مشاوره در امر خرید مانیتور

2909

کاربر سایت
Jun 10, 2011
494
نام
علی رضا مطهری
active ها تبدیل دو بعدی به سه بعدی دارن؟
اصلا مزایای passive نسبت به active چیه؟

بله معمولا تبدیل دو بعدی به سه بعدی روی مدل های سه بعدی ارائه میشه که خیلی چیز جالبی هم نیست

یعنی هیچ وقت مثل فیلم سه بعدی که با دو دوربین فیلم برداری شده نمیشه

مزایای پاسیو همون عینک سبک و بدون باطری است

ولی به خاطر استفاده از قیلتر مشبک برای جدا کردن خط های زوج از فرد کیفت تصاویر دو بعدی کاهش پیدا میکنه

و این عیب در مانیتور به خاطر داشتن پیکسل های بسیار ریز و دقت بیشتر بیننده بسیار محسوس میشود

این دو عکس رزولیشن تصاویر سه بعدی رو با هم مقایسه میکنه (بین پاسیو و اکتیو )

برای مشاهده تصویر اصلی (786x239) روی این نوار کلیک کنید.
ft2_img_30.jpg

مبینید که در تصویر سمت راست (پاسیو ) رزولیشن تصویر برای هر چشم 1920 در 540 است به صورت هم زمان یعنی تصویر به خط های زوج و فرد تقسیم میشود که خط های زوج برای چشم راست و خط های فرد برای چشم چپ

ولی در اکتیو (تصویر سمت چپ ) در هر لحظه یک تصویر کامل ( یعنی 1920 در 1080 ) برای هر چشم به صورت متوالی ارسال میشود که فاصله ی هر لحظه را میتوان با هرتز آن تلوزیون مشخص کرد

این دو کیلپ تصویری هم می تونه کمکت کنه

اولیش در مورد چگونگی ضبط فیلم سه بعدی به وسیله ی دو دوربین هست

بعدیش هم در مورد چگونگی به تصویر کشیدن فیلم سه بعدی به وسیله ی تکنولوژی اکتیو شاتر است

hajoo

کاربر سایت
Apr 6, 2011
351
بسیار ممنون.دوستان با یک مانیتور میشه هم از روش passive و هم active استفاده کرد؟
و لطفا مدل مانیتور سه بعدی خوب معرفی کنید.(قیمت مهم نیست)

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
دوستان نظرشون در مورد این مانیتور چیه؟
LG - 22" - E2281VR - LED
اگه پولت میرسه فقط برو سمت Asus ! خیلی کیفیتش ردیفه.

بسیار ممنون.دوستان با یک مانیتور میشه هم از روش passive و هم active استفاده کرد؟
و لطفا مدل مانیتور سه بعدی خوب معرفی کنید.(قیمت مهم نیست)
برای چه کاری میخوای؟
گیم با پی سی یا کنسول؟
گیم با پی سی اگه کارتت اونویدیا هستش: Asus VG278H
اگه ATI هستی: سامسونگ S27A850D اگه اشتباه ننوشته باشم مدلشو!

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
سلام

مانیتور asus VG278h فقط با کارتهای nvidia میشه باهاش 3d کار کرد ؟ با amd هم میشه ؟
ممنون
Nvidia 3D Vision 2 باید داشته باشی!
هزینه کارت گرافیک برا اینکه بتونی نهایت لذت رو ببری باید 2 تا 580 اس ال آی کنی که میشه 2200 ! خود مانیتور هم نزدیک 1.200.000 باید باشه! هم قیمت یه ماشین در میاد! :D

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
البته یه نکته ای میمونه که 278H نیازی به کیت نداره ، فرستنده ش رو خود مانیتور تعبیه شده عینک هم تو پکش هست فقط یه کارت گرافیک درست و حسابی میخواد و بعدش هم ادامه ماجرا...

shahramcat

کاربر سایت
Sep 24, 2006
106
Nvidia 3D Vision 2 باید داشته باشی!
هزینه کارت گرافیک برا اینکه بتونی نهایت لذت رو ببری باید 2 تا 580 اس ال آی کنی که میشه 2200 ! خود مانیتور هم نزدیک 1.200.000 باید باشه! هم قیمت یه ماشین در میاد! :D

البته یه نکته ای میمونه که 278H نیازی به کیت نداره ، فرستنده ش رو خود مانیتور تعبیه شده عینک هم تو پکش هست فقط یه کارت گرافیک درست و حسابی میخواد و بعدش هم ادامه ماجرا...

ممنون از پاسخ شما دوستان

پس در کل با کارت من که AMD 6850 هست گزینه samsung S27A750 3D بهتر هست و مناسبه ؟

ممنون

rr_kk22

کاربر سایت
Mar 26, 2012
7
سلام دوستان من میخواستم مانیتور BX2285 بگیرم میدونستم که این مانیتور هم 2تا پورت HDMI داره اما الان که داره تو سایت سامسونگ ایران نگاه میکنم اصلا چنین پورتی نداره؟دوستان کسی بالاخره میدونه این مانیتور پورت HDMI داره یانه ؟اگه نداره یه مانیتور بگید که سایزش 22 باشه رزولیشن 1920 در 1080 و سرعت پاسخگویی 2 میلی ثانیه باشه برای گیم با pc میخوام پورت HDMI هم داشته باشه

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام دوستان من میخواستم مانیتور BX2285 بگیرم میدونستم که این مانیتور هم 2تا پورت HDMI داره اما الان که داره تو سایت سامسونگ ایران نگاه میکنم اصلا چنین پورتی نداره؟دوستان کسی بالاخره میدونه این مانیتور پورت HDMI داره یانه ؟اگه نداره یه مانیتور بگید که سایزش 22 باشه رزولیشن 1920 در 1080 و سرعت پاسخگویی 2 میلی ثانیه باشه برای گیم با pc میخوام پورت HDMI هم داشته باشه
من خودم این مانیتور رو دارم. دو تا هم hdmi داره.

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315

BX2280 عین همینه فقط همه ی پورت ها رو داره و پایه اش هم فرق داره ... به نظر من که BX2280 گزینه ی بهتریه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر