مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

آقا فرشید خیلی ممنون که راهنماییم کردید.
GTX 590 تو ایران اومده؟چقدره قیمتش؟میتونم بجای 580 بخرمش؟
آخه نمیدونم 1.5 گیگ کافیه یا نه!
من که خیلی گیج شدم.کارت گرافیک HD5970 که 2 گیگ حافظه داره و DDR5 هم هست نمیدونم چرا از مد افتاده و بجاش GTX 580 که 1.5 گیگه(DDR5) همش میگن بهتره و قدرتش بیشتره.میشه منو راهنمایی کنید؟

کارت 590 اگر باشه بالای 1 تومن هست و بجز موارد خاص لزومی به دادن این پول برای خریدش نیست، حافظه ی کارت هم معیار انتخاب کارت نیست،

در حال حاضر در بیشتر بازیها حتی در بالاترین رزولوشن ها هم بیشتر از 1 تا 1.5 گیگ از حافظه ی کارت استفاده نمیشه، بنابراین نگرانی شما بی مورد هست.

ای جونم :d
مرسی که اطلاع رسانی کردی .
اما عزیزم من برای کافی نت دوستم 2 سال پیش سیستم خریدم هر سیستم 350 درومد تازه با مانیتور .
گرافیکشم آنبورد بود .
تا همین الان که من میرم کافی نتش سیستماش خیلی عالی دارن کار می کنن .
والا پولشم اصلا دور نریخته .
بذار امشب یه کانفیگ واست بیارم تا 2 3 تا سوالی که واسم پیش اومده بر طرف بشه.
ببین،من اهواز زندگی می کنم ، صد در صد قیمتای تهران از اینجا کمتره .
در هر صورت مرسی که جواب دادی .

اگر اولش کاربرد سیستم رو توضیح می دادی بهتر می تونستم کمک کنم، اما متاسفانه شما جوری گفتی که فکر کردم سیستم خانگی هست که کمتر از این معنی نداره

اما برای کافی نت حتی میشه با Thin Client هم کار ها رو راه انداخت اما دلیلی نداره که کمترین سیستم موجود رو حتی بدون احتساب راندمان به قیمت بخری، دوستان ممکنه کمترین و پایینترین قطعات رو برای خرید مناسب بدونن اما من همون سیستم قبلی رو با کم کردن رم به 2 گیگ و کم کردن هارد به 250 گیگ هم پیشنهاد بدم نهایتش 50 تومن از قیمت کل کم میشه.

عزيز قدرت يه كارت گرافيك كه فقط به مقدار حافظش بستگى نداره عوامل خيلى زيادى تو قدرت كارت گرافيك تاثير دارند كه مقدار حافظه يكى از اونهاست 5970 هم بهت اطمينان ميدم تو هيچ بازى از همه ى حافظش استفاده نميكنه در ضمن 580 تو dx11 بهتره از physx پشتيبانى ميكنه تك هسته ايه و پايدارى بيشترى داره پس خريدش منطقى تره.
تایید میشه، سرانجام یه نظر کارشناسی از یک کاربر مجرب در بخش سخت افزار.

اگر اولش کاربرد سیستم رو توضیح می دادی بهتر می تونستم کمک کنم، اما متاسفانه شما جوری گفتی که فکر کردم سیستم خانگی هست که کمتر از این معنی نداره

اما برای کافی نت حتی میشه با Thin Client هم کار ها رو راه انداخت اما دلیلی نداره که کمترین سیستم موجود رو حتی بدون احتساب راندمان به قیمت بخری، دوستان ممکنه کمترین و پایینترین قطعات رو برای خرید مناسب بدونن اما من همون سیستم قبلی رو با کم کردن رم به 2 گیگ و کم کردن هارد به 250 گیگ هم پیشنهاد بدم نهایتش 50 تومن از قیمت کل کم میشه.

