مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

hoomanfarzin

کاربر سایت
Nov 30, 2009
69
با سلام.من یه لپ تاپ سونی وایو می خوام با قیمت نهایت 1300000 تومان که می خوام حتما"دارای 5 ویژگی زیر باشه:

1-رم 6 گیگ.

2-مانیتور 16.4 .

3-هارد 500 گیگ.

4-گرافیک و سی پی یو مناسب جهت بازی فیفا که حداقل تا 3 سال کشش داشته باشه.

5-دارای حداقل 3 پورت usb باشه.

در ضمن یه سوال دیگه اینکه برای ارتقا قطعات لپ تاپ چه قطعاتی را میشه ارتقا داد؟من شنیدم رم و سی پی یو را میشه ارتقا داد ولی گرافیک و مادربورد و هارد را نمیشه!!!
اگه در این مورد توضیح بدید ممنون می شم.

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
آخه تو توضیحاتش نوشته گرافیکش 1 گیگ
دوست عزیز مقدار حجم مشخص کننده ی قدرت گرافیک نیست اول از همه پردازنده مرکزی گرافیک یا همون GPU هست که قدرت یک کار گرافیک رو مشخص میکنه بعد پهنای باند و فرکانس رم و در آخر حجم رم که به کاربرد های خاص نیاز بهش فرق داره ولی معمولاً 1 گیگ زیاد هم هست

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
سلام من لبتاب 1564 گرفتم با کارت intel hd می خواستم بدونم میشه حافظه گرافیکش share کنم

کسی با این لب تاب تونسته بازی pes2010 اجرا کنه

برای من توی low اجرا میشه اجازه نمی ده بیشتر کنم می خوام بدونم قظیه share حافظه گرافیک intel hd چی هست

کسی نیست جواب بده یا ما شاخ یا دم دارم :x

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام يه لپ تاپ بهمن معرفي كنيد كه فقط برا بازي باشه و بتونه crysis:warhead رو رو آخرين تنظيمات گرافيكي اجرا كنه

چیزی که شما می خوای،یه لپ تاپ مارک AlienWare هست که داخل ایران هم پیدا نمیشه.
دوبی هم پیدا نمیشه،اگر باشه مطمئنا کم یاب هست.

بهترین راه خریدش هم اینه که یه نفر دوست،بستگان یا هر کس دیگه ای برات با Credit Card بخره،تحویل بگیره و بیاره ایران تحویلت بده...

برو داخل سایت AlienWare.Com اونجا مدلهاش با مشخصات کامل زده.

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
کسی نیست جواب بده یا ما شاخ یا دم دارم :x
نه دوست عزیز
ببینید برای یکی دیگه از دوستان هم توی پست قبلی شما توضیح دادم قدرت گرافیک به حجم رمش نیست به پردازنده ی گرافیکی هست اون پردازنده ی گرافیک که روی لپ تاپ شما هست مخصوص اجرا بازی طراحی و ساخته نشده و کاربردش در حد همون ران کردن ویندوز هست و فوقش یک سری بازی سبک اگه توی همین حالت بتونه بازی مورد نظر رو اجرا بکنه که هیچ اگه نه شما 4 گیگ رم هم روش شر بکنید فرقی تو قدرتش نداره، شما اگه قصد بازی کردن داشتید باید یک کانفیگ بالاتره همین مدل رو میگرفتید که دارای گرافیک ATI و رم آنبورد گرافیک هست، خیلی بهتر از این مدل بهتون جواب میداد

سلام يه لپ تاپ بهمن معرفي كنيد كه فقط برا بازي باشه و بتونه crysis:warhead رو رو آخرين تنظيمات گرافيكي اجرا كنه
یکی از بهترین چیزهایی که میتونی بگیری تو ایران ASUS G73JH-A1 حدود قیمت 2 میلیون تا 2 میلیون و 200 هزار تومن
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=8je5Ot4HBnKOdT81

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
حداكثر رم و گرافيك وسي پي يو تو لپ تاپ ها چنده؟؟(نه از نظر قيمت)

معمولا Alienware پرچمدار لپتاپهای گیم هستند
قدرتمند ترین این کمپانی ، مدل M17X هست که همونطور که از اسمش مشخص دارای یک مانیتور ۱۷ اینچی هست.

قدرتمندترین سخت افزار قابل انتخاب در این سری عبارتند از :

intel i7 920XM 2.0GHz up to 3.2GHz Turbo Mode With 8MB L3 Cache
ATI Mobility Radeon 5870 CrossFireX
RAM 8GB DDR3 1333
512GB SSD Raid0 => 2*256GB SSD
Dual Layer Blue-Rey Burner
17inch WUXGA 1280P RGB LED
Microsoft Windows 7 Ultimate

Price : $5,195.25 (مابقی مشخصات و گارانتی دست نخوردند و در حالت معمولی قرار گرفتند)

البته گذینه کارت گرافیک معمولا هر یک مدت یکباری عوض میشه مثلا حالا که مدل جدید انویدیا معرفی شده هر لحظه ممکنه این اتفاق رخ بده.
Nvidia GeForce GTX 480M

من قبلا یک Alienware داشتم ، به شما دوستان جدا سفارش میکنم به اینکه بهترین گذینه Alienware هست اصلا شک نکنید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته در کارهای خاص گرافیکی لپتاپهای WorkStation DELL Precision M6500 Covet قدرت بیشتری مشاهده میکنید :

RAM 16GB DDR3 1333
1024GB SSD => 4*256GB Encrypted SSD
Nvidia GeForce Quadro FX3800

بد نیست بدانید قیمت بعضی مدلهای سفارشی این گروه بیش از ۱۰ هزار دلار قیمت دارند !

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
سلام دوستان
من بنا به نیازم 2روز پیش یک لپ تاپ dell studio 1558 گرفتم به قیمت 1.230.000تومان
چندتا سوال و راهنمایی میخواستم
1-ایا به قیمت خوبی خریدم؟
2-نظرتون در مورد این مدل چیه؟
3-ایا تو این قیمت مدلهای بهتری هم میشه گرفت؟
4-ایا ویندوزی که روش نصب هست اورجیناله؟
5-تولیست مشخصاتش نوشته 6gb ram ddr3 ولی من هرسایتی رفتم 4gb زده بودن.موضوع چیه؟
6-به درد بازی میخوره؟کارتش 5470 هست.
ممنون

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام دوستان من دو تا لپ تاپ می خواستم یکی برای بازی و دیگری برای کار های معمولی مثل اینترنت و کار با نرم افزار های ساده حدود قیمت 700 هزار تومن دیگری رو برای بازی و کار های گرافیکی میخوام حدود قیمت 2800000 تومن باشه هر دو تا از لپ تاپ ها کاری باشند یعنی از مارکی باشن که زود دچار انواع و اقسام مشکلات نشن لطفا مارک و قیمت و نوع قطعات لپ تاپ رو اگه زحمتی نیست کامل و درست بنویسید.

hoomanfarzin

کاربر سایت
Nov 30, 2009
69
با سلام.من یه لپ تاپ سونی وایو می خوام با قیمت نهایت 1300000 تومان که می خوام حتما"دارای 5 ویژگی زیر باشه:

1-رم 6 گیگ.

2-مانیتور 16.4 .

3-هارد 500 گیگ.

4-گرافیک و سی پی یو مناسب جهت بازی فیفا که حداقل تا 3 سال کشش داشته باشه.

5-دارای حداقل 3 پورت usb باشه.

در ضمن یه سوال دیگه اینکه برای ارتقا قطعات لپ تاپ چه قطعاتی را میشه ارتقا داد؟من شنیدم رم و سی پی یو را میشه ارتقا داد ولی گرافیک و مادربورد و هارد را نمیشه!!!
اگه در این مورد توضیح بدید ممنون می شم.

دوستان کسی نیست جواب من را بده؟
لطفا" یه مدل لپ وایو با توجه به بودجه و 5 ویژگی که گفتم به من معرفی کنید.
ممنون می شم.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
دوستان کسی نیست جواب من را بده؟
لطفا" یه مدل لپ وایو با توجه به بودجه و 5 ویژگی که گفتم به من معرفی کنید.
ممنون می شم.

40-50 هزار تومان روی این پول بذاری مدل زیر بیرون میاد :

Sony Vaio F-11DGX

با مشخصاتی که می خوای اما 6GB رم نیست.4GB رم هست.
مدلی که 6GB رم داره مقداری گرون تر هست و F-11GGX هست.

جوابگو هست برای 2-3 سال.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر