خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,948
نام
محمد حسین
اونایی در همین چند روز به قمیتی بالاتر از انچه مایکروسافت سهام اکتی را خریده خریدند چه بلایی میاد؟
یعنی مایکروسافت چطوری باهاشون تسویه حساب میکند؟
بالاترین قیمت به حدود 92 دلار رسید، ماکرو 95 میخره.
ماکرو تسویه نمیکنه. ماکرو 68.7 بیلیون ناقابل میریزه تو حساب اکتی + net cash اکتی هر چی هست جمع میشه، تقس میشه بین سهامدارا با توجه به تعداد سهم

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
بالاترین قیمت به حدود 92 دلار رسید، ماکرو 95 میخره.
ماکرو تسویه نمیکنه. ماکرو 68.7 بیلیون ناقابل میریزه تو حساب اکتی + net cash اکتی هر چی هست جمع میشه، تقس میشه بین سهامدارا با توجه به تعداد سهم
ممنون

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,360
امیدوارم دستکم این را گردن بگیری یک نموداری از فراوانی بازی های پولی و f2p و همچنین درامد این بازی ها در 5 سال گذشته بیاری یعنی 2018-2023
این امار هم فقط متخص کنسول و PC باید باشه
اون وقت معلوم میشه عیار این حرفت چقدر هست

واقعا نیاز به اثبات داره ؟ :))
موفق ترین بازی های PC / کنسول 2018
Red Dead Redemption 2
Call of Duty: Black Ops 4 انلاین مولتی پلیر
FIFA 19 انلاین
Spider-Man
GTA V انلاین مولتی پلیر
destiny 2 انلاین مولتی پلیر

Counter-Strike: Global Offensive- F2P
DOTA 2- F2P
pubg - f2p
کل بازی ها سینگل پلیر رو جمع بزنی به اندازه نصف فورتنایت درامد داشتن :)) اون هم صرفا درامد سال 2018 فورتنایت

1689244149504.png

ابر موفقیت زلدا معادل یک ششم درامد 2022 Fortnite نیست
In 2022, Fortnite is projected to generate over $6 billion in revenue, a testament to its immense popularity and widespread appeal

اکتی ( موفق ترین ناشر تاریخ صنعت گیم )

Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI) Full Year 2022 Results​

Key Financial Results​

• Revenue: US$7.53b (down 14% from FY 2021)
  • Net income: US$1.51b (down 44% from FY 2021)
    • EPS: US$1.94 (down from US$3.47 in FY 2021
استودیو HoYoverse با 2 تا بازی F2P
HoYoverse revenue was around 3.844 billion USD and their overall net income was around 2.27 billion USD

موفق ترین بازی های PC / کنسول 2023
Fortnite - F2P
genshin impact- F2P
Counter-Strike: Global Offensive- F2P
DOTA 2- F2P
COD / WARZONE- F2P انلاین مولتی پلیر
GTAV
destiny 2- F2P
PUBG- F2P
zelda tears of the kingdom
4 ماه دیگه Marvel's Spider-Man
2 ماه دیگه EA Sports FC 24 انلاین مولتی پلیر
باز هم کل بازی ها سینگل پلیر جمع بزنی معادل نصف Fortnite درامد نخواند داشت

آخرین ویرایش:

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,506
نام
عرفان
نکته مهم در این، دادگاه ها این بود که، دفاع FTC از ادعاهاش در مضر بودن این خرید برای مصرف کنندگان به شدت ضعیف بود. این خرید قطعا بر بازار و رقابت تاثیر بسزایی خواهد داشت و مشخصه ولی چجوری میتونه این تاثیر به ضرر مصرف کننده باشه؟ FTC همش میومد از ضرری که پلی استیشن میدید و از اون نتیجه گیری میکرد که کاربران اون سیستم ضرر می‌بینند صحبت می‌کرد، ولی اول این که مایکروسافت به وضوح اعلام کرد کاد رو انحصاری نمیکنه و دوم این که هیچوقت ثابت نشد که آمدن بازی کاد روی گیمپس به ضرر کاربران P‌‌S میشه، حتا قاضی کورلی نظری برعکس این داشت و این بود که "اگه کاد بیاد روی گیمپس، آیا این باعث نمیشه که سونی هم به تکاپو بیفته تا در جبران آن خدمات بیشتری به مصرف کنندگانش ارائه بده؟" خب دقیقا مسئله همینه، هیچ جا ثابت نشد که مصرف کنندگان آسیب می‌بینند.
دفاعیات جیمبو هم که جای توجیه نداره، ایشون سروره :D

در کل این مالیات شهروندان آمریکاست که دور ریخته میشه. :))

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,741
نکته مهم در این، دادگاه ها این بود که، دفاع FTC از ادعاهاش در مضر بودن این خرید برای مصرف کنندگان به شدت ضعیف بود. این خرید قطعا بر بازار و رقابت تاثیر بسزایی خواهد داشت و مشخصه ولی چجوری میتونه این تاثیر به ضرر مصرف کننده باشه؟ FTC همش میومد از ضرری که پلی استیشن میدید و از اون نتیجه گیری میکرد که کاربران اون سیستم ضرر می‌بینند صحبت می‌کرد، ولی اول این که مایکروسافت به وضوح اعلام کرد کاد رو انحصاری نمیکنه و دوم این که هیچوقت ثابت نشد که آمدن بازی کاد روی گیمپس به ضرر کاربران P‌‌S میشه، حتا قاضی کورلی نضری برعکس این داشت و این بود که "اگه کاد بیاد روی گیمپس، آیا این باعث نمیشه که سونی هم به تکاپو بیفته تا در جبران آن خدمات بیشتری به مصرف کنندگانش ارائه بده؟" خب دقیقا مسئله همینه، هیچ جا ثابت نشد که مصرف کنندگان آسیب می‌بینند.
دفاعیات جیمبو هم که جای توجیه نداره، ایشون سروره :D
Ftc وکیل مدافعه sony بود به جای مصرف کننده.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,948
نام
محمد حسین
دفاعیه دادن با مدرک دادن فرق داره.
مدارک هر چچی بوده، تو پرونده هست. دو زرف نظرشونو در مورد رای میدن. ftc باید بگه x و y و z این حکم غلطه. بیاین دوباره بررسی کنید.

2023-07-13_14-24-42.jpg

همین کاری که الان دارن میکنن و بقول مولر، آماده دادن نظراتشون هستن برای مقابله با ftc ، میشه دفاعیه.
_________
@Z-fan
صفحه 600 خبر خرید یا لغو ببیاد خوبه یا نه.
یا سعی کنید کم پست بدید تو 555 ببندید.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
واقعا نیاز به اثبات داره ؟ :))
موفق ترین بازی های PC / کنسول 2018
Red Dead Redemption 2
Call of Duty: Black Ops 4
FIFA 19
Spider-Man
GTA V
pubg - f2p

کل این ها رو هم جمع بزنی به اندازه نصف درامد فورتنایت :)) اون هم صرفا درامد سال 2018 فورتنایت

View attachment 300811

ابر موفقیت زلدا معادل یک ششم درامد 2022 Fortnite نیست
In 2022, Fortnite is projected to generate over $6 billion in revenue, a testament to its immense popularity and widespread appeal

اکتی ( موفق ترین ناشر تاریخ صنعت گیم )

Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI) Full Year 2022 Results​

Key Financial Results​

• Revenue: US$7.53b (down 14% from FY 2021)
  • Net income: US$1.51b (down 44% from FY 2021)
    • EPS: US$1.94 (down from US$3.47 in FY 2021
استودیو HoYoverse با 2 تا بازی F2P
HoYoverse revenue was around 3.844 billion USD and their overall net income was around 2.27 billion USD

موفق ترین بازی های PC / کنسول 2023
Fortnite
genshin impact
Counter-Strike: Global Offensive
DOTA 2
COD / WARZONE
GTAV
FIFA
destiny 2
PUBG
zelda tears of the kingdom
4 ماه دیگه Marvel's Spider-Man
من قیدی که برای بررسی گفتم این بود که بخش موبایل را حساب نکنی بدون این میشود من میپذیرم
در ضمن چیزی که اینجا مهم است روند هست وقتی 2023 گفتی از سه سال پیش یعنی از 2020 پیش بینی ات اینه که F2p اینده این صنعت هست یعنی اینکه سهم F2P باید امروز از 2020 بیشتر شده باشد من این را میخواهم به من اثبات کنی که امروز بخش قابل توجهی از صنعت گیم مربوط به F2p هست

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,360
من قیدی که برای بررسی گفتم این بود که بخش موبایل را حساب نکنی بدون این میشود من میپذیرم
در ضمن چیزی که اینجا مهم است روند هست وقتی 2023 گفتی از سه سال پیش یعنی از 2020 پیش بینی ات اینه که F2p اینده این صنعت هست یعنی اینکه سهم F2P باید امروز از 2020 بیشتر شده باشد من این را میخواهم به من اثبات کنی که امروز بخش قابل توجهی از صنعت گیم مربوط به F2p هست
بخش موبایل حساب نکردم :))
1689247243395.png

genshin impact در کنفرانس PS معرفی شد / 50 درصد درامد Fortnite روی PS
Court documents reveal that PlayStation 4 generated 46.8 percent of Fortnite’s total revenues from March 2018 through July 2020, while Xbox One, the second-highest platform, generated 27.5 percent. iOS ranked fifth, with just 7 percent of total revenue. The remaining 18.7 percent would have been split between Android, Nintendo Switch, and PCs
میخواهم به من اثبات کنی که امروز بخش قابل توجهی از صنعت گیم مربوط به F2p هست :))
سلطان این یه فکت ساده است

In 2021, the free-to-play (F2P) PC game market generated an estimated 23.1 billion U.S. dollars worldwide, and this figure is expected to increase to 24.5 billion U.S. dollars in 2023
The global free-to-play mobile gaming market is estimated to reach 83.64 billion U.S. dollars in 2023, up from 73.8 billion U.S. dollars in 2020

توی تاپیک خرید های آینده سونی گفتی :D

View attachment 300816
:))
دقیقا پیش بینی من درست بود :-bdپیش بینی من چی بود؟
بتزدا شرایط خوبی نداره / بزودی یکی از غول ها بتزدا روی میخره
دقیقا همین اتفاق هم افتاد
حالا سونی حاضر نشد 8.1 میلیارد دلار برای خرید بتزدا هزینه کنه ( بتزدا تا 2030 هم به 8 میلیارد دلار درامد نمی رسه :)) ) ارتباطی به پیش بینی من نداره

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,779
_________
district 9 خودش حکم یه تجدید نظر داره با 3 قاضی ولی تجدید نظر pi
با توجه به کمبود وقت جلسه حضوری نداره و هر دو طرف دفاعیه میدن و سه قاضی بررسی میکنن و اگه ببینن مشکل داره رای کورلی.
ممکنه تا پایان وقت جمعه رای بدن و معامله تا زمان برگزاری دادگاههای ftc در 2 آگوست ، قابل انجام نیست. نیاز به دادگاه ثانویه برای تایید این حکم نیست
دوست عزیز این اطلاعات رو از کجا میاری؟
شما دانشجوی حقوق در آمریکا هستی؟
اگر نه لطفاً از جایی که ترجمه میکنی منبع یا حداقل متن انگلیسیش رو بزار.
چون به نطر این اطلاعات غلطه.
دیروزم میگفتی اسپنسر به خاطر قسم خوردن در دادگاه حتی اگر برکنار بشه میتونه ۵ سال بره زندان!!!
با کمال احترام اگر دانشجو هستی در آمریکا مدرکش رو بزار. اگر از منبعی استفاده میکنی اونو بزار. وگرنه این حرفها مصداق بارز فیک نیوز و نشر اکاذیبه.
ممنون

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
دوست عزیز این اطلاعات رو از کجا میاری؟
شما دانشجوی حقوق در آمریکا هستی؟
اگر نه لطفاً از جایی که ترجمه میکنی منبع یا حداقل متن انگلیسیش رو بزار.
چون به نطر این اطلاعات غلطه.
دیروزم میگفتی اسپنسر به خاطر قسم خوردن در دادگاه حتی اگر برکنار بشه میتونه ۵ سال بره زندان!!!
با کمال احترام اگر دانشجو هستی در آمریکا مدرکش رو بزار. اگر از منبعی استفاده میکنی اونو بزار. وگرنه این حرفها مصداق بارز فیک نیوز و نشر اکاذیبه.
ممنون
حالا به نظرم یک تشویش اذهان عمومی و اقداام علیه اسپنسر هم تنگش میزدی قشنگ یک پرونده ی امنیتی از توش میتونستی درست کنی
اینجا یک پاسخ مفصل نوشته بود
فوربس یه مقاله زده و طرف از کسایی بوده که مخالف قرارداده
The FTC-Sony Case Against The Microsoft Activision Deal Is Very Bad
و 6 تا ایراد کلیدی به دفاعیه گرفته که ftc و سونی انجام دادن
_____
چون ترم حقوقی داره، همون کشک فرض شدن بهتره ولی این ترم حقوقی به بیان ساده، که حداقل یچیزی یاد بگیرید، فردا کارتون افتاد تو دادگاه، یه چیزی از این vs کده ای که ساختید بهتون برسه

تو آمریکا تا 5 سال زندان داره و برا برخی مشاغل که توش صداقت لازمه هست، اخراج داره و حتی لایسنسهاشونو ازشون میتونن بگیرن
لینک فارسی هم، ممکنه بتونین متوجه بشین.ماده قانونهاشونم پیوسته
______
اثبات دروغ بودن شاید تو سایر پرونده ها سخت باشه ولی تو این پرونده اظهر من الشمسه . چون بازی عرضه میشه و همه میبینن.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,779
حالا به نظرم یک تشویش اذهان عمومی و اقداام علیه اسپنسر هم تنگش میزدی قشنگ یک پرونده ی امنیتی از توش میتونستی درست کنی
اینجا یک پاسخ مفصل نوشته بود
-خیلی بانمک بود.
روی صحبت من شما نیستی و نبودی ولی از اونجایی که الان میخای بگی "اینجا فرومه و هرکسی میتونه دیگری رو کوت کنه"، باید خدمتت عرض کنم که که این متن ربطی به موضوعی که من بهش اشاره کردم نداره. درضمن بعضی وقتها یادتان می رود از آن ادبیات کتابی مختص خودتان استفاده کنید. می توانم علت را جویا شوم؟

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
-خیلی بانمک بود.
روی صحبت من شما نیستی و نبودی ولی از اونجایی که الان میخای بگی "اینجا فرومه و هرکسی میتونه دیگری رو کوت کنه"، باید خدمتت عرض کنم که که این متن ربطی به موضوعی که من بهش اشاره کردم نداره. درضمن بعضی وقتها یادتان می رود از آن ادبیات کتابی مختص خودتان استفاده کنید. می توانم علت را جویا شوم؟
1.

State and federal penalties for perjury include fines and prison terms upon conviction. Federal law (18 USC § 1621), for example, states that anyone found guilty of the crime will be fined or imprisoned for up to five years. Most state laws have similar provisions, but judges typically have the discretion to use leniency (including probation in lieu of a prison sentence) where appropriate.

A convicted person may even lose their livelihood. Anyone who works in a profession where truthfulness is valued, such as the legal profession, law enforcement, and certain public service jobs, might face dismissal. Others who work in regulated industries might lose their professional licenses and see their careers come to an end.

Perjury is rarely charged, and it is difficult for prosecutors to prove. However, the threat of perjury charges is often a tool lawyers use to ensure that witnesses provide candid testimony to the court.
2. بله میتوانید جویا بشید

• Like
Reactions: Natural Killer

richard92

کاربر سایت
Mar 7, 2010
508

Activision Blizzard is Set to Leave Nasdaq Stock Exchange, Suggesting Microsoft Deal Could Close Soon​

The FTC was recently denied an injunction against the proposed acquisition, while Microsoft has also begun negotiating with the CMA​

3057A5DB-0FB8-4ED9-9C89-8C549AFCB164.jpeg

خلاصه خبر این که اکتیویژن بلیزارد داره خودشو از بورس NASDAQ خارج میکنه که ب معنی بزودی بسته شدن خرید از طرف Microsoft هست ( یعنی به زیرمجموع Microsoft اضافه میشه و تو شاخص بورس دیگه شرکتی ب اسم Activision Blizzard وجود نخواهد داشت )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر