مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
دوستان لپتاپ خوب با وزن حدودای دو کیلوگرم چی پیشنهاد میکنید؟
یعنی گیمینگ خیلی یغور نباشه اولترا بوک ضعیف هم نباشه یه چیزی بینابین
بودجه هم حدودای سی تومن است.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
سلام دوست من،
بنظرم وزن معیار خوبی نیست برای انتخاب یک لپ تاپ ،
انتظاری که از لپ تاپ دارید در حد چه بازی هایی هست و با چه کیفیت اجرایی ، یا اگر بازی مدنظر نیست چه برنامه هایی میخواید باهاش کار کنید

این لژیون ۵ خیلی خوبه نسبت به قیمتش منم دارم وسوسه میشم بگیرمش فقط دودلم صبر کنم نسل جدید لپ تاپ ها بیان یا نه همین رو بگیرم؟دوستان پیشنهاداتون چیه؟
لژیون 5 کانفینگ های متفاوتی داره ، بستگی داره کدوم رو بخوای بخری ،

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
Hp pavilion لپ تاپ های خوبی داره با وزن 1.99 ولی اگر می خوای 30 هزینه کنی و قدرت برای شما اولویت داره پیشنهاد میکنم با صرف هزینه ی بیشتر سراغ لژیون لنوو برید که لپ تاپ های خیلی خوبی داره.

siavashgg

کاربر سایت
Dec 20, 2009
194
نام
سهراب
این لژیون ۵ خیلی خوبه نسبت به قیمتش منم دارم وسوسه میشم بگیرمش فقط دودلم صبر کنم نسل جدید لپ تاپ ها بیان یا نه همین رو بگیرم؟دوستان پیشنهاداتون چیه؟
لپ تاپ فوق‌العاد‌ه‌ای هستش
من دو هفته پیش خریدم، حدود ۳۱ بدون گارانتی (پلمپ)
طبق تجربه شخصیم:
مزایا:
cpu بسیار بسیار قدرتمند (حتی از Intel Core i9-9900K دسکتاپ هم قوی‌تره)
کیفیت ساخت خوب
صفحه‌ با کیفیت بسیار خوب (٪100 SRGB) و نرخ پاسخ‌دهی عالی (برای بازی‌های ۱۴۴ هرتز)
کیبورد RGB (که به شخصه برام مهم بود)
سیستم کولینگش فوق‌العاده ‌است، برعکس لپ تاپ‌های ایسوس (به عنوان مثال تو cyberpunk دمای cpu بین ۷۰ الی ۸۰ (میانگین ۷۵) و دمای gpu هم حداکثر ۶۹)
mux switch داره یعنی میتونید کارت گرافیک آنبورد AMD رو خاموش کنید که تو بعضی بازی‌ها فریم بیشتری بهتون بده
نسبت به ۱۵ اینچ بودنش بسیار جمع و جور و کوچیک هست
معایب:
باطریش جالب نیست (اگه بخواید بدون شارژرش استفاده کنید)
دکمه‌های کیبوردش جالب نیست (نمیدونم چه جوری بگم، حس خوبی به آدم نمیده تایپ کردن روش، البته برای بازی‌ها کاملا اوکی هست)
البته من دو هفته بیشتر نتونستم تحملش کنم و فروختمش به دو دلیل:
۱.سمت راست صفحه لپ‌تاپ من خط ‌های خاکستری و عمودی خیلی خیلی کم رنگی داشت که فقط تو تصویر‌های رنگی و کم رنگ مشخص بود (تو سیاه و سفید معلوم نیست) (خیلی باید دقت کنی تا ببینی و من چون خیلی حساسم، تو بازی‌ها حرکت میکردم متوجه می‌شدم و اذیتم می‌کرد)، البته شاید شانش من بوده ولی تحقیق کردم برای بعضی‌ها (کاربرهای خارجی) هم این مشکل به وجود اومده بود (خیلی شدیدتر)
۲.صفحه لپ تاپ خیلی به کیبورد نزدیکه اگه دقت کنید تو عکس‌ها مشخصه که به شخصه این موضوع اذیتم میکرد
خلاصه اگه هر سوالی در مورد این مدل دارید بگید جواب میدم (به هیچ عنوان مدل اینتلش رو نخرید، چون هم CPU خیلی ضعیف تری داره و هم دمای خیلی بالاتری تولید میکنه)

meysam028

کاربر سایت
Jul 2, 2008
173
نام
meysam
لپ تاپ فوق‌العاد‌ه‌ای هستش
من دو هفته پیش خریدم، حدود ۳۱ بدون گارانتی (پلمپ)
طبق تجربه شخصیم:
مزایا:
cpu بسیار بسیار قدرتمند (حتی از Intel Core i9-9900K دسکتاپ هم قوی‌تره)
کیفیت ساخت خوب
صفحه‌ با کیفیت بسیار خوب (٪100 SRGB) و نرخ پاسخ‌دهی عالی (برای بازی‌های ۱۴۴ هرتز)
کیبورد RGB (که به شخصه برام مهم بود)
سیستم کولینگش فوق‌العاده ‌است، برعکس لپ تاپ‌های ایسوس (به عنوان مثال تو cyberpunk دمای cpu بین ۷۰ الی ۸۰ (میانگین ۷۵) و دمای gpu هم حداکثر ۶۹)
mux switch داره یعنی میتونید کارت گرافیک آنبورد AMD رو خاموش کنید که تو بعضی بازی‌ها فریم بیشتری بهتون بده
نسبت به ۱۵ اینچ بودنش بسیار جمع و جور و کوچیک هست
معایب:
باطریش جالب نیست (اگه بخواید بدون شارژرش استفاده کنید)
دکمه‌های کیبوردش جالب نیست (نمیدونم چه جوری بگم، حس خوبی به آدم نمیده تایپ کردن روش، البته برای بازی‌ها کاملا اوکی هست)
البته من دو هفته بیشتر نتونستم تحملش کنم و فروختمش به دو دلیل:
۱.سمت راست صفحه لپ‌تاپ من خط ‌های خاکستری و عمودی خیلی خیلی کم رنگی داشت که فقط تو تصویر‌های رنگی و کم رنگ مشخص بود (تو سیاه و سفید معلوم نیست) (خیلی باید دقت کنی تا ببینی و من چون خیلی حساسم، تو بازی‌ها حرکت میکردم متوجه می‌شدم و اذیتم می‌کرد)، البته شاید شانش من بوده ولی تحقیق کردم برای بعضی‌ها (کاربرهای خارجی) هم این مشکل به وجود اومده بود (خیلی شدیدتر)
۲.صفحه لپ تاپ خیلی به کیبورد نزدیکه اگه دقت کنید تو عکس‌ها مشخصه که به شخصه این موضوع اذیتم میکرد
خلاصه اگه هر سوالی در مورد این مدل دارید بگید جواب میدم (به هیچ عنوان مدل اینتلش رو نخرید، چون هم CPU خیلی ضعیف تری داره و هم دمای خیلی بالاتری تولید میکنه)
مرسی هر لازم بود رو خودت گفتی .در مورد مشکل صفحه نمایش من هم چند تا کامنت توی امازون و یوتیوب دیدم که همین مشکل رو داشتن که به قول تو شدیدتر بود.الان که تو هم گفتی حساس تر شدم چون من هم مثل خودت میخوام بدون گارانتی بگیرم و اگه مشکلی داشته باشه دستم به هیجا بند نیست.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
615
دوستان من واقعا گیج شدم ممنون میشم کمکم کنید
میخوام لپ تاپ بخرم تو رنج 22-23 تومن دوتا گزینه پیدا کردم از ایسوس:
i7 10510U - 8gig ram - 1T HHD - MX330
i5 1035G1 - 8gig ram - 1T hhd+128 ssd - MX330
با این فرض که رم و اس اس دی رو بعدا میتونم به لپ تاپ اضافه کنم و الان برام سی پی یو و گرافیک مهمه که نمیشه بعدا تغییرش داد ولی تو اینترنت مقایسه دوتا سی پی یو که میدیدم ظاهرا با هم فرقی ندارن و تازه تو اکثر سایت ها برتری با i5 بود :-??
میشه توضیح بدین کدوم لپ تاپ رو پیشنهاد میکنید و علت اینکه i5 همسطح یا حتی بهتر از i7 داره کار میکنه چیه؟

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
با این فرض که رم و اس اس دی رو بعدا میتونم به لپ تاپ اضافه کنم و الان برام سی پی یو و گرافیک مهمه که نمیشه بعدا تغییرش داد ولی تو اینترنت مقایسه دوتا سی پی یو که میدیدم ظاهرا با هم فرقی ندارن و تازه تو اکثر سایت ها برتری با i5 بود :-??
میشه توضیح بدین کدوم لپ تاپ رو پیشنهاد میکنید و علت اینکه i5 همسطح یا حتی بهتر از i7 داره کار میکنه چیه؟
سلام ، سری U به معنی کم مصرف هست ، به تنهایی سری G یعنی یه پردازنده گرافیکی هم داره ، حالا این زده G1 یعنی سطح گرافیکی تو سری های جدیده که از G1 تا G7 متغییر هست ،
که به نظر بنده ( نظر کاملا شخصی و غیر کارشناسی ) هر دو این ها برای مصرف گمینگ مناسب نیست

• Like
Reactions: emaad.mir

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
به نظرم توی این رنج قیمت(کمی بیشتر) hp pavilion 15 ec1073dx رو بررسی کن.
مشخصاتش اینه :
Gtx 1650
Cpu ryzen5 4600h
256gb ssd m2
و رم باس 3200 در ظرفیت 8 و 16 گیگ که کانفیگ خوبیه واسه گیم (در حد معمول) و نرم افزارهای مختلف. خودم چند وقتیه گرفتم و راضیم فقط ضعفش توی صفحه نمایشه که ips نیست و معمولیه،. ولی کیفیت ساخت خوبی داره.

• Like
Reactions: emaad.mir

gladiator12

کاربر سایت
Mar 20, 2014
415
کم کم لپ تاپ های نسل ۱۱ اینتل و rtx 3000
دارن وارد میشن ب نظر میرسه قیمت لپ تاپ های سری قبل با وجود قیمت لپ تاپ های جدید پایین تر بیان .بازم دوستانی ک تجربه بیشتری دارن نظر بدن.. الان زمان مناسب خزید لپ تاپ هست یا خیر..ممنون
لپ تاپ 15 اینچی ایسوس با مشخصات Asus TUF Gaming F15 FX516PM Core I7 (11370H) - 16GB - 512GB SSD - 6GB(RTX 3060 ) Laptop

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
کم کم لپ تاپ های نسل ۱۱ اینتل و rtx 3000
دارن وارد میشن ب نظر میرسه قیمت لپ تاپ های سری قبل با وجود قیمت لپ تاپ های جدید پایین تر بیان .بازم دوستانی ک تجربه بیشتری دارن نظر بدن.. الان زمان مناسب خزید لپ تاپ هست یا خیر..ممنون
لپ تاپ 15 اینچی ایسوس با مشخصات Asus TUF Gaming F15 FX516PM Core I7 (11370H) - 16GB - 512GB SSD - 6GB(RTX 3060 ) Laptop
والا با تجربه کمی که من دارم چنین اتفاقی توی بازار کامپیوتر ندیدم بیافته ، یعنی چون مدل جدید معرفی بشه قدیمیا ارزون بشن چنین خبری نیست. مثل بازار موبایل نیست

زمان مناسب هم طبق نیاز تعریف میشه و اگر منظورتون قیمت هست که باید دید آینده دلار چی میشه با پیشنویس جدیدی که انجام دادن ،

• Like
Reactions: gladiator12

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر