مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

jack988

کاربر سایت
May 11, 2010
343
سلام
مشخصات سیستم من اینه
cpu : AMD phenom II X3 710
RAM :4gb DDR3
Motherboard : ASUSTek computer INc. M4A78T-E (AM3)
Graphics : HD4850-1GB DDR3
من میخامGraphics و CPU رو up کنم چهGraphicsوCUPرو پیشنهاد میکند ؟
لطفا قیمتش رو هم بگید
ممنون ;)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درود . دوستان یه مودم وایرلس خوب معرفی کنید استفاده مهمش هم Ps3 و آیفون هست تو خونه . قیمتش هم دیگه به 100 تومن نرسه . یعنی همین 80-90 تومن دیگه خیلی بیشتر نشه . یه مانیتور 24 اینچ خوب هم معرفی کنید واسه Pc /PS3 ... قیمتش هم معقول باشه . زیر 400 تومن اگه باشه خیلی خوبه . یکی از دوستان تو بخش PS3 این رو پیشنهاد دادن BX2485 سامسونگ .
میتونی Linksys WAG120N یا ASUS DSL-N10 رو در نظر بگیری !
در مورد مانیتور هم پیشنهاد خوبی دادن.

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
درود . دوستان یه مودم وایرلس خوب معرفی کنید استفاده مهمش هم Ps3 و آیفون هست تو خونه . قیمتش هم دیگه به 100 تومن نرسه . یعنی همین 80-90 تومن دیگه خیلی بیشتر نشه . یه مانیتور 24 اینچ خوب هم معرفی کنید واسه Pc /PS3 ... قیمتش هم معقول باشه . زیر 400 تومن اگه باشه خیلی خوبه . یکی از دوستان تو بخش PS3 این رو پیشنهاد دادن BX2485 سامسونگ .
سلام ممد از اینا بگیر کیف کن :D
لینکسیس 120n

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
یه کیس کامل + مانیتور می خوام حدود 1200. برای کارای معمولی (وب، آفیس، فیلم، ...) و بازی در حد معمول که حداقل دو سال خوب جواب بده.
اگه قیمت هر قطعه رو هم بنویسی ممنون میشم

می تونی اینو در نظر بگیری:

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 460 768MB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 2065PLUS

حدود 1250 تومن میشه و بهترین انتخاب برای شماست، بازی رو هم در حد متوسط جوابگو هست، قیمتها خیلی متغیر هست و نوشتن قیمت ریز قطعات فایده ای نداره.

سلام
مشخصات سیستم من اینه
cpu : AMD phenom II X3 710
RAM :4gb DDR3
Motherboard : ASUSTek computer INc. M4A78T-E (AM3)
Graphics : HD4850-1GB DDR3
من میخامGraphics و CPU رو up کنم چهGraphicsوCUPرو پیشنهاد میکند ؟
لطفا قیمتش رو هم بگید
ممنون ;)

اول از همه اولویت با ارتقای گرافیک شماست،
با توجه به 4850 فعلی شما،من کارتی زیر GTX 560TI یا 6950 رو برای بازی با تنظیمات عالی در رزولوشن HD پیشنهاد نمی دم،حدود 350 تا 400 تومن هزینه می بره
وگرنه می تونه GTX 560 رو با حدود 300 تا 350 تومن بسته به برند بخرید

برای پردازنده خرید یه Phenom II X4 980 ارتقای خوبی هست ولی ضرورتش به اندازه ی ارتقای گرافیک نیست، در واقع ارتقایی که با کارت قبلی شما تفاوت محسوسی بکنه.

Last edited by a moderator:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
درود بر اساتید سخت افزار
در مورد APU های AMD سوال داشتم
فروشنده ای میگفت از نظر قیمت و کارایی خیلی خوب جواب میده و برای سیستم های بازی هم مناسب هست
به عنوان مثال APU 3500 رو با Core i3 مقایسه میکرد و بهتر میدونست و بخاطر قیمت پایین پیشنهاد میکرد
می‌خواستم بدونم حرفش تا چه حد صحت داره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود بر اساتید سخت افزار
در مورد APU های AMD سوال داشتم
فروشنده ای میگفت از نظر قیمت و کارایی خیلی خوب جواب میده و برای سیستم های بازی هم مناسب هست
به عنوان مثال APU 3500 رو با Core i3 مقایسه میکرد و بهتر میدونست و بخاطر قیمت پایین پیشنهاد میکرد
می‌خواستم بدونم حرفش تا چه حد صحت داره

بله، در این مورد خاص درست گفته و به نسبت قیمت راندمان خوبی دارند

البته باز هم فقط برای سیستمهای ارزونقیمت و Low END توصیه میشن و اینکه راندمانشون قابل مقایسه و حتی بهتر از پردازنده های Core i3 اینتلی بوده در حالت استفاده از GPU ی داخلی پردازنده ها بوده، چون گرافیک داخلی قویتری داره، معمولا برای سیستمهای گیمینگ هم از گرافیک داخلی استفاده نمیشه خب.

اما از نظر پردازشی با پردازنده های Pentium یا همون سلرونها قابل قیاس هستند و نه بالاتر.

nikzi76

کاربر سایت
Oct 21, 2011
9
خرید سیستم گیم تا 1.200.000 در بهمن ماه

سلام به دوستان و اساتید محترم

من قصد خرید یک سیستم گیم در بهمن ماه دارم بدون مانیتور و چیز های دیگه در واقع فقط کیس !

می دونم بازار نوسانیش زیاده و زمان خوبی نیست ولی چاره ای نیست

بیشتر COD بازی میکنم و 70% FPS و 30% کیفیت مهمه ! مانیتور هم AOC 19" Wide screen 1440x900 هست

تا اونجایی که از بنچمارک ها دیدم nVidia در این رزولوشن و پایینتر بهتر از AMD عمل میکنه(؟)

این یک سیستم که خودم در نظر گرفتم :
CPU : Intel Core i5 2500 or 2500K @ 3.3 GHz
MoBo : ASUS P8P67 or H67
VGA : nVidia GTX 560 Ti or HD 6950 ( az benchmark ha didam 560 to in resolution behtare va amd to resolution haye balatar )
HDD: Seagate Barracuda 1TB
ODD: harchizi to range gheymat 20.30 toman
CASE : Green Magnum II
PSU : 600Watt
RAM : 2x2GB Kingston 1333MHz
-----------------------------------------
TOTAL ~ 1.250.000
یک سوال : کسی میتونه درباره ی Unlock کردن HD 6950 به HD 6970 توضیح بده ؟

ممنوون !​

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به دوستان و اساتید محترم

من قصد خرید یک سیستم گیم در بهمن ماه دارم بدون مانیتور و چیز های دیگه در واقع فقط کیس !

می دونم بازار نوسانیش زیاده و زمان خوبی نیست ولی چاره ای نیست

بیشتر COD بازی میکنم و 70% FPS و 30% کیفیت مهمه ! مانیتور هم AOC 19" Wide screen 1440x900 هست

تا اونجایی که از بنچمارک ها دیدم nVidia در این رزولوشن و پایینتر بهتر از AMD عمل میکنه(؟)

این یک سیستم که خودم در نظر گرفتم :
CPU : Intel Core i5 2500 or 2500K @ 3.3 GHz
MoBo : ASUS P8P67 or H67
VGA : nVidia GTX 560 Ti or HD 6950 ( az benchmark ha didam 560 to in resolution behtare va amd to resolution haye balatar )
HDD: Seagate Barracuda 1TB
ODD: harchizi to range gheymat 20.30 toman
CASE : Green Magnum II
PSU : 600Watt
RAM : 2x2GB Kingston 1333MHz
-----------------------------------------
TOTAL ~ 1.250.000
یک سوال : کسی میتونه درباره ی Unlock کردن HD 6950 به HD 6970 توضیح بده ؟

ممنوون !​

سیستم خوبیه، بدون اینکه قیمت رو بخوایم بحث کنیم، چون تا فردا هم اوضاع مشخص نیست، چه برسه به بهمن ماه که احتمال داره خیلی قطعات نایاب بشن
گرافیک هم همون 560Ti برای رزولوشن شما عالیه،
کیس ضعیفه و حداقل باید Hunter یا Dragon یا X3 رو بردارید، تهویه ی بهتری دارن
پاور هم باید GREEN 585W به بالا باشه، برند متفرقه اصلا نباشه.

mohsen77

کاربر سایت
Jan 2, 2008
14
نام
محسن
سلام
میدونم سیستم من میون سیستم های میلیونی دوستان هیچی:d به حساب نمیاد ولی امیدوارم راهنمایی کنین.;)
با توجه به اینکه مادربردم قدیمی هستش(ASUS P5Q ) و نمیخوام هزینه زیادی کنم(در حدود 200 تومن) لطفا برای خرید یک هارد حجم بالا و یک رم 2 گیگ راهنماییم کنین.متاسفانه از شانس ما قیمتها بالا رفته:d
قصد خرید یه هارد 1 ترابایتی داشتم،میخواستم بدونم چی بخرم بهتره؟
یکی از دوستان یه هارد 1 ترابایتی WD Green که ساتا 1 هستو بهم معرفی کرده با قیمت 120 هزار تومن.من اطلاع از کیفیتش ندارم و نمیدونم سرعتش چیجوری هستش و چه مقدار واحد حجم در ثانیه انتقال میده.

در مورد رم هم حتما DDR2 باشه،الان یه رم 1 گیگ پاتریوت دارم.
ممنون میشم امشب راهنمایی کنین،چون فردا میخوام برم بازار ایران یا رضا واسه خرید.اگر جایی هم میشناسین بگید برم اونجا.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
در مورد ارتقاء رم واسه کارایی بالاتر (دو کاناله) شما دو حالت بیشتر نداری یا یدونه 1GB دیگه بگیری بذاری کنار همون 1GB ، یا بخوای بیشتر باشه 3 تا 1GB دیگه هر دو حالت هم با همون باس رم فعلی در غیر اینصورت یدونه 2GB هم میتونی بندازی ولی دیگه حالت دو کاناله نداره یعنی افزایش کارایی در کار نیست ، در مورد قیمت رم هم DDR2 که به تاریخ پیوسته و تو بازار ما قیمت مشخصی نداره (مشتری نداره) بیشتر هم مدلای Kingston موجوده 1GB با باس 800ش هم بین 20 تا 25 مایشه !
هارد هم که مشخصه تو هر مدلی قیمت دو برابر شده الان واسه 1TB بین 165 تا 180 تومن باید هزینه کرد برند هم میتونی Seagate رو در نظر بگیری.
در کل اینکه رم بیشتر بخوای یا هارد بالاتر به خودت بستگی داره چون بودجه ت محدوده یجوری باید بالانسش کنی.(البته با وضع فعلی)

آخرین ویرایش:

milad_wanted

کاربر سایت
Dec 16, 2010
119
نام
Milad
سلام دوستان. من مشخصات سیستمم اینه:
MB: P8H61
CPU: INTEL CORE i3
Ram:2*2 geil ddr 3 1600
Power: Green GP485B-US
با این پاور می تونم کارت گرافیک HIS 6790 IceQ Turbo استفاده کنم ؟؟ ریسک نداره؟؟ آخه تو سایت کارت گرافیک نوشته 500 w پیشنهاد میشه. زود جواب بدین ممنون میشم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان. من مشخصات سیستمم اینه:
MB: P8H61
CPU: INTEL CORE i3
Ram:2*2 geil ddr 3 1600
Power: Green GP485B-US
با این پاور می تونم کارت گرافیک HIS 6790 IceQ Turbo استفاده کنم ؟؟ ریسک نداره؟؟ آخه تو سایت کارت گرافیک نوشته 500 w پیشنهاد میشه. زود جواب بدین ممنون میشم.

نه،احتمالا مشکلی نخواهی داشت،ولی پاورت لب مرزه و ممکنه فشار سنگین باعث کمتر شدن عمرش بشه، بهتره که با یه 535 وات از همون سری تعویض کنی،البته فقط برای اطمینان ،نه اینکه ضروری باشه.

milad_wanted

کاربر سایت
Dec 16, 2010
119
نام
Milad
ممنون دوست عزیز، ولی من همین پاورو دیروز گرفتم و دیگه نمیتونم عوض کنم. مانیتورم فعلا crt . البته عوضش می کنم ولی رو این مانیتور فکر می کنید راحت جواب بده ؟؟ در ضمن این سیستم برای بازی های امروز در کیفیت بالا خوب جواب میده ؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون دوست عزیز، ولی من همین پاورو دیروز گرفتم و دیگه نمیتونم عوض کنم. مانیتورم فعلا crt . البته عوضش می کنم ولی رو این مانیتور فکر می کنید راحت جواب بده ؟؟ در ضمن این سیستم برای بازی های امروز در کیفیت بالا خوب جواب میده ؟؟

کیفیت بالا که معلومه با همچین سیستمی نمیشه انتظار دشت، کارت شما کارت رده میانی هست، بقیه ی قطعات هم همینطور

مانیتور CRT هم که از لحاظ سیستمی مشکل نداره، فقط کاربریش مشکل داره و استفاده ی مداوم ازش مانند LCD راحت نیست.
با این اوصاف پاور رو دست نزنی هم مشکلی نداره.

mohsen77

کاربر سایت
Jan 2, 2008
14
نام
محسن
در مورد ارتقاء رم واسه کارایی بالاتر (دو کاناله) شما دو حالت بیشتر نداری یا یدونه 1GB دیگه بگیری بذاری کنار همون 1GB ، یا بخوای بیشتر باشه 3 تا 1GB دیگه هر دو حالت هم با همون باس رم فعلی در غیر اینصورت یدونه 2GB هم میتونی بندازی ولی دیگه حالت دو کاناله نداره یعنی افزایش کارایی در کار نیست ، در مورد قیمت رم هم DDR2 که به تاریخ پیوسته و تو بازار ما قیمت مشخصی نداره (مشتری نداره) بیشتر هم مدلای Kingston موجوده 1GB با باس 800ش هم بین 20 تا 25 مایشه !
هارد هم که مشخصه تو هر مدلی قیمت دو برابر شده الان واسه 1TB بین 165 تا 180 تومن باید هزینه کرد برند هم میتونی Seagate رو در نظر بگیری.
در کل اینکه رم بیشتر بخوای یا هارد بالاتر به خودت بستگی داره چون بودجه ت محدوده یجوری باید بالانسش کنی.(البته با وضع فعلی)

ممنون بابت پاسخ اما پاتریوت الان 2 گیگ هستش ،هفته قبل 33 خریدم.
در مورد اون هارد وسترن که گفتم نظری کسی نداره که خوبه با اون قیمت بخرم یا نه؟

الان یه مادربرد که اینتل ساپورت ، usb3 ، ddr3و... چنده ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر