مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
دوستان سلام من چند روز دیگه میخوام لپ تاپم رو عوض کنم به احتمال زیاد یه مدل از ایسوس که 3050 داشته باشه میخوام بگیرم ولی احتمال کمی هم وجود داره که شاید مجبور شم یه لپ تاپ ارزون تر که mx450 یا mx550 داره بگیرم حالا میخوام بدونم برای پریمیر کلا گرافیک سری mx مناسبه یا نه ؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
293
دوستان سلام من چند روز دیگه میخوام لپ تاپم رو عوض کنم به احتمال زیاد یه مدل از ایسوس که 3050 داشته باشه میخوام بگیرم ولی احتمال کمی هم وجود داره که شاید مجبور شم یه لپ تاپ ارزون تر که mx450 یا mx550 داره بگیرم حالا میخوام بدونم برای پریمیر کلا گرافیک سری mx مناسبه یا نه ؟
پریمیر تا اونجایی که میدونم پردازنده محوره اما نکته اینجاست لپ تاپی که گرافیکش سری mx هست معمولا برای استفاده سنگین و طولانی مدت طراحی نشده. اگه دنبال پرفورمنس خوبی حتما لپ تاپ گیمینگ بگیر.

hooman28

عضو جدید
Sep 10, 2023
6
سلام دوستان،

بنده این لپتاپ رو میخواستم واسه کارهای معمولی و بازی های سبک بخرم. نظرتون در موردش چی هست و آیا با این قیمت چیز بهتری گیرم میاد؟ پیشاپیش سپاسگزارم.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 i5 12450H 16GB 512GB SSD 4GB RTX3050 15.6" FHD Laptop​

قیمت ۳۵ ت

• Like

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
دوستان از این برند mechrevo کسی لپ تاپ داشته؟ کیفیت ساختشون خوبه یا نه؟
یه نقد فارسی تو یوتوب ازش هست
کلا به لحاظ سخت افزاری به نسبت قیمتش خوبه فقط اگه یه روزی بخوای بفروشی فک کنم داستان بشه چون کسی نمی‌شناسه این برند رو .
تا چند ماهه دیگه بازار پر میشه از لپتاپ های جدید .صبر کن تا موقع همون ایسوس بگیری بهتره به نظرم

• Like
Reactions: xxxmah and arthur97

Price_One

کاربر سایت
Feb 28, 2015
519
دوستان از این برند mechrevo کسی لپ تاپ داشته؟ کیفیت ساختشون خوبه یا نه؟
فکر کنم این همون لپ تاپ های تانگ فنگ باشه که در چین با اسم mechrevo، در امریکا با برند Eluktronics و در اروپا با برند xmg شناخته میشه. مدل های گیمینگش رو کانال JarrodsTech کامل بررسی میکنه. تا اونجایی که من اطلاع دارم لپ تاپ های خوبین ولی بهتره نقد و بررسی اون مدلی که مد نظرت هست رو ببینی

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
دوستان بین 2 تا کانفیگ Asus TUF
یک مدل i7 13700h و RTX4060 ، یک مدل 12700h و RTX4070
بقیه مواردشون مثل همه
در طولانی مدت کدوم بهتره و ارزش خرید بیشتری داره ؟ برای کسی میخوام که نیازش نرم افزارهای معماری، عمران و گیمینگ با همه.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,774
دوستان بین 2 تا کانفیگ Asus TUF
یک مدل i7 13700h و RTX4060 ، یک مدل 12700h و RTX4070
بقیه مواردشون مثل همه
در طولانی مدت کدوم بهتره و ارزش خرید بیشتری داره ؟ برای کسی میخوام که نیازش نرم افزارهای معماری، عمران و گیمینگ با همه.
قظعن 4070

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
دوستان این لپ‌تاپ ها رنج پایین
مثلا تا ۱۰ میلیون تومان
برای وب گردی ، مولتی مدیا پلیر و .... خوبن؟
چقدر باتریشون جواب میده ؟
خراب نمیشه باتری ؟
روش میشه گیم ها قدیمی pc اجرا کرد ؟
برای اجرا شبیه ساز چطورن؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
دوستان این لپ‌تاپ ها رنج پایین
مثلا تا ۱۰ میلیون تومان
برای وب گردی ، مولتی مدیا پلیر و .... خوبن؟
چقدر باتریشون جواب میده ؟
خراب نمیشه باتری ؟
روش میشه گیم ها قدیمی pc اجرا کرد ؟
برای اجرا شبیه ساز چطورن؟
مثال بزن لپتاپ ده میلیونی ندیدم خیلی وقته :D کفش شده 15 میلیون
گیم های خیلی قدیمی خب میشه ولی مثلا شبیه ساز دلفین رو مطمئنم نمیتونن اجرا کنن
باتری هم کلا لپتاپ های ویندوزی تعریفی ندارن بجز اولترابوک های رده بالا
لپتاپ خودم اولش خوب بود ولی با دو سال استفاده بیشتر از 30 درصد سلامت باتریش کم شده (از 9 ساعت استفاده رسیده به 5-6 ساعت)

• Like

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
مثال بزن لپتاپ ده میلیونی ندیدم خیلی وقته :D کفش شده 15 میلیون
گیم های خیلی قدیمی خب میشه ولی مثلا شبیه ساز دلفین رو مطمئنم نمیتونن اجرا کنن
باتری هم کلا لپتاپ های ویندوزی تعریفی ندارن بجز اولترابوک های رده بالا
لپتاپ خودم اولش خوب بود ولی با دو سال استفاده بیشتر از 30 درصد سلامت باتریش کم شده (از 9 ساعت استفاده رسیده به 5-6 ساعت)

این چنتا نمونه برای تا ۱۰ میلیون و ۱۰ میلیون به بالا
لینک

اتفاقا تازه داشتم تو یوتیوب نگاه میکردم
تست شبیه ساز wii روی Intel Celeron N4020
با گرافیک انبورد ، چون سی پیو لپ تاپ این بود
تو چنتا کلیپ دیدم طرف بازی سونیک کالر اجرا کرد و یه کلیپ دیگه بازی new super mario bros اجرا کرد بدون مشکل
تست بازی ها قدیمی هم دیدم بدون مشکل بود

از نظر باتری پرسیدم چون هم حالا آشناییان لپ تاپ داشتن و اینور اونورم شنیده بودم می‌گفتن که باتری کم نگه می‌داره و سریع هم باتری‌ها خراب میشن
که اگه درست خاطرم باشه و اشتباه نکنم بعضیا بود دیگه یکسره تو برق بودن چون باتری جواب نمی‌داد
خودمم یه دونه handheld PC داشتم
باتری داستان خودش داشت

الان مثلاً این لپ تاپ رده پایین چون سخت افزار قوی ندارن مثلاً باتری چقدر نگه می‌دارن به نظرت؟
ببین الان تو بخوای یه یه تبلت بخری زیاد قابلیتی هم نداره همون اندرویده ، چیز نرمال خوب مثلا سامسونگ و ... حدوداً باید ۱۰ تومن بدی به بالا
این لپ تاپ ها اگر ضعیف هم باشن که هستن کار منو راه می‌ندازن و نیاز منو رفع میکنن و کاربرد بیشتری دارن تا تبلت

چون مدت‌هاست دیگه کامپیوتر کلاً ندارم
کیس جمع کردن هم با قیمت‌های امروز گرون در میاد
بعد اون قدیم بود ما همه کارمون رو با کامپیوتر می‌کردیم الان دیگه خیلی کارا با گوشی انجام میدیم یا بیرونیم و غیره
خوبی این لپ‌تاپ‌ها اینه که قابل حمله
دنگ و فنگ کیس ندارن
و نیاز الانم در حد همون شبیه ساز اجرا کردن و چند تا بازی کلاسیک و ریترو و وب گردی و اینجور کارهاست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Changed_Man 50

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
این چنتا نمونه برای تا ۱۰ میلیون و ۱۰ میلیون به بالا
لینک

اتفاقا تازه داشتم تو یوتیوب نگاه میکردم
تست شبیه ساز wii روی Intel Celeron N4020
با گرافیک انبورد ، چون سی پیو لپ تاپ این بود
تو چنتا کلیپ دیدم طرف بازی سونیک کالر اجرا کرد و یه کلیپ دیگه بازی new super mario bros اجرا کرد بدون مشکل
تست بازی ها قدیمی هم دیدم بدون مشکل بود

از نظر باتری پرسیدم چون م حالا آشناییان داشتند لپ تاپ و اینور اونورم شنیده بودم می‌گفتند که باتری کم نگه می‌داره و سریع هم باتری‌ها خراب میشن
که اگه درست خاطرم باشه و اشتباه نکنم بعضیا بود دیگه یکسره تو برق بودن چون باتری جواب نمی‌داد
خودمم یه دونه handheld PC داشتم
باتری یه مشکل بود

الان مثلاً این لپ تاپ رده پایین چون سخت افزار قوی ندارن مثلاً باتری چقدر نگه می‌دارن به نظرت؟
ببین الان تو بخوای یه یه تبلت بخری زیاد قابلیتی هم نداره همون اندرویده ، چیز نرمال خوب مثلا سامسونگ و ... حدوداً باید ۱۰ تومن بدی به بالا
این لپ تاپ ها اگر ضعیف هم باشن که هستن کار منو راه می‌ندازن و نیاز منو رفع میکنن و کاربرد بیشتری دارن تا تبلت

چون مدت‌هاست دیگه کامپیوتر کلاً ندارم
کیس جمع کردن هم با قیمت‌های امروز گرون در میاد
بعد اون قدیم بود ما همه کارمون رو با کامپیوتر می‌کردیم الان دیگه خیلی کالا با گوشی یا بیرونیم و غیره
خوبی این لپ‌تاپ‌ها اینه که قابل حمله
دنگ و فنگ کیس ندارن
و نیاز الانم در حد همون شبیه ساز اجرا کردن و چند تا بازی کلاسیک و ریترو و وب گردی و اینجور کارهاست
هممم بطرز عجیبی تا الان با Intel Celeron آشنایی نداشتم 😁
ولی خب تو همون دلفین هم انتظارت بیار پایین مثلا چیزی مث ماریو گلکسی خیلی بعید میدونم بتونه خوب اجرا کنه
و اینکه صفحشون پنل TN هست بجای ips که بطور مشخصی کیفیت پایین تر هست ولی قابل قبوله (لپتاپ قبلیم TN بود)

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
هممم بطرز عجیبی تا الان با Intel Celeron آشنایی نداشتم 😁
ولی خب تو همون دلفین هم انتظارت بیار پایین مثلا چیزی مث ماریو گلکسی خیلی بعید میدونم بتونه خوب اجرا کنه
و اینکه صفحشون پنل TN هست بجای ips که بطور مشخصی کیفیت پایین تر هست ولی قابل قبوله (لپتاپ قبلیم TN بود)

مگه میشه
ما اولین کامپیوتر خریدیم سال ۸۱ یا ۸۲ بود cpu ش اگر اشتباه نکنم Pentium 4 Intel Celeron 2000 بود
تو همین لپ‌تاپ‌های قیمت پایین یه سری هم سی پی یو amd دارن نگاه کردم

مشکلی با tn ندارم ، دیگه چیزی که می‌خوام بخرم قیمتش پایینه یه سری نقاط ضعف داره
حدوداً مبخواستم ببینم به درد کاربری که من دارم می‌خورن یا نه

حتماً باید ویندوز ۱۰ و ۱۱ باشه ، یا میشه ویندوز ۷ و xp و .. نصب کرد ؟

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
مگه میشه
ما اولین کامپیوتر خریدیم سال ۸۱ یا ۸۲ بود cpu ش اگر اشتباه نکنم Pentium 4 Intel Celeron 2000 بود
تو همین لپ‌تاپ‌های قیمت پایین یه سری هم سی پی یو amd دارن نگاه کردم

مشکلی با tn ندارم ، دیگه چیزی که می‌خوام بخرم قیمتش پایینه یه سری نقاط ضعف داره
حدوداً مبخواستم ببینم به درد کاربری که من دارم می‌خورن یا نه

حتماً باید ویندوز ۱۰ و ۱۱ باشه ، یا میشه ویندوز ۷ و xp و .. نصب کرد ؟
اگر قرار هست دستگاه به اینترنت هم وصل بشه ترجیحا از ویندوز هایی آپدیت تر رو استفاده کنید که هنوز ساپورت میشن. ولی اگر صرفا یک لپتاپ نیاز دارید که به نت هم وصل نمیشه و برای کار خاصی مثلا حساب داری استفاده میکنید اون ویندوز ها هیچ مشکلی ندارند.
برای ویندوز های ۱۰ و ۱۱ هم زیر ۸ گیگ رم اصلا حتی برای استفاده روزمره پیشنهاد نمیشه. شاید بد نباشه لپتاپ های دسته دوم هم در نظر بگیرید.

• Like

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اگر قرار هست دستگاه به اینترنت هم وصل بشه ترجیحا از ویندوز هایی آپدیت تر رو استفاده کنید که هنوز ساپورت میشن. ولی اگر صرفا یک لپتاپ نیاز دارید که به نت هم وصل نمیشه و برای کار خاصی مثلا حساب داری استفاده میکنید اون ویندوز ها هیچ مشکلی ندارند.
برای ویندوز های ۱۰ و ۱۱ هم زیر ۸ گیگ رم اصلا حتی برای استفاده روزمره پیشنهاد نمیشه. شاید بد نباشه لپتاپ های دسته دوم هم در نظر بگیرید.

آره قراره وصل بشه
در حد مثلا مرورگر ویندوز و .....

ممنونم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر