مبلغ پرداختی سونی برای خرید Insomniac Games مشخص شد : 229 میلیون دلار

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
Insomniac هم عنوان شوتر ساخته احتمالا Resistance تجربه نکردین که چه عنوان موفقی بوده نسل قبل فقط به خاطر اینکه داستان تمام شده دیگه بازی ادامه داده نشده.

والله اگر منظور من هستم باید بگم هر سه نسخه رزیستنس رو تجربه کردم که در زمان خودشون شاهکار بودن.مکانیزم گیم پلی رزیستنس یکی از روون ترین ها در تاریخه.دنیای فانتزی که اینسونیاک تو‌ رزیستنس خلق کرد تقریبا یونیک هست.به علاوه اون سلاح های عجیب و غریب لعنتی که کشتن دشمنها باهاشون بی نهایت لذت بخش بود.یکی از دلایلی که اینسومنیاک بی خیال ساخت ادامه رزیستنس شد تغییر سیاست شرکت و جاه طلبیشون و البته ساپورت نه چندان مناسب سونی از این بازی بود یادمه سر ساخت بازی کیل زون 2 مدیر عامل اینسومنیاک خیلی از دست سونی شاکی بود و اون موقع گفته بود اگر سونی به اندازه گوئریلا به ما هم بها می داد الان رزیستنس پرفروشترین بازی اول شخص پلی استیشن 3 بود.پیشنهاد می کنم این مقاله رو که به احترام اینسومنیاک کار کردم بخونی ;)

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
والله اگر منظور من هستم باید بگم هر سه نسخه رزیستنس رو تجربه کردم که در زمان خودشون شاهکار بودن.مکانیزم گیم پلی رزیستنس یکی از روون ترین ها در تاریخه.دنیای فانتزی که اینسونیاک تو‌ رزیستنس خلق کرد تقریبا یونیک هست.به علاوه اون سلاح های عجیب و غریب لعنتی که کشتن دشمنها باهاشون بی نهایت لذت بخش بود.یکی از دلایلی که اینسومنیاک بی خیال ساخت ادامه رزیستنس بشه تغییر سیاست شرکت و جاه طلبیشون و البته ساپورت نه چندان مناسب سونی از این بازی بود یادمه سر ساخت بازی کیل زون 2 مدیر عامل اینسومنیاک خیلی از دست سونی شاکی بود و اون موقع گفته بود اگر سونی به اندازه گوئریلا به ما هم بها می داد الان رزیستنس پرفروشترین بازی اول شخص پلی استیشن 3 بود.پیشنهاد می کنم این مقاله رو که به احترام اینسومنیاک کار کردم بخونی ;)
نه منظورم فقط یاداوری بود که یه Resistance هم قبلا ساخته شده و IN هم قبلا FPS ساخته و IP موفقی هم بوده. :D

من اصلا بحثی از نظر کیفیت دوتا استدیو ندارم هر دوتا هیولا هستن اما قیمت خرید IN به شدت پایین اصلا باورم نمیشه همون زمان هم گفتم Ea خیلی برای R خرج کرده .

• Like
Reactions: rezvideo

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
یکی شیر آب رو باز کرده و همینطور داره اطلاعات غلط سرازیر میشه!

اول اینکه یک کمپانی چینی (معلو نیست تنسنت و یا نت ایس) برای خرید ریسپاون پیش قدم شده بودند و سران استدیو با اعلام این پیشنهاد به EA گفتند الویت ما همکاری با شماست اگر برای خرید با مبلغ مشابه اقدام کنید و EA هم این 450 میلیون دلار (نقد و سهام) رو هزینه کرد

دوم ارزش ip هاست که ریسپاون فکرکنم روی بخشی از حق و حقوق تایتان فال اختیار داره که در مقابل ip های اینسومنیاک خیلی ارزشمند تر هست

سوم استدیو اینسومنیاک حداقل در دو نسل اخیر ip ارژینالی نداشته که از لحاظ فروش بترکونه و به اصطلاح موفق حساب بشه در حالی که ریسپاون تو همین نسل دوتا ip ارژینال موفق عرضه کرده.

در کل ارزش دو استدیو به مبلغی بوده که براشون پرداخت کردند

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
نه منظورم فقط یاداوری بود که یه Resistance هم قبلا ساخته شده و IN هم قبلا FPS ساخته و IP موفقی هم بوده. :D

من اصلا بحثی از نظر کیفیت دوتا استدیو ندارم هر دوتا هیولا هستن اما قیمت خرید IN به شدت پایین اصلا باورم نمیشه همون زمان هم گفتم Ea خیلی برای R خرج کرده .
من خیلی به ساخت نسخه چهارم رزیستنس خوشبین هستم چون به نظرم داستان تو قسمت سوم تموم نشد و جا برای کار داره و امیدوارم یه ریمستر هم از سه نسخه اول برای ps5 ببینیم.
پست قبلی هم گفتم بهترین خبر این نسل برای من خریداری شدن اینسومنیاک توسط سونی هست اون زمان که این خبر اعلام شد تقریبا می تونم بگم به یکی از دلخوشی های حتی زندگیم بدل شد چون دچار مشکلات زیادی بودم از جمله مشکلات روحی ناشی از فوت پدرم.
این جمله آخر رو گفتم که بدونی چقدر اینسومنیاک برام مهمه :>

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
گرچه مقایسه این دو شرکت درست نیست ولی اگر بخوام به لحاظ آماری مقایسه بین این دو شرکت داشته باشم باید بگم اینسومنیاک 19 آی پی مختلف از بدو تاسیسش خلق کرده از جمله برای موبایلها و کنسولها اما این تعداد برای ریسپاون فقط عدد 2 هست.
معیار قیمت گذاری ریسپاون رو دقیقا نمی دونم چی بوده ولی از نظر مالکیت معنوی این دو تا اصلا قابل قیاس نیستن

• Like
Reactions: lomis and vivanred

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
کسی دوتا استدیو مقایسه نکرده مقایسه سر مبلغ خرید استدیو ها زمانی هستش که تعداد نیروی کاری و عنوان های که کار کردن هستش زمان خریداری شدن نه ارزش استدیو الان .

مشخصا سونی این وسط مفت خری کرده و EA هم مبلغ بالای برای Respawn پرداخت کرده زمان خریدن این دوتا استدیو مقایسه ای بین خوب بودن یا .... این دوتا استدیو وجود نداره.

Insomniac هم عنوان شوتر ساخته احتمالا Resistance تجربه نکردین که چه عنوان موفقی بوده نسل قبل فقط به خاطر اینکه داستان تمام شده دیگه بازی ادامه داده نشده.

100% استدیوی که بازی مولتی پلیر محور با حدود 50 میلیون یوزر داره ارزشش انقدر هستش ربطی به F2p نداره بیشتر دامد استدیو از فروش اسکین و سیزن Pass هستش .

چرا اخه بحث الکی میکنی استدیو موقع خریده شدن ارزشش اینقدر نبوده استدیوی که یک ip داشته تازه تعداد نیروی کاریش هم زمان خریداری شدن 80 نفر بوده ارزشش انقدر نبوده تازه شما داری ارزش الانش با ارزش زمان خریداری شدنش مقایسه میکنی . :|

جالبه قد قواره استدیو ها رو شما تشخص میدی یا مشخص میکنی ؟ قد قواره استدیو ها بر اساس تعداد نیرو و IP های که دارن و دارایی های استدیو و گذشته استدیو که روی چه عنوان های کار کردن مشخص میشه شما وقتی از چیزی اطلاع نداری بهتر نیست اول اطلاعاتت در مورد اون زمینه زیاد کنی بعد نظر بدی ؟ بهتره وقتی داری مقایسه میکنی درامد زمان خریداری شدنش با هم مقایسه بفرمایید نه درامد زمانی که یه بازی موفق F2P بعدش عرضه کرده و 50 میلیون کاربر داره و بازی موفق SW عرضه کرده . :|
Apex Legends generated about $150 million in revenue during EA's most recent quarter, according to Wedbush Securities analyst Michael Pachter

EA will pay $151 million in cash up front for Respawn, with an additional $164 million in long-term equity for employees. There's also a maximum cash consideration of $140 million in incentives dependent upon Respawn's performance through 2022. That's a potential price tag of $455 million for the small developer

سوني خيلي باهوشه ...

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
Apex Legends generated about $150 million in revenue during EA's most recent quarter, according to Wedbush Securities analyst Michael Pachter

EA will pay $151 million in cash up front for Respawn, with an additional $164 million in long-term equity for employees. There's also a maximum cash consideration of $140 million in incentives dependent upon Respawn's performance through 2022. That's a potential price tag of $455 million for the small developer

سوني خيلي باهوشه ...

کسی راجب باهوشی و بی هوشی کسی صحبت نکرده اگه حداقل همین میخوندی میدیدی که داره میگه مبلغ خرید استدیو 151 میلیون بوده به همراه 164 میلیون برای افزایش نیرو و سرمایه گزاری 140 میلیونی تا سال 2022 که مجموع قراداد میکنه 455 میلیون.

از اون طرف سونی 229 میلیون جلو داده مشخصا بیشتر از 151 میلیونی بوده که مستقیما برای استدیو ها داده شده و ارزش قراداد که Respawn ارزش قردادی بیشتری داشته اما از اون طرف الان سونی IS انتقال داد به استدیو جدید و تازه کلی هم نیرو دارن میگیرن و خرج های خارج از بحث قراداد درش لحاظ نشده چون دیگه زیر مجموعه سونی هستش هرچقدر که بخواد روش خرج میکنه.

بحث از اول این بود که مبلغ ارزش قراداد پایین بوده برای IS همین نمیدونم چی این انقدر درکش سخته . :| نه کاری به کیفیت کاری دوتا استدیو داشتیم نه کاری به ... داشتیم در مقایسه قرادادی که Respawn بسته برای افزاریش نیرو و سرمایه گزاری و ... انقدر بوده اینها بدون اینکه موارد در نظر بگیرن انقدر بوده تازه برای استدیو که این همه قدمت داره و کلی کارمند داره و ... شک نکن Respawn الان باهاش میخواستن قراداد ببندن زیر 700-800 تا نبود .

• Like
Reactions: rezvideo

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
یکی شیر آب رو باز کرده و همینطور داره اطلاعات غلط سرازیر میشه!

اول اینکه یک کمپانی چینی (معلو نیست تنسنت و یا نت ایس) برای خرید ریسپاون پیش قدم شده بودند و سران استدیو با اعلام این پیشنهاد به EA گفتند الویت ما همکاری با شماست اگر برای خرید با مبلغ مشابه اقدام کنید و EA هم این 450 میلیون دلار (نقد و سهام) رو هزینه کرد

دوم ارزش ip هاست که ریسپاون فکرکنم روی بخشی از حق و حقوق تایتان فال اختیار داره که در مقابل ip های اینسومنیاک خیلی ارزشمند تر هست

سوم استدیو اینسومنیاک حداقل در دو نسل اخیر ip ارژینالی نداشته که از لحاظ فروش بترکونه و به اصطلاح موفق حساب بشه در حالی که ریسپاون تو همین نسل دوتا ip ارژینال موفق عرضه کرده.

در کل ارزش دو استدیو به مبلغی بوده که براشون پرداخت کردند
تا جایی که میدونم اینسامنیاک غیر از سانست هیچ ip رو مالکش نبوده و در اینجور مواقع که یه استدیو رو میخوان بخرن حق خرید ip ها هم مطرح هست که خودش باعث بالا رفتن قیمت خریدشون میشه
اینسامنیاک از اسپایرو بگیر تا رزیستنس و R&C , سانست و ... کلی IP مطرح خلق کردن و از نظر فروش حداقل نسل اخیر دو تا بازی خیلی پرفروش داشتند اسپایدرمن و R&C .
پس از لحاظ کار کردن رو بازی های تاپ و خلق IP های مطرح جزو بهترین ها بودن و کارنامه قوی تری نسبت به خیلی از استدیوهای مطرح دارن . در هر صورت سونی اینسامنیاک رو با قیمت خیلی خوبی خریده و یکی از دلایلی که با این قیمت تونستن بخرن میتونه همون بحث مالکیت IPها باشه که اکثرا برا خودشون نبوده و شاید یه دلیل دیگش هم این بوده باشه که مثلا قول نقل مکان به استدیویی بهتر رو بهشون داده باشن چون دقیقا بعد از خریده شدنشون به یه استدیو جدیدتر و مدرن تر نقل مکان کردن

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
امیدوارم زودتر اعلام کنن سانست و میدن واسه ps4 یا نه
موندم بخرمش رو وان یا صبر کنم ورژن کامل رو ps بیاد :-?

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
کسی راجب باهوشی و بی هوشی کسی صحبت نکرده اگه حداقل همین میخوندی میدیدی که داره میگه مبلغ خرید استدیو 151 میلیون بوده به همراه 164 میلیون برای افزایش نیرو و سرمایه گزاری 140 میلیونی تا سال 2022 که مجموع قراداد میکنه 455 میلیون.

از اون طرف سونی 229 میلیون جلو داده مشخصا بیشتر از 151 میلیونی بوده که مستقیما برای استدیو ها داده شده و ارزش قراداد که Respawn ارزش قردادی بیشتری داشته اما از اون طرف الان سونی IS انتقال داد به استدیو جدید و تازه کلی هم نیرو دارن میگیرن و خرج های خارج از بحث قراداد درش لحاظ نشده چون دیگه زیر مجموعه سونی هستش هرچقدر که بخواد روش خرج میکنه.

بحث از اول این بود که مبلغ ارزش قراداد پایین بوده برای IS همین نمیدونم چی این انقدر درکش سخته . :| نه کاری به کیفیت کاری دوتا استدیو داشتیم نه کاری به ... داشتیم در مقایسه قرادادی که Respawn بسته برای افزاریش نیرو و سرمایه گزاری و ... انقدر بوده اینها بدون اینکه موارد در نظر بگیرن انقدر بوده تازه برای استدیو که این همه قدمت داره و کلی کارمند داره و ... شک نکن Respawn الان باهاش میخواستن قراداد ببندن زیر 700-800 تا نبود .
اول ميگي سوني واقعا مفت خريده اينسومنياك رو تازه الان مبلغشون اينه اون موقع كه پيشنهادشون رد شده ديگه مبلغ چي بوده!
بعد براي مقايسه هم ميگي ea اومده ريسپاون رو ٤٥٠ ميليون خريده!
بعد با كلي امار و اطلاعاتي كه گذاشتم ميگي اره تازه الان سوني بايد از ea هم بيشتر پول بده :D

همين كه اون ذوق زدگي اوليه و جو بيخودي كه ميخواستي بدي كه سوني عجب مفت بري كرده خوابيد
و حرفت تو پست اخر كاملا همون شد كه بايد ميشد براي من كافيه

يا حق:D

• Smile
Reactions: vivanred

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
یوشیدا چند وقت پیش گفته بود نسخه ps4 یا ادامه سانست تو اولویت نیست.ولی احتمالش خیلی زیاده نسخه اول رو برای ps5 منتشر کنن

• Like
Reactions: AMIN-1399F

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اول ميگي سوني واقعا مفت خريده اينسومنياك رو تازه الان مبلغشون اينه اون موقع كه پيشنهادشون رد شده ديگه مبلغ چي بوده!
بعد براي مقايسه هم ميگي ea اومده ريسپاون رو ٤٥٠ ميليون خريده!
بعد با كلي امار و اطلاعاتي كه گذاشتم ميگي اره تازه الان سوني بايد از ea هم بيشتر پول بده :D

همين كه اون ذوق زدگي اوليه و جو بيخودي كه ميخواستي بدي كه سوني عجب مفت بري كرده خوابيد
و حرفت تو پست اخر كاملا همون شد كه بايد ميشد براي من كافيه

يا حق:D

مشکل اینکه درست نمیخونی و اخبار دنبال نکردی سونی از نسل پیش دنبال خریدن اینها بوده چنیدن بار پیشنهاد داده که رد شده توسط استدیو اصلی یعنی مبلغ پایین تر از این بوده الان وقتی با مبلغ 229 میلیون که سود سونی از فروش اسپایدرمن خیلی بیشتر از این حرف ها بوده استدیو با این همه کارمند و تازه یک استدیو تنها نیست زیر شاخه داره Burbank Studio و Durham Studio زیرشاخه های insomniac HQ هستن بعد میگم مبلغ در مقایسه با اون پایینه شما میگی ... .:|

در مقایسه با مبلغ قراداد برای یک استدیو کوچیک در مقایسه با یک استدیو به بزرگی insomniac و استدیو های زیر مجموعه .

خوبی ؟ از اول هم صحبت سر این بود که سونی باید خیلی بیشتر از 229 میلیون برای اینها هزینه میکرده سونی مفت خری کرده .:|

یعنی خیلی بچه ای .:)):)):)):)) چی شد این که سونی مفت خری کرده و ارزش استدیو خیلی بیشتر از این حرف ها هستش .:|

با خودت چند چندی حاجی.:|

خوب چرا روی PC بازی نمیکنی ؟ بازی بیشتر فان تا اینکه بخواد گرافیک و ... بالای بخواد بشین روی همین PC که داری نصب کن بازی کن حالش ببر .

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
فرنچایزش برای سونی هست ولی حق انتشار نسخه اول با مایکرو. بنظرم کاری میخوای بکنی بکن صبر فایده ای نداره. در ضمن رو پی سی هم هست اگر وان نداری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر