مجله Edge: کنسول PS4 تنها انتخاب شما درنسل بعد، X1 و اشتباهات غول‌آسایش

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
E256-cover.jpg

درود.

مجله معتبر و انگلیسی Edge در آخرین تحلیل خود در ماه آگست، به تجزیه و تحلیل دو کنسول PS4 و X1 پرداخته است که از قرار معلوم دست اندرکاران این مجله دل خوشی از ماکروسافت و نمایش این شرکت پیرامون X1 ندارند.

همانطور که در تصویر بالا شاهد هستید، تصویری از جلد مجله Edge از سوی همین خبرگذاری به بیرون درز کرده است که حاوی جملات عجیب و در عین حال جالب است. این مجله در سخنان خود برنده نسل بعد را سونی و کنسول PS4 می‌خواند، و با ذکر جمله‌ای بزرگ در وسط تصویر که کنسول PS4 را نشان می‌دهد، این سخن را ذکر می‌کند "و حال انتخاب شما برای کنسول نسل بعد، PS4 تنها انتخاب شما در حال حاضر است."
در سمت چپ و قسمت بالای این تصویر نیز این مجله اذعان می‌کند، "و چگونه ماکروسافت منفجر شد." و سفر Xbox One به جاده تباهی با اشتباهات غول‌آسایش."

در سمت راست این مجله بهترین‌های E3 را عنوان کرده است، Metal Gear Solid 5, The Division, Titanfall, Battlefield 4, Watch Dogs, Dark Souls II, Final Fantasy XV این مجله که در 4 جولای به بیرون می‌آید باید دید با خود چه نقد هایی را در بر دارد.

یه خلاصه ای از ترجمه رو براتون میذارم:

- PS4 تمرکز خود را بر روی بازیکنان گذاشته است و این یکی از مزیت های آن به شمار می‌رود.
- موفقیت صرفا تنها در قیمت خلاصه نشده است، اما متاسفانه برای مایکروسافت، PS4 یک کنسول قوی‌تر به حساب می‌آید و با داشتن رابطه دوستانه تر با سازندگان، تا کنون به مراتب نام تجاری بهتری به شمار می‌آید.
- ممکن است وضعیت مایکروسافت پس از تجدید نظر در سیاست های خود در قبال سیستم DRM بهتر از گذشته باشد، اما هنوز به نوعی بر روی لبه پرتگاه قرار دارد.
- اشتیاق سونی به دادن اجازه Self Publishing به سازندگان مستقل و به همراه داشتن 17 استودیو برتر، سبب شده که از دیدگاه Edge، شکی در اینکه کدام یک از صاحبان کنسول طیف وسیعی از بازی ها را حداقل در اوایل عرضه کنسول ها در دسترس مخاطب قرار می‌دهد، وجود نداشته باشد.
- از دیدگاه Edge، سیاست های مایکروسافت در گذشت زمان طبعاتی چون از دست دادن بیش از صدها عنوان در برابر PS4 را در پی خواهد داشت.
- پس از گذشت هفته های متوالی و پیام های ضد و نقیض از جانب مایکروسافت، اعتماد به این کمپانی را بیش از پیش کمتر کرده است.
- با کنار هم گذاشتن این موارد، مایکروسافت به چالشی روبرو خواهد شد که زمانی شرکت افسانه ای سگا را از صحنه سخت افزار خارج ساخت.

با تشکر از Safety & Peace عزیز
Edge Online

آخرین ویرایش:

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
ببخشيد دوست عزيز من كه بچه ها ميدونن سوني فن هستم ولي يه جاي حرف شما رو درك نميكنم چجوري ميشه كه يه كنسول بازي لكه ننگ باشه؟
حالا درسته بلاخره ps4 يه چيز ديگست اما خدا وكيلي كدوماتون بدتون مياد يه XBONE هم داشته باشيد؟:-b يا بلعكس اگه كسي از يه كنسول بازي بدش مياد حتي اگه آتاري جگوار باشه :d بايد تجديد نظر كنه. به من اگه باشه OUYA هم ميخرم XBONE كه جاي خود داره.( ولي حيف كه با من نيست به ميل چرك كف دسته:(()
چطوری داش احسان ؟ چند وقت نبودی ترول کنی دلمون واست تنگ شده بود;;)
ولی حالا که یه بار اومدی فن بازی رو کنار بزاری دیگه وسطش تیکه ننداز که فلان کنسول یه چیزه دیگست :d
خدایی حرفت غیر از اون یه تیکه که گفتم کاملا منطقیه
خداییش الان هرکاری کردم که بهت لایک بدم نتونستم که نتونستم اخه من به یه سونی فن لایک بدم؟؟؟؟ هرگز :d
در ضمن یادت باشه که به اتاری توهین نشه :d چون که سلطان همه کنسولهاست :x

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
آقا برای اینکه جو فروم درست شه،شما رفتارتون رو تغییر بده!چند دفعه اخطار دادی ولی چی شد؟به خدا کاربرای با شخصیت از اینجا فراری شدند!
کاربر با شخصیت اخطار بیمورد نمیگیره . اخطار مال کسیه که رفتارش مشکل داشته .
اون کاربری هم که با اخطار من یا بقیه مدیرا به جای درست شدن فراری شده ، همون بهتر که فراری شده . فایده نبودنش بیشتر از بودنشه .
بخش عمده شخصیت رو عکس العمل کاربر بعد از اخطار یا بن نشون میده .

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
چطوری داش احسان ؟ چند وقت نبودی ترول کنی دلمون واست تنگ شده بود;;)
ولی حالا که یه بار اومدی فن بازی رو کنار بزاری دیگه وسطش تیکه ننداز که فلان کنسول یه چیزه دیگست :d
خدایی حرفت غیر از اون یه تیکه که گفتم کاملا منطقیه
خداییش الان هرکاری کردم که بهت لایک بدم نتونستم که نتونستم اخه من به یه سونی فن لایک بدم؟؟؟؟ هرگز :d
در ضمن یادت باشه که به اتاری توهین نشه :d چون که سلطان همه کنسولهاست :x
چاكرم
مايكرو توطعه كرده بود اينترنت منو قطع كرده بود:))
در مورد لايك هم خواهش ميكنم قربان از شما به ما زياد رسيده:))
البته اين آتاري با اون آتاري تومني صن نار فرق داره ها ايني كه من ميگم اينه:

Atari_Jaguar.jpg

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
چاكرم
مايكرو توطعه كرده بود اينترنت منو قطع كرده بود:))
در مورد لايك هم خواهش ميكنم قربان از شما به ما زياد رسيده:))
البته اين آتاري با اون آتاري تومني صن نار فرق داره ها ايني كه من ميگم اينه:

Atari_Jaguar.jpg
این چیه؟ تلفنه؟ کنسوله؟ چیه؟
من فقط اتاری 2600 داشتم
از نظر من اتاری یه دونس اونهم 2600 :d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
این چیه؟ تلفنه؟ کنسوله؟ چیه؟
من فقط اتاری 2600 داشتم
از نظر من اتاری یه دونس اونهم 2600 :d
كنسول همدوره ps1 ه و آخرين كنسول توليدي آتاري كه نتونست با سگا و سوني و نينتندو رقابت كنه و حذف شد يكي از بدترين و كمترين بازيهارو ميون كنسولا داره وخيلي كميابه مخصوصا تو ايران.

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
كنسول همدوره ps1 ه و آخرين كنسول توليدي آتاري كه نتونست با سگا و سوني و نينتندو رقابت كنه و حذف شد يكي از بدترين و كمترين بازيهارو ميون كنسولا داره وخيلي كميابه مخصوصا تو ايران.
قیافش مثله تلفن خونه مادر بزرگمه :d

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
بعد از فرمایشات استاد ماکان ما فهمیدیم مایکروسافت تمام تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست ! :) ps4 انتخاب اول برای گیمرها ؟ چرا ؟! دلیلش را واضح بگید ما قبول کنیم ؟ چون مایکروسافت کنار گیم میخواد بستکبال نشون بده ؟!

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون N تا بازیه انحصاری نشون داده ؟! 15 تا انحصاری برای سال اول چنیدن بازی انحصاری میخواد همین نزدیکی نشون بده ! پس نتیجه میگیریم مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست ! لول .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت قوی ترین سیستم انلاین را برای طرفدارهای گیمینگ اماده سازی کرده ؟ همون سیستمی که حداقل 50 درصد گیمرهای حرفه ای را نشانه گرفته و خواستشون هست ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت اون بهانه بازی های دست دوم را نداره دیگه ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون میخوام بازیهای بزرگی مثل GEARS , HALO , FORZA .FABLE , AW و.............. ول کنم چون مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

مهمترین دلیل نخریدن X1 اینه که چون میخواد کنسول 100 دلار گرونتر را به خاطر کینکت که اشغال بیش نیست به زور قالب مردم کنه ! همون دلیلی که این نسل باعث شد طرفدارای PS کنسول PS3 نخرن ! کلا هم کژوال هم خدای نکرده از جامعه خر و گاو هستند باید اونها قربانی بشن نه ما حرفه ای ها ! کنسول باید یه کنترلل داشته باشه و هیچ شرکتی حق اختراع کنترل دیگه نداره اگر اختراع بشه یعنی زور گویی ! و نهایتش باید به عنوان وسیله جانبی کنار کنسول فروخته بشه وگرنه یعنی زور گویی !و............... تکرار تکرار تکرار و...................

کاری با باقی خرفات ندارم. ولی کینکت که چه وسیله خوبی باشه چه بد، از نظر من مُفت نمیرزه، در نتیجه فروش اجباریش چیزی جز زور نیست. شما هزار تا دلیل بیار که کینکت بیشتر از 100 دلار ارزش داره، ولی آیا هر چیزی که ارزش داره رو من باید به زور بخرم؟!
مزخرفترین حرکت تاریخ رو کرده مایکروسافت با اجباری کردن این وسیله‌(نظر شخصی). خیلی به فکره گیمرهاست؟ خق انتخاب بده، کینکت اگه خیلی بدردبخور باشه فروشش رو می‌کنه، چرا به زور هُل می‌دن تو حلقوم گیمر جماعت؟!
با مایکروسافت حال می‌کنید؟ طرفدارش هستید و عاشق سینه چاکش هستید؟ مبارکتون باشه، ولی از هر سیاستش بی‌خود و بی‌جهت دفاع نکنید. کنیکت اجباری، یعنی زور. والسلام.

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
راستی تو بخش اخبار کسی اشاره کرده به اینکه بلاخره مجموع فروش PS3 از Xbox 360 بیشتر شد؟! فکر کنم اتفاق مال ماههای اخیر باشه ...

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
پیرو فرمایشات دوستان بزگوار :

هیچ کسی نباید طرف مایکرو بره چون مایکرو پول پرسته
هیچ کسی نباید طرف مایکرو بره چون 100 دلار گرونتره
هیچ کسی نباید طرف مایکرو بره چون کینکت داره
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون مایکرو حتی هدست هم همراه کنسول نذاشته
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون کنسول مایکرو از PS4 75% !!!!!!!!!! ضعیفتره
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون کنسول مایکرو 8GB رم GDDR3 داره
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون مایکرو با جامعه بازیبازان کژوال ( یا خدای نکرده جامعه خر و گاو از قول برخی دوستان و برداشت های تخیلیشون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) پشتیبانی میکنه
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون اگر کسی بره دوربین کنیکت بسازه ، یعنی تقلید از مایکرو
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون مایکرو به تقلید از سونی آنلاین بودن و حذف کرد
همه میتونن برن طرف مایکرو چون مایکرو طرفدار بسکتباله :))
همه میتونن نرن سمت مایکرو چون مایکرو قراره روی کنسولش از سریال های روز پشتیبانی کنه !! اما سونی نمیتونه ! :d
و ...

بازم چیزی مونده !؟ :d

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کاری با باقی خرفات ندارم. ولی کینکت که چه وسیله خوبی باشه چه بد، از نظر من مُفت نمیرزه، در نتیجه فروش اجباریش چیزی جز زور نیست. شما هزار تا دلیل بیار که کینکت بیشتر از 100 دلار ارزش داره، ولی آیا هر چیزی که ارزش داره رو من باید به زور بخرم؟!
مزخرفترین حرکت تاریخ رو کرده مایکروسافت با اجباری کردن این وسیله‌(نظر شخصی). خیلی به فکره گیمرهاست؟ خق انتخاب بده، کینکت اگه خیلی بدردبخور باشه فروشش رو می‌کنه، چرا به زور هُل می‌دن تو حلقوم گیمر جماعت؟!
با مایکروسافت حال می‌کنید؟ طرفدارش هستید و عاشق سینه چاکش هستید؟ مبارکتون باشه، ولی از هر سیاستش بی‌خود و بی‌جهت دفاع نکنید. کنیکت اجباری، یعنی زور. والسلام.
تو حلقوم گیمر جماعت؟!
گیمر جماعت ؟! کلا داره اثبات میشه کژوال باز ها از جامعه خر و گاو هستند .

بعضا فکر میکنم اگه کینکت داخل خود کنسول بود این سطح فکر تفاوت میکرد ! اگه به عنوان یه وسیله جانبی که وصل کنسول نمیشه ! بعد اینم جواب بده برام اگه فردا قیمت کنسول 399 دلار اعلام بشه شما همچنان فکر میکنید کینکت زورگویی هست ؟! سوال خیلی مهمیه !

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
15 صفحه حرفا و بحثای چرت و پرت

یکی مجله رو بزاره ببینیم چی نوشته .. کجاست زننده تاپیک ؟
مشکل اینه که اصلا هنوز مجله رو کسی توی نت آپلود نکرده.دعوا سره چیزی است که اصلا خوانده نشده.:d
کلا این روز هر دو سمت این جنگ منتظر یک تلنگر هستند تا بهم بپرند.توی سایت های و فرم های دیگر فرقی نمی کنه خارجی ها هم همینطوری هستند.فعلا بازار بن شدن در فروم ها و سایت ها ی مختلف خیلی داغه.

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
حرف سوپر مفتی زده ..

این مجله به هیچ دردی نمی خوره ..

جاش سطل اشغاله

حرفی برای گفتن ندارم جدا

----------------------

اقا مجله یه روز اومده لامصب اصلا هیچ اثری ازش تو اینترنت نیست

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,021
نام
اسماعیل
مشکل اینه که اصلا هنوز مجله رو کسی توی نت آپلود نکرده.دعوا سره چیزی است که اصلا خوانده نشده.:dکلا این روز هر دو سمت این جنگ منتظر یک تلنگر هستند تا بهم بپرند.توی سایت های و فرم های دیگر فرقی نمی کنه خارجی ها هم همینطوری هستند.فعلا بازار بن شدن در فروم ها و سایت ها ی مختلف خیلی داغه.
تلنگر میخواد چیکار!!¡¡تا اسم ایکس رو میاری خودش حقارته!!دوستان به سیستم آنلاینش مینازیدن که اونم زیر پای گای کای له شد!کاشی خواستیم میریم یدونه x1 میگیریم!!:d

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
  1. PS4 focusses on players, that it is cheaper is 'merely one of its various advantages'
  2. Success isn't merely about price, but unfortunately for Microsoft PS4 is more powerful, and more developer friendly and has far better brand perception
  3. Microsoft's brand perception after the DRM reversal may no longer be 'down the toilet' but is still 'dangling somewhere around the rim'.
  4. Sony is willing to let indies self publish and release on PC and that, along with Sony's 17-strong WWS, leads Edge to believe that 'leaves little doubt as to which of the platform holders will offer the broadest range of games, at least early on'.
  5. Edge believes Microsoft has 'alienated the most vibrant development community in the modern era' and that their approach to indies is akin to them not courting EA or Epic last generation.
  6. Edge thinks their policies may see hundreds of game losses to PS4 over time
  7. After weeks of mixed messages Microsoft is 'a difficult company to trust'.
  8. Xbox One is the latest in a line of Microsoft experiments that consumers have rejected for similar reasons - a line that arrived too late with features that were too early for the market. Microsoft 'has constantly misjudged consumers' expectations', their new box 'equally confused'.
  9. Microsoft has 16 exclusive titles but are "trapped in the shadows of a mythical magic box that 'solves a hundred problems you never cared about solving in the first place".
  10. "In turning things around, Microsoft faces the kind of challenge that once drove the mighty Sega out of the hardware business"

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
هیچ کسی نباید طرف مایکروه بره چون مایکرو با جامعه بازیبازان کژوال ( یا خدای نکرده جامعه خر و گاو از قول برخی دوستان و برداشت های تخیلیشون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) پشتیبانی میکنه

خیلی برام جالبه که هی اینو میگید، دقیقا بیارید ببینم کجا و کی کسی به جامعه کژوال گفته خر و گاو ؟! اگه اینکه گفتیم نباید به خاطر جامعه کژوال جامعه هارکورها به اجبار وسیله ای که نمیخوان رو بخرن معنیش این میشه که جامعه کژوال از احشام هستن خب حالا که این اتفاق برعکس افتاده پس یعنی شماها دارید میگید جامعه هارکورها خرو و گاو هستن ...

اون هم که گفتیم نباید اجباری باشه فقط دلیلش واسه اینکه نخواد نیست حالا میگیم اصلا یه هاردکور خوشش اومده و خریده، اومدیم و بعد مثلا 3 سال کنسول به هر دلیلی سوخت و مجبور به خرید یه کنسول دیگه شدیم اون وقت دو تا کینکت به چه دردش میخوره ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر