مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید عزیز
میخاستم ببینم فرق سرعت وکارایی بین ssd با هارد وسترن مشکی چقدره؟
موندم ssd 60g بخرم یا وسترن مشکی 1ترا
مرسی
اصلا هارد معمولی چه سری بلک باشه و چه دابل بلک باز هم در سرعت خواندن و نوشتن خطی حدود سه برابر کندتر و در میانگین زمان دسترسی بین ده تا پانزده برابر ضعیفتر عمل می کنه!!

معمولا یه ssd کم ظرفیت برای ویندوز و یه هارد دیسک معمولی برای برنامه های دیگه توصیه میشه.
ج
سلام یه هدفون بیسیم با کیفیت صدای قابل قبول تا100تومن میخواستم.
با اون بودجه هدفون سیمی خوب هم نمیشه خرید, باید از مدلهای متفرقه انتخاب کنید یا یه مدل سیم دار با کیفیت معمولی از برند فیلیپس بردارید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کمترین سیستمی که این نیاز ها رو برطرف کنه . با مانیتور
طراحی وبسایت
فتوشاپ
اینترنت

- - -ویرایش - - -

همچنین لبتاب

CPU:Core i3 3220
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GT 620 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2
MONITOR:SAMSUNG S20B375

این حدود 1700 تومن میشه و برای موارد بالا مناسبه، پایینتر از این هم میشه بست اما در کار فتوشاپ و اجرای همزمان برنامه های بالا تاخیری ایجاد میشه که ممکنه آزار دهنده باشه و قیمت هم نهایت حدود 300 تومن کمتر میشه که ارزش نداره.

برای لپ تاپ هم باید برای مدلهای مناسب( نه لزوما هم قدرت) حدود 1700 یا بالاتر هزینه کنید.

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
من میخوام هارد دیسک بگیرم بودجه من هم 200 تا 250 تومن هست. توی این محدوده قیمتی میشه هارد 1T گرفت؟

جه هاردی پیشنهاد میدید که بگیرم؟(الان 500 گیگ دارم می خوام با حجم بیشتر کنم)

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
سلام مجدد.
اگه قسمت شه میخوام یدونه هدفون بگیرم برا موزیک. Audiophile باشه چه بهتر.
بعد کلی تحقیق رسیدم یه 3 تا برند زیر که تقریبا هم همشون موجود هستن.
AKG و Beats و Sennheiser.
از AKG اطلاعات زیادی ندارم.
میمونه 2 تای بعدی.
توی سایتهای خارجی عاشقان صدا کیفیت سن هایزر رو بیشتر از بیتس میدونن.
لب کلام اکثر ریویو هاشون اینه که صدای سن هایزر به نسبت رقیبش خیلی طبیعی تر هست یعنی Natural. و حتی اینو هم میگن که بیتس قیمتش بیخودی گرونتره. و بیتس بیشتر به درد گیم میخوره.
الان سوال من اینه که مطالب بالا رو کسی از دوستان تایید میکنه یا تجربه اش رو داره ؟
انتخاب من Sennheiser HD 598 هستش. آیا تو این رنج قیمت چیز بهتری هم میشه گرفت ؟
ممنون از وقتی که میزارین.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام به همه ی دوستان
من میخوام اسپیکر بخرم میخواستم بدونم برای انتخاب یک اسپیکر خوب باید به چه چیزهایی توجه کرد و بهترین کدوم یک از برندها جزو بهترینها هستند؟
اگه میشه چندتا اسپیکر تا قیمت200-150 معرفی کنید که ساب و ریموت کنترل داشته باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
تا 500 تومن چه رم{ddr3 1333} و سی پی یو{amd} ای میتونم ببندم که از اینا بهتر باشند:
ram:2gb ddr3 1333
cpu: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz

احتمال داره روی مادربردی که دارید نشه یه پردازنده ی سریعتر رو که ارزش خرید هم داشته باشه نصب کرد، مدل مادربرد رو بگید تا سریعترین پردازنده هایی رو که پشتیبانی می کنه بررسی کنیم
برای رم هم کافیه یه ماجول 2 گیگ دیگه از همون برند و مدل کنار ماجول فعلی نصب کنید.

من میخوام هارد دیسک بگیرم بودجه من هم 200 تا 250 تومن هست. توی این محدوده قیمتی میشه هارد 1T گرفت؟

جه هاردی پیشنهاد میدید که بگیرم؟(الان 500 گیگ دارم می خوام با حجم بیشتر کنم)

شما با 220 تومن می تونی یه هارد 1 ترابایتی 64 مگ بافر و 7200 دور از SEAGATE رو بخری.

سلام مجدد.
اگه قسمت شه میخوام یدونه هدفون بگیرم برا موزیک. Audiophile باشه چه بهتر.
بعد کلی تحقیق رسیدم یه 3 تا برند زیر که تقریبا هم همشون موجود هستن.
AKG و Beats و Sennheiser.
از AKG اطلاعات زیادی ندارم.
میمونه 2 تای بعدی.
توی سایتهای خارجی عاشقان صدا کیفیت سن هایزر رو بیشتر از بیتس میدونن.
لب کلام اکثر ریویو هاشون اینه که صدای سن هایزر به نسبت رقیبش خیلی طبیعی تر هست یعنی Natural. و حتی اینو هم میگن که بیتس قیمتش بیخودی گرونتره. و بیتس بیشتر به درد گیم میخوره.
الان سوال من اینه که مطالب بالا رو کسی از دوستان تایید میکنه یا تجربه اش رو داره ؟
انتخاب من Sennheiser HD 598 هستش. آیا تو این رنج قیمت چیز بهتری هم میشه گرفت ؟
ممنون از وقتی که میزارین.

Beats که اصلا توی دسته ی Audiophile ها نیست! بیشتر تجاری هست تا حرفه ای، از بین دوتای دیگه هر دو برند مدلای خوبی دارن اما مدلهای سنایزر اینجا بیشتر پیدا میشه و برای مانیتورینگ هم حرف نداره، البته بستگی به مدل داره
Sennheiser HD 598 رو هم اگر به بودجت می خوره می تونی انتخاب کنی، جز گرونقیمتای سنایزر هست و البته بسیار با کیفیت و لوکس!

سلام به همه ی دوستان
من میخوام اسپیکر بخرم میخواستم بدونم برای انتخاب یک اسپیکر خوب باید به چه چیزهایی توجه کرد و بهترین کدوم یک از برندها جزو بهترینها هستند؟
اگه میشه چندتا اسپیکر تا قیمت200-150 معرفی کنید که ساب و ریموت کنترل داشته باشه

اگر برای بازی مدنظر دارید باید ترجیحا یه مدل 5.1 خریداری کنید تا صدای جهتی رو توی بازیها داشته باشید و تجربه ی واقع گرایانه ی بازی بیشتر بشه
برای انتخاب هم می تونید از یکی از برندهای LOGITECH و CREATIVE که توی بازار ما هم موجودن(اما خیلی کم شدن) خریداری کنید، اگر نبود که Edifier انتخاب خوبی هست.

متاسفانه معدود مدلهای 5.1 که هنوز موجودن بسیار گرونتر از بودجه ی شما هستند و ممکنه مجبور بشید به همون مدلهای 2.1 اکتفا کنید، مثل LOGITECH Z323 که حدود 200 تومن هست.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام اقا فرشید اسپیکر رو بیشتر برای فیلم و موزیک میخواستم اگه میشه مدلی پیشنهاد بیدید که دارای ساب و ریموت کنترل باشه ?نظرتون درباره ی edifier m3310 چیه؟
فرق بین 2.1 و 5.1 چیست؟

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
کارت گرافیک gtx 660 ti pe oc رو تا چند تا میشه روی مادربورد msi z77a gd65 بست ؟ تا 4 تا ؟ تو اینترنت دیدم 4 تا 660 sli کرده بودن میخواستم ببینم میشه اینکارو روی این مادربورد انجام داد یا نه ...

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
احتمال داره روی مادربردی که دارید نشه یه پردازنده ی سریعتر رو که ارزش خرید هم داشته باشه نصب کرد، مدل مادربرد رو بگید تا سریعترین پردازنده هایی رو که پشتیبانی می کنه بررسی کنیم
برای رم هم کافیه یه ماجول 2 گیگ دیگه از همون برند و مدل کنار ماجول فعلی نصب کنید.
مدل مادربرد:
GA-M68MT-S2P
رم بیشتر تاثیر تو گیم داره یا سی پی یو؟

آخرین ویرایش:

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
مشخصات سیستمم اینه به نظرتون برا نسل دیگه چه تغییراتی لازمه؟
cpu:3570k
ram:2*4 corsair ddr3 1600
mb:giga z68p-ds3
vga:sapphire 6870
power:green680W gamer
case:green x3

سی پی یو شما برای بازی های امروزی و اینده کافی هستش.
مقدار ram شما هم 8گیگابایت هستش که جوابگو همه بازی ها هستش.
فقط کارت 6870 داری که خب در همه بازی ها با این کارت گرافیک نمیشه روی high یا very high بازی کرد.
برای بازی های اینده می تونید صبر کنید تا سری 9000 شرکت amd در پاییز عرضه بشه و در نهایت اقدام به خرید یک کارت گرافیک high-end جدید کنید.
به نظرتون خرید یک 6870 دیگه و کراس کردن با هزینه حدود 550 به صرفه هست؟کارایی چقدر بیشتر میشه؟در این حالت رم گرافیکی 2gb ddr5 کار میکنه یا فقط رم یکی از کارتها فعال خواهد بود؟؟

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
ممنون فرشید
3 مدل ssd 60gb معرفی کن شاید بعضی مدلها گیرنیاد بلخره یکیشو بخرم
فقط من قبلا یه مطلبی خوندم دقیق یادم نیست ولی انگار با بعضی مادربوردها مشکل دارن؟یا یه همچین چیزی دقیق یادم نیست! درسته؟
مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید اسپیکر رو بیشتر برای فیلم و موزیک میخواستم اگه میشه مدلی پیشنهاد بیدید که دارای ساب و ریموت کنترل باشه ?نظرتون درباره ی edifier m3310 چیه؟
فرق بین 2.1 و 5.1 چیست؟

در اینصورت همون ترکیب 2.1 هم کفایت می کنه.
منظور از 2.1 یعنی 2 تا تویتر و یک ووفر
منظور از 5.1 یعنی 5 تا توییتر و یک ووفر.
مدلایی که ریموت داشته باشن فعلا توی مدلای متفرقه هستن، مثل Microlab.

کارت گرافیک gtx 660 ti pe oc رو تا چند تا میشه روی مادربورد msi z77a gd65 بست ؟ تا 4 تا ؟ تو اینترنت دیدم 4 تا 660 sli کرده بودن میخواستم ببینم میشه اینکارو روی این مادربورد انجام داد یا نه ...

اگه جا بشه تا 4 تا هم ساپوذت می کنه ولی بهترین راندمان فعلا از ترکیب 2 کارتی هست و برای 3 کارتی یا 4 کارتی بهینه نیست.

به نظرتون خرید یک 6870 دیگه و کراس کردن با هزینه حدود 550 به صرفه هست؟کارایی چقدر بیشتر میشه؟در این حالت رم گرافیکی 2gb ddr5 کار میکنه یا فقط رم یکی از کارتها فعال خواهد بود؟؟

اگه پاورتون کفایت بکنه می تونه راه حل خوبی باشه بشرط اینکه توی اون بازی خاص درایور شما از CF پشتیبانی کنه که در اینصورت بین 50 تا 80 درصد افزایش راندمان دارید.
رم کارت گرافیکی هم در این حالت 2 برابر نمیشه، هر دو همزمان کار می کنن ولی مقدارش برابر با رم یکی از کارتها خواهد بود.

مدل مادربرد:
GA-M68MT-S2P
رم بیشتر تاثیر تو گیم داره یا سی پی یو؟

تاثیر کارت گرافیک توی بازیها بیشتر از همه هست.
روی مادربردتون می تونید از پردازنده های PHENOM II X4/X6 استفاده کنید که چون دیگه تولید نمیشن باید دست دوم تهیه کنید.

ممنون فرشید
3 مدل ssd 60gb معرفی کن شاید بعضی مدلها گیرنیاد بلخره یکیشو بخرم
فقط من قبلا یه مطلبی خوندم دقیق یادم نیست ولی انگار با بعضی مادربوردها مشکل دارن؟یا یه همچین چیزی دقیق یادم نیست! درسته؟
مرسی

همش مگه چند مدل موجود هست که 3 مدل معرفی کنم؟!
CORSAIR FORCE GS 60GB
CORSAIR NOTREUN 64GB
ADATA SX900 60GB

با هیچ مادربردی هم نباید مشکل داشته باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر