مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

rio de janeiro

کاربر سایت
Mar 31, 2010
330
سلام
دوستان یه راهنمایی فوری لازم دارم
با نهایت 650 بهترین گزینه چیه ؟
خیلی فوری
خودم acer 5742 رو تونستم پیدا کنم ولی شده 680
چیزی که مهمه اینه که می خوام علاوه بر کانفیگ خوب ظاهر خوبی هم داشته باشه (یعنی روم بشه جایی , جلوی کسی بازش کنم (-;
بله بهترین انتخاب تو این رنج,اما hp G62 هم هست اونم خوبه

babak9

کاربر سایت
Nov 10, 2007
219
نام
babak
بچه ها من 5742g acer گرفتم با کارت گرافیک gt540 m واقعا فراتر از انتطاراتم جواب داده....... تا الان همه چند بازی مثل mafia2 - dead space2 روی اخرین تنطیمات بالای 30 فرم بوده ........ ÷ولتون رو هدر ندید ......

rio de janeiro

کاربر سایت
Mar 31, 2010
330
بچه ها من 5742g acer گرفتم با کارت گرافیک gt540 m واقعا فراتر از انتطاراتم جواب داده....... تا الان همه چند بازی مثل mafia2 - dead space2 روی اخرین تنطیمات بالای 30 فرم بوده ........ ÷ولتون رو هدر ندید ......
مبارکه,با چه کانفیگی؟بعد چند؟

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
واقعا 5742 ایسر چیزی از 1 تومنی های بقیه برند ها کم نداره
قدرتش واقعا بالاس
من گرفتم 850 بهترین کانفیگ
core i5 480
4 gb ddr3
640 hdd
geforce 540m 1gb
غولیه واسه خودش

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
جدا دستگاه خوبی گرفتی اما بزار یه مطلبی رو بگم
می دونی یه لب تاپ بخواطر سخت افزارش گرون نیست چیزی که مهمه استقامتشه. مثلا تو می تونی asus رو 9 ساعت مداوم به مدت یه هفته استفاده کنی و هیچ اتفاقی نیافته ولی ایسر رو نمی تونی حتی 5 ساعت ازش استفاده کنی. فرقشونم دقیقا دوبرابر قیمت همه.

rio de janeiro

کاربر سایت
Mar 31, 2010
330
می دونی یه لب تاپ بخواطر سخت افزارش گرون نیست چیزی که مهمه استقامتشه. مثلا تو می تونی asus رو 9 ساعت مداوم به مدت یه هفته استفاده کنی و هیچ اتفاقی نیافته ولی ایسر رو نمی تونی حتی 5 ساعت ازش استفاده کنی. فرقشونم دقیقا دوبرابر قیمت همه.
نشد,شما اگر acer رو با asus مقایسه کنی,خوب معلومه که asus سر تره,اما این حرف شما از ریشه غلطه,ما acer داشتیم سری extensa که ارزون ترین سری بود,3 سال هر روز از ساعت 8 صبح روشن میشد و تا 6 بعد از ظهر روشن بود,خلاصه به این چیزا نیست,acer همیشه محصولاتش نسبت به برند های دیگه ارزون بوده

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
منم هم دقیقا با شما موافق هستم - پیشتر در گذشته هم تاکید کرده بودم که acer کلا spec های خوبی رو داره اما از نظر ساختار جالب نیست - هرچند خودم هم asus رو خیلی زیاد به جز یه سریش قبول ندارم.
البته gt540 m رو خودم اصلا برا بازی پیشنهاد نمیدم !!! چون تو 1080 که فریم نمیده و نوسان فریمش هم تو تنضیمات high - ultra بعضی بازی ها زیاده = همین الان bulletstrom رو روی 1080 کلات 20-25 تا میده و bad company 2 هم که رو ultra و 1080 چیزی حوالی 15 تا --- کلا اینطور کارتای ضعیف برای gaming laptop بده ! چون شما میگی پول هدر دادنه از طرفی خرید این laptop هم پول هدر دادنه چون واسه بازی برای بازی های 4-5 ماه بعد قابله قبوله ! rage - unreal engine - crysis 2 اینا بیاد هم تو medium هاشون رو 1080 فکر نکنم 20 هم بده !!!
من خودم مدتهاست به خاطر international student بودنم از alienware خرید میکنم !!! تا الان با m15x و gtx260 بودم حالا هم که m17x خریدم با core i7 2820QM و HD 6970M که واقعا در کنار gtx 485m قوی تریت کارتهای گرافیکی حاضر در laptop هستن که از نظر قدرتی با gtx460 کامپیوتر در حال نزدیگی هستن !! به کنار که gtx 485m sli و hd 6970m CrossX کلا از GTX 460 قویترین -- تو حوالی GTX 470 میزنن با cpu 2820qm یا 2920Xm !!!

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
سلام . من بین 2تا لب تاپ موندم . یکیشون یه cpu core i7 داره که کارت گرافیکش nvidia gt 420 هستش ! اون یکی هم cpu core i5 داره که کارتش nvidia gt 520 هستش !
من نمیدونم با توجه به اینکه من گرافیستم کدومشون برام مناسبتر هستش؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام . من بین 2تا لب تاپ موندم . یکیشون یه cpu core i7 داره که کارت گرافیکش nvidia gt 420 هستش ! اون یکی هم cpu core i5 داره که کارتش nvidia gt 520 هستش !
من نمیدونم با توجه به اینکه من گرافیستم کدومشون برام مناسبتر هستش؟
از نظر performance کانفیگ همراه با i7 و gt 420m در مجموع قویتر از i5 و gt 520 هست ! البته باز هم i7 و i5 ها داریم !!! ولی در مقایسه این دو کارت هردو از Dx11 پشتیبانی دارن و در سایر موارد هم یکی هستند الا اینکه gt 520 در نوع ddr3 و gddr5 و با bus memory 64 تولید میشه اما gt 420 فقط در مدل gddr3 و memory bus 128 bit که با وجود 128 بیت بودن کلا سریعتر هست از gt 520 با تفاوت حدودا 18% اختلاف!!! برای بازی هم اصلا مناسب نیستن . توصیه میشه برای کارهای متوسط و نه سنگین ----- برای کارهای گرافیکی هم از چه برنامه ای استفاده مکینی؟؟؟؟ اما بدک نیستن و لی gt 420 بهتره با core i7

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
نشد,شما اگر acer رو با asus مقایسه کنی,خوب معلومه که asus سر تره,اما این حرف شما از ریشه غلطه,ما acer داشتیم سری extensa که ارزون ترین سری بود,3 سال هر روز از ساعت 8 صبح روشن میشد و تا 6 بعد از ظهر روشن بود,خلاصه به این چیزا نیست,acer همیشه محصولاتش نسبت به برند های دیگه ارزون بوده
من اصلا این دوتا رو با هم مقایسه نمی کنم چون asus داریم تا asus و acer داریم تا acer.
نگاه کن ... شما کارت گرافیک زوتک رو بیشتر قبول داری یا گیگابایت. مشخصه کدوم . منم در مورد لب تاپ همینو می خوام بگم . در حقیقت ما پول برندو داریم می دیم ولی چرا ؟ اگر برند تنها بود بعد از مدتی لوس می شد اما یه برند معروف بخواطر قدرت و استقامتشه که معروف و گرون می شه . خوب خیلی موارد هست که هر دو مورد عین همن و فقط مارکه که مشتری رو سمت خودش میکشونه.
من خیلی رک بگم که acer رو زیاد قبول ندارم چون مثل hp خیلی ضعیف هست ( سیستم هاشو نمیگما ) استقامت

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
از نظر performance کانفیگ همراه با i7 و gt 420m در مجموع قویتر از i5 و gt 520 هست ! البته باز هم i7 و i5 ها داریم !!! ولی در مقایسه این دو کارت هردو از Dx11 پشتیبانی دارن و در سایر موارد هم یکی هستند الا اینکه gt 520 در نوع ddr3 و gddr5 و با bus memory 64 تولید میشه اما gt 420 فقط در مدل gddr3 و memory bus 128 bit که با وجود 128 بیت بودن کلا سریعتر هست از gt 520 با تفاوت حدودا 18% اختلاف!!! برای بازی هم اصلا مناسب نیستن . توصیه میشه برای کارهای متوسط و نه سنگین ----- برای کارهای گرافیکی هم از چه برنامه ای استفاده مکینی؟؟؟؟ اما بدک نیستن و لی gt 420 بهتره با core i7
من کلا با جندتا برنامه کار می کنم از فتو شاپ گرفته تا ایندیزاین و بقیه و معمولا همرو با هم باز می کنم ! پس برای بازی نمیشه روی هیچ کدومشون حساب کرد ؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من کلا با جندتا برنامه کار می کنم از فتو شاپ گرفته تا ایندیزاین و بقیه و معمولا همرو با هم باز می کنم ! پس برای بازی نمیشه روی هیچ کدومشون حساب کرد ؟
فکر نمیکنم مشکل برای اجرای این قبیل برنامه ها باشه !!! البته multitasking در حد سنگین رو دیگه اطمینان ندارم در چه حد سریع و جواب گو هست ..... ولی با core i7 720 qm یا core i7 820qm یا core i7 740QM باید جوابگو باشه....
برای بازی اصلا جواب نمیده !!! روی res 1366x766 بازی های چون blck ops - bad company 2 رو در حالت medium به ترتیب 15 و 28 یا 30 میده = روی رز بالا و تنظیماات high که اصلا دورش رو جط بکش گه فکر کنم 10 تا 15 فریم به زور بده !!!

• Like
Reactions: aydingta

babak9

کاربر سایت
Nov 10, 2007
219
نام
babak
والا من الان 1 ماه گرفتمش باشم دانلود افلاین میکنم...... حرارت از 40 بالاتر نرفته...... لطفا الکی نظر ندید.....یک سر به سایت نوتبوک چک بزنید......

rio de janeiro

کاربر سایت
Mar 31, 2010
330
من اصلا این دوتا رو با هم مقایسه نمی کنم چون asus داریم تا asus و acer داریم تا acer.
نگاه کن ... شما کارت گرافیک زوتک رو بیشتر قبول داری یا گیگابایت. مشخصه کدوم . منم در مورد لب تاپ همینو می خوام بگم . در حقیقت ما پول برندو داریم می دیم ولی چرا ؟ اگر برند تنها بود بعد از مدتی لوس می شد اما یه برند معروف بخواطر قدرت و استقامتشه که معروف و گرون می شه . خوب خیلی موارد هست که هر دو مورد عین همن و فقط مارکه که مشتری رو سمت خودش میکشونه.
من خیلی رک بگم که acer رو زیاد قبول ندارم چون مثل hp خیلی ضعیف هست ( سیستم هاشو نمیگما ) استقامت
الان متوجه منظورتون شدم,درسته استقامتشون کمی پایینه,اصلا جنس ساخت بدنشون کیفیتش پایین تره,اما به هر حال همین که قیمت رو کاهش داده تا همه بتونن یه لپ تاپ بخرن خودش کلیه,راستی این acer هم لپ تاپ های 2-3 میلیونی داره ها!
فقط ایران نمیان اونا,ولی اگه بیان راحت میشه با برندی مثل asus مقایسش کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر