مشاوره در امر خرید مانیتور

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
460
دوستان آیا من نمیتونم تفاوت خاصی بین تلویزیون فول اچ دی و فورکی رو بفهمم یا شما هم همینطورید؟ میخواستم بدونم مشکل از منه یا تلویزیون خوب نمیتونه منظورشو برسونه؟ فایل های فورکی رو هم با حداکثر کیفیت برداشتم که حدود 40 گیگ حجم یک فیلم بود
تلویزیون فورکی هم آشغالی هست به نام دوو که در عرض دو ماه در با سلیقه ترین حالت استفاده کنترلش از کار افتاد.بعد میگن جنس ایرانی بخرید. بفرمایید جناب دوو خریدیم دیگه. اگه خواستید بخرید لطفا نخرید. حالا فعلا گارانتی زنگ نزدیم تا ببینیم توی یه ماه آینده پنلش هم دچار مشکل میشه یا نه. زنگ هم بزنیم اگه سرویسشون خوب نبود اطلاع میدم.
https://www.digikala.com/product/dk...ی-دی-هوشمند-دوو-مدل-dsl-55k5700u-سایز-55-اینچ

تلویزیون فول اچ دی که مقایسه کردم هم 47 ال جی بود
پ.ن: البته من برای خودم فعلا چیزی نخریدم و اینو یه جای دیگه تست کردم که خودشون رفته بودن خریده بودن بدون مشورت.حالا اگه دوستان نظرشون رو میدادن بهتر بود چون اگه فورکی به دردم نخوره نمیخوام هزینه اضافی کنم

آخرین ویرایش:

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
460
دوستان یه سوال داشتم تا به حال بنده مانیتور بالای 60 هرتز نداشتم. یک مدت پیش متوجه شدم که روی مانیتور 60 هرتز میتونم آهسته شدن حرکت فلش موس رو به خوبی تشخیص بدم. الان به نظر شما با این وضعیت بهتره من دنبال مانیتور با چه رفرش ریتی بگردم بهتره؟

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
397
نام
کامبیز
راستش منم تازگی مانیتور رفرش ریت بالا گرفتم و پیش از این 60 هرتز نهایتش بود (البته آخریش در واقع 75 هرتز بود !). از چندتا از برو بچه هایی که ای-اسپورت بازن پرسیدم ظاهرا می تونستن تشخیص بدن چون خیلی براشون این داستان مهم بود. من خودم چون اهل این مدل گیمها نیستم(بیشتر سینگل و عمدتا به سبک استراتژیک) و بازیها رو ترجیح میدم روی بالاترین تنظیمات اجرا کنم برای همین باعث میشه بیشترشون زیر 100 فریم بدن لذا عملا نتونم از قابلیت مانیتور در این زمینه بهره ببرم. حالا شاید من بابت تست هم که شده یکی-دوتا بازی شوتر (E-Sport) بریزم تا ببینم میشه تفاوت رو تشخیص داد یا نه 😜

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
460
دوستان یعنی شما روی 60 هرتز متوجه آهسته حرکت کردن فلش موس نمیشید؟ البته منم دقت کردم فهمیدم اینو وگرنه تا به حال در استفاده معمولی اینو متوجه نشده بودم. ولی الان که دیگه متوجه شدم یه جوری حساس تر از قبل شدم و حس میکنم باید اون آهسته آهسته شدن ریز رو از بین ببرم. شاید روی 75 هرتز برطرف بشه شایدم نه. باید تست کنم

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
397
نام
کامبیز
@jj191
کلا آدم وقتی با یه تکنولوژی نو آشنا میشه دیگه برگشت به عقب براش آسون نیست

@Alizh
حالا مانیتور ویژه کار شما رو نمیدونم اما به شما نوعی و در کل دوستان دیگه ای که دنبال مانیتور گیمینگ با بودجه حدود 30 ملیون هستند مانیتور سامسونگ Odyssey G7 که 4K هست رو پیشنهاد میکنم. الآن تقریبا حدود 30-31 هست و در حال حاضر تنها مانیتور گیمینگ 4K در ایران با این حدود قیمته

• Like
Reactions: jj191 and Alizh

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,043
نام
احمد
راستش منم تازگی مانیتور رفرش ریت بالا گرفتم و پیش از این 60 هرتز نهایتش بود (البته آخریش در واقع 75 هرتز بود !). از چندتا از برو بچه هایی که ای-اسپورت بازن پرسیدم ظاهرا می تونستن تشخیص بدن چون خیلی براشون این داستان مهم بود. من خودم چون اهل این مدل گیمها نیستم(بیشتر سینگل و عمدتا به سبک استراتژیک) و بازیها رو ترجیح میدم روی بالاترین تنظیمات اجرا کنم برای همین باعث میشه بیشترشون زیر 100 فریم بدن لذا عملا نتونم از قابلیت مانیتور در این زمینه بهره ببرم. حالا شاید من بابت تست هم که شده یکی-دوتا بازی شوتر (E-Sport) بریزم تا ببینم میشه تفاوت رو تشخیص داد یا نه 😜
منم چند روز پیش یک مانتیور ال جی الترا گیر 27 اینچ خریدم ، 165 هرتز- نیم ملی ثانیه، عمق رنگ 8 بیت، پنل VA و HDMI 2 و DSIPLAY PORT 1.2 شدت روشنایی 400 نیت 14 میلیون

بخوام مقایسه کنم با مانیتور قبلی پنل 22 اینچ- 60 هرتز-10 ملی ثانیه-عمق رنگ 8 بیت، پنل IPS و HDMI 1.2 شدت روشنایی 250 نیت بنکیو 22 اینج 4 میلیون و 500 هزار

واقعا پنل VA عمق رنگ مشکلی رو خیلی قشنگ نشون میده ، ولی بدبختی اینجاست مثل پنل IPS رنگ های سبز و قرمز و ابی رو نشون نمیده، یعنی کیفیت IPS پایین رده ترین مانیتور هم خیلی بالاست! ولی خوب عمق رنگ مشکی توش فاجعه بود ولی خوب اون پایین رده ترین پنل IPS بود که داشتم و داره با یک پرچمدار VA مقایسه میکنم

منم هرتز 60 و 120 و 165 رو با سریز ایکس با پورت HDMI 2 رو تست کردم واقعا روان بودن 120 هرتز خیلی فوق العادست ، با پورت DISPLAY Port خود مانیتور هم با بازی GTA V با کم کردن کیفیت بازی مخصوصا AA به فریم 140 رسیدم با کارت 5700XT واقعا مشهوده و روان بودن طوری هست که دیگه هیچ وقت به 60 هرتز برنمیگردید!

بنظرم هنوز سخت افزار درست و حسابی برای پردازش این همه قدرت مانیتور ها به بازار نیومده و مانیتور ها انگار 5 یا 10 سال از بقیه تکنولوژی جلوتر هستن ، طرف میره 40 میلیون میده پنل IPS با 240 هرتز و روزولوشون 4k بعد که میری V-Sync رو باز میزاری برای هرتز بیشتر ، کرافیگ داره به فا* اعظم میره دما خدا ، تا اخر اورکلاک رو باالاترین هرتز همینه که میگی الان سیستم منفجر میشه! هرچقدر هم روزولوشن مانیتور بالاتر بره توان گرافیکی بیشتری نیازه، هر چی هرتز مانتیور بالاتر بره قدرت بیشتری برای پردازش نیازه!

بنظرم تو مانیتور بیشتر از این که پول برای هرتز بالاتر و HDMI 2.1 و پنل های گرون قیمت بدید، بیشتر به عمق رنگ 10 بیتی به بالا، شدت روشنایی 600 به بالاتر sRGB بیشتر از 100 و روزولوشن نهایتا 2k -
روزولوشن 4K برای مانیتور بنظرم خیلی بی منطقی گرون هستن و اصلا ارزش خرید ندارن...

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,527
درود. برای افرادی که قصد خرید مانیتور تا بودجه ۳۵ میلیون تومن دارند من مدل Asus TUF Gaming VG28UQL1A را پیشنهاد میدم که در بازار ایران فعلا موجوده‌.
خودم مدتی بود در موردش تحقیق کردم تا اینکه بالاخره خریدمش.
بطور خلاصه مشخصاتش اینه:

IMG_20231217_192039_949.jpg

این هم لینک:
TUF Gaming VG28UQL1A|Monitors|ASUS Global

مانیتور قبلیم 4k 60hz بود که بخاطر مسایلی مثل فعال کردن Frame Generation مثلا در بازی سایبرپانک یا الن ویک ۲ با این مانیتور ۶۰ هرتز مشکل داشتم. چرا که در حالت FG وی سینک غیرفعال میشه و اینجا باید مانیتوری داشته باشی که G-SYNC داشته باشه اگر کارتت انودیا هست وگرنه دچار اسکرین تیرینگ میشی. کلا اگر برای کنسول استفاده نمیکنید دیگه دوره مانیتور ۶۰ هرتز به سر اومده .

خلاصه این مانیتور را از نظر کیفیت و زیبایی و قابلیت ها ازش راضیم. حتی PS5 هم بهش وصل کردم و VRR را ساپورت میکنه.

این مانیتور Local Dimming هم داره و با توجه به اینکه IPS هست اما واقعا عمق مشکی بالایی ازش دیدم. HDR ش هم پرفکت نیست ولی برای ویدیوها که بنظرم خوب بود.

IMG_20231217_192707_822.jpg IMG_20231217_192705_562.jpg

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
سلام دوستان

ببخشید اگه سوالم تکراریه، فرصت نکردم پیامهای قبلی رو بخونم

یه مانیتور تا 20 تومان برای PS5 میخواهم بگیریم، فرکانس 120هرتز به بالا باشه

یه مدل شیاومی داره به اسم RMMNT30HFCW اسمی به نظر خوبه، اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم بهم بگید :x

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
نظر کارشناسای اخل فن درمورد Samsung odissey g5 32 اینچ چیه؟
من یه چیزی تا 15 میخوام بگیرم
بنظر خودم این خوب اومد...البته خیلی حساسیتی روی 32 بودن ندارم ولی دیدم این به بودجه ام میخوره گفتم نظراتتونو بپرسم
یچیز دیگه هم که دیدم اینه که مثل اینکه دو مدل g5 داریم
واسه pc میخوام... شاید در اینده کنسول
اگه مدلی بهتر تو این رنج قیمت سراغ دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید
البته یه 27 اینچ رrog strick کارکرده هم دیدم که 18 میفروخت مدلشو نفهمیدم ولی نمیدونم برچسب rog strick ارزش پول بیشتر رو داره یا نه

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
درود. برای افرادی که قصد خرید مانیتور تا بودجه ۳۵ میلیون تومن دارند من مدل Asus TUF Gaming VG28UQL1A را پیشنهاد میدم که در بازار ایران فعلا موجوده‌.
خودم مدتی بود در موردش تحقیق کردم تا اینکه بالاخره خریدمش.
بطور خلاصه مشخصاتش اینه:

View attachment 322473

این هم لینک:
TUF Gaming VG28UQL1A|Monitors|ASUS Global

مانیتور قبلیم 4k 60hz بود که بخاطر مسایلی مثل فعال کردن Frame Generation مثلا در بازی سایبرپانک یا الن ویک ۲ با این مانیتور ۶۰ هرتز مشکل داشتم. چرا که در حالت FG وی سینک غیرفعال میشه و اینجا باید مانیتوری داشته باشی که G-SYNC داشته باشه اگر کارتت انودیا هست وگرنه دچار اسکرین تیرینگ میشی. کلا اگر برای کنسول استفاده نمیکنید دیگه دوره مانیتور ۶۰ هرتز به سر اومده .

خلاصه این مانیتور را از نظر کیفیت و زیبایی و قابلیت ها ازش راضیم. حتی PS5 هم بهش وصل کردم و VRR را ساپورت میکنه.

این مانیتور Local Dimming هم داره و با توجه به اینکه IPS هست اما واقعا عمق مشکی بالایی ازش دیدم. HDR ش هم پرفکت نیست ولی برای ویدیوها که بنظرم خوب بود.

View attachment 322474View attachment 322475
کاشکی با این هزینه میرفتید سمت LG ULTRA GEAR GQ850 به نظرم با این هزینه خرید این مانیتور منطقی تر بود هم به لحاظ کیفیت هم کانفیگ هم طراحی

Attachments

• nt2o5wbn copy.jpg
    nt2o5wbn copy.jpg
    437.3 KB · مشاهده: 24

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,527
کاشکی با این هزینه میرفتید سمت LG ULTRA GEAR GQ850 به نظرم با این هزینه خرید این مانیتور منطقی تر بود هم به لحاظ کیفیت هم کانفیگ هم طراحی
ممنونم اما این مدل مانیتوری که معرفی کردید 1440p هست و من از ابتدا دنبال رزولوشن 4K بودم.
مدل GQ950 رزولوشن 4K داره که قیمتش حدود ۶۰م تومنه!!!

• Like
Reactions: Pzt_Kami

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
ممنونم اما این مدل مانیتوری که معرفی کردید 1440p هست و من از ابتدا دنبال رزولوشن 4K بودم.
مدل GQ950 رزولوشن 4K داره که قیمتش حدود ۶۰م تومنه!!!
خدمت سرور گرامی عرض کنم بله وضوحش 1140 هست به طور دیفالت اما اگر بری داخل تنظیمات مانتیور میبینی که تا 4k رو به صورت آپ اسکیل پیشتبانی میکنه من خودمم تعجب کردم وقتی دیدم رزولیشین بالاتر از 1440 داره و اصلا اررش خرید مانیتور 4k به صرفه تنیست وقتی میتونی روی همین مانیتور 4k بگیری ضمن اینکه این مانیتور پنلش nano ips هست و کیفیت تصویر و رنگ ها فوق العادس به صورت عمودی هم قابل چرخشه فقط تنها ضعفش عدم چرخش به راست یا چپه اما پایش به شدت تو بالا پایین رفتن نرم عمل میکنه

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,527
خدمت سرور گرامی عرض کنم بله وضوحش 1140 هست به طور دیفالت اما اگر بری داخل تنظیمات مانتیور میبینی که تا 4k رو به صورت آپ اسکیل پیشتبانی میکنه من خودمم تعجب کردم وقتی دیدم رزولیشین بالاتر از 1440 داره و اصلا اررش خرید مانیتور 4k به صرفه تنیست وقتی میتونی روی همین مانیتور 4k بگیری ضمن اینکه این مانیتور پنلش nano ips هست و کیفیت تصویر و رنگ ها فوق العادس به صورت عمودی هم قابل چرخشه فقط تنها ضعفش عدم چرخش به راست یا چپه اما پایش به شدت تو بالا پایین رفتن نرم عمل میکنه
اپسکیل به درد نمیخوره. هرچقدر هم که کیفیت خوبی داشته باشه به کیفیت رزولوشن واقعی 4K نمی‌رسه.
شما یکبار دیگه بررسی های مانیتور پیشنهادی من رو مطالعه کنید فکر نکنم تو این رنج قیمت و با این امکانات فوق العاده گزینه دیگری بشه پیدا کرد.

Asus TUF Gaming VG28UQL1A review: This 4K monitor plays nice with consoles

asus-tuf-gaming-VG28UQL1A-brightness-graph.png asus-tuf-gaming-VG28UQL1A-contrast-graph.png asus-tuf-gaming-VG28UQL1A-gamut-graph.png asus-tuf-gaming-VG28UQL1A-accuracy-graph.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر