خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,428
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,871
تا ۳ ۴ سال دیگه عمرا کسی روی ps بخواد ۷۰ تا خرج cod کنه وقتی این ور مجانیه عملا
همشون مهاجرت میکنن این سمت و به روزی می‌رسیم که پورت کردن cod برای ps اصلا برای اکتی صرفه اقتصادی نداشته باشه
حقیقتش اینطوری هم نیست ، طبق نظرسنجی که از دادگاه منتشر شده . امیدوارم اینطوری هم نشه ، psضعیف به نفع من gamer نیست ولی تقویت مایکرو تو شرایط فعلی هست.

Screenshot (1739).png

آخرین ویرایش:

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
302
من نزدیک 300 گیگ برای call cw تا حالا دانلود کردم
اون هم از مسخره بازیهای بلیزارد برای ما ایرانیها
اگه معامله کامل بشه امیدی هست سیاست های تحریم بلیزارد برای ما ایرانیها عوض بشه یا نه
عملا بازیهایی ab برای ما ایرانیها تبدیل به سم شده
خیلی دلم میخواد call و diablo رو گیمپس بیاد
با کامل شدن قرارداد عملا pc gaming وارد فاز دیگه ای میشه
کنسول گیمینگ هم کم کم نابود میشه

• Like
Reactions: earendilist

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,871
دیدن امیر گیم شو فراموش نشود این مانند نوشابه پس از غذای چرب هست
کاشکی میشد باهم لایو ببینم
ولش کن این بنده خدارو

اون پشت پرده خیلی هم خوشحاله هم هزینش کم میشه هم سر این فن بازیاش کلی ویو میگیره

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,786
نام
Mehrdad
تو این نسل که قطعا cod ها روی Ps میان ولی برای نسل بعد که سونی مجبوره بین لو دادن سخت افزار خودش به رقیب و یا عقب افتادن تو فروش نسل بعدیش یکی رو انتخاب کنه خیلی جالب میشه! :D
عقب افتادن تو فروش رو خوب اومدی :D فعلا که سونی وضعیتی دست نیافتنی داره و حالا حالا ها مایکرو باید زور بزنه تا "شاید" از نظر فروش به شکل ابرومندانه ای جلو سونی کم بیاره :D

گرچه با توجه به خرید های اخیر مایکرو و "پول" خرج کردن های وسیع، کار براش به مراتب اسون تر شده، هرچی باشه دیگه مثل قبل غیر ممکن و خیال نیست،

---

این رجز خوندن های بعضیاتون در هر 9 پست به 10 پست، نشون میده کاملا درست میگفتید که مسئله اصلی تون گیم پس و "بازی کردن" است و کسی دنبال کل کل و انحصاری بازی نیست :D اصن انحصاری پیف پیف :D همین که 90 درصد پست هاتون از کاربر پیر و جوان، کل کل با دشمن فرضی و تحریک کننده کامیونیتی مقابله، خودش صحت این گفته که به نظرتون "اصلا سونی در حد رقابت با مایکرو نیست" رو نشون میده :D

---

کال اف دیوتی باز که ده سالی میشه نیستم و بارها گفتم، در گذشته (+10 سال قبل) ولی میترکوندم، الانم فکر کنم همه ی نسخه هاشو دارم ولی اصن حس اجرا کردنشونم ندارم یه سری دیسک هاشم اصن نمیدونم کجا گذاشتم شایدم دودر شده باشه، ولی به شدت تو کف هستم ببینم با بلیزارد، وارکرفت و باقی.. چه میکنند (طبیعتا در مورد این بازی ها منظور PC هست در درجه اول، کنسول هم جای خود)، حقیقتا ارزو میکنم مایکرو یه دست به سر و گوش بلیزارد بکشه و به دوران اوج برگردونتش، فکر کن مایکرو اگه تو 5-10 سال، بتونه بتزدا (مخصوصا گیم استودیوز) و بلیزارد رو به روز های اوج برگردونه، اون وقت کسی پیدا میشه که اپسیلون به ویدئوگیم علاقه مند باشه، و فن مایکرو هم نشه؟ برای من اون روز مثل روز وارد شدن به بهشته...

*** "روز های اوج" برای من هرگز مساوی با متای بالا نبوده، روز های اوج از نظر من زمانی هست که صد ها (هزاران*) ساعت پای بازی های بتزدا و بلیزارد میشستم و خسته نمیشدم هیچ عشق هم میکردم، البته هنوزم از این نظر برای من در اوج هستند (حداقل بتزدا)

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
من نزدیک 300 گیگ برای call cw تا حالا دانلود کردم
اون هم از مسخره بازیهای بلیزارد برای ما ایرانیها
اگه معامله کامل بشه امیدی هست سیاست های تحریم بلیزارد برای ما ایرانیها عوض بشه یا نه
عملا بازیهایی ab برای ما ایرانیها تبدیل به سم شده
خیلی دلم میخواد call و diablo رو گیمپس بیاد
با کامل شدن قرارداد عملا pc gaming وارد فاز دیگه ای میشه
کنسول گیمینگ هم کم کم نابود میشه
در مورد کنسول گینیمگ نمیدانم
اما شوربختانه باید بگم با توجه به دید اشتباه xbox در مدیریت ناشران وضعیت دیابلو تغییر نخواهد کرد
نمودش وضعیت شبکه ی بازی ردفال بود که می بایست به خود شبکه ی بتزدا وصل میرفتی
اگر بخوان یک پارچه سازی کنن وضیعت بهتر میشود

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,344
نام
Mansour
رفیق گویا جیم رایان قرار هست برای جدی کار کردن این بار ۲۰ تا Gaas به صورت CG نمایش بدهد.
والا به خدا
خدا لعنت کنه مایکی رو که ما رو بدبخت کرد،سه نسله تو رقابت یه دنیا عقبه، رایان هم دیده آبی از ایکس باکس گرم نمیشه گفته چرا فشار بیارم برداشته این گس ها رو گذاشت تو سفره ما :D

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
عقب افتادن تو فروش رو خوب اومدی :D فعلا که سونی وضعیتی دست نیافتنی داره و حالا حالا ها مایکرو باید زور بزنه تا "شاید" از نظر فروش به شکل ابرومندانه ای جلو سونی کم بیاره :D

گرچه با توجه به خرید های اخیر مایکرو و "پول" خرج کردن های وسیع، کار براش به مراتب اسون تر شده، هرچی باشه دیگه مثل قبل غیر ممکن و خیال نیست،

---

این رجز خوندن های بعضیاتون در هر 9 پست به 10 پست، نشون میده کاملا درست میگفتید که مسئله اصلی تون گیم پس و "بازی کردن" است و کسی دنبال کل کل و انحصاری بازی نیست :D اصن انحصاری پیف پیف :D همین که 90 درصد پست هاتون از کاربر پیر و جوان، کل کل با دشمن فرضی و تحریک کننده کامیونیتی مقابله، خودش صحت این گفته که به نظرتون "اصلا سونی در حد رقابت با مایکرو نیست" رو نشون میده :D

---

کال اف دیوتی باز که ده سالی میشه نیستم و بارها گفتم، در گذشته (+10 سال قبل) ولی میترکوندم، الانم فکر کنم همه ی نسخه هاشو دارم ولی اصن حس اجرا کردنشونم ندارم یه سری دیسک هاشم اصن نمیدونم کجا گذاشتم شایدم دودر شده باشه، ولی به شدت تو کف هستم ببینم با بلیزارد، وارکرفت و باقی.. چه میکنند (طبیعتا در مورد این بازی ها منظور PC هست در درجه اول، کنسول هم جای خود)، حقیقتا ارزو میکنم مایکرو یه دست به سر و گوش بلیزارد بکشه و به دوران اوج برگردونتش، فکر کن مایکرو اگه تو 5-10 سال، بتونه بتزدا (مخصوصا گیم استودیوز) و بلیزارد رو به روز های اوج برگردونه، اون وقت کسی پیدا میشه که اپسیلون به ویدئوگیم علاقه مند باشه، و فن مایکرو هم نشه؟ برای من اون روز مثل روز وارد شدن به بهشته...

***روز های اوج برای من هرگز مساوی با متای بالا نبوده، روز های اوج از نظر من زمانی هست که صد ها (هزاران*) ساعت پای بازی های بتزدا و بلیزارد میشستم و خسته نمیشدم هیچ عشق هم میکردم، البته هنوزم از این نظر برای من در اوج هستند (حداقل بتزدا)

شما پستهايساعت ٥ تا٦ عصر امروز رو بخون متوجه ميشي تحريك از كدوم طرفه

مشكل اينه شما نسل هفت و كامبك سوني رو ميبينيد
وقتي درامد اكتي از سوني كم و به ماكرو اضافه بشه كاملا موضوع فرق ميكنه

فكر ميكنيد جيم رايان يهويي رفت گس بسازه؟

اين فقط واسه اميد به جبران ضرر درامد اكتيه

وقتي درامد زيادي نباشه خبري هم از بازي سينگل با بودجه بالا نيست

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,267
نام
امیرحسین
با توجه به اینکه دو سه روزی هست پروفسور ع.ا ر.پ رو عربستان گرفتن و چندروزی هم هست پیشگوی کبیر خبری ازش نیست من احساس می کنم از اول با یه بازی خطرناک روبرو بودیم.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
نکته ای که هست اینه که قاضی به ی ورش هم نیست که مایکرو عجله داره و ددلاینی تو کاره و باید غرامت بده و... که درستش هم همینه.
روال عادیش رو داره طی میکنه و از اول هم قرار نبود نتیجه دیروز اعلام بشه ، فقط حدس و گمان یه مشت فن توییتری بودن.حالا شاید ی روز قبل از ددلاین بگه خرید اوکیه ، این که دیگه بین اکتی و مایکرو چی میگذره به دادگاه ربطی نداره.
شرمنده برادر همه جا مثل این طویله ای نیست که توش زندگی میکنیم
اونی وقت کشی کرد مایکرو نبود FTC بود اگر قاضی به یک ورش هم نبود پیشنهاد سونی برای تعویق سه روزه می پذیرفت
1689104157531.png

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
این را جدی بگیرد این خرید در کوتاه مدت به زیان سونی ولی به سود دارندگان کنسول PS هست این دو از هم متمایز هستند
چون سونی باید ریسک کند که ممکن هست بگیرد یا نگیرد ولی در همین مسیر کاتالوگ محصولات سونی متنوع تر میشود که داریم این را میببینم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر