مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
دست همگی دوستان درد نکنه،بالاخره تصمیمم و گرفتم .VPC F22FGX/B سونی رو بخرم.
چه نکاتی رو قبل از خرید باید بررسی کنم تا بهم نندازن؟
با کدوم گارانتی بگیرم بهتره؟
از پایتخت بگیرم یا پاساژ رضا؟
اولین کاری که باید کرد بعد خرید لپتاپ ریکاوری یا پارتیشن بندی؟خودم می تونم انجامش بدم؟
سونی بهترین گارانتیش از نظر من ایرانرهجو هستش و فرقی نمیکنه ار بازار رضا بخری یا پایتخت بخری چون فروشنده رو نمیشناسی میندازه یا نه مثلا من خودم چون هم تو پایتخت قبلا کار میکردم و هم اشنا زیاد دارم از پایتخت میخرم و در مورد سوال اخرت مهم اینه که قبل از این که هیچ تغییری بدی یه ریکاوری داشته باشی اونوقت دیگه همیشه راحتی. خودتم میتونی انجام بدی کاری نداره اصلا

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
نظر من برای لپ‌تاپ مناسب گیمینگ Dell Alienware M18x هست. ساخته شده واسه گیم...
http://www.dell.com/us/p/alienware-m18x/pd.aspx?ST=alienware m18x&dgc=ST&cid=66374&lid=1674450&acd=saXryx3oM,11854426795,901pdb6671

یه نگاهی به‌سخت‌افزارش بندازی می‌بینی که حالا حالاها می‌تونی واسه بازی با بهترین تنظیمات روش حساب کنی...! فقط تنها چیزش که یکم تو ذوق می‌زنه وزن بالاش (5.6 کیلو) و صدای فن‌هاشه که زیاده.
در کل به‌نظرم اگه کسی بخواد لپ‌تاپ بخره فقط واسه بازی بهترین انتخاب همین می‌تونه باشه.
یکی لز لپتاپ هایی که اینجا بد گیر میاد و فوق العاده گرون همین سری alinware هست که این مدلی که شما گذلشتی اینجا از 4 تومن کمتر گیر نمیاد

ممنون ولی راضی نمیشه 3 تومن برای پی سی..

میگه فقط بخوای لب تاب بخری تا 3 تومن!

بعدشم الان فعلا مشکل من معرفی لب تاب تا 3 تومن نیست ..

مشکل اینه که میخوام بدونم یه لب تاب 3 تومنی بهتره واسه گیم یا یه پی سی 1 تومنی که البته بدون مانیتور و هارد منظورمه.

مشکلی هم برای ارتقا پی سی بعد از 2 سال ندارم..
مسلما با یه تومن چیزی میتونی ببندی که کارت گرافیکش قویتر این لپتاپا باشه البته سی پی یو core i5 lمیشه که هم ارزونتره i7 هم مناسبتر برای بازی برای مشاوره ی بهتر برو تاپیک بقلی اقا فرشید راهنماییت میکنه

ParsiKade

کاربر سایت
Feb 19, 2007
318
نام
علی
یکی لز لپتاپ هایی که اینجا بد گیر میاد و فوق العاده گرون همین سری alinware هست که این مدلی که شما گذلشتی اینجا از 4 تومن کمتر گیر نمیاد

بد گیر اومدنش درسته (ولی می‌شه گیر آورد!) ولی قیمتش رو فکر نکنم بالای ۳ میلیون باشه.
قیمت لپ‌تاپ ۲۲۰۰ دلاری توی بازار ۲۷۰۰ - ۲۸۰۰ هست (مک‌بوک ‍پرو) حتی اگه سفارشی هم بگی وارد کنن واسه‌ت مدلی که می‌شه ۲۶۰۰ دلار رو قیمت دارم ۳۵۰۰. دوستمون هم که ۳ میلیون می‌خواد هزینه کنه بعید می‌دونم قیمت Alienware که ۲۰۰۰ دلاره بیشتر از ۳ تومن بشه...

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
بد گیر اومدنش درسته (ولی می‌شه گیر آورد!) ولی قیمتش رو فکر نکنم بالای ۳ میلیون باشه.
قیمت لپ‌تاپ ۲۲۰۰ دلاری توی بازار ۲۷۰۰ - ۲۸۰۰ هست (مک‌بوک ‍پرو) حتی اگه سفارشی هم بگی وارد کنن واسه‌ت مدلی که می‌شه ۲۶۰۰ دلار رو قیمت دارم ۳۵۰۰. دوستمون هم که ۳ میلیون می‌خواد هزینه کنه بعید می‌دونم قیمت Alienware که ۲۰۰۰ دلاره بیشتر از ۳ تومن بشه...
درسته ولی قصیه alinware فرق میکنه چون تو بورس ایران نیست یک مدلیم که وارد میشه مثل ماشین دو برابر قیمتش میشه مثل محصولات اپل که تا میرسه اینجا قیمتش فضایی میشه

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
سلام
با بودجه ی یک تا یک و نیم، دو سه مدل لپ تاپ معرفی کنید که: 15 اینچ به بالا باشه، به درد برنامه های گرافیکی بخوره (فوتوشاپ، کرل ویدئو، ...)، سی پی یوش هم بالا باشه و از نظر سرعت کم نیاره. کاربری های معمول دیگه هم هست که نیاز به گفتن نیست
خودم این چهار مدل رو پیدا کردم. البته خیلی نگشتم.
HP Pavilion DV6-3181 NR
HP Pavilion DV6-6177
Dell Inspiron 5110-A
Dell XPS L502-J

ehsan149

کاربر سایت
Aug 22, 2011
4
به نظر شما من از بین asus n53sn و vaio VPCF22BFX/B کدوم رو انتخاب کنم ؟
ایراد ایسوس: مشکل الکتریسته ساکن در نقاط آلومینیومی ، مشکل flex کیبورد (یعنی زمانی که کلید کیبرد را فشار می دهید امکان دارد کلید بقلی نیز زده بشود)، مشکل دیر بوت شدن ، کیفیت پایین صفحه نمایش نسبت به سونی ، اندازه کوچکتر صفحه 15.6 نسبت به سونی 16.4 ایراد سونی :(قبلا هم نوشتم ) مشکل با بازتاب صفحه نمایش در فضای آزاد، ساپورت نکردن optimus ، راحت خراش برداشتن ،ماندن اثر انگشت ، خاموش نشدن فن البته نویز خیلی کمی دارد (که این مشکل ممکن است در اپدیتهای بعدی بایاس برطرف شود )، 400 گرم وزن بیشتر نسبت به ایسوس ، نداشتن finger print
سونی بهترین گارانتیش از نظر من ایرانرهجو هستش و فرقی نمیکنه ار بازار رضا بخری یا پایتخت بخری چون فروشنده رو نمیشناسی میندازه یا نه مثلا من خودم چون هم تو پایتخت قبلا کار میکردم و هم اشنا زیاد دارم از پایتخت میخرم و در مورد سوال اخرت مهم اینه که قبل از این که هیچ تغییری بدی یه ریکاوری داشته باشی اونوقت دیگه همیشه راحتی. خودتم میتونی انجام بدی کاری نداره اصلا
لطفا دوستان در راهنمایی کردن دقت کنند ، ایران رهجو فقط مدلهای خاورمیانه را می آورد پس اصلا ایران رهجو این مدل را ندارد .
دست همگی دوستان درد نکنه،بالاخره تصمیمم و گرفتم .VPC F22FGX/B سونی رو بخرم. چه نکاتی رو قبل از خرید باید بررسی کنم تا بهم نندازن؟ با کدوم گارانتی بگیرم بهتره؟ از پایتخت بگیرم یا پاساژ رضا؟ اولین کاری که باید کرد بعد خرید لپتاپ ریکاوری یا پارتیشن بندی؟خودم می تونم انجامش بدم؟
1- اول چون این سری ها از سری sandy bridge هستند باید دقت کنید که Intel Chipset affected نباشد یعنی چیپ ست B2 نباشد و b3 باشد برای ایسوس خودش یک قسمت در سایت قرار داده که با وارد کردن شماره سریال میتونید بفهمی ، دوم باید دقت کنید که ریفر نباشد (که این خودش برای هر برند لب تاپ کلی مراحل دارد)، باید سعی کنی موقع خرید لپ تاپ سونی آنرا رجیستر کنی 2-تنها گارانتی معتبر که این سری لپ تاپ های سری f22 را گارانتی کرده امرتات و کمان کامپیوتر است که کمان که قیمتهاش خیلی بالاست امرتات هم که این مدلی که شما انتخاب کردی را نداره حالا باید sony vio vpc f223fx/b بگیری یا باید sony vaio f224fx/s که اولی 1640 و دومی 1790 است ، f224 نسبت به f223 دو گیگ رم بیشتر و هارد 640 گیگابایت (7200 rpm ) در حالیکه f223 5400 rpm است مدل f224 امرتات رنگ مشکی براق ندارد . 3- تو قسمت دوم پاسخ داده شد. 4- بله آموزش داخل اینترنت هست خودتان می توانید انجام دهید.

آخرین ویرایش:

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
نظر خودم رو asus هست

حتی بدون توجه به قیمت assus بهتره.......؟! N43SN ایسوز مد نظرشه فعلا.آیا قطعات ASSUS واسه شرکت خودشه و نسبت به قطعات SONY چطوره؟
n53sn لپتاپه خوبیه از هر نظر ببین قطعاتی مثل cpu توسط دو شرکت اینتل و ای ام دی تولید میشه که بین همه ی لپتاپ ها مشترکه میمونه جنس بدنه و صفحه نمایش و .......... که هرشرکت مختص خودشه و چون شرکت ایسوس خودش تولید سخت افزاره قطعاتی که به کار میبره در لپتاپ هاش مرغوبه و پس از بابت کیفیت ساختش نگران نباش

---------- نوشته در 09:33 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:30 PM ارسال شده بود ----------

سلام
با بودجه ی یک تا یک و نیم، دو سه مدل لپ تاپ معرفی کنید که: 15 اینچ به بالا باشه، به درد برنامه های گرافیکی بخوره (فوتوشاپ، کرل ویدئو، ...)، سی پی یوش هم بالا باشه و از نظر سرعت کم نیاره. کاربری های معمول دیگه هم هست که نیاز به گفتن نیست
HP Pavilion DV6-3181 NR
HP Pavilion DV6-6177
Dell Inspiron 5110-A
Dell XPS L502-J
غیر از موارد بالا اینا هم خوبن
hp pavilon 6090
msi gx620
asus n53 sv

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
سلام
HP Pavilion DV6-3181 NR
HP Pavilion DV6-6177
Dell Inspiron 5110-A
Dell XPS L502-J
در مورد سایز اشتباه شد. کمتر از 15 اینچ باشه. :D
اگه یه بررسی کوچیک هم بکنید که کودوم از چه نظری بهتره ممنون میشم

A.A

کاربر سایت
Dec 8, 2006
670
سلام می خوام یه لپ تاپ mini بخرم نظر خودم Asus Eee PC Lamborghini VX6 هست . کسی نظر بهتری داره ؟
سوال دوم کسی میدونه قیمت مناسی این لپ تاپ رو کجا میتونم پیدا کنم؟

ehsan samady

کاربر سایت
Aug 24, 2011
16
سلام من میخواستم یه لپ تاب سری گیمینگ ایسوس بگیرم میخواستم بدونم تو مالزی قیمت چه جوری هست تایلند که خوب نبود دارم میرم میخواستم ببینم میشه باقیمت مناسب خرید البته الان توفکر g74 sx3d هستم پیدا میشه خیلی ممنون میشم یه راهنمایی کاملی در مورد خرید واینکه اگر مدل دیگه میشه ارزونتر پیدا کرد البته ایسوس سری گیم واینکه مغازه ای میشناسید وراهنمایی در مورد این مدل با تشکر

Sahar khanoomi

کاربر سایت
Aug 10, 2011
14
نام
سحر
ایراد ایسوس: مشکل الکتریسته ساکن در نقاط آلومینیومی ، مشکل flex کیبورد (یعنی زمانی که کلید کیبرد را فشار می دهید امکان دارد کلید بقلی نیز زده بشود)، مشکل دیر بوت شدن ، کیفیت پایین صفحه نمایش نسبت به سونی ، اندازه کوچکتر صفحه 15.6 نسبت به سونی 16.4 ایراد سونی :(قبلا هم نوشتم ) مشکل با بازتاب صفحه نمایش در فضای آزاد، ساپورت نکردن optimus ، راحت خراش برداشتن ،ماندن اثر انگشت ، خاموش نشدن فن البته نویز خیلی کمی دارد (که این مشکل ممکن است در اپدیتهای بعدی بایاس برطرف شود )، 400 گرم وزن بیشتر نسبت به ایسوس ، نداشتن finger print لطفا دوستان در راهنمایی کردن دقت کنند ، ایران رهجو فقط مدلهای خاورمیانه را می آورد پس اصلا ایران رهجو این مدل را ندارد . 1- اول چون این سری ها از سری sandy bridge هستند باید دقت کنید که Intel Chipset affected نباشد یعنی چیپ ست B2 نباشد و b3 باشد برای ایسوس خودش یک قسمت در سایت قرار داده که با وارد کردن شماره سریال میتونید بفهمی ، دوم باید دقت کنید که ریفر نباشد (که این خودش برای هر برند لب تاپ کلی مراحل دارد)، باید سعی کنی موقع خرید لپ تاپ سونی آنرا رجیستر کنی 2-تنها گارانتی معتبر که این سری لپ تاپ های سری f22 را گارانتی کرده امرتات و کمان کامپیوتر است که کمان که قیمتهاش خیلی بالاست امرتات هم که این مدلی که شما انتخاب کردی را نداره حالا باید sony vio vpc f223fx/b بگیری یا باید sony vaio f224fx/s که اولی 1640 و دومی 1790 است ، f224 نسبت به f223 دو گیگ رم بیشتر و هارد 640 گیگابایت (7200 rpm ) در حالیکه f223 5400 rpm است مدل f224 امرتات رنگ مشکی براق ندارد . 3- تو قسمت دوم پاسخ داده شد. 4- بله آموزش داخل اینترنت هست خودتان می توانید انجام دهید.

وقتی واسه خرید رفتم با توجه به اینکه ایسوس نمی خوام و بین این 2 مدل یکی رو انتخاب میکنم(Sony VAIO F224FX یا sony vaio f22fgx/b )
چجوری باید متوجه مشکل سندی بریج و refer بودن دستگاه بشم؟؟؟؟همون موضوع رقم 4 ام بالای 108 باشه کفایت میکنه واسه هر 2ش؟؟؟؟
تو چه سایتی باید رجیستر کرد؟؟؟؟مراحلش چیه؟؟؟؟
از کجا می شه فهمید امرتات کدوم مدل ها رو ساپورت میکنه،من تو سایتش رفتم ولی پیدا نکردم؟؟؟؟
میشه لینک یاد دادن ریکاوری سونی این مدل ها رو بذاری؟؟؟ممنون میشم.وای چقدر حجم ندانسته هام زیاده.....

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
سلام...
بچه ها من هنوز از لپ تاپم recovery نگرفتم ویندوز اریجینالم از اول روش نصب بود...
از همون رووز اول یه درایو اضافه 13 gb هم داشت , اسمش recovery drive , عکسشم پایین گذاشتم... می خواستم بدونم این درایو واسه چیه؟ یعنی از اول RECOVER گرفته شده داشته؟ ممنون
http://www.4shared.com/photo/P-c8x6XA/New_Bitmap_Image.html

A.A

کاربر سایت
Dec 8, 2006
670
سلام...
بچه ها من هنوز از لپ تاپم recovery نگرفتم ویندوز اریجینالم از اول روش نصب بود...
از همون رووز اول یه درایو اضافه 13 gb هم داشت , اسمش recovery drive , عکسشم پایین گذاشتم... می خواستم بدونم این درایو واسه چیه؟ یعنی از اول RECOVER گرفته شده داشته؟ ممنون
http://www.4shared.com/photo/P-c8x6XA/New_Bitmap_Image.html

به این درایو نباید دست بزنی. این درایو حاوی همون ویندوز ارجینال لپ تاپت به همراه تمام برنامه ها و درایو ها هست. برای نصبش هم برای هر لپ تاپی فرق میکنه . برای من وقتی سیستم بوت میشه کلید F9 رو میزنم میزه تو نصب ویندوز

• Like
Reactions: LeGolaS

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر