مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام به همگی
من می خوام یک سیستم کامل بخرم در حد 1,500 سیستم الان ام 8یا9 سال کار کرده بد جوی هم صدا میده فکر نکنم قابل ارتقا باشه :d هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سیستم جدیدم هم باید حداقل 5 سال کار کنه می خوام بی صدا هم باشه البته بغیر از کار های خانگی و کمی بازی باید نرم افزار های ریاضی و مهندسی رو جواب بده بعلاوه نرم افزار های شبیه سازی ربات چی پیشنهاد می دید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمک ام کنید تا این پول از چنگم در نرفته;)
این پیشنهاد میشه:

CPU:INTEL Core I5 2500K
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GTX 460 1.0GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN INFINITY
MONITOR:SAMSUNG 23700

میشه 1450 حدودا، کیبورد و ماوست رو هم عوض کنی همون 1500 در میاد.

سلام فرشید جان
اقا ما رفتیم دنبال این کیس که معرفی کردی:
CPU:INTEL Core i3 2100
RAM:CORSAIR 2*2 DDR3 1333
M/B:ASUS P8H61-M LE
VGA:SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5
HDD: Seagate 7200.12 500GB
POWER : GP430A-EU GREEN
CASE : GREED MAGNUM
نمیدونم قیمت ها اومده بود پایین یا قیمت شما یکم قدیمی بود. اخه هر قطعه یه 10 تومن ارزون تر بود. ولی یه چیزی که توجهم رو جلب کرد، قیمت CPU بود که بهم گفتن به جای 170 ، قیمتش 130 هست. حالا نمیدونم جنسش اصل نبوده یا واقعا قیمت یهو کمر شکونده.
بهم کیش زیر رو پیشناهد کردن که تقریبا 90% فطعاتش همون قطعات شما هستن. اگه نظرتون رو بگید ممنون میشم. همون طور که معلومه VGA و RAM و ODD رو یکم تغیر دادن. این قیمتی که از طرف گرفتم ، این کیس میشد تقریبا همون قیمت کیس بالا که شما گفتی.
RAM:CORSAIR 2*2 DDR3 1600
VGA:SAPPHIRE HD5770 1GB DDR5
ODD:SONY 24X SATA
حالا نمیدونم قیمت شما یه مقدار قدیمی بوده یا این دوستومن جنسش اصل نبوده یا همون جنس نبوده.
کدوم رو تایید میکنی؟
ممنون

سلام فرشید جان
اقا ما رفتیم دنبال این کیس که معرفی کردی:
RAM:CORSAIR 2*2 DDR3 1333
VGA:SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5
نمیدونم قیمت ها اومده بود پایین یا قیمت شما یکم قدیمی بود. اخه هر قطعه یه 10 تومن ارزون تر بود. ولی یه چیزی که توجهم رو جلب کرد، قیمت CPU بود که بهم گفتن به جای 170 ، قیمتش 130 هست. حالا نمیدونم جنسش اصل نبوده یا واقعا قیمت یهو کمر شکونده.
بهم کیش زیر رو پیشناهد کردن که تقریبا 90% فطعاتش همون قطعات شما هستن. اگه نظرتون رو بگید ممنون میشم. همون طور که معلومه VGA و RAM و ODD رو یکم تغیر دادن. این قیمتی که از طرف گرفتم ، این کیس میشد تقریبا همون قیمت کیس بالا که شما گفتی.
RAM:CORSAIR 2*2 DDR3 1600
VGA:SAPPHIRE HD5770 1GB DDR5
ODD:SONY 24X SATA
حالا نمیدونم قیمت شما یه مقدار قدیمی بوده یا این دوستومن جنسش اصل نبوده یا همون جنس نبوده.
کدوم رو تایید میکنی؟
ممنون
دوست عزیز، قیمتا ممکنه به روز تغییر کنن، حالا شما قیمت دو هفته پیش رو با قیمت دیروز مقایسه می کنی می گی چرا فرق کرده؟ اینجا قیمتها حدودی گفته میشه و به هیچ کس هم تضمین نمی دیم که حتما همون قیمت باشه، بله، قیمت پردازنده ها پایین اومده یه مقدار.

قطعات همون قطعات اصلی هستن، پردازنده که تقلبی نداره
فقط شما کارت گرافیک رو بالا بردی ولی پاور همون مونده، باید پاور رو هم مدل 485 وات به بالا برداری.

سلام.... من قصد خرید رم دی دی آر 3 دارم بعد مدل Elixire 1333 cl9 هیت سینک دار بهم پیشنهاد شده!!! خواستم بدونم میارزه؟ به نسبت A-Data و Patriot ارزش داره که Elixir بگیرم؟ چون قیمتی هم که بهم دادان ارزون به نظر می رسه!

میخواستم بدونم این پاور جوابگوی کارت XFX 5750 1GB هست؟
Green 535

همچنین من توی خونه ADSL دارم و الان که لپ تاپ هم خریدم میخواستم یدونه مودم بیسیم بخرم که بتونم اینترنت رو برای لپ تاپ هم share کنم و همچنین شبکه بیسیم ایجاد کنم برای به اشتراک گذاری فایل ها
میخواستم بدونم Asus RT-N13U خوبه؟قیمتش چند هست؟نیاز من رو برطرف میکنه؟
با توجه به اینکه این مدل امکان دانلود بدون کامپیوتر رو فراهم میکنه ، ازش خوشم اومده ، اگه میشه در این مورد هم توضیح بدین.
مرسی.

آخرین ویرایش:
سلام.... من قصد خرید رم دی دی آر 3 دارم بعد مدل Elixire 1333 cl9 هیت سینک دار بهم پیشنهاد شده!!! خواستم بدونم میارزه؟ به نسبت A-Data و Patriot ارزش داره که Elixir بگیرم؟ چون قیمتی هم که بهم دادان ارزون به نظر می رسه!

corsaire xms3 1600 بگیر هم قیمتش خوبه هم کیفیتش
میخواستم بدونم این پاور جوابگوی کارت XFX 5750 1GB هست؟
Green 535

اره جوابگو هست

نه عزیز، قیمت ارزونه ولی ارزش خرید نداره،اگه ارزون و معتبر بخوای باید همون ADATA رو بخری، اگه بهترین رو می خوای CORSAIR

همچنین من توی خونه ADSL دارم و الان که لپ تاپ هم خریدم میخواستم یدونه مودم بیسیم بخرم که بتونم اینترنت رو برای لپ تاپ هم share کنم و همچنین شبکه بیسیم ایجاد کنم برای به اشتراک گذاری فایل ها
میخواستم بدونم Asus RT-N13U خوبه؟قیمتش چند هست؟نیاز من رو برطرف میکنه؟
با توجه به اینکه این مدل امکان دانلود بدون کامپیوتر رو فراهم میکنه ، ازش خوشم اومده ، اگه میشه در این مورد هم توضیح بدین.
مرسی.

برای مودم می تونی CISCO WAG120 رو بخری که حدود 78 تومن هست.

امکان دانلود ASUS RT N13U هم می تونه بصورت خودکار لینکایی رو که بهش می دید و تا هر مدتی که بخواید اطلاعات رو دانلود و حفظ کنه ( توی یه فلش دیسک USB یا هارددیسک اکسترنال) و بعد به کامپیوتر منتقل کنیدش.

آخرین ویرایش:
corsaire xms3 1600 بگیر هم قیمتش خوبه هم کیفیتش
خب چقدره قیمتش؟ من بین A Data Gaming series 4gig dual channel 1600 و اینی که شما گفتی موندم... بعد من مینم Gigabyte ma770t-ud3p هستش و نوشته رم تا ولتاژ 1.5 ساپورت می کنه و فرکانس 1666 با oc ..... اینا رو بندازم مشکلی پیش نمیاد؟ ساپورت می کنه؟ یا باید و بهتره که باس 1333 بندازم پول الکی ندم؟

سلام اقا فرشید من با توجه به کمک های شما این سه قطعه رو خریدم:
M/B: Gigabyte Z68XP-UD3R
VGA: Zotac GTX 570
Ram: 2*2GB Kingmax 1600
این قطعات خوبن؟؟ این مادربورد بهتر از اون Asus ی که شما گفتین نیست؟؟ رم چطور؟ برای ایم مادر برد Cpu intel core i5 2500k خوبه ؟ این برای اور کلاک هم خوبه؟از کسی که خریدم میگفت پاور گرین نگیر و coleer master بگیر و کیس هم haf 912 بگیر! نظر شما چیه؟؟ قیمتشم بگید ممنون(کیس رو می گم)

نه عزیز، قیمت ارزونه ولی ارزش خرید نداره،اگه ارزون و معتبر بخوای باید همون ADATA رو بخری، اگه بهترین رو می خوای CORSAIR
آخه داداش من الان سرچ کردم توی این فورم ها .... ظاهرا این مین یه کم مشکل داره . اینطور که من فهمیدم 1333 بندازی روش بهتره... میشه من اینارو که باس 1600 ان بندازم بعد اگه stable و پایدار نبود باس 1600 رو داونگرید کنم به 1333 با همون cl ?

اقا فرشید یکی از دوستام میخواد گرافیکش رو عوض کنه که بتل 3 رو باحداکثر جزیات بازی کنه به نظر شما ارزش داره که بیشتر هزینه کنه و به جای gtx 580 msi lightning exterme یک EVGA GeForce GTX 590 Classified Hydro Copper بخره (اون سیستم که باراهنمایی های شما رو بستم دیده اونم وسوسه شده)

برای مودم می تونی CISCO WAG120 رو بخری که حدود 78 تومن هست.

امکان دانلود ASUS RT N13U هم می تونه بصورت خودکار لینکایی رو که بهش می دید و تا هر مدتی که بخواید اطلاعات رو دانلود و حفظ کنه ( توی یه فلش دیسک USB یا هارددیسک اکسترنال) و بعد به کامپیوتر منتقل کنیدش.

اینکه گفتین Cisco بخرم به چه خاطر هست؟
Asus خوب نیست؟
اگه همین مدل ASUS رو بخرم نیازم برطرف نمیشه؟
چون من کامپیوتر خیلی مواقع بدون استفاده و فقط برای دانلود کردن روشن هست ، واسه همین دنبال یه مدلی بودم که نیازم رو در زمینه اشتراک گذاری فایل و اینترنت برطرف کنه و همچنین خودش بتونه بدون کامپیوتر دانلود کنه.

files_articles__20135420%5Bw500h281mresizeByMaxSize%5D.jpg

سلام به دوستان عزیز آقا من یه سیستم میخواستم دو رو بر 800 از این بالایی بهتر باشه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

سلام اقا فرشید من با توجه به کمک های شما این سه قطعه رو خریدم:
M/B: Gigabyte Z68XP-UD3R
VGA: Zotac GTX 570
Ram: 2*2GB Kingmax 1600
این قطعات خوبن؟؟ این مادربورد بهتر از اون Asus ی که شما گفتین نیست؟؟ رم چطور؟ برای ایم مادر برد Cpu intel core i5 2500k خوبه ؟ این برای اور کلاک هم خوبه؟از کسی که خریدم میگفت پاور گرین نگیر و coleer master بگیر و کیس هم haf 912 بگیر! نظر شما چیه؟؟ قیمتشم بگید ممنون(کیس رو می گم)

اگه به پیشنهاد من بود که همون مدل ASUS رو می خریدی!
نخیر، بهتر که نیست ، هم بایوسش ضعیفتره و هم اور کردنش سختره،
پاور گرین سری جدیدش مشکلی نداره(امتحانش رو هم پس داده تا حدی)، فروشنده برای فروختن جنسش گفته،
کیس هم نمی دونم چی گفتم ، ولی اگر GREEN INFINITY رو گفتم که نسبت به HAF 912 هم خوش قیمتتره و هم کیفیتش چیزی کم نداره.

آخه داداش من الان سرچ کردم توی این فورم ها .... ظاهرا این مین یه کم مشکل داره . اینطور که من فهمیدم 1333 بندازی روش بهتره... میشه من اینارو که باس 1600 ان بندازم بعد اگه stable و پایدار نبود باس 1600 رو داونگرید کنم به 1333 با همون cl ?
اصلا قرار نیست شما باس 1600 بزاری کار کنه! ، پردازنده ی شما بصورت رسمی فقط تا 1333 کار کنه و بالاترش فقط موقع اورکلاک هست، بنابراین همون 1600 رو هم بگیری خودش بصورت پیش فرض 1333 کار می کنه، اون 1600 رو مادربردای جدید اینتلی که XMP رو ساپورت می کنن می تونن استفاده کنن بدون اورکلاک.

اقا فرشید یکی از دوستام میخواد گرافیکش رو عوض کنه که بتل 3 رو باحداکثر جزیات بازی کنه به نظر شما ارزش داره که بیشتر هزینه کنه و به جای gtx 580 msi lightning exterme یک EVGA GeForce GTX 590 Classified Hydro Copper بخره (اون سیستم که باراهنمایی های شما رو بستم دیده اونم وسوسه شده)
عزیزم Crysis 2 که نیست این کارتا رو برای حداکثر تنظیمات توی BF3 احتیاج داشته باشه، کارت 570 هم فک کنم از پس بالاترین تنظیمات توی HD بربیاد، دیگه بالاتر بردنش شاید ارزش هزینه نداشته باشه، مگر اینکه با در نظر داشتن بازیهای آینده باشه.

اینکه گفتین Cisco بخرم به چه خاطر هست؟
Asus خوب نیست؟
اگه همین مدل ASUS رو بخرم نیازم برطرف نمیشه؟
چون من کامپیوتر خیلی مواقع بدون استفاده و فقط برای دانلود کردن روشن هست ، واسه همین دنبال یه مدلی بودم که نیازم رو در زمینه اشتراک گذاری فایل و اینترنت برطرف کنه و همچنین خودش بتونه بدون کامپیوتر دانلود کنه.
معلومه که ASUS خوبه، همیشه مودمهاشم از بهترین مودمهای بازارن، حرفی درش نیست
منتهی گفتم این مدل برای کاربردی که می خوای کفایت می کنه، اون مدل ASUS خیلی گرونتر باید باشه

files_articles__20135420%5Bw500h281mresizeByMaxSize%5D.jpg

سلام به دوستان عزیز آقا من یه سیستم میخواستم دو رو بر 800 از این بالایی بهتر باشه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
خب همین لیست با دوتا تغییر:

VGA:GTX 460 1GB DDR5
POWER:GREEN 535W

اگه به پیشنهاد من بود که همون مدل ASUS رو می خریدی!
نخیر، بهتر که نیست ، هم بایوسش ضعیفتره و هم اور کردنش سختره،
پاور گرین سری جدیدش مشکلی نداره(امتحانش رو هم پس داده تا حدی)، فروشنده برای فروختن جنسش گفته،
کیس هم نمی دونم چی گفتم ، ولی اگر GREEN INFINITY رو گفتم که نسبت به HAF 912 هم خوش قیمتتره و هم کیفیتش چیزی کم نداره.
پس یعنی پول اضافه دادم و امکانات و کیفیت کمتر گرفتم؟؟ بایوسش چقدر ضعیف تره؟؟ چی رو اور کردن سخت تره؟ بابا ناراحتم کردی !! اخه 100 تومان گرونتره این مادر برد:((:((:(( (یارو انقدر تعریف کرد و گفت و گفتش که تاچ بایوس است و راحت اور میشه و ... که ما هم ... شدیم و گرفتیم:|)
مارک رم که دیگه بد نیست؟؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back