مبلغ پرداختی سونی برای خرید Insomniac Games مشخص شد : 229 میلیون دلار

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
امیدوارم زودتر اعلام کنن سانست و میدن واسه ps4 یا نه
موندم بخرمش رو وان یا صبر کنم ورژن کامل رو ps بیاد :-?
توی لیست گیم پس مگه نیست؟ سانست اگرم بیاد حداقل 6ماه زمان میگیره

• Like
Reactions: AMIN-1399F

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
یوشیدا چند وقت پیش گفته بود نسخه ps4 یا ادامه سانست تو اولویت نیست.ولی احتمالش خیلی زیاده نسخه اول رو برای ps5 منتشر کنن

پس رو همون وان میگیرمش.
ممنون رضا.
خوب چرا روی PC بازی نمیکنی ؟ بازی بیشتر فان تا اینکه بخواد گرافیک و ... بالای بخواد بشین روی همین PC که داری نصب کن بازی کن حالش ببر .
با کنسول راحت ترم :D

فرنچایزش برای سونی هست ولی حق انتشار نسخه اول با مایکرو. بنظرم کاری میخوای بکنی بکن صبر فایده ای نداره. در ضمن رو پی سی هم هست اگر وان نداری
خریدم وان رو اخرش انحصاری های کنسولیش و بازی کنم.
درایو بلوری هم خیلی بدردم میخوره.
توی لیست گیم پس مگه نیست؟ سانست اگرم بیاد حداقل 6ماه زمان میگیره

من و که میشناسی کامی
دیسک اولویت کاره
:D

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
خرید اینسامنیاک که مشخصا حرکت خیلی خوبی بوده از سمت سونی. ولی به نظرم یه مقدار گرون خریدن با توجه به اینکه IP خاصی نداشتن. البته کاملا توجیه داره. من احتمال می دم واس نسخه بعد اسپایدرمن دیزنی مستقیم می رفت سراغشون و سونی اصلا اینو نمی خواست در واقع واس حفظ اسپایدرمن این کار انجام شده.
طبق گفته matt از resetera هیچ کدوم از خرید های اخیر مایکروسافت بیشتر از این مقدار نبودن و ارزون تر بودن.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
مشکل اینکه درست نمیخونی و اخبار دنبال نکردی سونی از نسل پیش دنبال خریدن اینها بوده چنیدن بار پیشنهاد داده که رد شده توسط استدیو اصلی یعنی مبلغ پایین تر از این بوده الان وقتی با مبلغ 229 میلیون که سود سونی از فروش اسپایدرمن خیلی بیشتر از این حرف ها بوده استدیو با این همه کارمند و تازه یک استدیو تنها نیست زیر شاخه داره Burbank Studio و Durham Studio زیرشاخه های insomniac HQ هستن بعد میگم مبلغ در مقایسه با اون پایینه شما میگی ... .:|

در مقایسه با مبلغ قراداد برای یک استدیو کوچیک در مقایسه با یک استدیو به بزرگی insomniac و استدیو های زیر مجموعه .

خوبی ؟ از اول هم صحبت سر این بود که سونی باید خیلی بیشتر از 229 میلیون برای اینها هزینه میکرده سونی مفت خری کرده .:|

یعنی خیلی بچه ای .:)):)):)):)) چی شد این که سونی مفت خری کرده و ارزش استدیو خیلی بیشتر از این حرف ها هستش .:|

با خودت چند چندی حاجی.:|

خوب چرا روی PC بازی نمیکنی ؟ بازی بیشتر فان تا اینکه بخواد گرافیک و ... بالای بخواد بشین روی همین PC که داری نصب کن بازی کن حالش ببر .
ديگه اخرين دسته بندي رو هم ميكنم هرچند بي فايده است منتهي عيب نداره شايد فايده داشت :D

١-بزرگ بودن اينسامنياك نسبت به ريسپاون: اصلا به ارقام فروش اي پي ها هم كاري نداشته باشيم
Market value بر اساس قيمت خريد ريسپاون بالاتر از اينسامنياكه يعني ارزش سهامش بالاتر بوده حالا تو nasdaq يا dow jones يا هر بورس ديگه اي

بحث رو با خويد جنس تو ايران قاطي نكن كه سوني رفته بانه اي خريده مفت پاش درومده اگه اينسامنياك رو تو تهران خريده بود حداقل ٥٠٠ تا پاش اب مي خورد:))

اينا هر كدومشو ن برندهاي هستن كه قيمتشون كاملا شفاف و مشخصه...

پس بزرگ تر بودن اينسامنياك فقط از نظر تعداد كارمنده كه اونم اهميتش به افراد ارشد استديو برميگرده كه قطعا ريسپاون مهم تر و با ارزش تر بودن كه با نفرات كمتر ارزش قيمتيشون بالاتر بوده.

٢-ممكنه زمان خريد كسايي كه اطلاعي از ريسپاون نداشتن مي گفتن واو چه هزينه اي اما الان كه از روز روشن تره كه ريسپاون كجاست و اگه شما اينسامنياك رو در حد اينفينيتي وارد و ناتي داگ و اپيك گيمز مي بيني كه خوب طبيعيه خيلي ذوق كني كه يه همچين استديويي فقط ٢٠٠ ميليون؟
:))

منتهي طبق منابعي كه گذاشتم اينسامنياك خوبه اما در حد ناتي و سانتا و اينفينيتي وارد نيست و ارزش دلاري كمتري داره اما ريسپاون هست.در. حدشون

_________

يه بحث جدا هم ديدم به بقيه هم هي ميگي چند سالته اگه سنت بالاست كه داري پير ميشي و هنوز تو كف گيمي كه افتخار نداره :دي

حتما هم بايد كپي كارت ملي بفرستن برات تا خجالت بكشي و اين سوال مسخره رو نپرسي زشته نكن اينكارو :D

• Smile
Reactions: g4mer and vivanred

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
خدایی هر بازی که اینا میسازنن طلای طلای تمام عیار هست، از سانست گرفته تا رچت! تا اسپایدرمن، گیم پلی خلاقانه، نرم و روان، استفاده از استراتژی های زیبا برای پیشبرد مراحل، استفاده گسترده از انواع و اقسام سلاح ها، گرافیک خارق العاده، رنگ بندی شاد از امضای های این استدیو هست که واقعا هیچ شرکتی همه اینا رو یکجا نداره.
بیشتر بازی های این استدیو تو این مقطع زمانی منو یاد بازی های ابر شاهکار زمان پی اس 2 میندازه.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
خدایی هر بازی که اینا میسازنن طلای طلای تمام عیار هست، از سانست گرفته تا رچت! تا اسپایدرمن، گیم پلی خلاقانه، نرم و روان، استفاده از استراتژی های زیبا برای پیشبرد مراحل، استفاده گسترده از انواع و اقسام سلاح ها، گرافیک خارق العاده، رنگ بندی شاد از امضای های این استدیو هست که واقعا هیچ شرکتی همه اینا رو یکجا نداره.
بیشتر بازی های این استدیو تو این مقطع زمانی منو یاد بازی های ابر شاهکار زمان پی اس 2 میندازه.
نوش جونشون دمشون گرم وقتی انقدر با همکاری سونی با استعداد عمل میکنن و یه تجربه ناب میدن چه بهتر که این تجربه سالیان سال با اطمینان کامل ادامه دار بشه
یادمون نره همین استدیو با گندکاری EA ی با بازی معمولی شوتر عرضه کرد که نه متا موفقی داشت نه فروش موفقی!!
اما با ماکرو متای خوبی داشت ولی نه فروش موفقی!!! (که همینم دلیل تخته شدن خیلی از استدیوها میتون باش)
اما با سونی بهترین هارو تجربه کردن
REMEDY هم با تمام علاقه ای که به ماکرو و پلتفرومش دارم و با روندی که با راکستار و همکاریش با رمدی داشت و دیگه نه با اون کیفیت تکرار نشد
امیدوارم چه سونی چه ماکروسافت هر کدوم توان همکاری برای تولید همچین بازی های با کیفیتی دارن رو هرچه سریعتر فرست پارتی کنن تا مثل inso یا obsidian عاقبت بخیر بشه تا با خیال راحت و سریع تر چشممون به جمال شاهکار بعدیشون باز بشه :x
حتی اگه قرار فرست پارتی سونی بشه که بشدت استعداد تولید محتوای اکشن سینمایی رو دارن حیف که به دوران max payne برنگردن

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
خرید اینسامنیاک که مشخصا حرکت خیلی خوبی بوده از سمت سونی. ولی به نظرم یه مقدار گرون خریدن با توجه به اینکه IP خاصی نداشتن. البته کاملا توجیه داره. من احتمال می دم واس نسخه بعد اسپایدرمن دیزنی مستقیم می رفت سراغشون و سونی اصلا اینو نمی خواست در واقع واس حفظ اسپایدرمن این کار انجام شده.
طبق گفته matt از resetera هیچ کدوم از خرید های اخیر مایکروسافت بیشتر از این مقدار نبودن و ارزون تر بودن.
البته اصلا موضوع این نبوده سونی زمانی که به اینسامنیاک پیشنهاد همکاری میده از کارهای دیزنی حق انتخاب بهشون میده و قبلاً هم بود که خود استودیو اسپایدرمن انتخاب میکنن برای کار کردن و بعدش دیزنی مشاوره داستانی و.. میده کامل به استودیو

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
البته اصلا موضوع این نبوده سونی زمانی که به اینسامنیاک پیشنهاد همکاری میده از کارهای دیزنی حق انتخاب بهشون میده و قبلاً هم بود که خود استودیو اسپایدرمن انتخاب میکنن برای کار کردن و بعدش دیزنی مشاوره داستانی و.. میده کامل به استودیو

اینارو می دونم. بحث اینه که ip اسپایدی مال دیزنیه و اون موقع اینسامنیاک یه استودیو مستقل بود. دیزنی خیلی راحت می تونست سونی رو دور بزنه و خودش به جای سونی بازی رو فاند کنه و با یه ناشر دیگه (همین اسکوار که داره اونجر می سازه) بازی رو رو پلتفرمای دیگه هم منتشر کنه. یه مدت قبل رابطه سونی و مارول سر همین اسپایدرمن (البته فیلم) خط خطی شده بود. در کل باز هم امکان داره دیزنی خل شه بده یه استودیو دیگه بازی بعدی رو بسازه ولی بعیده این کارو بکنه (با توجه به موفقیت عالی نسحه اول) و سونی با این خریدش یه جورایی تا اطلاع ثانوی اسپایدرمن رو انحصاری کرد.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
اینارو می دونم. بحث اینه که ip اسپایدی مال دیزنیه و اون موقع اینسامنیاک یه استودیو مستقل بود. دیزنی خیلی راحت می تونست سونی رو دور بزنه و خودش به جای سونی بازی رو فاند کنه و با یه ناشر دیگه (همین اسکوار که داره اونجر می سازه) بازی رو رو پلتفرمای دیگه هم منتشر کنه. یه مدت قبل رابطه سونی و مارول سر همین اسپایدرمن (البته فیلم) خط خطی شده بود. در کل باز هم امکان داره دیزنی خل شه بده یه استودیو دیگه بازی بعدی رو بسازه ولی بعیده این کارو بکنه (با توجه به موفقیت عالی نسحه اول) و سونی با این خریدش یه جورایی تا اطلاع ثانوی اسپایدرمن رو انحصاری کرد.
اخه موضوع اصلی سر spiderman موفقیت بازی و فروش فوق العادشه
چقدر احتمال داشت بدون سونی همچین اسپایدی ساخته بشه حتی با وجود insomatic ؟؟؟
و چقدر احتمال همچین فروش خفنی وجود داشت؟؟؟
قبول کنیم سونی الان تو بحث مارکتینگ و نظارت و کیفیت رو بازیهای AAA واقعا عالی داره عمل میکنه
البته بغیر از ds که همه جوره ساپورت کرد و خروجی قابل توجهی نداشت

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

درود
البته بعیده سونی زیره باره همچین قرارداد شلی رفته باشه! احتمالا مثل اکتیویژن حقوق ساخت هر نوع بازی ای از اسپایدرمن به صورت یک بازه زمانی ده ساله به سونی داده شده. ولی خب بعله درسته ممکنه موفقیت اسپایدرمن در فروش هرچیزی ممکن میشد

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
سر فیلم که دیزنی مجبوره با سونی کنار بیاد چون حق ساخت اسپایدرمن و امتیازش مال سونی هست اینا کنار میان با هم بدون دیزنی هم سونی می‌ره با دنیای ونوم کراس می‌کنه فیلمش میسازه ولی برای بازی احتمالا یک قرارداد بلند با هم امضا کردن

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
اخه موضوع اصلی سر spiderman موفقیت بازی و فروش فوق العادشه
چقدر احتمال داشت بدون سونی همچین اسپایدی ساخته بشه حتی با وجود insomatic ؟؟؟
و چقدر احتمال همچین فروش خفنی وجود داشت؟؟؟
قبول کنیم سونی الان تو بحث مارکتینگ و نظارت و کیفیت رو بازیهای AAA واقعا عالی داره عمل میکنه
البته بغیر از ds که همه جوره ساپورت کرد و خروجی قابل توجهی نداشت

اون که مشخص سونی همه جور حمایت کرده و باعث شده بازی موفق بشه ولی میخ اول زدن مهمترین، ساختن sequel وقتی چم و خم دستت باشه ساده تر.

درود
البته بعیده سونی زیره باره همچین قرارداد شلی رفته باشه! احتمالا مثل اکتیویژن حقوق ساخت هر نوع بازی ای از اسپایدرمن به صورت یک بازه زمانی ده ساله به سونی داده شده. ولی خب بعله درسته ممکنه موفقیت اسپایدرمن در فروش هرچیزی ممکن میشد

این درسته و احتمالا هم قراردادی بهتر بوده بین ۲ طرف ولی این حس شخصی من که یه عامل خارجی باعث این خرید شده. تمام ip های خوبی اینسامنیاک خلق کرده در اختیار سونی بوده و این ۲ رابطه عالی داشتن طی سال ها. از طرف دیگه تد پرایس بار ها گفته بوده که دوست داریم مستقل باشیم. و اینم در نظر بگیریم که از مصاحبه هاشون مشخص بوده می خوان رو اسپایدی بعدی کار کنن حتما. نداشتن ip خاص این نتیجه رو به من می ده که این هزینه بالا (طبق تایید matt) فقط به خاطر راضی کردنشون بوده. آدم یه حساب کتاب می کنه می بینه حتما یه عاملی بوده که این هزینه رو سونی واس شریکی کرده، که سالهاست بدون مشکل همکاری می کنه. (در مقام مقایسه مایکروسافت که پلیگراند رو خرید از طرفی خب استودیو کم داشت که هیچ، پلیگراند خودشو واس ساخت یه rpg مولتی پلتفرم آماده می کرد، و شاید حتی واس ساخت هورایزن های بعدی هم مایکرو به مشکل می خورد، پس با خرید این استودیو و گسترش کاملشون به ۲ تیم، با یه تیر ۳ هدف زد)

ولی اگه همچین مشکلی نبوده به نظرم خرید عجیبی میاد و سونی می تونست استودیو هایی رو بخره بهش چیزی اضافه کنن. (مثل رمدی با ip های alan wake و کنترل) چون اینسامنیاک در هر صورت با سونی همکاریشو ادامه می داد.

سر فیلم که دیزنی مجبوره با سونی کنار بیاد چون حق ساخت اسپایدرمن و امتیازش مال سونی هست اینا کنار میان با هم بدون دیزنی هم سونی می‌ره با دنیای ونوم کراس می‌کنه فیلمش میسازه ولی برای بازی احتمالا یک قرارداد بلند با هم امضا کردن

تمام چیزایی که گفتم من بر اساس نتیجه گیری خودم از صحبت ها و اتفاقاتی که افتاده و هیچ مدرک خاصی ندارم. شاید واقعا سونی فقط می خواسته استودیو جدید اضافه کنه و اینسامنیاک به عنوان یه شریک قدیمی و عالی بهترین گزینه بوده. ولی خب این دلیل به نظر من زیاد منطقی نیست.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
تمام چیزایی که گفتم من بر اساس نتیجه گیری خودم از صحبت ها و اتفاقاتی که افتاده و هیچ مدرک خاصی ندارم. شاید واقعا سونی فقط می خواسته استودیو جدید اضافه کنه و اینسامنیاک به عنوان یه شریک قدیمی و عالی بهترین گزینه بوده. ولی خب این دلیل به نظر من زیاد منطقی نیست.

گذینه های درستی بهش اشاره کردی اینم یک احتمال که میتونه درست باشه اما خوب این وسط یک گذینه عکس هم داره سونی برای مثال تا الان استدیوی نخریده که چندین سال باهاش انحصاری کار نکرده باشه .

یعنی اگه فردا سونی اعلام کنه یک شرکتی که هیچ رقمه باهاش همکاری انحصاری نداشته خریده من یک نفر تعجب میکنم چون تا الان ندیدم در طول این چندسال جز به قول خودت شریک های قدیمی خودش بخره برای همین اینسامنیاک کلی رفته امده تونسته بخرتشون یا GG که خرید یا SP که خرید یا ... استدیو دیگه که خرید همگی باهاش در حال انحصاری کار کردن بودن شاید رویه تغییر داده یا بده اما من فکر میکنم اولویت اول سونی جذب استدیو های هستش که باهاشون کار کرده و از نحوه همکاری راضی بوده .

به نظر من خرید اینسامنیاک برای سونی از نون شب واجبتر بود هم برای اسپایدر من هم برای اینکه سازنده کلی از عنوان های عالی بوده که برای سونی ساخته تازه جوابش هم پس داده بوده و اینکه استدیوی بزرگی هستش و همین الانش 2-3 تیم داره چون متشکل از 3 تا استدیو هستش برای سونی برد برد بوده.

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
بازی اسپایدرمن با توجه به آمار فروش تا الان باید ۱۵ میلیون نسخه رو رد کرده باشه.
۱۵ میلیون نسخه رو میانگین هر نسخه حداقل ۴۰ دلار بگیریم در میاد ۶۰۰ میلیون دلار فروش (که قطعا بیشتر از ایناس)
به هر حال اینو می‌خوام بگم که سونی با پول فروش همین بازی ، هم خرج خود بازی رو در آورده هم اینسامنیاک رو خریده هم یه پولی هم گذاشته تو جیبش :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر