خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
به گزارش شبکه CNBC مایکروسافت و CMA بر سر معامله ABK به توافق رسیدن
گویا بر سر یک تغییر کوچیک توی تضمین های مایکروسافت به توافق رسیدن اما هنوز معلوم نیست که جزعیات این توافق دقیقا چی هست

سطح CMA فقط
تو عرض ۳ ساعت بررسی ۳ میلیون سند دود شد رفت هوا
View attachment 300631
احتمالش زیاده که بسرعت توافق کنن، چون دادگاههای اونا هم نزدیکه و همین چند روز پیش دو ماه از cat وقت خواسته بودن، فقط بدیش اینه، منبعش faber هست، همونی که گفته بود امروز حکم نمیاد و اومد
Breaking News from CNBC’s David Faber: Microsoft has offered to make small divestiture to meet objections of CMA – Sources
That said we got interesting commentary from both the CMA and Microsoft a couple of hours ago indicating the two sides were in conversations essentially to try to restructure the transaction so that would meet the objections of the CMA and therefore go to close and what I have learned is that Microsoft has offered what I’m told is a discrete small divestiture, unclear exactly what that is, that will in fact satisfy the CMA or at least they believe it will satisfy the CMA. You know, we can all speculate about some sort of a licensing deal for the cloud and other things that may occur here but again, a small and discreet divestiture is what I’m hearing
و اصلا هم نمیدونه ماکرو چی داده ولی منطقیه، ماکرو امتیاز کلود تو انگلیس رو به نحوی بده، مثلا با 3-4 تا شرکت کوچیک تو انگلیس ببنده، یا اجازه بده که طرفهای مشتاق بیان کلود ببندن.
یه نکته هم اضاف کنم divestiture به مفهوم جدایی هست ولی small یعنی یه چیز کوچیک.بخش کوچیک اکتی نداره، اکتی سه قسمته که کینگه که موبایله و هیچی و بلیزارد و اکتی هم هستن
پس small هیچکدوم از اینا نمیتونه باشه و احتمالا یک قرارداد کلودی منظورشه و گرفتن حق امتیاز کلودی نه جدایی اکتی و بلیزارد
خود لینا خان اوضاعش قاراش میشه و قشنگ پایه صندلیش شله و باید یه لغزش کوچیک، رفته.
______

2023-07-11_23-32-02.jpg 2023-07-11_23-31-19.jpg

ماکروسافت عجیب، غریب مثبت شد و قبل از اعلام خبر، سقوط سهام داشت و یدفعه مثبت شد، سونی منفی تموم کرد
77 میلیون سهم یعنی حدود 10 درصد از سهام اکتی تو یه روز فروخته شد، رقم عجیبه.

آخرین ویرایش:

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
و این نبرد هیجان انگیز تازه شروع شده نمیدانم چرا برخی گمان میکنند نسخه ی صنعت گیم برای همیشه پیچیده شد به جای این بها دادن به این تئوری های توطئه از این رقابت لذت ببرید
View attachment Xbox Has No Games- After Buying ActiBliz & Bethesda.mp4

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,658
نام
Mehrdad
شما پستهايساعت ٥ تا٦ عصر امروز رو بخون متوجه ميشي تحريك از كدوم طرفه

مشكل اينه شما نسل هفت و كامبك سوني رو ميبينيد
وقتي درامد اكتي از سوني كم و به ماكرو اضافه بشه كاملا موضوع فرق ميكنه

فكر ميكنيد جيم رايان يهويي رفت گس بسازه؟

اين فقط واسه اميد به جبران ضرر درامد اكتيه

وقتي درامد زيادي نباشه خبري هم از بازي سينگل با بودجه بالا نيست
درسته این چیزا معمولا 2 طرفه است، فرومر هر جایی پیدا میشه و مختص به یک سمت نیست، معمولا هم اینطوریه که فرومر های عزیز (که سالی 40 ساعت هم شاید بازی نکنند و در مواردی خودشون به این موضوع اقرار میکنند و اذعان دارند) میان 4 تا ترول میکنند، تخم بحث های گروه سنی الف رو میکارند و رو مخ بقیه میرند، و بعدشم که اب گل الود شد، طبیعتا گیمر ها و کاربر های دیگه به طور دومینو وار از 2 طرف میان که نسبت به خزعبل گفته شده توسط ان فرومر، موضع بگیرند، همین میشه که تاپیک یهو، تبدیل میشه به ورسس،

منم که گفتم کال اف دیوتی نمیزنم حقیقتا قصدم فتنه کاری نبود، الان مثلا من بعد از چندین سال که اکس وان رو فروخته بودم، دارم دوباره از اول سری هیلو رو میرم، حقیقتا برای بار چندم، پرهام ریخته که چقدر این بازی خفنه، مثلا یهو به خودم میام میبینم چند دقیقه است کنار رودخونه ایستادم و دارم به موسیقی خفن بازی (هیلو ریچ مثلا) گوش میکنم، طراحی مراحل به شکل اعجاب انگیزی خفنه، همینو ادامه میدم تا اینفینیت، خب من حقیقتا اولا به سلیقه خودم میپردازم، بعد هم وقتی میگم کاد باز نیستم، در مقایسه با چیزی مثل هیلو، حتی بایوشاک با طراحی متفاوتش، میگم کاد باز نیستم، واقعا قصدم ترول نبود و نیست، حقیقتا من حتی 10 15 20 سال پیش که تو گیم نت یا با همسایه ها و از طریق لن هاب، کاد و امثالهم (وارکرفت*) میزدم هم خیلی طرفدار کاد نبودم، همون موقع هم شوتر هایی مثل کرایسیس یا فییر یا استاکر یا همین بایوشاک رو به شدددددت بیشتر دوست داشتم، حتی کمپین مدرن وارفر هم تموم نکردم، به طور کلی کمپین کاد 1-2-3 رو به شدت دوست داشتم و اخرین نسخه هایی بودند که کمپینشونم خوب بازی کردم، WaW هم مولتی خفنی داشت و خیلی بازی کردم، یادش بخیر با همسایه ها و لن، دوران دانشجویی،

با این حال به شدت تو کف هستم ببینم با وارکرفت چه میکنند، یعنی اگه یک وارکرفت جدید و خفن بسازند (خود وارکرفت، نه واو، البته واو هم قبلا لول 80 زدم و دوست دارم ولی الان حسش نیست) (مخصوصا که مایکرو تو این سال ها شاهکار های rts خودش (میتولوجی/امپایر) هم احیا میکنه) یعنی اگه مایکرو بیاد وارکرفت رو به شکل قدیم، احیا کنه، حقیقتا برای من مثل زندگی رو ابر ها میمونه و نمیتونم بگم چقددددر خوشحال میشم،

** گیتار هیرو هم خیییییییییییییییلییییییییییییییی دوست دارم احیا شه، اخ اخ

***کرش بندیکوت بعد از 3 گانه و مخصوصا وارپد، منظور نسخه های جدید که ناتی نساخته، حقیقتا خیلی تو فازش نبودم، ولی همون 3 گانه + سی تی ار (ناتی داگ) یک سری از بهترین تجربیات کل زندگیم هستند، این سی تی ار ریمیک جدید هم البته خیلی خفنه و دوست دارم، ولی خب خیلی برام فرقی نداره چی میشه، کرشی که ناتی داگ نسازه، دیگه برای من انگشت کوچیک وارپد هم نمیشه و اصن اهمیت خاصی نداره...

+++بلور رو بعید میدونم، ترجیح میدم PGR رو جاش ببینیم، ولی بلور هم دوست داشتم و بدم نمیاد دوباره ساخته شه، پرتوتایپ مرتوتایپ اینا هم هیچ وقت نبودم و نیستم...

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,202
نام
سامان
احتمالا قاضی خوابش میومده کل اسناد رو نخونده چون پشت صفحه ۳ میلیونیم یه نقل قول نوشته بود که مایکروسافت قصد نابودی سونی و صنعت گیم رو داره :))
این cma که این همه به اروپا توپید شما هیچی حالیتون نیست ما فلان قدر سند خوندیم و ۴۰۰ صفحه انشا نوشتیم چرا خودش اومده جلو؟ باز لااقل میگفتن اگه مایکرو بیاد ما دیگه گلامونو چیدیم بله میگیم برای وجهه خودشون بهتر بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر