خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,419
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,162
نام
محمد علی
همین شکلی ملت دو سال پیش پولاشون رو بردن تو بورس، ۹۹.۹۹ درصد مالباخته شدن 🤣🤣🤣
خانم شارون استون هم نصف پولش رو توی سهام بانک سیلیکون ولی دود کرده رفته هوا:>
ماهیت بازارهای مالی طوریه که با کسی شوخی نداره. مختص اینجا و اونجا هم نیست (حالا اینجا یه کم بی سر و صاحب‌تره)

richard92

کاربر سایت
Mar 7, 2010
510
1BC89F2C-69A4-4F79-8367-0240B103960F.png
4CD52D40-2CC2-4BCC-BF25-D7412C34071A.png

خوب این چند تا خبر آخر در مورد این​

Microsoft / Activision Deal البته فعلا غیر رسمی, اون شکایت ۱۰ نفر گیمر از این خرید تو دادگاه رد شد قاضی گفته اگر میخوان دوباره اقدام ب شکایت جدید کنن که این خبرو یکی دو روز پیش تو اینجا بهش ب انگلیسی اشاره کرده بودن و خبرهای جدیدتر CMA انگلیس هم مثکه بحث کنسول و Call Of Duty ک اصلش مربوط شکایت PlaySation بوده گذاشته کنار رفته تو بحث کلاود گیمینگ مثل اتحادیه اروپا…​

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,389
ببخشید تو فروم در مورد بازی دیگه در مورد بازی و کنسول و مسائل مرتبط باهاش صحبت نمیکنیم :)

سیب زمینی زرد زنجان کیلویی 15 تومن بدو بدو

خوبه؟ سیب زمینی پیاز میفروشیم توش از این به بعد
والا من که نمیبینم در مورد بازی دیگه تو این تاپیک بحث بشه یا دارید به هم دیگه متلک میندازید یا همون طور که گفتم دارید طومارای صد من یه غاز میذارید مثل این که ابدارچی ftc نظرش در مورد این معامله چیه اونم به انگلیسی و چندین خط حالا باز اگر فک میکنید بحثتون در مورد بازیه و یا اصلا در مورد بازی هم نیست ولی مهمه و براتون نفعی داره از هر جنبه ای بحثی نیست ادامه بدید

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,773
نام
Mehrdad
یه سوالی برام پیش اومده از دوستانی که اگاهی بیشتری دارند چون من واقعا نمیدونم چه خبره،

فرض که این خرید تکمیل شه، ایا تکمیل شدن همچین خرید گنده ای (همین الان این معامله و مایکروسافت از کل ایران گنده تر هستند فکر کنم، متاسفانه شانس ما)

ایا بر فرض تکمیل شدن، مکانیسم های حقوقی جلوی خرید های احتمالی بعدی مایکرو رو ( امثال EA، یا کلا کمپانی های خفن دیگه در صنعت سرگرمی و هنر های دیجیتالی و کامپیوتری و سینما و غیره) رو میگیره؟

میخوام بپرسم، ایا واقعا میشه مطمئن بود که مایکرو یک روزی مونوپولی اعظم نمیشه؟

و حالا اگه شد، اگه این خرید تکمیل شد و مایکرو هم تونست به هر طریقی کمپانی های بزرگ دیگه رو هم از ان خود کنه و شخم بزنه، ایا ان زمان شما همچنان از انگیزه های احتمالی مایکرو (وعده وعید به هر شکلی) حمایت میکنید؟

به نظرم اگه کار به انجا یعنی مونوپولی مایکرو بکشه، مایکرو میشه کنترل گر اصلی و شماره یک صنعت "های" سرگرمی و با موفقیتش صنعت هم به موفقیت بیشتر (هرچند به شدت تحت تاثیر مایکرو) میرسه،

یا، اگه کار به مونوپولی مایکرو بکشه و مایکرو هم در مدیریت شکست بخوره، با اینکه عمر ما و خیلی ها هدر میشه، اما فرصتی استثنایی برای تبدیل شدن امثال سونی به جایگاهی شبیه مایکرو از نظر قدرت اقتصادی و هنری، پدید میاد، یعنی اگرم مایکرو بعد از مونوپولی شدن احتمالی (یعنی اگه اصن خودش بخواد این مونوپولی رو) شکست بخوره، در نهایت محتوا و صنعت نجات پیدا میکنه، احتمالا به دست سونی یا اپل یا گوگل و اینها، در واقع مایکرو با این کار، دو دستی جایگاهی اندازه خودش رو، تقدیم امثال سونی میکنه....

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,198
نام
سبحان
🟣 مایکروسافت درحال برنامه ریزی برای انتشار یک App Store برای Android و IOS میباشد!

🔸به گفته Phil Spencer، اگر قرارداد خرید Activition Blizzard تکمیل شود. حداکثر تا سال آینده App Store مایکروسافت منتشر میشود تا به بازیکنان اجازه دهد بازی های مورد علاقه Xbox خود را با موبایل تجربه کنند.

🔸به گفته Phil Spencer، با وجود اینکه PlayStation بزرگترین مخالفت خرید ماست اما این معامله رقابت را افزایش میدهد و باید به این موضوع توجه شود که بخش بزرگی از گیمر ها، موبایل پلیر هستند که توسط دو کمپانی Apple و Google، صنعت بازی های موبایل Duopoly شده است.

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,236
نام
حمید
یه سوالی برام پیش اومده از دوستانی که اگاهی بیشتری دارند چون من واقعا نمیدونم چه خبره،

فرض که این خرید تکمیل شه، ایا تکمیل شدن همچین خرید گنده ای (همین الان این معامله و مایکروسافت از کل ایران گنده تر هستند فکر کنم، متاسفانه شانس ما)

ایا بر فرض تکمیل شدن، مکانیسم های حقوقی جلوی خرید های احتمالی بعدی مایکرو رو ( امثال EA، یا کلا کمپانی های خفن دیگه در صنعت سرگرمی و هنر های دیجیتالی و کامپیوتری و سینما و غیره) رو میگیره؟

طبق چیزی که گفتن خرید ها تموم نمی شه.
گرچه احتمالأ تا مدتی به خرید استودیو های مستقل کوچک تر بپردازند.
البته خیلی دور نیست که سونی هم یه خرید بزرگ (در حد ناشر) انجام بده.

خیر مونوپولی حداقل فعلا وجود نخواهد داشت. اولا قرارداد بلند مدت برای عرضه بستن. ثانیا هنوز سونی نفر یک این صنعت هست. نینتندو هم هست. بازار PC هست. بازار کلود هست. بازار موبایل هست. خلاصه این صنعت خیلی بزرگ تر از اونه که یک خرید کل بازار رو تغییر بده.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,369
نام
یونس

و حالا اگه شد، اگه این خرید تکمیل شد و مایکرو هم تونست به هر طریقی کمپانی های بزرگ دیگه رو هم از ان خود کنه و شخم بزنه، ایا ان زمان شما همچنان از انگیزه های احتمالی مایکرو (وعده وعید به هر شکلی) حمایت میکنید؟

به نظرم اگه کار به انجا یعنی مونوپولی مایکرو بکشه، مایکرو میشه کنترل گر اصلی و شماره یک صنعت "های" سرگرمی و با موفقیتش صنعت هم به موفقیت بیشتر (هرچند به شدت تحت تاثیر مایکرو) میرسه،

یا، اگه کار به مونوپولی مایکرو بکشه و مایکرو هم در مدیریت شکست بخوره، با اینکه عمر ما و خیلی ها هدر میشه، اما فرصتی استثنایی برای تبدیل شدن امثال سونی به جایگاهی شبیه مایکرو از نظر قدرت اقتصادی و هنری، پدید میاد، یعنی اگرم مایکرو بعد از مونوپولی شدن احتمالی (یعنی اگه اصن خودش بخواد این مونوپولی رو) شکست بخوره، در نهایت محتوا و صنعت نجات پیدا میکنه، احتمالا به دست سونی یا اپل یا گوگل و اینها، در واقع مایکرو با این کار، دو دستی جایگاهی اندازه خودش رو، تقدیم امثال سونی میکنه....
مشکل اینه که برخی دوستان تصور می کنن الان با این خرید مایکرو یکه تاز بازار میشه که کافیه ی جمع و تفریق ساده بزنن که ببین جایگاه مایکرو توی این صنعت حتی با این خرید هم همون سوم می مونه صرفا سهمش از بازار بیشتر میشه و فاصله با دوم و سوم کمتر میشه
هر قرارداد رو بر اساس شرایط خودش میسنجن دیگه از الان کسی نمی تونه بگه حرکت بعدی مایکرو چیه اما حتما مکانیزم های مختلفی که وجود دارن جلوی مونوپولی رو میگیرن
مثلا اگر سونی می خواست اکتی رو بخره قطعا اجازه نمی دادن به شرکتی که عمده بازار رو همین الان دستش داره بخواد سهم بیشتر از بازار رو "بخره"
در مورد موفقیت و عدم موفقیت هم باید صبر کرد و دید هرچند شخصا خوشبین هستم به این ماجرا چون کم شدن فاصله باعث رقابت بیشتر میشه
بعد از این خرید من بعید می دونم خرید بزرگ دیگه ایی در کوتاه مدت انجام بشه توسط 3 تا بازیگر اصلی بازار حداقل

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,261
نام
∂αнмα
به نظر من ماکروسافت همین الان با چند تا استدیو Midsize توافق کرده فقط منتظر تایید شدن خرید اکتی ـه در کنارش واسه موبایل هم احتمالا برنامه چیده . در مورد آینده هم بعیده دیگه بخواد همچین خریدایی بکنه هرچقدر هم ماکرو گنده باشه بازم 70 بیلیون رقم کمی نیست پس باید فیتله رو بکشن پایین . اگه خرید بزرگ دیگه ای در کار باشه احتمالا واسه موبایل ـه اونم چند سال دیگه نهایت تو رنج 5 الی 10 بیلیون دلار .

آخرین ویرایش:

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
482

بعد از این خرید خیلی مشکله ماکرو بتونه بره سمت ea(به خاطر فیفا) یا take two(به خاطر gta) همین الانشم مشکل این خرید کالاف هست وگرنه همونطور که دوستان گفتن با تکمیل خرید بازم ماکرو در بازار سوم می مونه،ولی احتمال خرید ناشر ژاپنی زیاده شخصا فکر میکنم کونامی برای ماکرو خیلی جذاب باشه به خاطر سهمش از بازار موبایل و سگاهم جز گزینه هاست اما اما همونطور که کسی انتظار نداشت ماکرو اکتی رو بخره یه دفعه دید در یک حرکت رونالدینویی گنده ی ژاپن یعنی باندای یا کپکام رو بخره،اینکه می گن خرید شرکت ژاپنی سخته همش کشکه کار نشد نداره،
اما آیا من شخصا موافق این خریدنها هستم؟با سیاست های امروز ماکرو اگه کل دنیای گیم روهم بخره من مشکلی ندارم دیگه پس فردا تغییر موضع بده نظر منم عوض میشه،
و اینکه بعد این خرید شکست و موفقیت استدویوهای زنیمکس و اکتی بیشتر مربوط به خودشون میشه نه ماکرو چون تقریبا مدیریت فعلی شون حفظ میشه و نیمه مستقل عمل می کنن،
در مورد مونوپولی بعد اتمام خرید سهم ماکرو از بازار ۱۰٪ میشه که این تا مونوپولی شدن فاصلش خیلی زیاده،
در در آخر ما فقط بهر تماشای جهان آمده ایم

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,198
نام
سبحان
به نظر من ماکروسافت همین الان با چند تا استدیو Midsize رو به بالا توافق کرده فقط منتظر تایید شدن خرید اکتی ـه در کنارش واسه موبایل هم احتمالا برنامه چیده . در مورد آینده هم بعیده دیگه بخواد همچین خریدایی بکنه هرچقدر هم ماکرو گنده باشه بازم 70 بیلیون رقم کمی نیست پس باید فیتله رو بکشن پایین . اگه خرید بزرگ دیگه ای در کار باشه احتمالا واسه موبایل ـه اون چند سال دیگه نهایت تو رنج 5 الی 10 بیلیون دلار .
به نظر منم بعیده دیگه ناشر بزرگ بخرن
تهش استودیو های به نسبت کوچیک با ip های معروف میخرن و یا میارن زیر مجموعه خود ایکس باکس یا بتسدا یا اکتی
ناشرای بزرگ بعدی ea و take two هستن که من بعید میدونم براشون بصرفه که اینارو بخرن
همون چن تا استودیو سایز متوسط میخرن که احتمالا تعدادیشون هم ژاپنی هستن با توجه به سفر اخیر اسپنسر به ژاپن

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,411

فک می کنی اهمیتی میدن ؟ اینجا / شبکه های اجتماعی دوستان صرفا به خاطر نفرت از سونی دور هم جمع شدن :D به برند xbox / تاریخچه / بازی هاش هم اهمیتی نمیدن
قبلا هم گفتم
هدف مایکروسافت نابودی صنعت گیم ( اگه این خرید تایید بشه این اتفاق می افته )
بعد از تایید خرید در های رقابت در صنعت گیم بسته می شه ( هیچ شرکتی نمی تونه از صفر شروع کنه و با مایکرو 2 تریلیون دلاری که بزرگترین ip های صنعت گیم / کنسول / مونوپولی کلاد داره رقابت کنه ) در واقع مایکروسافت امازون / اپل / متا/ گوگل مجبور می کنه که EA / تیک تو بخرن

با توجه به سیاست های ضد چینی امریکا بعید tencent هم جان سالم به در ببره :-?? چند سال اینده با یک تحریم ساده از بازار غرب حذف می شه

مایکروسافت بزرگترین scavenger تاریخ :D یه scavenger در بازار رقابتی که به خلاقیت و مدیریت درست وابسته است هیچ شانسی نداره
مایکروسافت این حقیقت در بازار های مختلف اثبات کرده
گیم
موبایل
استریم ویدیو
واقعیت مجازی
و....
این 100 میلیارد هزینه هم تلاشی برای کشتن خلاقیت و مدیریت در دنیای گیم :p مایکروسافت تلاش می کنه با خرید بزرگترین IP های تاریخ گیم / مجبور کردن غول ها برای خرید ناشر های باقی مانده / حذف tencent با لابی و تحریم / تلاش برای حذف کنسول های سنتی / تلاش برای نابودی بازار خرید گیم و.... صنعت گیم بکشه و با نشستن روی جنازه باقی مانده پول چاپ کنه:)) این اتفاق نمی افته
مایکروسافت توان مدیریت یه استودیو 100 نفره و IP های خودش نداره چه برسه بزرگترین IP های صنعت گیم :)) مایکروسافت شکست می خوره اما در مسیر اش بخش بزرگی از صنعت گیم هم نابود می کنه

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,369
نام
یونس
بزرگترین شرکت تکنولوژی‌ در جهان توان مدیریت نداره همینجوری شانسی شانسی ۲ هزار میلیارد دلار ارزش پیدا کرده :D
امان از دست ایلومیناتی لاکردار چه برنامه ریزی بلند مدت و دقیقی هم کرده برای نابودی صنعت گیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر