مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
در اینکه D-Sub نهایت Resـی که ساپورت میکنه 2048x1536 هستش شکی نیست ولی چرا HDMI و DVI محدودیت دارن به احتمال زیاد محدویت گرافیک و مین باید باشه
بسیار ممنون رامین

میخوام بدونم طبق پیشنهادات چند صفحه پیش میتونم بجای مادربرد و cpu قبلی از این دو استفاده کنم ؟ و گرافیک هم آنبرد باشه. ( این سیستم قراره اداری باشه - ورد - نت - فتوشاپ )

T?
ASUS P8H61-M
MOTHERBOARD
T?
Intel® Core™ i3-2100 Processor
CPU
70TCorsair XMS3 4GB 2x2GB 1600 DDR3RAM
175T
SEAGATE Baracuda 7200 1 TB SATAH.D.D
168T
GREEN GP685BPower

پاور میتونه کمتر بشه؟
چرا اکثرا هارد وسترن رو قبول دارن؟ و فرق همین سیگیت با وسترن همسنگ خودش در چیه ؟ یعنی کدوم بهتره

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
فرشید خان ممنون از راهنماییتون
فقط فرشید خان خیلی ممنون میشم اگر بصورت درصد برتری gt635 رو نسبت به gt540 بسنجین و نظرتون رو اعلام کنین. در ضمن بیشتر خواهرم استفادش برای بازیه از گرافیک
یعنی به نظرتون انقدر برتره که ارزش گذشتن از سونی رو داره؟چرا که سونی وضوح صفحه فوق العاده ای داشت و قطعا شما اعلمترین نسبت به من درباره برتری سونی به ایسوس.
قصد دخالت ندارم لطفا به من خورده نگیرین.فقط کمی وسواس بیش از حد دارم که عذر میخوام.
زحمت دیگه ای هم برای شما دارم.ممنون میشم اگر لطف کنید تو رنج 100 هزار تومن مودم adsl که وایرلس داشته باش و از نظر شما برترین هست تو این رنج رو بهم معرفی کنین
نکته ای که هست فرشید خان isp که ازشون میخوام سرویس بگیرم از برند d-link مودم داره.حالا به نظرتون چه کنم؟
باز هم از وقتی که میذارین و از راهنمایی کارشناسیتون یک دنیا ممنونم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بسیار ممنون رامین
میخوام بدونم طبق پیشنهادات چند صفحه پیش میتونم بجای مادربرد و cpu قبلی از این دو استفاده کنم ؟ و گرافیک هم آنبرد باشه. ( این سیستم قراره اداری باشه - ورد - نت - فتوشاپ )
پاور میتونه کمتر بشه؟
چرا اکثرا هارد وسترن رو قبول دارن؟ و فرق همین سیگیت با وسترن همسنگ خودش در چیه ؟ یعنی کدوم بهتره
خواهش
شدنش که میشه ولی بهتره CPU و MAIN رو به ترتیب ASUS P8H61-M LE USB3 و intel i3 2120 در نظر بگیری (البته نمیدونم قبلا پیشنهاد شده یا نه) چون اختلاف قیمت کمی با مدلای مد نظر خودت داره !
پاور خیلی زیاده ، یه 400w هم برای این قطعات کافیه حالا بخوایم آینده رو هم مد نظر قرار بدیم GREEN GP535B-US پیشنهاد میشه !
از نظر ما که فرقی نداره (منظور بهتر یا بدتر نداره) ، حالا نمیدونم خودت هم در جریان هستی یا نه بطور کلی بازار هارد دست Hitachi , WD و Seagate هستش بقیه کمپانیا فقط یه اسم هستن و تولید کننده اصلی یکی از ایناس !
در کل هر کدوم از این سازنده ها با توجه به نوع مصرف یه زیر مجموعه جداگانه تو محصولاتشون دارن مثل سری Blue , Black و Green تو هاردای WD !
دوستان هارد اینترنال یک ترابیت سیگیت هنوز همون طرفای 170 هستش؟؟؟
BLACK CAVIER وسترن هم که نایاب شده دیگه؟؟
بله بین 170 تا 175 متغیره.
تک و توک میشه پیدا کرد تا اونجایی که من اطلاع دارم تو پاساژ ایران 500GB و 1TBش موجوده !

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
بسیار ممنون رامین

پاور میتونه کمتر بشه؟

مشکلی نیست، می تونی از 2100 و همون مادربرد استفاده کنی، پاور هم یه 485 وات کفایت می کنه، اما برای فتوشاپ گرافیک آنبرد بعضی کارها رو سنگین می کنه، با سیستم اداری توی یه دسته قرار نمی گیره
اکثرا خیلی تصورات اشتباه دارن، ما که نباید جوابگوی اونا باشیم! بارها گفته شده فرقی ندارن این دو برند، تفاوت در مدلها هست، واضح و روشن.

فرشید خان ممنون از راهنماییتون
فقط فرشید خان خیلی ممنون میشم اگر بصورت درصد برتری gt635 رو نسبت به gt540 بسنجین و نظرتون رو اعلام کنین. در ضمن بیشتر خواهرم استفادش برای بازیه از گرافیک
یعنی به نظرتون انقدر برتره که ارزش گذشتن از سونی رو داره؟چرا که سونی وضوح صفحه فوق العاده ای داشت و قطعا شما اعلمترین نسبت به من درباره برتری سونی به ایسوس.
قصد دخالت ندارم لطفا به من خورده نگیرین.فقط کمی وسواس بیش از حد دارم که عذر میخوام.
زحمت دیگه ای هم برای شما دارم.ممنون میشم اگر لطف کنید تو رنج 100 هزار تومن مودم adsl که وایرلس داشته باش و از نظر شما برترین هست تو این رنج رو بهم معرفی کنین
نکته ای که هست فرشید خان isp که ازشون میخوام سرویس بگیرم از برند d-link مودم داره.حالا به نظرتون چه کنم؟
باز هم از وقتی که میذارین و از راهنمایی کارشناسیتون یک دنیا ممنونم

پست قبلی جوابم روشن بود، حالا شما داری به من تلقین کنی که مدل سونی انتخاب بهتری هست؟؟ پس دیگه سوال پرسیدنتون چیه؟!
از نظر خود برند سونی هیچ برتری خاصی نسبت به ایسوس نداره، مزیتش فقط می تونه پنلهای تصویری با کیفیتش باشه که در حال حاضر رقیبش از سامسونگ این برتری رو به حداقل رسونده، پنلهای ایسوس هم معمولا از شارپ یا سامسونگ تامین میشن و کیفیت بالایی دارن.
تراشه ی 635 هم حدود 15 تا 25 درصد از 540 قویتر هست، برای بازی هم که گفتم،هیچ کدوم در حد بالایی نیستن.

برای مودم هم می تونید Linksys WAG 120 رو تهیه کنید، Dlink 2750 هم خوبه.

دوستان هارد اینترنال یک ترابیت سیگیت هنوز همون طرفای 170 هستش؟؟؟
BLACK CAVIER وسترن هم که نایاب شده دیگه؟؟

بله، بلکه گرونتر هم شده که ارزونتر نشده.
Black هم نایاب شده، ولی از SEAGATE معادل خوبی داره .

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
خواهش
شدنش که میشه ولی بهتره CPU و MAIN رو به ترتیب ASUS P8H61-M LE USB3 و intel i3 2120 در نظر بگیری (البته نمیدونم قبلا پیشنهاد شده یا نه) چون اختلاف قیمت کمی با مدلای مد نظر خودت داره !
پاور خیلی زیاده ، یه 400w هم برای این قطعات کافیه حالا بخوایم آینده رو هم مد نظر قرار بدیم GREEN GP535B-US پیشنهاد میشه !
از نظر ما که فرقی نداره (منظور بهتر یا بدتر نداره) ، حالا نمیدونم خودت هم در جریان هستی یا نه بطور کلی بازار هارد دست Hitachi , WD و Seagate هستش بقیه کمپانیا فقط یه اسم هستن و تولید کننده اصلی یکی از ایناس !
در کل هر کدوم از این سازنده ها با توجه به نوع مصرف یه زیر مجموعه جداگانه تو محصولاتشون دارن مثل سری Blue , Black و Green تو هاردای WD !
ممنون . این مدل مادربرد خروجی اچ دی نداره ولی مدل قبلی یعنی P8H61-M پرت اچ دی رو داره و اینکه مادربرد با پسوند LE به نظر یسری چیزارو از روش برداشتن.
سی پی یو اگر با مادر برد قبلی مشکلی نداشته باشه فک کنم خوبه ولی نمیدونم الزاما چه فرقی با 2100 داره.
میشه بفرمایید تبدیل RGB به DVI محدودیتی تو انتقال کیفیت داره؟
مشکلی نیست، می تونی از 2100 و همون مادربرد استفاده کنی، پاور هم یه 485 وات کفایت می کنه، اما برای فتوشاپ گرافیک آنبرد بعضی کارها رو سنگین می کنه، با سیستم اداری توی یه دسته قرار نمی گیره
اکثرا خیلی تصورات اشتباه دارن، ما که نباید جوابگوی اونا باشیم! بارها گفته شده فرقی ندارن این دو برند، تفاوت در مدلها هست، واضح و روشن.
درست.
راجع به پاور میخواستم بدونم که این مدل POWER GREEN GP485B-US با مدل بدون US چه تفاوتی داره؟ و اینکه برای این قطعات کدوم مدل مناسبه؟

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
من برای این سیستم:
Mainboard:ASUS P8P67
CPU:Core I5 2500K
VGA:EVGA 560 TI
RAM:8GB 1333
HDD:1TB Caviar Black
پاور رو 635 وات گرین در نظر گرفته بودم.الان همین سیستم رو با این تغییرات:
VGA:Asus 560TI DCU Top
CPU:
i5-3570K

و هارد همون هارد قبلی ولی Caviar Green
پاور 585 وات گرین رو بزارم مشکلی پیش نمیاد؟مصرف این CPU جدیده پایینتره اخه.
و البته یه رم مناسب با مشخصاتی که گفتم هم بگید.
پ.ن:البته فکر نکنم حالا حالا ها بتونم بخرمش... قیمت ها فضایی شدن...

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
942
نام
هادی
سلام
تبدیل VGA to Svideo مثل مدل زیر توی بازار هست که واقعا جواب بده ؟

18785266225395154628.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
من برای این سیستم:
Mainboard:ASUS P8P67
CPU:Core I5 2500K
VGA:EVGA 560 TI
RAM:8GB 1333
HDD:1TB Caviar Black
پاور رو 635 وات گرین در نظر گرفته بودم.الان همین سیستم رو با این تغییرات:
VGA:Asus 560TI DCU Top
CPU:
i5-3570K

و هارد همون هارد قبلی ولی Caviar Green
پاور 585 وات گرین رو بزارم مشکلی پیش نمیاد؟مصرف این CPU جدیده پایینتره اخه.
و البته یه رم مناسب با مشخصاتی که گفتم هم بگید.
پ.ن:البته فکر نکنم حالا حالا ها بتونم بخرمش... قیمت ها فضایی شدن...

پاور همون 585 وات یا 600 وات هم کفایت می کنه، تفاوت قیمتی که بین 585 و 600 وات نیست، بنابراین خرید مدل 600 وات توصیه میشه.
فایده ای نداره برای سیستم تخیلی پاور عوض کنید، چون تا وقتی خریدتون واقعی بشه ممکنه خیلی چیزا تغییر بکنه.

سلام
تبدیل VGA to Svideo مثل مدل زیر توی بازار هست که واقعا جواب بده ؟

18785266225395154628.jpg

بودنش که باید باشه، چون هر دو سیگنال آنالوگ هستن،اما اینکه کیفیت رو حفظ می کنه یا خیر دیگه بستگی به مبدل و مدل دستگاه شما داره

درود !

یه سوال داشتم
الان مین بورد های Z77 بهترن یا X79 ؟
و اینکه CPU Intel 3930k بهتره یا i7-3770 k ؟

Z77 و X79 پلاتفرم های مجزایی هستن که پردازنده هاشون هم فرق می کنه،
مادربردای X79 مختص سیستمهای فوق حرفه ای با قیمت خیلی بالاتر که استفاده ای فراتر از بازی دارن طراحی شده و پردازنده های 6 هسته ای فقط برای این پلاتفرم تولید میشه، چیزی که در PC گیمینگ برتری خاصی نداره
3930K هم یه 6 هسته ای پر سرعت از سری SandyBridge هست، نباید با 4 هسته ای 3770 مقایسه بشه که البته از نسل جدیدتر Ivy Bridge هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
دوستان SEAGATE SATA 3 1 TB 64MB BUFFER با WD CAVIER GREEN 1TB SATA 2 64MB فرق خاصی داره؟؟؟

معلومه که فرق دارن، این مدل SEAGATE سرعتش بیشتره و 7200 دور هست، اون مدل از WD GREEN سرعتش پایینه و فقط 5400 دور هست، کلا سری GREEN سرعتشون در پایینترین حد هست، فقط مصرفشون کمه.

shah994

کاربر سایت
Feb 17, 2011
82
نام
علیرضا
مانیتور 22 یا 23 اینچ چی پیشنهاد میدین میخوام full hd باشه و dvi و hdmi داشته باشه ؟
همچنین واسه گیم میخوامش و همین الان مانیتورم زمان پاسخ دهیش 5 میلی ثانیه است زیاد باهاش مشکل ندارم از طرفی از کیفیت مانیتور های ips خیلی خوشم اومده بنظرتون زمان پاسخ دهی ارزش این را داره که بخاطرش مانیتور با پنل ips نگیرم ؟
بودجه هم 450 هزار تومن

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
741
نام
علی
با سلام
سوالی داشتم:
می خواستم ببینم از بین پردازنده های زیر کدوم یکی بهتره و با توجه به نوع سوکت و مادربرد مورد استفاده در آینده میشه روی ارتقاش حساب کرد.
Corei7_3770K از نوع Ivy Bridge و سوکت 1155
Corei7_3820 از نوع Sandy Bridge_E و سوکت 2011 که البته اینطور که به نظر میآد مادربردهای گرونقیمتی هم دارن!
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر