قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,218
خب همیشه همون راک استار و ناتی داگ و بلیزارد و بتزدا و استودیو های مشابه، بنچمارک و معیار ساختند و بقیه پشت سرشون، البته از منظر فقط گرافیک و زیر شاخه هاش که به نظر میرسه مهم ترین مسئله شماست، سازنده های زیادی حرف برای گفتن دارند و خیییییییییییلیییییییی بیشتر از یکی دو عدد میشه، در واقع میشه تمام بخش های صنعت چه پلتفرم هولدر ها چه ناشر های انبوه و حتی یک سری سازنده کوچک تر و مستقل .... رو در زمینه گرافیک در نظر گرفت و روشون حساب باز کرد...

کلا هم خیلی ناامید نباش، برایندی از کرونا و گرفتاریهاش چه لجستیکی چه اقتصادی و طولانی/هزینه بر شدن پروسه ساخت بازی ها به صورت طبیعی و موارد دیگه، وضعیت فعلی رو پدید اورده و روند رو 2-3 سال کژ داده :-" اما این به این معنی نیست که دیگه قرار نیست بازی های بمب افکن ببینیم، به مدت کمتر از 3/4 سال اینده +، اینقدر بازی سوپر خفن میاد که اون موقع خودت یاد این روز ها و ناامیدیت بیفتی تعجب میکنی، همین الانم والا بازی بمب افکن کم نیست، Baldur's Gate 3 والا برای یک فصل ( و حتی نسل یا عمر) گیمر کافیه، زلدا خودش یک دنیاست، من واقعا رو مخمه که هنوز بازی نکردم (و البته حتما به زودی سوییچ یا شایدم نسل جدید نینتندو رو هروقت اومد میگیرم و میکنم)

خلاصه ناامید نباش :D
منم دوست دارم این رویه تغییر کنه.
امیدوارم نسل نه حداقل یک دستاوردی داشته باشه ..حالا بخش بصری رو بزاریم کنار تو بخشهای دیگه دوست دارم یک تغییراتی ببینیم مثل پیشرفت هوش مصنوعی یا لول دیزاین بازی ها.

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
همیشه میبینم یه سری دمو و گیمپلی افراد مستقل جوری ساخته شده که با دمو های گرافیک بالا که مغز آدم سوت میکشه و اونوقت یه کنسول ۵۰۰ دلاری از یه کمپانی قول به این شکل توی نسل قبل گیر کرده

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,281
نام
یونس
همیشه میبینم یه سری دمو و گیمپلی افراد مستقل جوری ساخته شده که با دمو های گرافیک بالا که مغز آدم سوت میکشه و اونوقت یه کنسول ۵۰۰ دلاری از یه کمپانی قول به این شکل توی نسل قبل گیر کرده
حالا جاش اینجا نیست بیا تو تاپیک اصلی بیشتر صحبت کنیم
ولی به طور کلی اون دمو که میبینی روی مثلا 4090 داره 30 فریم اجرا میشه درسته که از نظر ویژوال پشم ریزونه ولی عملا برای 99% گیمرا اجراش امکانپذیره نیست
برعکس خیلی سخت تره بخوان از یک کنسول 500 دلاری اون گرافیک رو خروجی بگیرن
قبلا هم گفتم کرونا برنامه های همه شرکت هارو چند سال عقب برد
همه پروژه هایی که الان دارن میان تحت تاثیر همین موضوع تاخیر خوردن و در واقع اصلا بازار هدف اصلیشون نسل 8 بوده ولی خوب کرونا باعث شد 2/3 سال تاخیر بیوفته
نسل 9 رو من شخصا فکر می کنم 2026 ببینیم در واقعا بازی هایی که پروسه ساختشون بعد از کرونا و ریلیز کنسول های نسل 9 بوده
ولی بازم نباید انتظار داشت که همه کمپانی ها بازی پشم ریزون! :D منتشر کنن
پرچم دارن دنیای گیم امثال راکستار و ناگی داگ و سانتامونیکا و ... به تعداد انگشت های 2 تا دست بیشتر نیستن

آخرین ویرایش:

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
حالا جاش اینجا نیست بیا تو تاپیک اصلی بیشتر صحبت کنیم
ولی به طور کلی اون دمو که میبینی روی مثلا 4090 داره 30 فریم اجرا میشه درسته که از نظر ویژوال پشم ریزونه ولی عملا برای 99% گیمرا اجراش امکانپذیره نیست
برعکس خیلی سخت تره بخواد از یک کنسول 500 دلاری اون گرافیک رو خروجی بگیرن
قبلا هم گفتم کرونا برنامه های همه شرکت هارو چند سال عقب برد
همه پروژه هایی که الان دارن میان تحت تاثیر همین موضوع تاخیر خوردن و در واقع اصلا بازار هدف اصلیشون نسل 8 بوده ولی خوب کرونا باعث شد 2/3 سال تاخیر بیوفته
نسل 9 رو من شخصا فقط می کنم 2026 ببینیم در واقعا بازی هایی که پروسه ساختشون بعد از کرونا و ریلیز کنسول های نسل 9 بوده
ولی بازم نباید انتظار داشت که همه کمپانی ها بازی پشم ریزون! :D منتشر کنن
پرچم دارن دنیای گیم امثال راکستار و ناگی داگ و سانتامونیکا و ... به تعداد انگشت های 2 تا دست بیشتر نیستن
با این اوصاف شاید تا آخر نسل فقط چند تا عنوان پشم ریزون کاملا نسل بعدی ببینیم و بنظرم ورود زود هنگام به این نسل کاملا اشتباه بود . تا الان که سه سال گذشته همچی هنوز نسل هشتیه و حالا شاید در بهترین حالت ۱۵ درصد هم پیشرفت ببینیم و فکر میکنم باید تا نسل بعد صبر کنیم .

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,914
نسل 8 رو بیخیال نمیشن چون نمیخوان پول از دست بدن به زمانی که از نسل 7 به 8 اومدیم نگاه نکن چون اون موقعه هزینه ها کمتر بود و بیخیال کنسول های نسل قبلش شدن ولی الان هزینه ساخت بازی از یه طرف و از طرف دیگه زمان ساختشون باعث شده همچنان نسل 8 رو داشته باشن
نمیدونم من فقط اینجوری هستم یا همه اینطوری هستن گیم ها دیگه اصلا حال و هوای دوران ps3 و xbox 360 رو نداره حتی جذابیتشونم دیگه نداره
من حس میکنم بازی هایی که الان ساخته میشه کاملا جنبه ی بیزینسی پیدا کرده و فقط میسازن که ساخته باشن و پول به جیب بزنن
برای همین دیگه بازی نوآورانه و جدید و پرریسک ساخته نمیشه فقط تکرار همون قبلی ها تازه همون هم تغییرات اساسی توش نمیدن دو نسخه آخر تمام بازی های انحصاری و معروف رو ببینید دقیقا مثل هم هست انگار یک بازی رو به دو بازی تبدیل کردن همین
حدس میزنم آینده ی کنسول ها رو به افول هست

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
نمیدونم من فقط اینجوری هستم یا همه اینطوری هستن گیم ها دیگه اصلا حال و هوای دوران ps3 و xbox 360 رو نداره حتی جذابیتشونم دیگه نداره
من حس میکنم بازی هایی که الان ساخته میشه کاملا جنبه ی بیزینسی پیدا کرده و فقط میسازن که ساخته باشن و پول به جیب بزنن
برای همین دیگه بازی نوآورانه و جدید و پرریسک ساخته نمیشه فقط تکرار همون قبلی ها تازه همون هم تغییرات اساسی توش نمیدن دو نسخه آخر تمام بازی های انحصاری و معروف رو ببینید دقیقا مثل هم هست انگار یک بازی رو به دو بازی تبدیل کردن همین
دلیلش واضحه توی بازی ها اکثر گیمر ها کمیت رو به کیفیت ترجیح می دن. الان به یکی بگی این بازی شاهکاره ولی هشت ساعته ولی اون بازی متوسطه ولی 200 ساعت سرگرمت می کنه اکثر گیمر ها اون دویست ساعتی رو انتخاب می کنن چون دید به بازی ها صرفا گذران وقت با دوستان شده.الا به یکی دیگه بگی این سریال هشت قسمتی شاهکاره ولی اون سریال 200 قسمتی متوسطه اکثریت قاطع سریال 8 قسمتی رو انتخاب می کنن و میگن چرا برای یک سریال دویست قسمتی که متوسطه این همه وقت بزاریم .نگاه به بازی برای گیمر های این دوره زمونه صرفا گذراندن وقته.
الان در بازی های تک نفره سبک ها دیگه قاطی شدن همه المان های نقش آفرینی رو دارن و یه اپن وردم زدن تهش برای این که مدت زمانو مثلا از هشت ساعت بکنن 30 ساعت تا برای این گیمر های نسل جدید منطقی به نظر برسه.کمپانی ها هم دیگه اون ریسک پذیری رو نداران برای عناوین تک نفره و آیپی جدیدی به اون صورت نمی سازن. خالق گرز کلیف بلزینسکی گفته بود مدتی قبل که اگه الان ایده بازی گرزو به جای گذشته ارائه می دام هیچ کمپانی حاضر به ساخت گیرز نمی شد.دنیا تغییر گرده و متأسفانه داره به سمت بدی می ره به سمتی که دیگه داستان سرایی و دنیا سازی و خیلی چیزی دیگه توی بازی دیگه مهم نیستن .

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,914
دلیلش واضحه توی بازی ها اکثر گیمر ها کمیت رو به کیفیت ترجیح می دن. الان به یکی بگی این بازی شاهکاره ولی هشت ساعته ولی اون بازی متوسطه ولی 200 ساعت سرگرمت می کنه اکثر گیمر ها اون دویست ساعتی رو انتخاب می کنن چون دید به بازی ها صرفا گذران وقت با دوستان شده.الا به یکی دیگه بگی این سریال هشت قسمتی شاهکاره ولی اون سریال 200 قسمتی متوسطه اکثریت قاطع سریال 8 قسمتی رو انتخاب می کنن و میگن چرا برای یک سریال دویست قسمتی که متوسطه این همه وقت بزاریم .نگاه به بازی برای گیمر های این دوره زمونه صرفا گذراندن وقته.
الان در بازی های تک نفره سبک ها دیگه قاطی شدن همه المان های نقش آفرینی رو دارن و یه اپن وردم زدن تهش برای این که مدت زمانو مثلا از هشت ساعت بکنن 30 ساعت تا برای این گیمر های نسل جدید منطقی به نظر برسه.کمپانی ها هم دیگه اون ریسک پذیری رو نداران برای عناوین تک نفره و آیپی جدیدی به اون صورت نمی سازن. خالق گرز کلیف بلزینسکی گفته بود مدتی قبل که اگه الان ایده بازی گرزو به جای گذشته ارائه می دام هیچ کمپانی حاضر به ساخت گیرز نمی شد.دنیا تغییر گرده و متأسفانه داره به سمت بدی می ره به سمتی که دیگه داستان سرایی و دنیا سازی و خیلی چیزی دیگه توی بازی دیگه مهم نیستن .
حالا شاید اینجا جاش نباشه اما مهمترین اصل برقراری ارتباط با بازی اول داستان بازی و شخصیت پردازی هست بعد هم گیم پلی
متاسفانه بازی ها دیگه داستان قوی که ندارن شخصیت پردازی ها هم بسیار ضعیف شده شما در خیلی از بازی ها با شخصیت هایی برخورد میکنی که هیچی ازشون نمیدونی !! اصلا نمیدونی چرا تو بازی هست !!! از نظر گیم پلی هم وقتی مکانیزم بازی رو سمت اوپن ورد میبرن و بازیکن رو مجبور میکنن بخاطر پیدا کردن یک آیتم 10 دقیقه توی زمین بازی بی هدف حرکت کنه و یک مشت NPC تکراری با هوش مصنوعی ضعیف رو بزنه مشخصا بازیکن چه لذتی میتونه ببره !!! بنظر بازی های جدید یک جدول از قبل نوشته شده دارن که باید طبق همون ساخته بشن
ببخشید آف تاپیک شد دیگه بحث رو ادامه نمیدم

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,828
نام
بردیا دلوشی

آف تاپیکه داداش گلم بحثمون ولی...
مثال خیلی زیاده؛

بازی
Master Detective Archives: Rain Code
که اخیرا اومده کاملا حرفتو نقض میکنه
این تازه یک مثال هست...

مثلا A.i Sominus File
Soul hacker 2
Xenoblade chronicles 3
Tales of Arise
FF 16
و بی نهایت مثال...

تک تک لاین ها و ثانیه های این بازی ها پر از عشق هست و هدف اول پول نیست...

یا چرا دور بریم Baldur's Gate که اومده یا سری Divinity و...

اگر کمی تنوع ب بازی هات بدی
قطعا مییینی که صنعت گیم هنوز هم عشق و تنوع درش موج میزنه و بحث همه بیزنس نیست

پ.ن:

یادم اومد no more heroes 3
Bayonetta 3

خدایی بازی زیاده...
حتما بازی کن...

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
386
یعنی تا این حد اومده پایین ؟

الان اونایی که میگفتن بخرید که گرونتر میشه کجان
خیلی ها تو اوج نوسانات خرید میکنند خودشون رو گول میزنند کارشون رو با این جمله مسخره که تو ایران قیمت هرچی بالا رفت دیگه پایین نمیاد توجیه میکنن.
دلال هم سود اصلی رو از جیب این جماعت درمیاره.
واقیعیت اینه بازار ایران بالا وپایین زیاد داره ولی در دراز مدت قیمت ها همیشه افزایشیه.
مثلا یارو دو سال پیش کنسول15تومنی رو با قیمت نجومی 30تومن خرید میگفت از این پایین تر نمیاد من کار درست رو انجام میدم بعدا تا17تومن هم پایین اومد ولی سال دیگه30تومن میشه قیمت خوب و منطقی.
تو این تاپیک هم از این دست ادم ها زیاده تو اوج نوسانات و قیمت های الکی میان ملت رو به خرید تشویق میکنن اینکار فقط جیب دلال رو پر میکنه.
کلا تو جامعه هم زیاد داریم همینا دلال و دولت رو تغذیه میکنن پسر خاله بنده یه مدت مثل چی پول جمع میکرد برا جک اس5تو اوج گرونی مثل همین تاپیک هرکی بهش میرسید میگفت بیخیال اینجا ایرانه جک دیگه قیمتش پایین نمیاد با پولت هرچی تونستی بگیر کار درست همینه اینم1تومن داد207ولی الان قیمتش نصف شده و جک هم شده حدودای همون 1تومن الان داغون افسرده حتی به ماشینش دست نمیزنه یه بلای سر خودش نیاره خوبه.

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
خیلی ها تو اوج نوسانات خرید میکنند خودشون رو گول میزنند کارشون رو با این جمله مسخره که تو ایران قیمت هرچی بالا رفت دیگه پایین نمیاد توجیه میکنن.
دلال هم سود اصلی رو از جیب این جماعت درمیاره.
واقیعیت اینه بازار ایران بالا وپایین زیاد داره ولی در دراز مدت قیمت ها همیشه افزایشیه.
مثلا یارو دو سال پیش کنسول15تومنی رو با قیمت نجومی 30تومن خرید میگفت از این پایین تر نمیاد من کار درست رو انجام میدم بعدا تا17تومن هم پایین اومد ولی سال دیگه30تومن میشه قیمت خوب و منطقی.
تو این تاپیک هم از این دست ادم ها زیاده تو اوج نوسانات و قیمت های الکی میان ملت رو به خرید تشویق میکنن اینکار فقط جیب دلال رو پر میکنه.
کلا تو جامعه هم زیاد داریم همینا دلال و دولت رو تغذیه میکنن پسر خاله بنده یه مدت مثل چی پول جمع میکرد برا جک اس5تو اوج گرونی مثل همین تاپیک هرکی بهش میرسید میگفت بیخیال اینجا ایرانه جک دیگه قیمتش پایین نمیاد با پولت هرچی تونستی بگیر کار درست همینه اینم1تومن داد207ولی الان قیمتش نصف شده و جک هم شده حدودای همون 1تومن الان داغون افسرده حتی به ماشینش دست نمیزنه یه بلای سر خودش نیاره خوبه.
قیمت کنسول یه مدت به ۴۰ تومن رسید یه عده میگفتن اگر پولتون امادس همین حالا بخرید و الان نگاه میکنی 15 تومن پایین اومده و اونایی که میگفتن بخرید جیکشون در نمیاد .

متاسفانه توی این تایپیک پر شده از دلال و یکی از نشونه هاش که بخوای متوجه بشی چه کسی دلاله اینه که دلال یا فروشنده کنسول خودش اهل بازی کردن نیست در نتیجه تنها جایی که کامنتهاش رو میبینی همین تایپیکه .

آخرین ویرایش:

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
438
من خودم فکر میکردم گرونتر میشه کنسول تقریبا یکی دو ماه پیش ۲۵ خریدم استاندارد سری ۱۲
الان اومده حوالی ۲۲
خب درسته حسرت میخورم میتونستم ۳ تومن ارزونتر بخرم اگر الان میگرفتم ولی دیگه توی این زمونه ۳ تومنم پولی نیست
یه دیسک ps5 الان ۲.۵ سه تومنه
سخت نگیرید،اینکه قیمتا ثابت بمونه یا بریزه واقعا خوبه،درامد ما به تومنه و تفاوت زیادی نمیکنه ولی یهو جنسا گرون بشه قدرت خریدمون ممکنه حتی از نصفم کمتر بشه
تا باشه از این حسرت خوردنا و ارزون شدنا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر