مشاوره در امر خرید مانیتور

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
سلام دوستان

قصد خرید یک مانیتور گیمینگ دارم با بودجه 14-15 میلیون

زمان پاسخ گویی پایین خیلی مهمه برام و اینکه برای PS5 هم اوکی باشه

خودم BenQ Ex2510 رو انتخاب کردم و یک مدل ایسوس VG259QM

ممنون میشم کمکم کنید

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
سلام
زمان پاسخ گویی 1 میلی ثانیه با 5 میلی ثانیه زیاد فرق داره ؟؟
تفاوت 2k با 4k در حدی هست که بخوای واسه 4k بیشتر هزینه کنی ؟
مانیتور صاف یا منحنی کدومش برای فیلم دیدن و بازی حرفه ای مناسب هست ؟
و اینکه از فاصله 3 تا 4 متری چه سایز مانیتوری مناسبه ؟

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
دوستان مانیتور گیمینگ ۳۴ اینچ شیاومی خوبه برای نسل ۹ ؟
mi curved gaming monitor 34
Mi Global Home

من الان مانیتور Asus Vs278Q دارم و فکر میکنم حتما باید ارتقا بدم برای نسل بعدی
نه خوب نیست
اولا این 34 اینچی ها نسبت 21.9 دارن (بهشون wide میگن) و 4k نیستن و فک کنم همه ی بازی ها از این نسبت ساپورت نمیکنن
دوما خمیده هم هستن که من ندیدم پبشنهاد بشه

سلام
زمان پاسخ گویی 1 میلی ثانیه با 5 میلی ثانیه زیاد فرق داره ؟؟
تفاوت 2k با 4k در حدی هست که بخوای واسه 4k بیشتر هزینه کنی ؟
مانیتور صاف یا منحنی کدومش برای فیلم دیدن و بازی حرفه ای مناسب هست ؟
و اینکه از فاصله 3 تا 4 متری چه سایز مانیتوری مناسبه ؟
بستگی به فاصله و سایز داره
صاف
TV Size to Distance Calculator and Science
دوستان مانیتوری هست که رزولیشنش 4k باشه و از fps بالا پشتیبانی کنه مثلا 240 ؟؟؟؟
اگه نه قراره تولید بشه ؟ و اگه بشه میاد ایران ؟؟
240 فک نکنم تولید شده باشه ولی 144 هست با قیمت های 1000 دلاری که از نظر قیمتی هم قیمت تلویزیون هایی هستن که ساپورت میکنن 4k 120 fps رو
خود 4k هنوز با مین استریم شدن فاصله داره چه برسه به 4k 120 fps

والا انتخاب دیگه ای وجود نداره
تلویزیون خوب دارم ولی ۹۹ درصد عادت به بازی با مانیتور دارم و اصلا سمت تی وی نمیرم
این مدلی هم که پیشنهاد کردید 2K هست و اصلا PS5 ازش پشتیبانی نمیکنه!

باید دنبال مانیتور 4K باشم.
اره گزینه ها خیلی محدوده
از طرفی برای 4k زیر 32 اینچ خیلی توصیه نمیشه و معمولا 2k 144 ارجحیت داره و معمولا برای pc از 27 اینچ 2k 144 استفاده میشه
کنسول گیمر ها هم معمولا به سمت تلویزیون میرن . . . میمونه کسایی که مانیتور رو ترجیح میدن به tv
خود 32 اینچ هم گزینه ها خیلی کمه و گرون

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
بستگی به فاصله و سایز داره
صاف
TV Size to Distance Calculator and Science

240 فک نکنم تولید شده باشه ولی 144 هست با قیمت های 1000 دلاری که از نظر قیمتی هم قیمت تلویزیون هایی هستن که ساپورت میکنن 4k 120 fps رو
خود 4k هنوز با مین استریم شدن فاصله داره چه برسه به 4k 120 fps
ممنون
مانیتوری میخوام که سایز مناسبی داشته باشه هم به عنوان تی وی برای فیلم و ps5 استفاده کنم هم pc
گزینه های 4k که نرخ باز سازی بالایی داشته باشن خیلی محدود و گرونن از طرفی هم بیشتر مانیتور ها با سایز بالا خمیده هستن
مجبورم به یه مانیتور 2k با نرخ 120 و سایز 27 اینچ فکر کنم
کاش مانیتوری بود که میشد تو رزولیشن های پایین تر از 4k از فریم ریت بالای 120 استفاده کرد اما تو خود 4k از 60 فریم

آخرین ویرایش:

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
ممنون
مانیتوری میخوام که سایز مناسبی داشته باشه هم به عنوان تی وی برای فیلم و ps5 استفاده کنم هم pc
گزینه های 4k که نرخ باز سازی بالایی داشته باشن خیلی محدود و گرونن از طرفی هم بیشتر مانیتور ها با سایز بالا خمیده هستن
مجبورم به یه مانیتور 2k با نرخ 120 و سایز 27 اینچ فکر کنم
کاش مانیتوری بود که میشد تو رزولیشن های پایین تر از 4k از فریم ریت بالای 120 استفاده کرد اما تو خود 4k از 60 فریم
اگه کسی مانیتور فقط برای ps5 میخواست بنظرم 4k 60 کاملا کافیه و من فک نکنم برای بازی های نسل بعدی از 120 فریم استفاده بشه و نیازی به مانیتور با هرتز بالا نیست
(فک کنم دلیلی که اون دوستمون @Horror هم دنبال همچین مانیتوری هست همینه)
باید بازی های نسل بعدی بیشتری بیاد تا ببینیم تو چه رزلوشنی اجرا میشن
ولی بنظرم شما چون برای pc هم میخوای قید 4k رو بزن چون رو pc میتونی خیلی از بازی ها رو 120 فریم بازی کنی

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
اگه کسی مانیتور فقط برای ps5 میخواست بنظرم 4k 60 کاملا کافیه و من فک نکنم برای بازی های نسل بعدی از 120 فریم استفاده بشه و نیازی به مانیتور با هرتز بالا نیست
(فک کنم دلیلی که اون دوستمون @Horror هم دنبال همچین مانیتوری هست همینه)
باید بازی های نسل بعدی بیشتری بیاد تا ببینیم تو چه رزلوشنی اجرا میشن (من
ولی بنظرم شما چون برای pc هم میخوای قید 4k رو بزن چون رو pc میتونی خیلی از بازی ها رو 120 فریم بازی کنی
ممنون بابت راهنمایی
درضمن فکر میکنم خیلی از مانیتور های خوب وارد نمیشن
منم نهایت یه 2k با فریم 140 میخرم بعدا هم اگه تونستم یه 4k با فریم 60
در کل فکر کنم پنل ips هم برای گیم هم فیلم بهتر باشه

• Like
Reactions: SHAYAN1999

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
دوستان مانیتورهای 2k همگی پنل 8 بیت دارن ؟ ( توی سایت های سازنده 8 بیت ذکر میکنه اما توی RTINGS مینویسه 10 بیت !!! )
مانیتورهای فعلی معمولا یکی از این سه حالت هستن
8 bit
8bit+frc
10bit
معمولا 8bit+frc رو به عنوان 10bit بازاریابی می‌کنن. به چشم من بین 10bit و 8bit+frc خیلی وقت‌ها نمیشه تفاوت‌ها رو تشخیص داد. البته بعضی افراد تیز بین‌تر هستن و متوجه میشن.
من مانیتوری دارم که به عنوان 10bit تبلیغ شده و ظاهراً 8bit+frc نیست. از کیفیتش راضی هستم اما واقعاً محتوای 10bit برای PC خیلی کمه. حتی یه والپیپر ۱۰ بیتی هم گیر نمیاد که شما از این مزیت بهره ببری.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad

GIGABYTE G27Q-EK 27​

از این مانیتور میشه به عنوان تی وی استفاده کرد به این صورت که فیلم هارو از طریق منبعی مثل هارد یا فلش پشت مانیتور ببنیم /؟
بعد اینکه محتوای 1080 رو به 2k اپ اسکیل میکنه ؟ و همچنین محتوای 4k رو به 2k دان اسکیل می کنه ؟
بعد اینکه میشه از این راهی که گفتم فیلم های hdr 10 bit و x265 رو اجرا کرد ؟

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر

GIGABYTE G27Q-EK 27​

از این مانیتور میشه به عنوان تی وی استفاده کرد به این صورت که فیلم هارو از طریق منبعی مثل هارد یا فلش پشت مانیتور ببنیم /؟
بعد اینکه محتوای 1080 رو به 2k اپ اسکیل میکنه ؟ و همچنین محتوای 4k رو به 2k دان اسکیل می کنه ؟
بعد اینکه میشه از این راهی که گفتم فیلم های hdr 10 bit و x265 رو اجرا کرد ؟
از این مانیتور میخوایی تو pc هم استفاده کنی یا فقط واسه کنسول و تماشای فیلم؟

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
از این مانیتور میخوایی تو pc هم استفاده کنی یا فقط واسه کنسول و تماشای فیلم؟
هدف اصلیم اول فیلم هست اونم فیلم های با کیفیتی که بالا گفتم بعدش هم یه مدت دیگه شاید 1 سال بعدش ps5
در نظر دارم واسه pc هم استفاده کنم بعد یه مدت دیگه که خریدم

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر
هدف اصلیم اول فیلم هست اونم فیلم های با کیفیتی که بالا گفتم بعدش هم یه مدت دیگه شاید 1 سال بعدش ps5
در نظر دارم واسه pc هم استفاده کنم بعد یه مدت دیگه که خریدم
این مانیتور از رنگ پیکسل معکوس BGR استفاده میکنه که توی نمایش تکس ها عملکرد خیلی ضعیفی داره
اگه اولویتت تماشای فیلم هستش و بازی هم اگه آنلاین به صورت حرفه ای نمیزنی و بیشتر بازیهای سینگل و داستانی بازی میکنی میتونی یه مانیتور IPS 4k 60hz تهیه کنی و نهایت لذت رو ازش ببری

• Like
Reactions: mehdy.z

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
این مانیتور از رنگ پیکسل معکوس BGR استفاده میکنه که توی نمایش تکس ها عملکرد خیلی ضعیفی داره
اگه اولویتت تماشای فیلم هستش و بازی هم اگه آنلاین به صورت حرفه ای نمیزنی و بیشتر بازیهای سینگل و داستانی بازی میکنی میتونی یه مانیتور IPS 4k 60hz تهیه کنی و نهایت لذت رو ازش ببری
ممنون
قطعا موقع خرید مانیتور بودجه رو افزایش میدم (این مانیتور رو شانسی پرسیدم) تا بتونم مورد بهتر هم برای فیلم و هم برای بازی انلاین پرو بخرم
موقع خرید pc این مانیتور 4k و 60 رو هم میخرم
الان حتی اگه مانیتور 4k هم بخرم با این سرعت نت و عدم وجود سرویس ها نامحدود و قیمت بالا تو دانلود محتوای 4k میمونم و عملا به دردم نمیخوره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر