مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

بچه ها تورو خدا به من بگین این سیستم خوبه و مکس چین و اسلیپینگ داگ رو بدون افت فریم اجرا میکنه؟ و قیمتش با هم چند است؟
مادر برد 870 msi
cpu amd 250-x2
کارت گرافیک MSI R6570
پاور هم فک کنم اسمش thenua take 430 w
بچه ها تو رو خدا زود جواب بدید؟

آخرین ویرایش:
بچه ها تورو خدا به من بگین این سیستم خوبه و مکس چین و اسلیپینگ داگ رو بدون افت فریم اجرا میکنه؟ و قیمتش با هم چند است؟
مادر برد 870 msi
cpu amd 250-x2
کارت گرافیک MSI R6570
پاور هم فک کنم اسمش thenua take 430 w
بچه ها تو رو خدا زود جواب بدید؟

سیستم شما اصولا بدرد بازی جدید نمی خوره و فوقش بتونه بازی فیفا رو راحت اجرا کنه، وگرنه تمام قطعاتش دیگه قدیمی و غیر قابل استفاده برای منظور شما هستن.
چون بعضی قطعات مدل آکبند ندارن نمیشه قیمت تعیین کرد

کلا من نظرم عوض شد من حدود 1.400 دستم اومده مشخصات سیتمم اینه می خواستم ارتقابدم بعد قطعاتی که باید عوض بشن رو چقدر میتونم بفروشم
CPU:INTEL CORE I3 540@3.07
M/B:GIGABYTE P55-UD3L
RAM:6GB3 DDR3
VGA:NVIDIA 9500 GT DDR2
POWR:GREEN 480A
HDD:1TB SEGEAT
ODD:PLEXTOR

کلا من نظرم عوض شد من حدود 1.400 دستم اومده مشخصات سیتمم اینه می خواستم ارتقابدم بعد قطعاتی که باید عوض بشن رو چقدر میتونم بفروشم
CPU:INTEL CORE I3 540@3.07
M/B:GIGABYTE P55-UD3L
RAM:6GB3 DDR3
VGA:NVIDIA 9500 GT DDR2
POWR:GREEN 480A
HDD:1TB SEGEAT
ODD:PLEXTOR

شما هارد و رایتر رو می تونی نگه داری، بقیه ی قطعات رو باید عوض کنی، این قطعات رو هم میشه 300 تا 350 فروخت.
این سیستم توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
POWER:600EU GREEN
CASE:GREEN X3

اینا حدود 1730 تومن میشه که برای بودجه ی شما( بعد از فروش قطعات قبلی) مناسب هست.

الان تو لپ تاپ سی پی یو i7 + گرافیک 640 le باشه بهتره یا سی پی یو i5 و گرافیک بالا تر ؟(برا بازی )

مدلهای با گرافیک بالاتر معمولا همگی i7 هستن، ولی در کل اگر گرافیک بالاتر باشه برای بازی مخصوصا در رزولوشن HD مناسب تر هست.

شما هارد و رایتر رو می تونی نگه داری، بقیه ی قطعات رو باید عوض کنی، این قطعات رو هم میشه 300 تا 350 فروخت.
این سیستم توصیه میشه:

اینا حدود 1730 تومن میشه که برای بودجه ی شما( بعد از فروش قطعات قبلی) مناسب هست.

ممنون ببخشید رم های من مشکلی دارن که نمیتونم اضافه کنم این سیستم برا بازی چطوره اگه ارتقا بدم؟اگه 300 تومن دیگه اضافه کنم چقدر تغییر میکنه؟

---------- نوشته در 10:56 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:54 AM ارسال شده بود ----------

این سیستم توصیه میشه:

ممنون ببخشید رم های من مشکلی دارن که نمیتونم اضافه کنم این سیستم برا بازی چطوره اگه ارتقا بدم؟اگه 300 تومن دیگه اضافه کنم چقدر تغییر میکنه؟
case :green x3 رو هم حذف کنید

این سیستم توصیه میشه:

---------- نوشته در 10:56 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:54 AM ارسال شده بود ----------

case :green x3 رو هم حذف کنید

رمهای شما احتمالا 3 تا ماجول 2 گیگی هستن که نباید اینجوری باشه، یعنی تعداد ماجولها باید زوج باشه، الان هم بهترین گزینه خرید دوتا ماجول 4 گیگی هست

برای کیس هم می تونی در ازای حذف کردنش کارت گرافیکت رو به GTX 560Ti یا اگر پیدا بشه GTX 570 ارتقا بدی.

این یه پستیه که تو یه فروم دیگه دادم اینجا کپی میکنم
سلام

من یه CPU عتیقه دارم، Intel Single Core 3.06 ghz Hyper-Threading ، با یه مین برد که حدودا 2 یا 3 سال پیش خریدم(Gigabyte EP31-DS3L).

حالا میخوام یه CPU بخرم، بودجه در حد 200 تومان و کمتر (بیشتر نه)، و ترجیحا میخوام یه چیزی باشه که Outdated نباشه و مشکلات خاصی نداشته باشه. نظرم روی اینتل بود چون در اون صورت فکر کنم لازم نبود مین برد رو عوض کنم اما خب توی این رنج فکر کنم بهترین چیزی که میشه گرفت Q8400 هست ولی بعدا دو سه نفر گفتند که AMD X4 955 بهتر از INTEL هستش ولی تا اونجایی که فهمیدم باید مین برد رو عوض کنم و اونم خودش یه هزینه ای داره.

VGA ام هم ATI HD Series 5000 هست.

خلاصه تو این رنج چی میشه جمع کرد ؟ ترجیحا نیازی به عوض کردن مین برد نباشه.

همونطور که گفتم، خیلیا بهم گفتن که amd کلا P/P ش خوب نیست و اینتل بخر و اینا، حالا شما هم یه راهنمایی کنید.

سوکت مین برد هم 775 هست :|

این یه پستیه که تو یه فروم دیگه دادم اینجا کپی میکنم

همونطور که گفتم، خیلیا بهم گفتن که amd کلا P/P ش خوب نیست و اینتل بخر و اینا، حالا شما هم یه راهنمایی کنید.

سوکت مین برد هم 775 هست :|
اون مین و کلا سوکت 775 ، 3 یا 4 سالی میشه که به تاریخ پیوسته ارزش ارتقاء به هیچ عنوان نداره بخوایم پیشنهاد هم بدیم CPU از این سری دیگه موجود نیست !
در کل باید تو فکر تعویض هر سه قطعه اصلی یعنی CPU , RAM و MAIN باشی در غیر اینصورت فقط پول شما نابود میشه !

اون مین و کلا سوکت 775 ، 3 یا 4 سالی میشه که به تاریخ پیوسته ارزش ارتقاء به هیچ عنوان نداره بخوایم پیشنهاد هم بدیم CPU از این سری دیگه موجود نیست !
در کل باید تو فکر تعویض هر سه قطعه اصلی یعنی CPU , RAM و MAIN باشی در غیر اینصورت فقط پول شما نابود میشه !
حالا چرا رم ؟ :دی

میدونم منقرص شده، با این حال Q8400 هم سوکتش 775 هست دیگه نه ؟ با اینکه قدیمیه اما یعنی ارزش خرید نداره؟

شما تو رنج 200 تومن چی پیشنهاد میدید خودتون ؟ یه مین برد + CPU که بشه با 200-250 اینا جمع کرد و ارزششو داشته باشه. AMD 965 چطوره؟

سلام این سیستم تا چند سال دیگه میتونه همه ی بازی های آینده رو اجرا کنه؟
CPU:Intel Core2Duo E7400 2.8 GHZ 3MB Cache
RAM:2GB DDR2
VGA:Nvidia Geforce 9600 GSO 1.5GB
این سیستم همین الان هم با بازیها مشکل داره چه برسه به آینده !
اگه RAM رو 4GB هم در نظر بگیریم بازم CPU و VGA به شدت محدودیت ایجاد میکنن !
حالا چرا رم ؟
biggrin1.gif

میدونم منقرص شده، با این حال Q8400 هم سوکتش 775 هست دیگه نه ؟ با اینکه قدیمیه اما یعنی ارزش خرید نداره؟

شما تو رنج 200 تومن چی پیشنهاد میدید خودتون ؟ یه مین برد + CPU که بشه با 200-250 اینا جمع کرد و ارزششو داشته باشه. AMD 965 چطوره؟
به این دلیل که DDR2 هستش و از همون 4 سال پیش تا الان DDR2 به DDR3 ارتقاء پیدا کرده !
بله سوکت 775 هستش ، نسبت به CPUـه فعلی خوب مشخصه سریعتر هستش ولی این وسط یه هزینه ای قراره برای 8400 پرداخت بشه که همین قضیه در هر صورت ارزش خریدش رو کم میکنه چرا که شما با 35 تومن بالاتر میتونی CPUـه بروزی مثل i3 2120 رو در نظر بگیری (حالا به جزئیات کاری نداریم) که از نظر کارایی (بیشتر بازی) قابل مقایسه با 8400 نیست !
پیشنهاد من اینه که عجله نکنی جمع کنی بودجه رو به 450 تومن برسونی بعد به فکر ارتقاء قطعه باشی چون با 250 بازم اتفاق خاصی برای شما نمیفته.

آخرین ویرایش:
این مشکلات به چه صورت معلوم میشن؟

به این صورت که یه پردازنده ی 2 هسته ای دو نسل قبل هست و سال پیش هم در اجرای بعضی بازیها مثل GTA و BF3 مشکل داشته و نصف راندمان ایدهآل رو هم نمی تونه تامین کنه
هیچ کدوم از این قطعات دیگه مناسب برای سیستم بازی نیستن و کلا باید ارتقا پیدا کنن.

به این دلیل که DDR2 هستش و از همون 4 سال پیش تا الان DDR2 به DDR3 ارتقاء پیدا کرده !
بله سوکت 775 هستش ، نسبت به CPUـه فعلی خوب مشخصه سریعتر هستش ولی این وسط یه هزینه ای قراره برای 8400 پرداخت بشه که همین قضیه در هر صورت ارزش خریدش رو کم میکنه چرا که شما با 35 تومن بالاتر میتونی CPUـه بروزی مثل i3 2120 رو در نظر بگیری (حالا به جزئیات کاری نداریم) که از نظر کارایی (بیشتر بازی) قابل مقایسه با 8400 نیست !
پیشنهاد من اینه که عجله نکنی جمع کنی بودجه رو به 450 تومن برسونی بعد به فکر ارتقاء قطعه باشی چون با 250 بازم اتفاق خاصی برای شما نمیفته.
والا بودجم به اون حد نمیرسه، حتی احتمالا به 250 هم نمیرسه.
منم زیاد چیز شاخی نمیخوام، یه چیزی میخوام که بهتر از فعلی باشه و توی بازی ساده ای مثل WoW توی یه راید 25 نفره 5 fps نگیرم!

بالاخره هرچی باشه از این CPU عتیقه فعلی که بهتره. حالا سوال من اینه که Q8400 بگیرم یا Phenom II 4x 955/965.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or