مرسی ، من که اول هم گفتم یک سیستم خیلی خیلی ... معمولی .گفتم که قراره فقط باهاش Freecell بازی بشه .یعنی اینکه این سیستم میتونه در حد همون کافی نت باشه دیگه .بعد این کانفیگی که شما فرمودی قیمتی داره که من با همین مقدار حدود 8 ماه پیش یه سیستم بستم که هر بازی که بگی روش اجرا میشه .قبلا هم گفتم. اینم کانفیگش :

mb asuse p5kpl
cpu intel 5500
vga ati force3D 5450 1g ddr3
hdd hitachi 500gb
ram verico ddr2-2g-800
dvd.w hp
case viera 1155
power viera VI-650

قیمت هم شد حدودا 360

با همین سیستم همین الان داشتم medal of honor بازی می کردم مثل کره .
تنظیمات بازی هم رو به high بود .
این بازیه چیه ، GTA Episode ،اینم بازی کردم نرم و روون .
جریان چی هست حالا ؟
چطور همچین سیستمی با این قیمت پایین بدون مشکل بازی ها رو اجرا می کنه ؟
سیستم بدی که نیست ؟

آقا فرشید من دنبال یه کی بردی هستم که خیلی خیلی نازک باشه! جنسش هرچی باشه مهم نیست ولی شیشه ای باشه بهتره . همچین کیبردی اصلا گیر میاد ؟ اگه مدلی هستید بگید برم دنبالش بگردم یا اینکه اگه خودتون یه همچین چیزی اومد دستتون بهم خبر بدید ...

مرسی ، من که اول هم گفتم یک سیستم خیلی خیلی ... معمولی .گفتم که قراره فقط باهاش Freecell بازی بشه .یعنی اینکه این سیستم میتونه در حد همون کافی نت باشه دیگه .بعد این کانفیگی که شما فرمودی قیمتی داره که من با همین مقدار حدود 8 ماه پیش یه سیستم بستم که هر بازی که بگی روش اجرا میشه .قبلا هم گفتم. اینم کانفیگش :

mb asuse p5kpl
cpu intel 5500
vga ati force3D 5450 1g ddr3
hdd hitachi 500gb
ram verico ddr2-2g-800
dvd.w hp
case viera 1155
power viera VI-650

قیمت هم شد حدودا 360

با همین سیستم همین الان داشتم medal of honor بازی می کردم مثل کره .
تنظیمات بازی هم رو به high بود .
این بازیه چیه ، GTA Episode ،اینم بازی کردم نرم و روون .
جریان چی هست حالا ؟
چطور همچین سیستمی با این قیمت پایین بدون مشکل بازی ها رو اجرا می کنه ؟
سیستم بدی که نیست ؟

بله، حتما!! با این سیستم میشه با بالاترین تنظیمات تمام بازیهای روز دنیا رو اجرا کرد، هر کی هم بالاتر سیستم بخره کم داره! دوست عزیز اصلا می دونی داری چی می گی؟

سیستمی که شما نوشتی پاور و کیس و رم تقلبی داره و هر آن امکان داره خلاص بشه، تازه با اون گرافیکی که نوشتی که اصلا برای بازی کردن نیست داری Medal میزنی؟!

بی خیال شو، من نمی تونم دیگه کمکی بکنم.

آقا فرشید من دنبال یه کی بردی هستم که خیلی خیلی نازک باشه! جنسش هرچی باشه مهم نیست ولی شیشه ای باشه بهتره . همچین کیبردی اصلا گیر میاد ؟ اگه مدلی هستید بگید برم دنبالش بگردم یا اینکه اگه خودتون یه همچین چیزی اومد دستتون بهم خبر بدید ...

بله، یه سری کیبردای ژله ای و نازک و تاشو مخصوص لپ تاپ و قابل حمل توی بازار موجود هست، ولی جنس اوریجینال نیست.

والا من یه زمانی Crysis و Crysis:Warhead رو با گرافیک 6200 Agp و رم 1گیگ تموم کردم!! بعید نیست ایشون این بازی هارو بتونن انجام بدن البته نه روی ستینگ High !!:)) ولی سیستم قوی کجا ،ضعیف کجا!!

بله، حتما!! با این سیستم میشه با بالاترین تنظیمات تمام بازیهای روز دنیا رو اجرا کرد، هر کی هم بالاتر سیستم بخره کم داره! دوست عزیز اصلا می دونی داری چی می گی؟

سیستمی که شما نوشتی پاور و کیس و رم تقلبی داره و هر آن امکان داره خلاص بشه، تازه با اون گرافیکی که نوشتی که اصلا برای بازی کردن نیست داری Medal میزنی؟!

بی خیال شو، من نمی تونم دیگه کمکی بکنم.

امکان داره خلاص بشه ؟!
من میگم الان 8 ماه ِ داره کار می کنه بعد تو فقط بلدی مسخره کنی .
تازه تموم قطعات گارانتی داره

والا من یه زمانی Crysis و Crysis:Warhead رو با گرافیک 6200 Agp و رم 1گیگ تموم کردم!! بعید نیست ایشون این بازی هارو بتونن انجام بدن البته نه روی ستینگ High !!:)) ولی سیستم قوی کجا ،ضعیف کجا!!
سیستم ضعیف کجا،سیستم قوی کجا !
من احمق نیستم که ،
میدونم سیستم 500 هزار تومنی فقط به درد بوق زدن میخوره و نهایتش تا 1 سال اونم بازی های جواد رو جواب میده .
بله حتما همینطوره ،
روی High نه .
یه مثال :
همه میگن برای نصب ویندوز سون باید سیستمت فلان باشه ، بهمان باشه ، اما اونایی که سیستم قدیمی دارن می تونن تست کنن و ببینن که اصلا همچین چیزی درست نیست .
من سیستمی دارم که مال 10 سال پیشه . الان وقتی روش ویندوز ایکس پی میریزم هر 30 دقیقه باید ریست بشه به خاطر کم آوردنش .
اما از وقتی سون نصب کردم جون گرفته .
( لازم نیست توضیح بدین که بازی با ویندوز فرق می کنه !! )
لپ ِ کلام اینکه :
به نظر ِ من تو اطلاعاتت در حدی نیست که توی این تاپیک بتونی کانفیگ پیشنهاد بدی .
و بهتره یک تاپیک جدید باز بشه با این عنوان :
مسخره کردن اینو اون و تیکه انداختن !

چون بیشتر از اینکه اطلاعات سخت افزاری داشته باشی بلدی مسخره کنی .
بیخیال شو ! من دیگه نمی تونم حرفی بزنم !!

امکان داره خلاص بشه ؟!
من میگم الان 8 ماه ِ داره کار می کنه بعد تو فقط بلدی مسخره کنی .
تازه تموم قطعات گارانتی داره

سیستم ضعیف کجا،سیستم قوی کجا !
من احمق نیستم که ،
میدونم سیستم 500 هزار تومنی فقط به درد بوق زدن میخوره و نهایتش تا 1 سال اونم بازی های جواد رو جواب میده .
بله حتما همینطوره ،
روی High نه .
یه مثال :
همه میگن برای نصب ویندوز سون باید سیستمت فلان باشه ، بهمان باشه ، اما اونایی که سیستم قدیمی دارن می تونن تست کنن و ببینن که اصلا همچین چیزی درست نیست .
من سیستمی دارم که مال 10 سال پیشه . الان وقتی روش ویندوز ایکس پی میریزم هر 30 دقیقه باید ریست بشه به خاطر کم آوردنش .
اما از وقتی سون نصب کردم جون گرفته .
( لازم نیست توضیح بدین که بازی با ویندوز فرق می کنه !! )
لپ ِ کلام اینکه :
به نظر ِ من تو اطلاعاتت در حدی نیست که توی این تاپیک بتونی کانفیگ پیشنهاد بدی .
و بهتره یک تاپیک جدید باز بشه با این عنوان :
مسخره کردن اینو اون و تیکه انداختن !

چون بیشتر از اینکه اطلاعات سخت افزاری داشته باشی بلدی مسخره کنی .
بیخیال شو ! من دیگه نمی تونم حرفی بزنم !!
آقا حالا چرا عصبانی میشی اینجا آخرین تنظیمات یعنی 1080p و 4xaa و روشن بودن تمام امکانات گرافیکی البته این که شما میگی امکان داره وقتی مانیتوری داشته باشی که بالاتر از 1024.768 رو ساپورت نکنه اونوقت وقتی تمام تنظیمات رو روی high قرار بدید رزولوشن از این بالاتر نمیره خب یه کارت هر چقدر هم ضعیف باشه میتونه یه بازی رو تو این تنظیمات اجرا کنه. وگر نه من خودم با کارت 5470 که قویتر از کارت شماست تست کردم نمیتونست حتی modern warfare 2 رو تو 1360.768 با آخرین تنظیمات روون اجرا کنه.

دوستان با بودجه بین 800تا900 تومن فقط برای 4 قطعه cpu , motherboard , ram و vga چی پیشنهاد میکنید. فقط اینتل و انویدیا.
ضمنا با توجه به پیشنهادتون نیازی به تعویض پاور گرین 535 A به پاور بهتر هست یا نه؟
ممنون.

دوستان با بودجه بین 800تا900 تومن فقط برای 4 قطعه cpu , motherboard , ram و vga چی پیشنهاد میکنید. فقط اینتل و انویدیا.
ضمنا با توجه به پیشنهادتون نیازی به تعویض پاور گرین 535 A به پاور بهتر هست یا نه؟
ممنون.
من اینا رو پیشنهاد می دم:

CPU:INTEL Core I5 2500
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D
VGA:GTX 560 1GB DDR5

نیازی به تعویض پاور نیست اما اگر یه 585 وات بگیری بجاش برای بعدها که پاور ضعیفتر میشه بهتره

• Like
Reactions: Kourosh
اگه بخوای 2 تا 560 بندازی( البته با این بودجه ها نمیشه، شاید واسه بعد ها میگی) باید دست کم یه 785 وات برداری برای اطمینان

کولینگ هم اگر بتونی اورکلاک کنی می تونی CORSAIR H70 رو برداری که حدود 120 تومن هست و مایع هست، کولینگ معمولی هم ZEROTHERM FZ-120 حدود 65 تومن هست.
مادربردای G1 و Sniper و اینا هم چون سری X58 هستن دیگه بکار نمیان ،چون دارن منقضی میشن و خرید یه پلاتفرم آخر خطی هم منطقی نیست

مادربردای P8P67 Deluxe و معمولی هم خیلی تفاوتا دارن، تعداد اسلاتها، پورتهای LAN، فازهای پردازنده و امکانات جانبی دیگه، ولی به کار هر کسی نمیاد.

بله يراي بعدا ميخواستم.حالا اگه بخواب از اول با ٢ تا ٥٦٠ و مخلفات لازمش بگيرم چقدر در مياد؟
بعد اينكه ممنون ميشم قيمت deluxe و معمولي رو بهم بگي.
با تشكر فراوان فرشيد جان.

من اینا رو پیشنهاد می دم:

CPU:INTEL Core I5 2500
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D
VGA:GTX 560 1GB DDR5

نیازی به تعویض پاور نیست اما اگر یه 585 وات بگیری بجاش برای بعدها که پاور ضعیفتر میشه بهتره
ممنونم.
با جستجویی که تو اینترنت انجام دادم بنظر میرسه قیمت کل حدود 970 تومن بشه. قیمتهایی که من پیدا کردم اینهاست:

CPU:INTEL Core I5 2500====260
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600=====85
M/B:ASUS P8P67D=====239
VGA:GTX 560 1GB DDR5====390

الان اینها درسته یا قیمت روز کمتره؟ کلا حدود قیمت این چهار قطعه رو میتونید لطف کنید.
کلا سیستم بدی بنظر نمیرسه. نمیگم عالی ولی ظاهرا خوبه.

یه مطلب مهم در مورد خرید مادربرد برای بازی:

((برای انتخاب مادربرد مهمترین فاکتور چیپست شمالی ( north bridge )آن می باشد که پل ارتباطی قطعات دیگر با یکدیگر می باشند به طور حتم هرچه توانایی چیپ شمالی در برقرار کردن ارتباط قوی باشد کارائی کلی بالاتر خواهد رفت توجه نمائید که هر کمپانی تولید کننده مادربرد ، مادربردهای مختلف با یک چیپ شمالی ارائه میدهند که عمده تفاوت آنها در توانائی اوورکلاک میباشد پس برای انتخاب یک ماردبرد جهت بازی لازم نیست شما قیمت بالاتری برای پرداخت کنید (در حالتی که چند مادربرد از یک چیپ شمالی استفاده میکنند) اما تفاوت چندانی در فریم و راون اجرا شدن بازی نداشته باشید .))

آقا فرشید حالا این مادربردی که گفتید این خصوصیت را داره؟؟؟؟؟:-/

آخرین ویرایش:
ممنونم.
با جستجویی که تو اینترنت انجام دادم بنظر میرسه قیمت کل حدود 970 تومن بشه. قیمتهایی که من پیدا کردم اینهاست:

RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600=====85
M/B:ASUS P8P67D=====239
VGA:GTX 560 1GB DDR5====390

الان اینها درسته یا قیمت روز کمتره؟ کلا حدود قیمت این چهار قطعه رو میتونید لطف کنید.
کلا سیستم بدی بنظر نمیرسه. نمیگم عالی ولی ظاهرا خوبه.

من قیمتای فروش خودمون رو می دم که قیمت بازار بورس هست و پایینتره.

RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600=====80
M/B:ASUS P8P67D=====230
VGA:GTX 560 1GB DDR5====350

من میخوام یه سیستم بگیرم
کاراییم: دانلود و دیدن فیلم و بازیهای استراتژیکی هست
پولم 750.000 تومان هست
لبتاب بگیرم یا PC????

اگه بخوای یه لپ تاپ مناسب برای این کارها بگیری حداقل باید حدود 1200 خرج کنی، اما برای PC با همین سرعت 850 تومن هم کفایت می کنه.

یه مطلب مهم در مورد خرید مادربرد برای بازی:

((برای انتخاب مادربرد مهمترین فاکتور چیپست شمالی ( north bridge )آن می باشد که پل ارتباطی قطعات دیگر با یکدیگر می باشند به طور حتم هرچه توانایی چیپ شمالی در برقرار کردن ارتباط قوی باشد کارائی کلی بالاتر خواهد رفت توجه نمائید که هر کمپانی تولید کننده مادربرد ، مادربردهای مختلف با یک چیپ شمالی ارائه میدهند که عمده تفاوت آنها در توانائی اوورکلاک میباشد پس برای انتخاب یک ماردبرد جهت بازی لازم نیست شما قیمت بالاتری برای پرداخت کنید (در حالتی که چند مادربرد از یک چیپ شمالی استفاده میکنند) اما تفاوت چندانی در فریم و راون اجرا شدن بازی نداشته باشید .))

آقا فرشید حالا این مادربردی که گفتید این خصوصیت را داره؟؟؟؟؟:-/

معلومه که داره، اما وقتی مادربردای ارزونتر رو پیشنهاد می دیم خود شماها میاید می گید چرا مثلا بجای ASUS P8P67 نخواستی P8P67-DELUXE رو پیشنهاد بدی، دلیلش همینه که گفتی، این مطالب اصولی و ابتدایی هستن و مشخصه که کارشناس مشاور باید در پیشنهاد خودش لحاظ کنه، اما همیشه فرصت برای توضیحات تفضیلی که نیست.

بله يراي بعدا ميخواستم.حالا اگه بخواب از اول با ٢ تا ٥٦٠ و مخلفات لازمش بگيرم چقدر در مياد؟
بعد اينكه ممنون ميشم قيمت deluxe و معمولي رو بهم بگي.
با تشكر فراوان فرشيد جان.
اگه بخوای یه 560 اضافه کنی خب حدود 350 تومن برای یه کارت دیگه اضافه میشه وو حدود 40 تومن برای پاور قویتر.

مدل معمولی حدود 230 و مدل DELUXE حدود 400 تومن هست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or