قیمت کنسول های Xbox Series X | S [پست اول مطالعه شود]

با سلام

همان طور که از اسم تاپیک مشخصه در این تاپیک قراره در مورد قیمت بروز کنسول Xbox Series X | S صحبت کنیم.

اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه ( از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید )

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید: ( در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد )

• قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
    در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
    • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
    • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام کنسول وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
    • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
    • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
    • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
    • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
  • از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
    باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
    پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
    بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
قیمت همین الآن Series X (فروشگاه اینترنتی):
۱۶۶۵۰۰۰۰
۱۶۵۴۹۰۰۰
(حداقل) قیمت ها در حال کاهش هست و به نظرم کنسول به هیچ وجه به قیمت معقول و منطقی خودش حتی نزدیک هم نشده؛ توجه داشته باشید که کسایی که چند وقت پیش کنسول رو ۱۸ و نیم میلیون خریدن و به نظرشون قیمت کنسول منطقی بوده، تا الآن حدود دو میلیون تومان (تقریبا معادل مجموع قیمت اکانت سوییچ بازی های Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege, Pes 21, Far Cry 5, Mortal Kombat 11, Bioshock The Collection, Fifa 21 و Assassin's Creed Valhalla) بیشتر از قیمتی که ذکر کردم، پرداخت کردن.

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
۱۶۵۴۹۰۰۰
(حداقل) قیمت ها در حال کاهش هست و به نظرم کنسول به هیچ وجه به قیمت معقول و منطقی خودش حتی نزدیک هم نشده؛ توجه داشته باشید که کسایی که چند وقت پیش کنسول رو ۱۸ و نیم میلیون خریدن و به نظرشون قیمت کنسول منطقی بوده، تا الآن حدود دو میلیون تومان (تقریبا معادل مجموع قیمت اکانت سوییچ بازی های Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege, Pes 21, Far Cry 5, Mortal Kombat 11, Bioshock The Collection, Fifa 21 و Assassin's Creed Valhalla) بیشتر از قیمتی که ذکر کردم، پرداخت کردن.
۱۶۴۰۰۰۰۰
(حداقل) قیمت ها در حال کاهش هست و به نظرم کنسول به هیچ وجه به قیمت معقول و منطقی خودش حتی نزدیک هم نشده

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
۱۶۵۴۹۰۰۰
کسی بخواد به این چیزا توجه کنه که نباید کنسول بخره تا چند سال داداش من هم گرون گرفتم و اصلا ناراضی نیستم این سلیقه ایه یکی دوس داره دی وان بگیره همه چی رو من جمله گوشی و ... شما میخای بزار سال دوم و سوم بگیر که شاید به پونزده تومن رسیده باشه

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
کسی بخواد به این چیزا توجه کنه که نباید کنسول بخره تا چند سال داداش من هم گرون گرفتم و اصلا ناراضی نیستم این سلیقه ایه یکی دوس داره دی وان بگیره همه چی رو من جمله گوشی و ...
قطعا همینطوره و برای بعضی از افراد، ممکنه لذتی که از خرید و استفاده از کنسول توی اوایل عرضه میبرن، ارزش اختلاف قیمت رو داشته باشه.

شما میخای بزار سال دوم و سوم بگیر که شاید به پونزده تومن رسیده باشه
اگر به قیمت ها در طی این چند وقت نگاه کنید، می بینید که روند کاهش قیمت خیلی خیلی شدیدتر از مقداری هست که شما اشاره کردید!
خرید کنسول با هر قیمتی، می تونه برای بعضی از افراد با توجه به میزان استفاده‌شون، مناسب باشه؛ اما این دلیل نمیشه که اون قیمت، قیمت منطقی کنسول باشه. توی پست قبلی نوشتم که اختلاف قیمتی که برای بعضی از افراد به صرفه بود و قیمت فعلی، چقدر بوده و طبیعتا اون قیمت، قیمت منطقی نبوده و به نظرم کماکان هم نیست.
به نظرم حداکثر تا چند ماه دیگه، قیمت کنسول، برابر با قیمت دلاری خواهد بود؛ ایکس باکس وان ایکس (با قیمت ۴۹۹ دلاری) بعد از سه سال با قیمتی خیلی ارزونتر از معادل قیمت دلاری به فروش می رسید و نه ۱۵ میلیون!

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,906
دوستان امروز کل توپخانه و پاساژ لباف رو گشتم همه مغازه ها هم باز بودن
قیمت ها از 16800 بود تا 17200 برای سریز ایکس
پایین ترین قیمت رو همون فروشگاه اینترنتی معروف داشت که حضوری رفتم و پرسیدم همون قیمت 16550 میداد با 10 روز مهلت تست
اکثرا کنسول های مغازه ها جعبه هاش زدگی و پارگی داشت که دقت کنید روی این موضوع

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
۱۶۴۰۰۰۰۰
(حداقل) قیمت ها در حال کاهش هست و به نظرم کنسول به هیچ وجه به قیمت معقول و منطقی خودش حتی نزدیک هم نشده
۱۶۳۰۰۰۰۰ (تحویل فوری)
قیمت ۱۶۰۰۰۰۰۰ هم برای تحویل غیر فوری و در چندین روز بعد!

• Like
Reactions: dargon9090

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
۱۶۳۰۰۰۰۰ (تحویل فوری)
قیمت ۱۶۰۰۰۰۰۰ هم برای تحویل غیر فوری و در چندین روز بعد!
قیمت همین الآن Series X (فروشگاه اینترنتی)
۱۵۸۹۹۰۰۰
(حداقل) قیمت ها درحال کاهش هست و به نظرم کنسول به هیچ وجه به قیمت معقول و منطقی خودش حتی نزدیک هم نشده!

• Like
Reactions: dargon9090

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,746
نمیدونم تو کدوم بازار هستید ولی شرایط بازار کنسول اینطور که شما توصیف میکنید نیست.
تا اوایل نسل 7 واردات کنسولها (مثل خیلی از بازارهای دیگه) در انحصار چند نفر (حقیقی/حقوقی) بود. بعد از اون تعداد وارد کننده های کوچکتر روز به روز افزایش داشته تا الان.
همین از بین رفتن مونوپولی باعث شده که نشه قیمت هارو به نفع یه عده خاص در بازار تعین کرد.
یه زمانی شما به عنوان یک خرده فروش، 2-3 تا گزینه بیشتر نداشتی که کنسول مغازتو تامین کنی. قیمت هاشونم هم طوری بود که برای اکثریت خرده فروش ها نمی صرفید خودشون مستقیم وارد کنن.
الان همه چیز عوض شده. راههای واردات و وارد کننده ها متنوع تر و زیاد تر شده. فروشگاه های اینترنتی با گردشهای مالی سنگین به وجود اومدن و...
بدترین سناریو برای مصرف کننده اینه که در نهایت کمی منتظر میمونه و به محض موجود شدن کنسول به قیمت ریتیل، از فروشگاه هایی مثل آمازون به طور مستقیم خرید می کنه!
-----------------
این روشهای کلاهبرداری هم که بهش اشاره کردی همیشه به طرق مختلف بوده و هست.

بازهم میگم من کسی رو به خریدن یا نخریدن ترقیب نمیکنم. ولی تو بازار کنسول اگر دلار پایین بیاد، قطعن کنسول هم پایین خاهد اومد. اینو گارانتی میکنم :D

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر