مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
بهترین گزینه نت بوکهای ASUS و مدلهای Eee PC های 10 اینچی اون هست، پردازنده Atom 1.6 داره و برای کار شما مناسبه.

آقا فرشید نظرت در مورد مدلهای ایسر مثل Acer Aspire ONE D257 این چیه با توجه یه اینکه dual boot هستن و هم ویندوز دارن و هم آندروید؟ و اینکه تمام نرم افزارها و بازیایی که برای آندروید میاد(مثلا این بازیای حجم بالا و با کیفیتی که روی گوشیایی مثل گالاکسی اس 2 و اینا نصب میشن) رو میشه روی این لب تاپ هم نصب کرد؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
آقا فرشید نظرت در مورد مدلهای ایسر مثل Acer Aspire ONE D257 این چیه با توجه یه اینکه dual boot هستن و هم ویندوز دارن و هم آندروید؟ و اینکه تمام نرم افزارها و بازیایی که برای آندروید میاد(مثلا این بازیای حجم بالا و با کیفیتی که روی گوشیایی مثل گالاکسی اس 2 و اینا نصب میشن) رو میشه روی این لب تاپ هم نصب کرد؟

تا اونجا که من می دونم این مدل فقط ویندوز 7 داره و Dual Boot نیست، روی سخت افزار PC که نمیشه مستقیم اندروید موبایلی نصب کرد، فکر داشتن دستگاهی که هر دوتا رو داشته باشه نکن، کاربریش سخت میشه، کاربری نوت بوک و موبایل رو فعلا نمیشه با هم ترکیب کرد، هر کدوم دستگاه جدا می خوان.

RISING

کاربر سایت
Sep 17, 2010
98
سلام دوستان من میخوام با 600 هزار تومان بهترین کامپیوتری که میشه خرید چیه خواهش میکنم زود جوابم رو بدید منظورم با قاب کیس و مانیتور و...
:d:(

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
سلام به دوستان اهل فن با بودجه 1/5 میلیون برای خرید کامپیوتر چی پیشنهاد می کنید(برای بازی خوری)البته فقط کیس میخوام ببندم کیسم رو هم انتخاب کردم(green x.7)بی زحمت قطعات را با ذکر قیمت بگید(قیمت به روز) البته شنیدم اوضاع بازار خرابه نظر شما چیه صبر کنم.مخلص همه بچه های بازی سنتر یا حق

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
من فردا قصد خرید مدل Asus N13U رو دارم.
چند تا هدف دارم از خریدنش :
- من یدونه Desktop PC دارم که وایرلس نداره و الان یدونه مودم ADSL معمولی دارم ، برادرم لپ تاپ داره و در ضمن موبایلم هم wifi داره. میخوام همه (موبایل و کامپیوتر و لپ تاپ) بتونن به اینترنت کاکنکت بشن.(Desktop بوسیله Lan و بقیه به وسیله wifi)
- این مدل قابلیت دانلود بدون کامپیوتر داره ولی ظاهرا فرمت NTFS را پشتیبانی نمیکنه ، با توجه به اینکه من فایل هایی که دانلود میکنم معمولا حجمی کمتر از 4GB دارند ، آیا میتونم از FAT32 استفاده کنم؟
- استفاده از این قابلیت دردسر نداره؟(مثلا برای اضافه کردن یک لینک مجبور باشم هزارتا تنظیم و ... انجام بدم؟)
این تاپیک رو دیدم ولی هنوز شناخت درستی پیدا نکردم:
کامپیوتر رو برای دانلود 24 ساعته روشن نذارید!!! - بهترین محصول اومد !!! - P30World Forums
مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام دوستان من میخوام با 600 هزار تومان بهترین کامپیوتری که میشه خرید چیه خواهش میکنم زود جوابم رو بدید منظورم با قاب کیس و مانیتور و...
:d:(
دوست عزیز، 600 تومن دیگه بهترین نداره، بزور بشه قطعات جمع کرد

CPU:Intel Pentium 860
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:ASUS P8H61-M
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:MAGNUM
Monitor:SAMSUNG 1945

حدود 800 تومن میشه، کمتر از این با مانیتور چیزی به نظرم نمیرسه که بهتون بگم.

سلام به دوستان اهل فن با بودجه 1/5 میلیون برای خرید کامپیوتر چی پیشنهاد می کنید(برای بازی خوری)البته فقط کیس میخوام ببندم کیسم رو هم انتخاب کردم(green x.7)بی زحمت قطعات را با ذکر قیمت بگید(قیمت به روز) البته شنیدم اوضاع بازار خرابه نظر شما چیه صبر کنم.مخلص همه بچه های بازی سنتر یا حق

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 1690 تومن میشه به قیمت 5 شنبه، اوضاع بازار که قاراشمیش هست به معنای واقعی، اونایی که از ماه پیش هم تصمیم گرفتن صبر کنن خیلی ضرر کردن، الان وضعیت آینده مشخص نیست.

سلام
من فردا قصد خرید مدل Asus N13U رو دارم.
چند تا هدف دارم از خریدنش :
- من یدونه Desktop PC دارم که وایرلس نداره و الان یدونه مودم ADSL معمولی دارم ، برادرم لپ تاپ داره و در ضمن موبایلم هم wifi داره. میخوام همه (موبایل و کامپیوتر و لپ تاپ) بتونن به اینترنت کاکنکت بشن.(Desktop بوسیله Lan و بقیه به وسیله wifi)
- این مدل قابلیت دانلود بدون کامپیوتر داره ولی ظاهرا فرمت NTFS را پشتیبانی نمیکنه ، با توجه به اینکه من فایل هایی که دانلود میکنم معمولا حجمی کمتر از 4GB دارند ، آیا میتونم از FAT32 استفاده کنم؟
- استفاده از این قابلیت دردسر نداره؟(مثلا برای اضافه کردن یک لینک مجبور باشم هزارتا تنظیم و ... انجام بدم؟)
این تاپیک رو دیدم ولی هنوز شناخت درستی پیدا نکردم:
کامپیوتر رو برای دانلود 24 ساعته روشن نذارید!!! - بهترین محصول اومد !!! - P30World Forums
مرسی

شما برای ذخیره کردن فایلهای دانلود شده باید از هارد اکسترنال یا فلش استفاده کنید که قطعا فرمت NTFS بصورت پیش فرض ندارن و FAT 32 هستن، بنابراین مشکلی نیست.
در ضمن این دستگاه نمی تونه جایگزین کامل PC بشه، توی PCبا Download Manager میشه Resume کرد، دسته بندی کرد و برای هر دانلود هم محدودیت و سرعت رو تعیین کرد، ولی عوضش به PC نیاز نداره.

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
احتمال پایین رفتن قیمت هست؟؟؟ در ضمن بهتر نیست به جای core i5 یک phenome x6 یا core i7 بگیرم چون i5 کمترین قیمت 390.000 و کمترین مدل i7 420.000 و phenom x6 270.000 البته از قیمت واقعی مطمئن نیستم کلا کار phenom x6 با i5 تو بازی یکسان است و فقط قیمت یامفت داره این i5 تازه مادربرد LGA 1155 بماند

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
احتمال پایین رفتن قیمت هست؟؟؟ در ضمن بهتر نیست به جای core i5 یک phenome x6 یا core i7 بگیرم چون i5 کمترین قیمت 390.000 و کمترین مدل i7 420.000 و phenom x6 270.000 البته از قیمت واقعی مطمئن نیستم کلا کار phenom x6 با i5 تو بازی یکسان است و فقط قیمت یامفت داره این i5 تازه مادربرد LGA 1155 بماند

Phenom II X6 که اصلا با Core i7 2600 که هیچ ، با core i5 2500 هم در یک رده نیست، بولدوزر هم همینطور، به نظر کارشناسی خیر، ارزش خرید نداره مگر با بودجه ی محدود، بماند که مادربرد گرونتری می خواد و امکان ارتقای واقعی هم نداره
قیمتی که مشخصه خیلی گرون شدن پردازنده های اینتل، اما AMD ها هم قیمت قبلی نموندن، قیمتش رو داری اشتباه می گی فک کنم، یه FX 4100 هم که در حد Core i3 2100 هست الان حدود 250 تومنه.

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
جاش نیست ولی خوب نیازی نیست واسه همچین سوالی تاپیک زده بشه
یه پرینتر که فکس هم داشته باشه معرفی کنید یه چیز خوب باشه نه سامسونگ و از این اتاشغالا
تاکییدم بیشتر رو HP هستش

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
شما برای ذخیره کردن فایلهای دانلود شده باید از هارد اکسترنال یا فلش استفاده کنید که قطعا فرمت NTFS بصورت پیش فرض ندارن و FAT 32 هستن، بنابراین مشکلی نیست.
در ضمن این دستگاه نمی تونه جایگزین کامل PC بشه، توی PCبا Download Manager میشه Resume کرد، دسته بندی کرد و برای هر دانلود هم محدودیت و سرعت رو تعیین کرد، ولی عوضش به PC نیاز نداره.

متوجه فرمایش شما نشدم دقیقا
من میخوام یه چیزی باشه که با pc بهش لینک ها رو بدم ، بعدش pc رو خاموش کنم و خودش دانلود کنه و بریزه روی فلش یا هاردی که بهش وصل کردم.بعد مثلا فردای اون روز دانلود ها رو از روی فلش روی pc کپی کتم.میشه دیگه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
متوجه فرمایش شما نشدم دقیقا
من میخوام یه چیزی باشه که با pc بهش لینک ها رو بدم ، بعدش pc رو خاموش کنم و خودش دانلود کنه و بریزه روی فلش یا هاردی که بهش وصل کردم.بعد مثلا فردای اون روز دانلود ها رو از روی فلش روی pc کپی کتم.میشه دیگه؟

بله که میشه، من که راجع به قابلیتهای این دستگاه توضیح اضافی ندادم، فکر کردم خوندید و در جریان هستید.

جاش نیست ولی خوب نیازی نیست واسه همچین سوالی تاپیک زده بشه
یه پرینتر که فکس هم داشته باشه معرفی کنید یه چیز خوب باشه نه سامسونگ و از این اتاشغالا
تاکییدم بیشتر رو HP هستش

دستگاههای اداری CANON از بهترین مدلها هستن، مثل MF 4380 که کم صدا و با دوام هست.
HP هم مدلای چند کاره داره مثل مدل 3050/

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
ضمن تشکر.
من الان کارت گرافیک سیستمم چندین سال هست که MSI 7300GS 256Mb هست ، تازگی ها فنش یه مقدار صدا میده و سرعتش چرخشش هم کم شده ، تمیز کردم ولی آنچنان فرقی نکرد.
با کامپیوتر بازی نمیکنم ، نهایت کار گرافیکی من دیدن فیلم HD و فتوشاپ هست.
ارزون ترین کارت گرافیکی که میتونم بخرم چه مدل و با چه قیمتی هست؟
ضمنا مانیتورم P23500 Full HD هست که فقط ورودی RGB و DVI داره که PS3 را با DVI وصل میکنم و کامپیوتر را با RGB

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
ممنون دوست عزیز ولی بهتر نیست core i5 2500k رو بردارم تا بعدها که نیاز داشتم اورکلاک کنم در مورد gtx 560 ti 1gb ddr5 بهتر نیست سری ati بگیرم مثلا hd6870

---------- نوشته در 09:16 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:56 AM ارسال شده بود ----------

یادم رفت بگم امکان داره با این بودجه یک hd6950 بگیرم؟

---------- نوشته در 09:20 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:16 AM ارسال شده بود ----------

الان قیمت 6950 رو نگاه کردم دیدم زده 520.000 درسته یا نه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
ضمن تشکر.
من الان کارت گرافیک سیستمم چندین سال هست که MSI 7300GS 256Mb هست ، تازگی ها فنش یه مقدار صدا میده و سرعتش چرخشش هم کم شده ، تمیز کردم ولی آنچنان فرقی نکرد.
با کامپیوتر بازی نمیکنم ، نهایت کار گرافیکی من دیدن فیلم HD و فتوشاپ هست.
ارزون ترین کارت گرافیکی که میتونم بخرم چه مدل و با چه قیمتی هست؟
ضمنا مانیتورم P23500 Full HD هست که فقط ورودی RGB و DVI داره که PS3 را با DVI وصل میکنم و کامپیوتر را با RGB

من کمتر از کارت AMD 5450 توصیه نمی کنم، حدود 70 تومن هست، در ضمن شما مانیتور 23 اینچی داری، هر چی کارت ارزونقیمت تر انتخاب کنی ممکنه روی کیفیت خروجیش روی مانیتور هم تاثیرگذار باشه و تصویر کدر و بدون کیفیت بنظر برسه، حتما از برند خوب انتخاب کن.

ممنون دوست عزیز ولی بهتر نیست core i5 2500k رو بردارم تا بعدها که نیاز داشتم اورکلاک کنم در مورد gtx 560 ti 1gb ddr5 بهتر نیست سری ati بگیرم مثلا hd6870

---------- نوشته در 09:16 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:56 AM ارسال شده بود ----------

یادم رفت بگم امکان داره با این بودجه یک hd6950 بگیرم؟

---------- نوشته در 09:20 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:16 AM ارسال شده بود ----------

الان قیمت 6950 رو نگاه کردم دیدم زده 520.000 درسته یا نه؟

مدل 2500K خیلی گرونه و نایابه، اگر بودجتون میرسه خب معلومه که انتخاب اول هست، ولی بعد از گرونیها ما معمولا مجبورمی شیم مدلهای ارزونتر رو پیشنهاد بدیم.
شما هر پیشنهادی میشه درباره معادل AMD ش می پرسی.
اگه قرار به انتخاب کار باشه که نباید بین GTX 560Ti و 6870 انتخاب کرد، چون همرده نیستن و کارت 560Ti سریعتر از 6870 هست، خود 6870 راندمانش در حدود کارت GTX 460 بود ، باید بینن 6950 یا همون GTX 560 انتخاب کنید، بماند که قیمتشون گرونه.

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
دوست عزیز تو این شرایط ناجور بازار بازده کاری-قیمتی برای من خیلی مهم هست.برای من amd یا nvidia فرقی نمیکنه فقط کیفیت و کارایی مهمه.قیمت gtx 560 ti=370.000 تو سایت زده بود البته یک asus engtx560ti dcII top هم بود قیمت رو زده بود410.000 این دو خیلی با هم فرق میکنند؟؟؟لطفا تو رنج 400.000 بهترین های بازار کدامند؟؟؟خیلی خیلی ممنون موفق باشی

---------- نوشته در 12:36 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:14 PM ارسال شده بود ----------

یک سؤال دیگه؟؟؟ hd6950 که با gtx560ti هم رده نیست!!! در ضمن hd6950 با hd6970 تفاوت قیمتی زیادی دارد؟؟؟ فکر کنم 600.000 بالا باشه نه؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر