مشاوره برای خرید LCD از بین SONY - SAMSUNG - LG

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
دوست عزیزی که می خوای 250 تومان هزینه کنی فقط برای ps3.
مطمئن باش نمی تونی اون کیفیتی که می خوای رو از تلوزیونی با این قیمت بگیری. این تلوزیون در حد چیزی مثل گرندیک های قدیمی تصویر میده. یعنی کیفیت زیاد تغیری نمی کنه. بازم تصمیم با خودته. یکم پولتو جمع کن بعد.

III Ashkan III

کاربر سایت
Jun 16, 2009
173
واسه gamer ها میتونم w2253TQ LG رو پیشنهاد کنم.
چون هم رزلوشنه 1920 در 1080 FULL HD هستش و قیمتشم مناسبه حدودد 210 هزار تومان البته قیمتش یه زره قدیمیه شاید تکون خورده باشه .مشخصات دیگرشم پایین میزارم.
Contrast 50.000:1
DVI
میلی ثانیه

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
سلام . لطفا راهنمایی کنید که با بودجه ی حداکثر 1000000 چه مدل تیوی و از چه برندی بگیرم.40 یا 42" باشه . تصمیم هم دارم از بانه و بدون گارانتی بگیرم . اونجا دوست و اشنا زیاد دارم. خودمم سنندجم البته:d

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
دوست عزیز انقدر مدل ها تو بازار هست که نمی شه خیلی راحت گفت اینو بخر.
من 3 تا چیزو بهت می گم که اگر تو بین مدل هایی که مد نظر داری اینا رو دیدی بخر در غیر این صورت ممکنه تصویر خوبی با یه میلیونت نخری.
اولین چیز رزولیشن مهمه که حتما سعی کن 1920*1080 باشه البته با دم و دستگاهای فعلی خیلی از این مقدار استفاده نمی شه. یعنی معمولا خیلی کم تر از این مقدار رو شما از گیرنده ها می گیرین.
دوم که خیلی مهمه نسبت کنتراسته که 1:3000000 نسبت به پولی که می خوای بدی بد نیست. اگر این گزینه تو تلویزیون شما بالا باشه تصاویر رو سریع و مثل دوربین هندیکم دریافت می کنین. حسش لذت بخشه.
سوم قابلیت انتباقه که تمام ما ایرانی ها تلوزیون هامونو اصلا بخواطر این گزینه عوض می کنیم. اگر قابلیت انتباق تلویزیونتون بالا باشه مات بودن تصاویر سریع رو از بین میبره ولی نه کاملاو همچنین رنگ های نزدیک به هم رو مثل چمن فوتبال از هم جدا می کنه. روح تصویر شما به این گزینه بستگی داره.
والا اگر lcd بخری پولتو ریختی دور. در مورد led هم باید بگم از نظر قیمت سامسونگ به صرفه است ولی خوب یه موردای کوچیکی تو برند های ارزونش داره مثل کنترل و گیرندش. سونی هم خوب یکمی گرونتره ولی بهتر. اما به صورت کلی من 6260 و 6960 رو پیشنهاد می کنم به خصوص 6960 چون سیستم خوبی داره ولی 200 تومان گرونتر از اونیه که فکر می کنی.

• Like
Reactions: XagroX

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
مطالبی در مورد led-lcd

دوستان من یه توضیح نامه کوچیکی می زارم بلکه شما lcd رو بهتر بشناسید و تو خریدش بهتر تصمیم بگیرید .
مطلب اول اینکه نمایشگر های led آن هایی هستند که از دیودهای نورافشان جهت نمایش تصاویر استفاده می کنند. این نمایشگرها در دهه گذشته در سایز های خیلی بزرگ برای تبلیغات استفاده می شدند. حتی الانم اینطوریه. همون صفحه هایی که تو مسابقات فوتبال برای تعویض بازیکنان استفاده میشه. اما چه شد که این دیودهای نورافشان تحت عنوان تلویزیون به خانه ها یا ادارات راه یافتند؟
خوب تلوزیون های led همه چیزشون از led ساخته نشده . تقریبا می شه گفت نوع خاصی از lcd هستند. شرکت سامسونگ برای اولین بار از نام led برای این محصول استفاده کرد که خوب یه نوع کلک بود زیرا همونطور که گفتم همه چیز به طور کامل ازled درست نمی شد. شرکتای دیگه هم اعتراض کردند و گفتند اسمش رو نباید گذاشت led tv .
تلوزیون های lcd از لامپی استفاده می کردند به اسم Fluorescent .تقریبا plasma هم با همچین لامپی کار میکرد ولی خوب خیلی افتضاح تر از این لامپ بود. خوب مشکل اصلی این تلوزیون ها این هست که رنگ مشکی رو مشکی نشون نمی ده و رنگ سفید رو سفید. دلیلشم واضحه چون لامپ ازش نور می گذره و خوب رنگ مشکی هم نمی تونه کامل خودشو مشکی نشون بده. خوب این امر سبب کمبود وضوح تصویر میشد. . همچنین فقدان طیف وسیعی از رنگ ها در Fluorescent ها نیز اشباع رنگ را محدود می نماید.
پس نتیجه تا اینجا این بود که lcd و plasma وضوح تصویر چشم گیری ندارند.
تلوزیون های LED از لامپ های led در هر پیکسل در پشت تصویر استفاده می کند اما مدل دیگری هم دارن به اسم edge led که دیود های led در پیرامون صفحه قرار می گیرند.
نکته مهم اینه که هر دو مدل lcd از lcd Fluorescent و plasma برق کمتری مصرف می کنند و این الان تو این وضعیت یارانه ها خیلی مهمه .
نوع دوم led که edge led نام داشت خیلی باریکتر از نوع اول می تواند باشد و قیمت کمتری هم دارند ولی عمق رنگ مشکی در انها کمتر از نوع اول است ولی از lcd بیشتر.
نمایشگر های lcd می توانند برای تاریک سازی بهتر و بیشتر led های روی صفحه را کاملا خامش کنند اما این امر اینگونه نیست که تک تک کنترل شوند بلکه گروهی هست.
این رو باید دانست که lcd که از نمایشگر های led برای روشن سازی تصویر استفاده می کند از چهار جهت برتر از lcd هایی است که استفاده می کنند از Fluorescent
1-تولید تصویری شفاف و واضح تر و نیز تیرگی عمیق تر فقط در نوع دوم نه edge led
2-باریکی قابل توجه مخصوصا در edge led
3-مصرف برق کمتر
4- ارئه طیف رنگی وسیعتر
بد نیست این را هم بدانید که led مخفف شده light emitted diode هست . اولین lcd که در دنیا با ساختار led ها ساخته شد توسط همین سونی خودمون بود. ( این نشون می ده برند منتخب رو )
در اخر هم این را باید بگویم که وضوح تصاویر lcd که ار led استفاده می کنند از edge led به مراتب بالاتره اما خوب Edge led باریکتر و کم ضخامت تره.

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
دوستان الان یکی رو پیدا کردم که تلویزیون 40 اینچ ارزونی رو داره میده به علت چکاش... اگر خواستید بگین چون الان مفته می تونید قیمت بگیرین.
40c530==810.000

alfa_tech

کاربر سایت
May 30, 2010
1
دوستان سلام
من500-600 میخوام برای tv بزارم
1. 32 اینچ باشه
2. برای xbox , tv میخوام
فک نمیکنم بشه پلاسما گرفت
پس میمونه lcd
من یک مدل شارپ رو دیدم تو جمهوری پونصد و خورده ای بود . فک میکنم سری AQUa بود
در کل دوستان راهنمایی
ممنون

پژمانا

کاربر سایت
Oct 30, 2007
224
سلام . لطفا راهنمایی کنید که با بودجه ی حداکثر 1000000 چه مدل تیوی و از چه برندی بگیرم.40 یا 42" باشه . تصمیم هم دارم از بانه و بدون گارانتی بگیرم . اونجا دوست و اشنا زیاد دارم. خودمم سنندجم البته:d

سلام عزیز.
بده تا برات از دبی بیارن 32 اینچ ال ای دی سه بعدی حدود 850 تا 900 درمیاد.
یه عینک سه بعدی هم همراهش هست. مارک سونی.
دوستان سلام
من500-600 میخوام برای tv بزارم
1. 32 اینچ باشه
2. برای xbox , tv میخوام
فک نمیکنم بشه پلاسما گرفت
پس میمونه lcd
من یک مدل شارپ رو دیدم تو جمهوری پونصد و خورده ای بود . فک میکنم سری AQUa بود
در کل دوستان راهنمایی
ممنون

با این بودجه میتونی یه ال سی دی 40 اینچ سونی بخری.
ولی برای 32 اینچ 450 هم کافی هست
فقط با سونی میتونید به اون هیجانی که میخواهید برسید
" همین و بس "

فقط سونی و تمام.

cheatcc

کاربر سایت
Jan 10, 2009
239
نام
AM!R
سلام دوستان
به نظرتون با 2.5 میلیون تومن بودجه چه tv بگیرم خوبه ؟ میخوام 50 اینچ باشه.
3D به درد بخور تو این رنج قیمت گیرم میاد ؟ چه برندی خوبه ؟ مدلش هم لطف کنید.
ممنون...

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه ها من می خوام یه تلوزیون LED بخرم که سایزش 40 اینچ باشه و تا حدود 1500000 تومان هم خرج کنم. چی پیشنهاد می کنید و چرا. خودم بشیتر دوست دارم سامسونگ بخرم.
یا علی مدد

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه ها من می خوام یه تلوزیون LED بخرم که سایزش 40 اینچ باشه و تا حدود 1500000 تومان هم خرج کنم. چی پیشنهاد می کنید و چرا. خودم بشیتر دوست دارم سامسونگ بخرم.
یا علی مدد
سلام
کماکان منتظر جواب های تخصصی شما هستیم.;;)
یا علی مدد

bnc

کاربر سایت
Oct 7, 2010
826
نام
کاظم
مانیتور سونی تو تهران کجا میشه گیر آورد؟
مانیتورهای aSUS چطورن.. و ایراداتشون چیه؟
مانیتور سامسونگی که سام سرویس به اسمه ..bx2080 Plus میده با 2031 سامسونگ چه تفاوتی داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر