش اصلا به درد نمیخوره و تا فرکانس پردازنده را بالا میبرم دما به شدت افزایش پیدا میکنه.حالا من دقیقا نمیدونم کارایی این خنک کننده چقدر هست اما بیشتر به خاطر قیافه زیبا و هماهنگی که از نظر ظاهری با کیس و قطعاتم داره انتخابش کردم.بازم اینجا مطرح کردم تا ببینم نظر شما چیه؟ممنون

بله، Tuniq Tower مناسب هست و از فن استوکش که خیلی بهتره، کم صداتر هم هست.
البته اگر قصد اورکلاک داشته باشید می تونید مدل قویتر هم بردارید اما دیگه باید بالای 200 تومن برای یه ایرکولینگ حرفه ای هزینه کنید یا حدود 450 تومن برای واترکولینگ خوب بدید.

aminmoradi

کاربر سایت
Dec 4, 2012
218
نام
امین
سلام من این سیستمو دارم آیا پاور Green GP530A-eu بهش میخوره . کارم باهاش راه میافته؟
CPU : Core i5-3470
Ram: 2* 4 GB
Main : P8B75-V
GPU : GTX 460 GLH-GS
لطفا دقیق جواب بدین میخوام برم پاور رو بخرم.دستمم خیلی تنگه :((

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
خب این مبلغ خیلی کمه برای یه سیستم کامل، برای سیستم اداری هم کمه، چه برسه که بخواد بازی هم بکنه
سیستم زیر توصیه میشه:

CPU:INTEL CORE i3 3220
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2
MOUSE/KEY:GENIUS
اینا حدود1200 میشه و گرافیکش هم آنبرد هست، یه اسپیکر هم به انتخاب خودت برداری سقف بودجه رعایت میشه.
الان این فقط کیس؟؟مانیتور چی؟؟:D
بهم گفت1300میخواد هزینه کنه یعنی کل سیستم کیس و مانیتور و..
حالا تا1400هم شد عیب نداره من فقط بهش پیشنهاد میدم
خلاصه تا1300یا1400یه سیستم کامل چی میشه خرید یه سیستم خونگی کارای عادی.بازی هم زیاد مهم نیست
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر