مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام

لپ‌تاپ Lenovo با CPU Core i5 4200M 2.5GHz و 4GB RAM و کارت گرافیک Radeon HD 8570 قیمت 1.790 خوبه؟
بعد مگه کارت گرافیک این مدل نباید 8750 باشه؟ چون توی اینترنت من هرجا دیدم این بود کارت گرافیکش. ولی اینی که یکی از آشناها خریده در واقع Switchable بین HD8570 و Intel HD4600 هستش. 8570 هم توی بازی خیلی خیلی ضعیفتر از 8750 عمل میکنه
به نظرتون 1.790 گرون خریده؟

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام

لپ‌تاپ Lenovo با CPU Core i5 4200M 2.5GHz و 4GB RAM و کارت گرافیک Radeon HD 8570 قیمت 1.790 خوبه؟
بعد مگه کارت گرافیک این مدل نباید 8750 باشه؟ چون توی اینترنت من هرجا دیدم این بود کارت گرافیکش. ولی اینی که یکی از آشناها خریده در واقع Switchable بین HD8570 و Intel HD4600 هستش. 8570 هم توی بازی خیلی خیلی ضعیفتر از 8750 عمل میکنه
به نظرتون 1.790 گرون خریده؟
سلام

اگر لپتاپ رو بیشتر برای کارای گرافیکی و بازی میخواین تو این رنج قیمت hp pavilion 15 گرافیک 740m داره که خیلی قویتر از 8570 هست.ولی در عوض cpu ضعیف تری داره!
HP Pavilion 15-n009se - لپ تاپ اچ پی پاویلیون 15

نکته جالب اینجاست که کارت گرافیک آنبرد Intel HD4600 از 8570m قوی تر هست!یعنی عملا اضافه کردن این گرافیک برای لپتاپی که خودش Intel HD4600 داره بیهوده س!!

تو بازار ایران متاسفانه کانفیگای ضعیف تر لپتاپ هارو میارن و برای کانفیگ های بالاتر شما باید خودتون از خارج بیارین.مثلا lenovo y510p مدلی که تو سایتش زده gt755m sli داره که قدرتی نزدیک به GTX 660 دسکتاپ داره!ولی مدلی که تو بازار هست gt750 خالی داره با مانیتور hd

با این بودجه میتونستن این مدل رو بگیرن:
Lenovo Essential G510 - B - لپ تاپ لنوو اسنشال G510
یا اگر 300رو بودجه میزاشتن این مدل هم خوب بود:
Lenovo IdeaPad Z510 - A - لپ تاپ لنوو آیدیاپد Z510

دوستان تا 3 تومن یک لپتاپ خوب و قوی چی پیشنهاد می کنید؟! شکیل هم باشه.
عزیز شما یکم صبر کنید قیمت لپتاپ ها داره میاد پایین.
با 3 تومن lenovo y510 میتونی بگیری.ظاهر گیمر پسندی هم داره با کیبورد دارای نور پس زمینه قرمز!

موفق باشید

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
لپ تاپایی که cpu هاسول دارن و گرافیک اینتل 4600 یا 4400 روشون سواره گرافیک کمتر از 740 روشون باشه مزیتیم نسبت به نبودش داره!!؟ ینی اصلا ازش استفاده هم میشه؟
یه لپ تاپ میخاستم با cpu هاسول i5 و رم 6 که قیافه قشنگیم داشته باشه! قیمتم تا 2و خرده ای!!

- - -ویرایش - - -

عزیز شما یکم صبر کنید قیمت لپتاپ ها داره میاد پایین.
تو دیجی کالا که یه ذره هم کاهش قیمت نداشته!!

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
لپ تاپایی که cpu هاسول دارن و گرافیک اینتل 4600 یا 4400 روشون سواره گرافیک کمتر از 740 روشون باشه مزیتیم نسبت به نبودش داره!!؟ ینی اصلا ازش استفاده هم میشه؟
یه لپ تاپ میخاستم با cpu هاسول i5 و رم 6 که قیافه قشنگیم داشته باشه! قیمتم تا 2و خرده ای!!

- - -ویرایش - - -

تو دیجی کالا که یه ذره هم کاهش قیمت نداشته!!
intel 4600 از gt710 یا 720 قویتره ولی به 740 یا بالاتر نمیرسه.باید این نکته رو هم بهش توجه کنید که لپتاپ های با cpu هسول از 4200 تا 5200 گرافیکشون بسته به نوع سی پی یوشون متغیره.که بنچمارکشونو اینجا میتونید ببنید:
30haswell.png

31haswell.png

33haswell.png

32haswell.png
قویترین گرافیک انبرد اینتل که 5200 ایریس هست به gt640 نمیرسه!!
اینتل گرافیکاش برای گیم ساخته نشدن و بیشتر برای کارای مولتی مدیا هستش.
مثلا سری 4200 که برای cpu های کم مصرف core i5 u یا core i7 u طراحی شده از gt 710m ضعیف تره پس بودن یه gt710 میتونه یه مزیت باشه.
intel 4200:
Intel HD Graphics 4200 - NotebookCheck.net Tech
gt710m:
NVIDIA GeForce 710M - NotebookCheck.net Tech

راجع به قیمتم من منظورم دیجی کالا نبود و بازار تهران و نمایندگی ها بود.مثلا گفتن که بار جدید لنوو y510 قرار به بازار بیاد با قیمت کمتر!
در ضمن اگر از ماه پیش تا الان رو نگاه کنی قیمتا پایین اومدن...

داداش شما که خودت استادی من باید از شما مشاوره بگیرم :d;)
اینجا رو نگاه بنداز ببین چیزی که مورد علاقت باشه هست:
جستجو در گروه لپ تاپ

موفق باشید

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
داداش شما که خودت استادی من باید از شما مشاوره بگیرم :d;) اینجا رو نگاه بنداز ببین چیزی که مورد علاقت باشه هست: جستجو در گروه لپ تاپ موفق باشید
استادی از خودته! آخه دیجی کالا سرچ درست و حسابی نداره که دنبال هاسول بگردم واسه همین باید تک تک نگاشون کنم و تازه ممکنه خیلی از لپ تاپا رو نداشته باشه!!

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
434
بچه ها نزدیک 3-4 تومن جمع کردم میخوام لپتاپم رو عوض کنم ، پیشنهادی دارین (برای بازی-فیلم-اینترنت) --- دو دل هستم لپ تاپم رو عوض کنم یا کنسول نسل بعدی بگیری ؟!؟! لپ تاپ الانم مشکلی نداره اما برای بازی کردن بدرد نمیخوره ---
توی لپ تاپ ها خودم Lenovo Y510p رو پیدا کردم با این مشخصات :

Core i7 (4700MQ haswell) 2.4 GHz with 6 MB Cache
hard dive 1 TB
DDR3L 8 GB ram
Nvidia Geforce GT750M 2 GB GDDR 5 graphics

لپ تاپ گیمینگ هست و توی نقد هایی که ازش خودندم امتیاز های خوبی گرفته و بازی های روز رو راحت اجرا میکنه نسبت به قیمتش (3,030,000) خوب بنظر میاد . . . اما بزرگترین مشکلش صفحه نمایشش هست که فقط HD هست !
البته MSI ge60 هم هست که اونم تمام مشخصاتش عین همین هست ولی 500 تومن گرونتره (خوب مارک MSI هست) اما صفحه کلیدش نور نداره ولی در عوض صفحه نمایشش Full HD هست که بهترین خصوصیتش هست !

اون مدل Y510p رو بیشترین ایرادش صفحه نمایشش هست ولی ge60 این مشکل رو نداره !!! اما در عوض Y510p یه Ultrabay داره که میشه مثلا DVD rom رو از توش در آورد و یه کارت گرافیک GT750 دیگه هم روش اضافه کرد (که البته اونم 700-800 تومن دیگه خرج داره) . . .

پیشنهادتون چیه ؟ یه راهنمایی بکنید ؛ اصلا لپتاپ عوض کنم یا نه ؟

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
بچه ها نزدیک 3-4 تومن جمع کردم میخوام لپتاپم رو عوض کنم ، پیشنهادی دارین (برای بازی-فیلم-اینترنت) --- دو دل هستم لپ تاپم رو عوض کنم یا کنسول نسل بعدی بگیری ؟!؟! لپ تاپ الانم مشکلی نداره اما برای بازی کردن بدرد نمیخوره ---
توی لپ تاپ ها خودم Lenovo Y510p رو پیدا کردم با این مشخصات :

Core i7 (4700MQ haswell) 2.4 GHz with 6 MB Cache
hard dive 1 TB
DDR3L 8 GB ram
Nvidia Geforce GT750M 2 GB GDDR 5 graphics

لپ تاپ گیمینگ هست و توی نقد هایی که ازش خودندم امتیاز های خوبی گرفته و بازی های روز رو راحت اجرا میکنه نسبت به قیمتش (3,030,000) خوب بنظر میاد . . . اما بزرگترین مشکلش صفحه نمایشش هست که فقط HD هست !
البته MSI ge60 هم هست که اونم تمام مشخصاتش عین همین هست ولی 500 تومن گرونتره (خوب مارک MSI هست) اما صفحه کلیدش نور نداره ولی در عوض صفحه نمایشش Full HD هست که بهترین خصوصیتش هست !

اون مدل Y510p رو بیشترین ایرادش صفحه نمایشش هست ولی ge60 این مشکل رو نداره !!! اما در عوض Y510p یه Ultrabay داره که میشه مثلا DVD rom رو از توش در آورد و یه کارت گرافیک GT750 دیگه هم روش اضافه کرد (که البته اونم 700-800 تومن دیگه خرج داره) . . .

پیشنهادتون چیه ؟ یه راهنمایی بکنید ؛ اصلا لپتاپ عوض کنم یا نه ؟
توصیه من اینه که اگر برای گیم میخواید 3-4 تومن هزینه لپتاپ کنید بهتره یا کیس قوی ببندید یا برید سمت کنسول ها.البته کنسولای نسل جدید فعلا قیمتشون غیر واقعی هست و باید صبر کنید تا پایین بیاد.در ضمن باید تا موقع هک شدن کنسول ها اورجینال بازی کنید که هزینه هر بازی بالای 200تومن درمیاد!
مدل لپتاپ فعلیتون چیه؟

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
434
توصیه من اینه که اگر برای گیم میخواید 3-4 تومن هزینه لپتاپ کنید بهتره یا کیس قوی ببندید یا برید سمت کنسول ها.البته کنسولای نسل جدید فعلا قیمتشون غیر واقعی هست و باید صبر کنید تا پایین بیاد.در ضمن باید تا موقع هک شدن کنسول ها اورجینال بازی کنید که هزینه هر بازی بالای 200تومن درمیاد!
مدل لپتاپ فعلیتون چیه؟

دسکتاپ بدردم نمیخوره ، زیاد جابه جا میشم - الان N5010 دارم مدل Core i5 همه کاری میشه باهاش کرد فقط برای بازی ها جواب نمیده . . .

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
دسکتاپ بدردم نمیخوره ، زیاد جابه جا میشم - الان N5010 دارم مدل Core i5 همه کاری میشه باهاش کرد فقط برای بازی ها جواب نمیده . . .
بهترین انتخاب همین Asus N550jv هست که مسعود جان گفتن.قیمتش هم 3.900 تومن
مانیتور لمسی و IPS داره که تصویر خیلی عالیه رو به نمایش میزاره.قیمتش هم با توجه به کانفیگش عالیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• S0NY
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر