مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

خیلی ممنون عزیز. دوست من من مادربردم را عوض نکردم
خواهش
دوست عزیز من که گفتم جواب همون جواب بعد از اولین پستتون هستش ولی باز شما همین سوال رو تکرار میکنی ، این مین دیگه ارزش ارتقاء نداره اصلا CPUش موجود نیست که بخواد پیشنهاد شه باشه هم حتی تو سریعترین مدل باز ارزش خرید نداره !
قبلا هم گفته شده با 300 کار خاصی نمیشه کرد شما MAIN رو باید تعویض کنی حداقل قطعه برای بازی هم تو intel i3 2100 ، CPU یا 2120 و MAIN هم ASUS P8H61-M LE USB3 هستش جمع این دو قطعه در کمترین حالت 415 420 تومن در میاد البته اگه شنبه باز قیمتا بالا نره !

بچه ها من الان یک هارد هیتاچی دارم 1 ترابایت هست.

میخوام الان یک هارد دیگه بگیرم، چی خوبه؟ قیمت داره کسی؟ میخوام ببینم تو چه رنجی هست، چون الان فقط یک درایور خالی دارم با 5 گیگ فضا :|.

پردازنده های Ivy Bridge خودشون رم با باس 1600 رو بصورت رسمی پشتیبانی می کنن، اگر چیپ ست هم ساپورت کنه دیگه مشکلی نیست.
مادربردای این برند حداقل امکانات و سیستمهای کنترلی ولتاژ و مصرف رو دارن و بیشتر برای سیستمای متوسط و ارزون قیمت استفاده می شن.

نظرم اینه که اگه نمی تونی از ASUS برداری یه مدل از MSI انتخاب کن.
Asus امکاناتش جه فرقی با این داره ؟

بچه ها من الان یک هارد هیتاچی دارم 1 ترابایت هست.

میخوام الان یک هارد دیگه بگیرم، چی خوبه؟ قیمت داره کسی؟ میخوام ببینم تو چه رنجی هست، چون الان فقط یک درایور خالی دارم با 5 گیگ فضا :|.
میتونی Seagate Barracuda 1TB رو در نظر بگیری حدودا 176 177 تومن در میاد !
خوب شما یک مادربرد وپردازنده ی قوی که برای کارتم تنگنا ایجاد نکند پیشنهاد کنید حداکثر بودجه 500 تومن
CPU : intel i3 2120
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 520 525 تومن در میاد !
۲۶۰۰k i7 بهتره یا ۳۵۷۰K i5 ؟
3570 بین 5 تا 15 درصد بسته به بازی و برنامه سریعتر هستش !

سلام دوستان گلم لطفا اگه ممکن هست قیمت سیستم زیر را بدبد اگه ممکن هست تکتک یا کلی ممنون
cpu:intel i5 2400
ram:corsair2*4gb ddr3 1600
m/b:asus p8h61&asus
vga:6970 2g ddr5 sapphir & gtx560ti & gtx570 & 6950
hdd:1t wd
odd:asus 24x
power:685w green
case: green falcun
keyboard:microsoft x4
speaker:log z506
monitor:asus vs229h full hd
fan cpu:cooler massster v8
mouse:40000t
دوستان قطعاتی که چند تا پیشنهاد شده کدوم بهتره و از دومیلیون بیشتر نشد بیشتر رو گرافیک حساسم اون انتخابش با خودت و گرافیک کدوم مارکش ارزونتر هست ممنون
دوستان قیمت کل سیستم را بگید چه قدر میشه بعد از دو بیشتر شد ازش بزنید مثل مانیتور ولی گرافیک یه چیزه قوی میخوام تا دو دویست مشکلی نیست

میتونی Seagate Barracuda 1TB رو در نظر بگیری حدودا 176 177 تومن در میاد !

CPU : intel i3 2120
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 520 525 تومن در میاد !

3570 بین 5 تا 15 درصد بسته به بازی و برنامه سریعتر هستش !

درسته می گن ivy bridge تو اورکلاک خیلی داغ می کنه ؟!

---------- نوشته در 06:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:02 PM ارسال شده بود ----------

به نظرتون کیس nzxt apollo به درد این مشخصات سیستم می خوره مشکل کولینگ پیدا نمی کنه

cpu : 3570
main : p8z77-v
vga : 2*560ti
ram : vegance 4gb
power : 750 green

سلام دوستان گلم لطفا اگه ممکن هست قیمت سیستم زیر را بدبد اگه ممکن هست تکتک یا کلی ممنون
vga:6970 2g ddr5 sapphir & gtx560ti & gtx570 & 6950
hdd:1t wd
odd:asus 24x
case: green falcun
keyboard:microsoft x4
speaker:log z506
fan cpu:cooler massster v8
mouse:40000t
دوستان قطعاتی که چند تا پیشنهاد شده کدوم بهتره و از دومیلیون بیشتر نشد بیشتر رو گرافیک حساسم اون انتخابش با خودت و گرافیک کدوم مارکش ارزونتر هست ممنون
دوستان قیمت کل سیستم را بگید چه قدر میشه بعد از دو بیشتر شد ازش بزنید مثل مانیتور ولی گرافیک یه چیزه قوی میخوام تا دو دویست مشکلی نیست

fan cpu:Thermalright 120
vga:MSI gtx570
hdd:1t SEAGATE 7200
odd:SAMSUNG 24x
case: green X5

با مانیتور حدود 2272 تومن میشه، کمتر از اینم نخری بهتره.

درسته می گن ivy bridge تو اورکلاک خیلی داغ می کنه ؟!

---------- نوشته در 06:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:02 PM ارسال شده بود ----------

به نظرتون کیس nzxt apollo به درد این مشخصات سیستم می خوره مشکل کولینگ پیدا نمی کنه

cpu : 3570
main : p8z77-v
vga : 2*560ti
ram : vegance 4gb
power : 750 green

خیر، غلط می گن، در حالت استاندارد خنک تر هم هست! در حالت اورکلاک خیلی زیاد هست که حرارتش زیادتر از نسل قبلی میشه.
شما می خوای پردازنده خنک تر باشه یه کولینگ حرفه ای براش بگیر از مدلهای بازار،

کیس شما هم با اینکه قدیمی هست اما حداقل لازم از نظر تهویه رو داره، ولی عالی نیست. چون شما داری SLIهم می کنی ممکنه برای کارت دوم مشکل ایجاد کنه و حرارت زیادی در قسمت کارت گرافیک ایجاد بشه که کیس از پسش برنیاد، GREEN Infinity یا X7 توصیه میشه.

دوستان نظرتون دربارهی این سیستم چیه ؟

CPU : intel pentuim dual_core E5700 3gh

[TD="width: 50%"] VGA : amd readon hd 6790 [/TD]

[TD="width: 50%"] Mobo : msi p41-c31 (ddr3 [/TD]
[TD="width: 50%"] Memory : 4g ddr 3 [/TD]

پست قبلی در مورد ارتقا پرسیدی شما، دوباره چی شد رفتی سراغ بازدهی سیستم؟! سوالات شما توی Loop افتاده؟! یا صرفا برای دور هم بودن هست؟!

دوستان من بخاطر نرم افزارهای شبیه سازی و سنگینی که کار میکنم نیاز به CPU قدرتمند با توان محاسباتی بالا دارم. یک مدت تصمیم داشتم Core i7 Ivy Bridge بگیرم چون گویا از لحاظ Math Computing گویا بسیار قدرتمند هست ولی واقعا تو این خراب شده خریدش با این قیمتهای نجومی اصلا به صرفه نیست و ازونجایی که باید رو Main و Ram هم سرمایه گذاری کنم اصلا وسعم نمیرسه. نظر شما در مورد Sandy Bridge E یا حتی Core i5 Ivy Bridge 3570k چطور هست؟
Main خوب و با قیمت معقول چه پیشنهاد میکنید ؟

خیر، غلط می گن، در حالت استاندارد خنک تر هم هست! در حالت اورکلاک خیلی زیاد هست که حرارتش زیادتر از نسل قبلی میشه.
شما می خوای پردازنده خنک تر باشه یه کولینگ حرفه ای براش بگیر از مدلهای بازار،

کیس شما هم با اینکه قدیمی هست اما حداقل لازم از نظر تهویه رو داره، ولی عالی نیست. چون شما داری SLIهم می کنی ممکنه برای کارت دوم مشکل ایجاد کنه و حرارت زیادی در قسمت کارت گرافیک ایجاد بشه که کیس از پسش برنیاد، GREEN Infinity یا X7 توصیه میشه.

خوب کیس raidmax aelous خوب نیست ؟ دسته دوم ۹۰ سراغ دارم خوبه بگیرم ؟ اگه نه که همون infinity بگیرم!!

در ضمن green power 780 که دارم جواب گوی این قطعات هستش ؟ یا اونم باید عوض کنم ؟

آخرین ویرایش:
دوستان من بخاطر نرم افزارهای شبیه سازی و سنگینی که کار میکنم نیاز به CPU قدرتمند با توان محاسباتی بالا دارم. یک مدت تصمیم داشتم Core i7 Ivy Bridge بگیرم چون گویا از لحاظ Math Computing گویا بسیار قدرتمند هست ولی واقعا تو این خراب شده خریدش با این قیمتهای نجومی اصلا به صرفه نیست و ازونجایی که باید رو Main و Ram هم سرمایه گذاری کنم اصلا وسعم نمیرسه. نظر شما در مورد Sandy Bridge E یا حتی Core i5 Ivy Bridge 3570k چطور هست؟
Main خوب و با قیمت معقول چه پیشنهاد میکنید ؟

شما حتی الامکان همون Core i7 رو بگیر که بهترین راندمان رو برای کار شما داره، 3570K هم خوبه، اما Sandy Bridge E که خیلی گرونتر درمیاد! دیگه فک نکنم جز انتخابهای شما بگنجه

من اینا رو توصیه می کنم:

CPU:INTEL Core i7 3570K
M/B:ASUS P8Z77V-LE
RAM:CORSAIR 2*4GB G.SKILL 1866

حدود 1030 تومن میشه.

خوب کیس raidmax aelous خوب نیست ؟ دسته دوم ۹۰ سراغ دارم خوبه بگیرم ؟ اگه نه که همون infinity بگیرم!!

در ضمن green power 780 که دارم جواب گوی این قطعات هستش ؟ یا اونم باید عوض کنم ؟

من مدلایی رو که می شناسم و تست شده توصیه می کنم، پپیدا کردن کیسهای گرین که کار مشکلی نباید باشه
پاور هم کفایت می کنه، زیاد هم هست.

شما حتی الامکان همون Core i7 رو بگیر که بهترین راندمان رو برای کار شما داره، 3570K هم خوبه، اما Sandy Bridge E که خیلی گرونتر درمیاد! دیگه فک نکنم جز انتخابهای شما بگنجه

من اینا رو توصیه می کنم:

CPU:INTEL Core i7 3570K
M/B:ASUS P8Z77V-LE
RAM:CORSAIR 2*4GB G.SKILL 1866

حدود 1030 تومن میشه.
ممنون فرشید جان
نظر شما راجع به AMD های الان چیه ؟ با توجه به سابقه ای که از داشتن چندین AMD داشتم فکر نکنم از لحاظ اجرای برنامه های Simuling به Intel برسه درسته ؟
و همچنین آیا میشه گفت Core i5 3570k تا حدودی به اندازه i7 نسل قبلی مثل Sandy Brdige/e پرفورمنس داشته باشه چون ذاتا i5 ها قابلیت خوبی تو اورکلاک دارند ؟
اگر لطف کنید قیمت تک تک قطعاتی که جساب کردید رو بگید ممنون میشم

ممنون فرشید جان
نظر شما راجع به AMD های الان چیه ؟ با توجه به سابقه ای که از داشتن چندین AMD داشتم فکر نکنم از لحاظ اجرای برنامه های Simuling به Intel برسه درسته ؟
و همچنین آیا میشه گفت Core i5 3570k تا حدودی به اندازه i7 نسل قبلی مثل Sandy Brdige/e پرفورمنس داشته باشه چون ذاتا i5 ها قابلیت خوبی تو اورکلاک دارند ؟
اگر لطف کنید قیمت تک تک قطعاتی که جساب کردید رو بگید ممنون میشم

راجع به پردازنده های AMD اصلا فکر نکن،در هیچ رده ای فعلا قابل توصیه نیستن، به سابقه مربوط نیست، به کارایی مربوطه که فعلا ندارن.
در مورد 3570K هم بله، در برخی بنچمارکها می تونه همرده ی 2600K هم ظاهر بشه در حالت عادی، در حالت اورکلاک گه قطعا بیشتر جاها سریعتر عمل می کنه

CPU:INTEL Core i7 3570K 480T
M/B:ASUS P8Z77V-LE 390T
RAM:CORSAIR 2*4GB G.SKILL 1866 160T

البته مادربرد و رم امروز گرونتر از این قیمتها اعلام می شدن.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or