مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام
ایم مشخصات سیستم منه می خواستم بدونم:
1 مادر بوردم از قدرت اور کلا ک خوبی برخوردا هست یا نه؟ مارکش هم ABIT kn9 sli
2 سی پی یوم رو تا حد چه سی پی یو یی می تونم به راحتی اور کلاک کنم؟ مدلش هم amd x2 doual core 3800
3 کارت گرافیکم رو تا چه حد می تونم به راحتی اور کلاک کنم؟ مدلش هم palit geforce 7600 gt
یا علی مدد

لطفا در موردش بیشتر توضیح بده.اینتل هستش یا مارک دیگه ؟با سی پی یو 6400 خوب مچ میشن؟سیستم فعلیم مادر بورد ایسوزه با سی پس یو AMD که خیلی خوب با هم مچ هستند.
تستهاي زيادي از مادربرد بايواستار با پردازنده کور تو ديو توي بازار هست اين مادربرد بسيار استيبل هست و با اکثر سخت افزارها مچ ميشه قابليت اورکلاک فوق العاده به همراه قيمت پايين از خصوصيات اين مادربرد هست با اين مادربرد باس کورتو ديو رو از 266 رسوندن به 505 يعني 90 درصد اورکلاک.
در کل بايو استار برند خوبيه تنها عيبي که داره اينه که يه مقدار دير به دير بايوس آپديت ميکنه که مشکل خاصي هم نيست چون اين مادربرد ها مثل برخي مادربردها که با 100 تا اشکال روانه بازار ميشن که با آپديت بايوس بايد درست بشن نيست.
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2860&p=9
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2860&p=10
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2860&p=11

ر مورد این رم هم لطفا توضیح بده من اسمش رو نشنیده بودم . ازمارکهای اشنا مثل کینگستون ژل یا ocz بهتره؟
Team مارک معروفيه و از Kingstone بهتره هر چند که به پاي gskill و Geil نميرسه. قيمت اين رم تقريبا نصف OcZ هست خيلي خوب اورکلاک ميشه مثلا 667 رو اگر اشتباه نکنم ميتوني تا نزديکيهاي 1000 اورکلاک کني(نميدونم شايد 800 بود که تا 1000 اور شده بود ولي به هر حال خوب اور ميشه)
اختلاف قيمت دو گيگ 667 تا 800، 50 تومن هست که واقعا نسبت به اختلاف پرفورمنس نمي ارزه علاوه بر اون تاخير اين 667، 4 هست و مال 800، 5 که اين تاخير هرچي کمتر باشه بهتره.

سلام
2 سی پی یوم رو تا حد چه سی پی یو یی می تونم به راحتی اور کلاک کنم؟ مدلش هم amd x2 doual core 3800
3 کارت گرافیکم رو تا چه حد می تونم به راحتی اور کلاک کنم؟ مدلش هم palit geforce 7600 gt
یا علی مدد
1- بله پتانسيل اورکلاک مادربرد بالا است
2- از فرکانس 2000 ميتوني براحتي برسوني به 2600 يعني سرعت amd x2 doual core 5000 حتي شايد تا 2800 هم بتوني ببري بالا
3- اين رو نميدونم GT هست يا ?GS

آقاي m_Unknown_r يا m_r_saffarian هر كدوم ميتونيد لطفا يه راهنمايي بكنيد:

چند تا مدل كارت گرافيك 7600 معرفي بكنيد تو مايه هاي 120-150 كه پيدا بشن و خوب هم باشن براي يه نفر ميخوام:blushing:

من خوندم سوزوكي يه 7600 gs جديد داده بيرون كه ddr3 و 512mb هست خوبه يا نه.

لطف كنيد جواب بدين

آقاي m_Unknown_r يا m_r_saffarian هر كدوم ميتونيد لطفا يه راهنمايي بكنيد:

چند تا مدل كارت گرافيك 7600 معرفي بكنيد تو مايه هاي 120-150 كه پيدا بشن و خوب هم باشن براي يه نفر ميخوام:blushing:

من خوندم سوزوكي يه 7600 gs جديد داده بيرون كه ddr3 و 512mb هست خوبه يا نه.

لطف كنيد جواب بدين

سلام
palit geforce 256 7600 gt بگیر . اینو محمد رضا (m_unknown_r) به من معرفی کرد قیمتش هم 152 است . ddr3 هم هست واقعا کارت خوبیه.
یا علی مدد

دوستان سلام
اگه شرایط جور بشه بعد از عید میخوام میخوام سیستم رو ارتقا بدم .اول حدود قیمت هر قطعه رو که میخوام بگیرم میذارم لطفا شما تو این رنج قیمت بهترین قطعه رو مشخص کنید ممنون میشم.(پی سی ای اکسپرس باشه.

مچ شدن قطعات واسم مهمه .
ترجیها cpuاینتل باشه البته Amdهم با قدرت بالا باشه خوبه.mother Bord هم حتما ایسوز باشه.
لطفا مشخصات قطعه رو کامل بدید تا فقط همونو از فروشنده بخوام.قیمتها کمی بالا پایین بشن اشکال نداره.(حتی تا 100 هزار تومن اگه میبینید ارزششو داره.)چون میخوام تا 5سال واسم کار کنه. باتشکر فراوان .
(پست رو ویرایش کردم که بگم کارم با کامپیوتر رندر کردن(3d max ) هستش وگیم....)
این سه قطعه واسم مهمه بقیه رو دارم.
300هزار تومان برای cpu
200 هراز تومان برای Mother Bord
حدود 200 هزار تومان برای ( Ram (2gb

خوب نظر من کمی متفاوته.همین طور که برای رندر میخوای و برای مدت طولانی.
cpu:c2d 6600(2.4)
main board:چون ایسوز خواستی asus p5b delux
ram:2x1gig team elite 667 cl 4-4-4-12
خوب البته نمیدونم کارت گرافیک چی داری ولی برای گیمینگ و 3dmax به کارت خوبی باید محتاج باشی.
اگه تا 5 سال میخوای صبر کن داره r600 یا g90 میاد که البته من بین اینها geforce 8950 gtx رو بهت ÷یشنهاد میدم تا هیولات کامل بشه:biggrin1:
برای این نظرم روی سی ÷ی یو متفاوته چون این مقدار کش واقعا توی بعضی از رندر ها تاثیر میذاره.وهمینطور شما میخئای از سیستمت به مدت طولانی استفاده کنی.÷س من اور سنگین رو ÷یشنهاد نمیکنم.اور مثلا تا 3000 کنی کافیه(البته 6600 رو)

سلام
یا علی مدد

1-مادربوردت خوراکه اوره:biggrin1:
2-سی ÷ی یو رو اگه خنک کننده داشته باشی تا 3000 میشه اور کردش
3-کارتت رو اور نکنی بهتره چون زیاد تاثیری نداره

دوست عزیز m_r_saffarian ممنون از اطلاعات کاملی که دادی.

تستهاي زيادي از مادربرد بايواستار با پردازنده کور تو ديو توي بازار هست اين مادربرد بسيار استيبل هست و با اکثر سخت افزارها مچ ميشه قابليت اورکلاک فوق العاده به همراه قيمت پايين از خصوصيات اين مادربرد هست با اين مادربرد باس کورتو ديو رو از 266 رسوندن به 505 يعني 90 درصد اورکلاک

برای اور کلاک کردن این قطعات نرم افزار خاصی وجود داره یا اینکه تو سی دی همراه قطعه این نرم افزار هستش .؟
تواین لینکی که واسم گذاشتی پایین صفحه شکل گرافیکی نرم افزار برای اور کلاک مشخص شده که استفاده از اون بنظر ساده میاد.
ظاهرا این برنامه مربوط به قطعه هستش ایا همه قطعاتی که قابلیت اورکلاک شدن را دارند چنین برنامه ای دارند یا باید از نرم افزار جداگانه برای اور کلاک استفاده کرد؟اگه اینطوره لطفا اسمش رو بگو وشرایطی رو که باید تو اور کلاک قطعه باید لحاظ بشه.
کلا ممنونم خیلی زیاد.

دوست عزیز m_unknown_r ممنون .

.......geforce 8950 gtx رو بهت ÷یشنهاد میدم تا هیولات کامل بشه:biggrin1:
جمله قشنگی بود خیلی کیف داد(تا هیولات کامل بشه...)
واما اصل مطلب برای ما گیم بازها یعنی geforce 8950 gtx متاسفانه تهش چیزی نمیمونه برای خرید چنین غولی.گفتم اول اساس کار رو بااین سه قطعه درست کنم(سی پی یو -مادربرد و رم)
بعدش توفرصتهای اینده(خدا کنه به چند سال نکشه)اونم میگیرم فعلا با یک 6600 همدم هستیم... احتمالا بتونم از سری 7000 یه چیزی بگیرم مثل 7600 هنوز رو خرید این قطعه فکر نکردم....

main board:چون ایسوز خواستی asus p5b delux

چون از ایسوز راضیم وکلا این مدل رو اکثر انیمیشن سازان حرفه ای استفاده میکنن وگفته میشه برد حرفه ا ی برای این کار هستش .اما مادر بردی هم که دوستمون معرفی کرد ه چیز جالبیه قیمتش هم خیلی خوبه (مادربرد بايواستار)
لطفا قیمت این برد رو بده ( asus p5b delux )واگه ممکنه مشخصات
خیلی متشکر از لطفت.

آخرین ویرایش:
دوست عزیز m_unknown_r ممنون .

جمله قشنگی بود خیلی کیف داد(تا هیولات کامل بشه...)
واما اصل مطلب برای ما گیم بازها یعنی geforce 8950 gtx متاسفانه تهش چیزی نمیمونه برای خرید چنین غولی.گفتم اول اساس کار رو بااین سه قطعه درست کنم(سی پی یو -مادربرد و رم)
بعدش توفرصتهای اینده(خدا کنه به چند سال نکشه)اونم میگیرم فعلا با یک 6600 همدم هستیم... احتمالا بتونم از سری 7000 یه چیزی بگیرم مثل 7600 هنوز رو خرید این قطعه فکر نکردم....

چون از ایسوز راضیم وکلا این مدل رو اکثر انیمیشن سازان حرفه ای استفاده میکنن وگفته میشه برد حرفه ا ی برای این کار هستش .اما مادر بردی هم که دوستمون معرفی کرد ه چیز جالبیه قیمتش هم خیلی خوبه (مادربرد بايواستار)
لطفا قیمت این برد رو بده ( asus p5b delux )واگه ممکنه مشخصات
خیلی متشکر از لطفت.

خوب دوست عزیز برای گرافیک یه انتخاب دیگه هم داری.geforce 8800 gts 320 که قیمتش 380 تومنه.
من بودم از cpu میزدم و به وی جی ای مرسیدم.یعنی اگه گیمری اینو بهت بگم شده سی ÷ی یو رو بکنی سم÷رون بکن:biggrin1: ولی از گرافیکت نزن.
در ضمن من خودم یکی از طرفدارای بایو استارم.خودت گفتی ایسوز منم ÷یشنهاد بهتر رو دادم.وگرنه بازم میگم بایو استار حتی با m_r_saffarian سره گیگا و بایواستار بحث داشتیم که من برنده شدم:p :biggrin1:
خوب حالا که سیستم رو برای گیم میخوای قضیه فرق میکنه.لطفا هزینه ی کاملی که میخوای بکنی رو بگو همراه با قطعاتی که میخوای تا بهترین چیز رو بهت بگیم.یعنی ممکنه مثلا بگم x2 3800+ ببند با 8800.....
والا من ندیدم اکثر حرفه ای ها از ایسوز استفاده کنن.اکثرا میرن دنبال جنس خوب با قیمت کم=در این قسمت بایو استار

سلام دوست عزیز وممنون
فکر نمیکردم بشه با 380 هزار تومن 8800 گرفت بد جور وسوسه شدم...ا(چقدر دلم میخواد وگاس رو با تنظیمات -های- ببینم..!!)ز طرفی برای کارم سی پی یو خیلی قوی می خوام.
خوب حالا که سیستم رو برای گیم میخوای قضیه فرق میکنه.لطفا هزینه ی کاملی که میخوای بکنی رو بگو همراه با قطعاتی که میخوای تا بهترین چیز رو بهت بگیم.یعنی ممکنه مثلا بگم x2 3800+ ببند با 8800.....
من حدود یک تومن میتونم بزارم برای این قطعات: - Ram (2gb) - cpu - Mother Bord
ویک کیس باپاور قوی بالای 500 وات.البته یه سری خرت و پرت هم میخواستم که فعلا نمیگیرم.
بقیه اش رو دارم :مونیتور -هارد و.....
اگه گیمری اینو بهت بگم شده سی ÷ی یو رو بکنی سم÷رون بکن:biggrin1: ولی از گرافیکت نزن.
عاجزانه !!!تقاضا مندم حتی الامکان از سی پی یو نزنید. واقعا رندر تو مکس یعنی فقط توان سی پس یو....(وقتی یک ماه سیستم برای رندر بخوابه درد مرا میفهمید!!!)
منتظر پیشنهادتون هستم وبسیار متشکر

سلام
palit geforce 256 7600 gt بگیر . اینو محمد رضا (m_unknown_r) به من معرفی کرد قیمتش هم 152 است . ddr3 هم هست واقعا کارت خوبیه.
یا علی مدد

خيلي ممنون از شما من خودم هم براي طرف ميخواستم Palit Geforce 7600GS Sonic بگيرم كه خيلي خوبه ولي گير نمياد.:(

اگه شما ميدونيد از كجا بگيرمش لطفا به من هم بگيد اگه نه يه كارتي كه پيدا بشه بگيد.:blushing:

خيلي ممنون از شما من خودم هم براي طرف ميخواستم Palit Geforce 7600GS Sonic بگيرم كه خيلي خوبه ولي گير نمياد.:(

اگه شما ميدونيد از كجا بگيرمش لطفا به من هم بگيد اگه نه يه كارتي كه پيدا بشه بگيد.:blushing:

سلام
آره تقریبا 7600 gs sonic نایاب شده ولی اگر بتونی یه مقدار پول روش بذاری و 7600 gt بخری خیلی بهتره راحت هم پیدا میشه.
نمایندگیش هم تو تهران گلسان هست و تلفنش 22059304 زنگ بزن اطلاعات بگیر.( البته این مطالب رو با اجازه محمد رضا جون گفتم)
یا علی مدد

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or