خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

• Thread starter Thread starter Z-fan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:
یادش بخیر یه زمانی دوستان اینجا اکوسیستم رو مسخره می کردن! ولی الان با تأیید این خرید عملا اون اکوسیستم به معنای واقعی کلمه شکل میگیره و از کنسول و موبایل و تبلت و PC گرفته تا رقبای کلود مایکروسافت و حتی کنسول سونی عملا تبدیل به فروشنده محتوی مایکروسافت میشن طوری که هرچقدر هم رقبا کاربر بیشتری جذب کنن و موفق تر هم باشن درآمد مایکرو بیشتر میشه! حالا بگذریم از اینکه باز کبیر میاد میگه که جیمبو برای اینم راه حل داره :D
حالا من زیاد در زمینه ی گیم تجربه ی گسترده ای ندارم چون دیده بودم برخی از افراد موقعی که نظر میدن سریعا عده ای به تاریخ عضویت اشاره میکنند خواستم این را ابتدا بگم به خودتان زحمت ندید بروید و چک کنید :)
به نظرم این بیزنس مدل مایکروسافت در نهایت کار می کنه و تجربه ی گمینیگ برای افراد بیشتری مهیا می کند اما فقط یک مسئله اینجا برای من وجود دارد ایا مایکروسافت در نهایت موفق میشود این کلیشه ای که در صنعت گیم وجود دارد که فرست پارتی های سونی با کیفیت تر است هم بشکند یا نه.(حالا فارغ از این اینکه فن بوی های مایکروسافت به این جمله باور داشته باشند یا نه)

کمپانیی که کل موجودیتش رو دور و بر یـ IP میدونه همون بهتر که ورشکست کنه !!!
نه سونی نابود میشه نه ماکروسافت قدرت اینو داره که سونی رو نابود کنه . فقط یـ مسئله ای که هست جفت کمپانی به شکل مصخره ای میخوان بگن "من بدبخت بینوام ، یکم بهم رحم کنید" LOL

آخرین ویرایش:
یادش بخیر یه زمانی دوستان اینجا اکوسیستم رو مسخره می کردن! ولی الان با تأیید این خرید عملا اون اکوسیستم به معنای واقعی کلمه شکل میگیره و از کنسول و موبایل و تبلت و PC گرفته تا رقبای کلود مایکروسافت و حتی کنسول سونی عملا تبدیل به فروشنده محتوی مایکروسافت میشن طوری که هرچقدر هم رقبا کاربر بیشتری جذب کنن و موفق تر هم باشن درآمد مایکرو بیشتر میشه! حالا بگذریم از اینکه باز کبیر میاد میگه که جیمبو برای اینم راه حل داره :D
ارزش کل بازار گیم حدود 180 - 190 میلیارد دلار
بعد از 100 میلیارد هزینه و خرید بزرگترین IP های تاریخ گیم تازه اون اکوسیستم به معنای واقعی کلمه شکل میگیره :)) این چه اکو سیستمی که بعد از 8 سال هزینه XBOX در رتبه اخر دست و پا می زنه :)) نتیجه اکو سیستم و سیاست های فیل اسپنسر مشخص
1679085653303.png
اخرین راه حل این بود که با پول ددی محبوب ترین IP های گیم بخریم و ملت به زور وارد اکو سیستم کنیم :))

آخرین ویرایش:
آقا این جا آپدیت میدید یه ترجمه ریزی هم برید
وگرنه میربم از همون ریست ارا می‌خونیم بخدا
بله درست میگی من خودم اگه خبر از منبع انگلیسی میذارم سعی میکنم یه ترجمه ریز یا یه خلاصه ای هم واسش بنویسم ولی این یکی هم طولانی بود هم مطالبش یکم پراکنده بود
خواسمم یه خلاصه ای ازش بنویسم ولی هر کاری کردم یه چیز تمیزی ازش در نیومد دیگه گفتم فقط خودشو بذارم:D

بله درست میگی من خودم اگه خبر از منبع انگلیسی میذارم سعی میکنم یه ترجمه ریز یا یه خلاصه ای هم واسش بنویسم ولی این یکی هم طولانی بود هم مطالبش یکم پراکنده بود
خواسمم یه خلاصه ای ازش بنویسم ولی هر کاری کردم یه چیز تمیزی ازش در نیومد دیگه گفتم فقط خودشو بذارم:D

یه مشکلی هم هست که اگه کوچکترین اشتباه ترجمه ای باشه باید پاسخگو بعضی از دوستان باشیم به جرم فریب افکار یوزر های انجمن :D

سر کشور مبدا یه شرکت ۵ صفحه بحث داشتن و فکر کن ترجمه یه ذره دقیق نباشه چه داستان هایی داریم:D

اگه بعد ۱۲ سال اکوسیستم تازه میخواد با این خرید شکل بگیره، پس ملت حق داشتن ۱۲ سال پیش مسخره اش کنن...

و به علاوه اینکه اینطوری نگاه کنیم تمام ناشر های ترد پارتی اکو سیستم دارن 😕😉

• Like
Reactions: SiminSecret
با خرید 70 میلیاردی تازه اکوسیستم میخواد معنی پیدا کنه؟ پس درجا زدن این کمپانی رو طی 3 نسل گذشته قبول دارید؟
یعنی این همه IP و بریز و بپاش و تصاحب بتزدا و انحصاری کردن بازیی که مولتی پلتفرم معرفی شده بود، همش کشک؟ :)) سونی چقدر مگه تاپ و قدرتمنده که مایکروسافت به این حد از خفت و بدبختی افتاده بوده که خود فنهاشم دارن بهش اعتراف میکنن؟ :D این خرید خیلی چیزهارو مشخص کرد! با این اوضاع بنظرم سونی رضایت بده اصلا کود انحصاری بشه و بلکه یه چند صد میلیونم روش کمک مالی کنه این بنده خداها یکم پا بگیرن!

چیزی که کمتر بهش پرداخته شد اینکه انگار اتحادیه اروپا نگرانیش بابت بازار کنسول ها و PS رو کاهش داده و تمرکزش رو گذاشته روی Cloud Gaming به طوری که گفته میشه توی بسته پیشنهادی مایکروسافت به اتحادیه اروپا اصلا هیچ حرفی از PS زده نشده!
بنظر مایکروسافت جلسه اتحادیه اروپا رو برنده ترک کرده
کاش cma هم یه جلسه با حضور مدیرای ارشد میذاشت :D

با خرید 70 میلیاردی تازه اکوسیستم میخواد معنی پیدا کنه؟ پس درجا زدن این کمپانی رو طی 3 نسل گذشته قبول دارید؟
یعنی این همه IP و بریز و بپاش و تصاحب بتزدا و انحصاری کردن بازیی که مولتی پلتفرم معرفی شده بود، همش کشک؟ :)) سونی چقدر مگه تاپ و قدرتمنده که مایکروسافت به این حد از خفت و بدبختی افتاده بوده که خود فنهاشم دارن بهش اعتراف میکنن؟ :D این خرید خیلی چیزهارو مشخص کرد! با این اوضاع بنظرم سونی رضایت بده اصلا کود انحصاری بشه و بلکه یه چند صد میلیونم روش کمک مالی کنه این بنده خداها یکم پا بگیرن!
آخرین بار که چک کردم ارزش کل بازار گیمینگ حدود 180 میلیارد دلار بود اینکه فکر کنیم مایکروسافت که داره بیشتر از یک سوم ارزش کل بازار رو هزینه می کنه که صرفا چند صد میلیون دلار درامد در کوتاه مدت به دست بیاره ساده لوحانه اس. خیلی واضحه که نگاه مایکرو به آینده و کلاود هست که پیشبینی میشه تا دهه آینده ارزش بازارش به بالای 400 میلیارد دلار برسه

اگه بعد ۱۲ سال اکوسیستم تازه میخواد با این خرید شکل بگیره، پس ملت حق داشتن ۱۲ سال پیش مسخره اش کنن...

و به علاوه اینکه اینطوری نگاه کنیم تمام ناشر های ترد پارتی اکو سیستم دارن 😕😉

دقیقا در مورد کدوم ۱۲ سال صحبت میکنی؟ :blink:

مایکروسافت نسل قبل یه صحبت هایی کرد در مورد کانسپت که برای آینده داره و میخواد در نهایت به اون سمت بره

این صحبت ها هم وسط نسل قبل تازه شنیده شد وگرنه اول نسل قبل که روی کینکت اجباری و ویژگی های غیر گیمینگ متمرکز بود که بعد از تغییر مدیریت سعی کرد اشتباهات جبران کنه

حالا شما نگران از بین رفتن شرکت مورد علاقه خودتون در آینده هستین دلیل نمیشه هر چیز بی ربطی رو به خرید اکتیویژن وصل کنید :D

بعد کدوم ناشر ترد پارتی سرویس کلود؟:D

هیچ ناشری نزدیک اکوسیستم هم نشده چه برسه داشته باشه

الان شما بازی های مثلا ea بخرید فقط روی همون پلتفرم که خریداری کردین قابل بازی هستن و کلود هم کلا در کار نیست

ولی مایکروسافت بازی های خودش میشه بین کنسول و pc استفاده کرد و به وسیله کلود هم همه جا در دسترسه

یکم جلوتر بریم شکل جدی تری هم میگیره این اکوسیستم

ماکروسافت اکوسیستمش رو همین الان داره و از همین اکوسیستم سالانه حدود 16-17 بیلیون دلار داره درامد زایی میکنه با این خرید بزرگتر میشه و وارد بازار موبایل/Android هم میشه اون وقت شاهد یـ سیستم یکچاره تو تمام پلتفرم های حال حاضر هم هستیم . اگه بتونه Android رو کامل داخل ویندوز و چه بسا کنسول بیاره قشنگ در کنار کلاود یـ استور Multi Platform پیدا میکنه که رو هر دیواس صغیر و کبیری سرویس میده . اونم نه فقط گیمینگ !!!

بابا بس کنید دیگه تو رو خدا این همه وقتی که اینجا گذاشتید میرفتید کار میکردید الان همه کنسولا به اضافه مدل پروشون هم خریده بودید داشتید حال میکردید هی میای تو تاپیک ببینی خبری شده یا نه میبینی یه عده برداشتن یه مشت خبر زرد اونم به انگلیسی گذاشتن یا رفتن تو کار اطلاعات سهام و طومار نوشتن من که بعید بدونم اصلا 99 درصد کسایی که وارد این تاپیک میشن دیگه حوصله خوندن مطالب این تاپیکو داشته باشن جم کنید برید به کار و زندگیتون برسید این معامله چه به حق باشه چه به نا حق چه باعث پیشرفت صنعت بشه چه نشه دست شما کوتاست از تعیین نتیجش اگرم فردا طوری شد کسی خواست بگه من پیش بینی کرده بودم اینجوری میشه دیگه همه فهمیدن هر کی نسبت به این معامله چه حسی داره
ببخشید تو فروم در مورد بازی دیگه در مورد بازی و کنسول و مسائل مرتبط باهاش صحبت نمیکنیم :)

سیب زمینی زرد زنجان کیلویی 15 تومن بدو بدو

خوبه؟ سیب زمینی پیاز میفروشیم توش از این به بعد

آخرین بار که چک کردم ارزش کل بازار گیمینگ حدود 180 میلیارد دلار بود اینکه فکر کنیم مایکروسافت که داره بیشتر از یک سوم ارزش کل بازار رو هزینه می کنه که صرفا چند صد میلیون دلار درامد در کوتاه مدت به دست بیاره ساده لوحانه اس. خیلی واضحه که نگاه مایکرو به آینده و کلاود هست که پیشبینی میشه تا دهه آینده ارزش بازارش به بالای 400 میلیارد دلار برسه
ارزش بازار گیمینگ خیلی بیشتر از ۱۸۰ میلیارد دلاره. تنسنت ملعون خودش به تنهایی یه زمانی فکر کنم ۵۰۰-۶۰۰ میلیارد دلار بود. فکر کنم ۱۸۰ میلیارد دلار درآمد بازار گیمینگ توی سال ۲۰۲۲ بوده.

ارزش بازار گیمینگ خیلی بیشتر از ۱۸۰ میلیارد دلاره. تنسنت ملعون خودش به تنهایی یه زمانی فکر کنم ۵۰۰-۶۰۰ میلیارد دلار بود. فکر کنم ۱۸۰ میلیارد دلار درآمد بازار گیمینگ توی سال ۲۰۲۲ بوده.
منظور از ارزش بازار همون درآمدش هست دیگه وگرنه خود کمپانی ها که ارزششون خیلی بیشتر از این حرفاس مایکرو به تنهایی هزار میلیارد دلاریه :دی

منظور از ارزش بازار همون درآمدش هست دیگه وگرنه خود کمپانی ها که ارزششون خیلی بیشتر از این حرفاس مایکرو به تنهایی هزار میلیارد دلاریه :D

آقا دیگه تو سر برند نزنید :D

مایکروسافت الان 2055 بیلیون ارزش داره

IMG_20230319_183556_392.jpg

تنسنت هم 417 بیلیون ارزش فعلیش توی بازار هست

IMG_20230319_183554_427.jpg

برای مقایسه سونی هم 106 بیلیون ارزش داره البته کل برند منظورمونه نه فقط پلی استیشن

IMG_20230319_183552_959.jpg

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or