قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,826
این مشکل تولید و کمبود چیپ تا اخر سال 2022 ادامه داره ولی بعدش قراره تولید بسیار بیشتر بشه و خود سونی هم گفته میخواد فروش PS5 خیلی بیشتر از PS2 بشه .

وقتی تولید بیشتر شد دیگه قیمت کنسول دلاری (500 دلار) میشه .

سونی چندین کارخونه برای تولید PS5 راه انداخته و کلی از تولید PS4 کم کرده و ظرفیت تولید رو به کنسول جدید داده .

پس قطعا سال بعد همین موقع ما کنسولی بیشتر از 500 دلار نداریم . اینجوری نیست که قیمت کنسول 700 دلار یا 800 دلار باشه یا در امارات 4000 درهم باشه

فقط باید دید توی کشور ما دلار چند میشه . مثلا دلار بشه 30 هزار تومن کنسول میشه 15 ملیون حالا با هزینه های جانبی با قیمت ۱۸ ملیون میرسه دست مشتری . ولی در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر دلار بشه 23.500 اونوقت قیمت کنسول بدون احتساب هزینه های جانبی در میاد 11.700 و با هزینه های جانبی بشه حدودا 14 تومن .

البته قبول دارم رویاییه ولی غیر ممکن نیست . و احتمال اینم هست که دلار برای سال بعد بره روی 40 تومن یا دلار بیاد روی 23 تومن پس اصلا نامشخصه ، اینده معلوم نیست .

فقط چیزی که با اطمینان میشه گفت اینه که سال دیگه همین موقع میشه کنسول رو با قیمت 500 دلار خریداری کرد . مسعله فقط قیمت دلاره که سال بعد معلوم نیست چند باشه .

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,363
نام
بابک
خوب شد گفتی میخاستم امروز برم بخرم
داداش یعنی قیمت کنسول به ۱۵ تومن میرسه؟
دلار هم قیمتش به ۱۸ میرسه؟
داداش مگه کارت نگرفتی شما؟
یادمه از خرید کنسول پشیمون شده بودی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بوی توافق که میاد.قیمت کنسول هم قطعا پایین تر میاد ولی اینکه کی و تا چه میزانی پایین بیاد بنظرم مشخص نیست
بنظرم هرکی خواست بخره تا میزانی قیمت کنسول افت کرد خریدشو انجام بده(مثل اون تایمی که اومد رو 18500 یا 19 اینا)
ریسک نکنه بهتره که تو این مملکت هیچی مشخص نیست

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
داداش مگه کارت نگرفتی شما؟
یادمه از خرید کنسول پشیمون شده بودی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بوی توافق که میاد.قیمت کنسول هم قطعا پایین تر میاد ولی اینکه کی و تا چه میزانی پایین بیاد بنظرم مشخص نیست
بنظرم هرکی خواست بخره تا میزانی قیمت کنسول افت کرد خریدشو انجام بده(مثل اون تایمی که اومد رو 18500 یا 19 اینا)
ریسک نکنه بهتره که تو این مملکت هیچی مشخص نیست
والا رو حساب حرف اون دوستمون abi69 فعلا از خرید منصرف شدیم
مثل اینکه ایشون مطمئن هستن قیمت کنسول به ۱۵ میرسه

• Angry
Reactions: jaferpour

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,656
الان دلار هم بیاد پایین تا این کرونا و تامین کنسول از طرف سونی درست نشه قیمت همینه
ولی اگه همه چی اوکی بشه میشه قیمت 15-16 رو با دلار فرضا 23 تومنی برای PS5 دید خصوصا عرضه توسط سونی

• Like
Reactions: dortyyy

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
619
نام
آرش
والا رو حساب حرف اون دوستمون abi69 فعلا از خرید منصرف شدیم
مثل اینکه ایشون مطمئن هستن قیمت کنسول به ۱۵ میرسه
دادا شما از روز اول درگیر این تاپیک هستی و پست میدی چند وقت یه بار هم قصد خرید داری یهو پشیمون میشی
چرا اینقدر خودتو درگیر نظر بقیه میکنی ؟ در حالی که چیزی از صحبت های خودت برداشت میشه اینه که هرکی هروقت تونست بخره (که درست هم هست) و انتقاد میکنی از کسایی که پیشبینی ارزون شدن میکنن . بعد دوباره که به اون قیمتی که دوستان گفتن نرسید میای میگی نظر کارشناسی میدن و فلانی گفت میشه 15 چرا نشد و ...

به نظرم یا کلا ول کن شما خرید کنسولو یا بخر بره همون لحظه ای که توان مالیشو داشتی . اینقدر خودتو درگیر نظرا نکن ، چرا خودت قدرت تصمیم گیری برا خودت نداری ؟ راحت کن خودتو یا اینوری یا اونوری . با نظر یه نفر اینقدر راحت آدم برنامه هاشو تغییر بده سخت میشه کار

پ.ن : من به عنوان یکی که قیمت رو 19 تومن اومد نخریدم فکر کردم جا داره برا ارزون تر شدن و 21 تومن خریدم پیشنهادم اینه به یه حدی که رسید و دوستان توانشو داشتن بخرن و واسه دو سه میلیون خودشونو اذیت نکنن. بعد از دو سه ماه اصلا یادتون میره که حالا دو سه تومن گرون تر خریدید. اون دو سه تومن هم استفادشو کردید تو چند ماه دیگه، من یکی نه حوصلشو داشتم تا یک سال یا دو سال دیگه صبر کنم مشکل تولید کنسول ها درست بشه نه اونقدر تو این مملکت امید به زندگی داریم که بیایم واسه یه کنسول بازی که میخوایم این روزای بد رو باش بگذرونیم دو، سه سال صبر کنیم و از نصف بازیا عقب بیفتیم.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,826
این مشکل تولید و کمبود چیپ تا اخر سال 2022 ادامه داره ولی بعدش قراره تولید بسیار بیشتر بشه و خود سونی هم گفته میخواد فروش PS5 خیلی بیشتر از PS2 بشه .

وقتی تولید بیشتر شد دیگه قیمت کنسول دلاری (500 دلار) میشه .

سونی چندین کارخونه برای تولید PS5 راه انداخته و کلی از تولید PS4 کم کرده و ظرفیت تولید رو به کنسول جدید داده .

پس قطعا سال بعد همین موقع ما کنسولی بیشتر از 500 دلار نداریم . اینجوری نیست که قیمت کنسول 700 دلار یا 800 دلار باشه یا در امارات 4000 درهم باشه

فقط باید دید توی کشور ما دلار چند میشه . مثلا دلار بشه 30 هزار تومن کنسول میشه 15 ملیون حالا با هزینه های جانبی با قیمت ۱۸ ملیون میرسه دست مشتری . ولی در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر دلار بشه 23.500 اونوقت قیمت کنسول بدون احتساب هزینه های جانبی در میاد 11.700 و با هزینه های جانبی بشه حدودا 14 تومن .

البته قبول دارم رویاییه ولی غیر ممکن نیست . و احتمال اینم هست که دلار برای سال بعد بره روی 40 تومن یا دلار بیاد روی 23 تومن پس اصلا نامشخصه ، اینده معلوم نیست .

فقط چیزی که با اطمینان میشه گفت اینه که سال دیگه همین موقع میشه کنسول رو با قیمت 500 دلار خریداری کرد . مسعله فقط قیمت دلاره که سال بعد معلوم نیست چند باشه .
اینجا توضیحات کامل وگیراست و بسیار تعیین کننده .

دوستان مراقب باشن بعضی اکانتها مشکوکه احتمالا برای فروشنده های پاساژ ... .

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
یه سریا معلوم نیست کلا نمیخونن ریپلای میکنن یا فروشنده هستن طرف اومده گفته مشکل کمبود حل شه کنسول به قیمت دلاریش نزدیک میشه بعد میاد ریپلای میکنه از کجا میدونی ؟ 40 سال فلان بهمان .. چه منطقی هست این ؟ :)) قشنگ حس میکنم یه سری از دوستان (تاکید میکنم همه نه فقط یکسری) دوست ندارن کنسول بیاد پایین یه حس ضرر بهشون دست میده .

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
دادا شما از روز اول درگیر این تاپیک هستی و پست میدی چند وقت یه بار هم قصد خرید داری یهو پشیمون میشی
چرا اینقدر خودتو درگیر نظر بقیه میکنی ؟ در حالی که چیزی از صحبت های خودت برداشت میشه اینه که هرکی هروقت تونست بخره (که درست هم هست) و انتقاد میکنی از کسایی که پیشبینی ارزون شدن میکنن . بعد دوباره که به اون قیمتی که دوستان گفتن نرسید میای میگی نظر کارشناسی میدن و فلانی گفت میشه 15 چرا نشد و ...

به نظرم یا کلا ول کن شما خرید کنسولو یا بخر بره همون لحظه ای که توان مالیشو داشتی . اینقدر خودتو درگیر نظرا نکن ، چرا خودت قدرت تصمیم گیری برا خودت نداری ؟ راحت کن خودتو یا اینوری یا اونوری . با نظر یه نفر اینقدر راحت آدم برنامه هاشو تغییر بده سخت میشه کار

پ.ن : من به عنوان یکی که قیمت رو 19 تومن اومد نخریدم فکر کردم جا داره برا ارزون تر شدن و 21 تومن خریدم پیشنهادم اینه به یه حدی که رسید و دوستان توانشو داشتن بخرن و واسه دو سه میلیون خودشونو اذیت نکنن. بعد از دو سه ماه اصلا یادتون میره که حالا دو سه تومن گرون تر خریدید. اون دو سه تومن هم استفادشو کردید تو چند ماه دیگه، من یکی نه حوصلشو داشتم تا یک سال یا دو سال دیگه صبر کنم مشکل تولید کنسول ها درست بشه نه اونقدر تو این مملکت امید به زندگی داریم که بیایم واسه یه کنسول بازی که میخوایم این روزای بد رو باش بگذرونیم دو، سه سال صبر کنیم و از نصف بازیا عقب بیفتیم.
داداش من نه با نظر کسی میخرم نه چیزی الانم دوباره دلار فاز صعود گرفت
فقط خواستم ببینم این دوستمون میتونن با قاطعیت بگن به کسی نخرین ارزون میشه؟
وگرنه من سرد و گرم این بالا پایین شدنهای نمایشی دلارو چشیدم با حرف کسی اینجا نمیخرم وگرنه خودم زمان قیمت 20 از خرید دیجیکالا بنا به دلایلی بعد واریز پول منصرف شدم

crashh

کاربر سایت
Aug 7, 2010
292
الان مشکل کمبود کنسوله که اگه حل بشه میشه نزدیک به قیمت دلاریش خرید
اگه مشکل کمبود حل بشه دیگه نهایتش ادم پول میده یکی واسش از اونور میاره
الان 500 دلار بخری بذاری کنار دیگه نگران بالاتر رفتن دلارم نیستی
من که زورم میاد دو برابر قیمت واقعیش پول بدم

• Like
Reactions: .:HO3IN:.

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,762
نام
وحید
به نظرم ما که صبر کردیم یه دفعه صبر کنیم کمبود عرضه تموم بشه شاید تو مملکت هم فرجی شد
سونی هم احتمالا یه مدل اسلیم بهینه تر معرفی میکنه بازی انحصاری دندون گیری هم فعلا براش نیومده

استاندارد هم امروز قیمت به 23800 رسیده بود

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
چند مورد هست که خیلی مهمه
اولا سونی تولید psvr2 رو می خواد کم کم شروع کنه که احتمالا بخشی از خط تولیدش رو باید به اون اختصاص بده یعنی نمیتونه کل ظرفیت تولید رو به ps5 بده
دوما بحث اینکه سونی نمیتونه تولیدش رو بالا ببره به 2 مورد کرونا و کمبود چیپست و مواد اولیه لازم برمیگرده
مورد اول که معلوم نیست واقعا کی تموم میشه و وقتی هم تموم بشه زمان میبره همچی به روال قبل برگرده
دوما اینکه اگر این داستان ارز دیجیتال و سود دهی بالا بخواد ادامه داشته باشه و دنیا سمت ماینینگ و این قضایا بره همچنان بازار کامپیوتر و کنسول آسیب میبینه و مشکل کمبود قطعات همچنان ادامه داره

بنظرم دلار افت میکنه ولی خیلی مقطعی و باید حواستون باشه طمع نکنید و به یک حدی که رقم قابل قبولی باشه که رسید خرید کنید چون واقعا آینده قابل پیشبینی نیست 2 تا خبر خیلی راحت میتونه بازار ارز رو در ایران بهم بریزه

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
چند مورد هست که خیلی مهمه
اولا سونی تولید psvr2 رو می خواد کم کم شروع کنه که احتمالا بخشی از خط تولیدش رو باید به اون اختصاص بده یعنی نمیتونه کل ظرفیت تولید رو به ps5 بده
دوما بحث اینکه سونی نمیتونه تولیدش رو بالا ببره به 2 مورد کرونا و کمبود چیپست و مواد اولیه لازم برمیگرده
مورد اول که معلوم نیست واقعا کی تموم میشه و وقتی هم تموم بشه زمان میبره همچی به روال قبل برگرده
دوما اینکه اگر این داستان ارز دیجیتال و سود دهی بالا بخواد ادامه داشته باشه و دنیا سمت ماینینگ و این قضایا بره همچنان بازار کامپیوتر و کنسول آسیب میبینه و مشکل کمبود قطعات همچنان ادامه داره

بنظرم دلار افت میکنه ولی خیلی مقطعی و باید حواستون باشه طمع نکنید و به یک حدی که رقم قابل قبولی باشه که رسید خرید کنید چون واقعا آینده قابل پیشبینی نیست 2 تا خبر خیلی راحت میتونه بازار ارز رو در ایران بهم بریزه
امروز دلار رفت بالا
:((

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
دوست عزیز بودجه کشور با دلار 23 تومنی بسته شده و خیال خامه که فکر کنیم قیمت دلار از این حد پایینتر بیاد

شما تا حالا دیدی بی حسابی مملکت به نفع ما رعیت بشه مثلا قیمت کنسول خرکی بیاد پایین؟ خیر همیشه به ضرر ما میشه
الان هم که بودجه اینطور بسته شده دیگه واویلا

شما اگه به آرشیو خبرها و آمار سال های پیش نگاه کنی، همیشه قیمت دلار بالاتر از اون چیزی میشه که در بودجه اومده، مخصوصن از آذر ماه به بعد
دلیلش هم کاملن واضحه، جبران کسری بودجه، حتی کشوری مثل ترکیه که اوضاع خیلی بهتری نسبت به ما داره هم از این سیاست پایین آوردن ارزش لیر استفاده می‌کنه، حالا اینجا که جای خود دارد
زمانی که دلار بین 3-4 تومن ثبات داشت ، این افزایش قیمت ارز برای جبران کسری بودجه حس نمی‌شد (مثلن اختلاف زیر 1000 تومن بود) اما الآن اوضاع خیلی فرق داره، فقط چیزی که میشه مطمئن بود اینه که تحت هیچ شرایطی حتی اگه معجزه بشه دلار از24 -25 تومن پایین تر نمیاد (در هر صورت بیشتر از رقم اعلام شده در بودجه) که این هم خیال خام هست
حالا نظر من در بهترین حالت ممکن اینه که (مذاکرات و توافق و اینا همه چیز خوب پیش بره) : دلار در یه مقطعی به 27-26 تومن میرسه، اما بعد از عید، کم کم افزایشی میشه تا آذر 1401 و بعد این روند سرعت میگیره و دوباره به کانال 30 تومن و بالا تر برخواهد گشت.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

آخرین ویرایش:

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
به نظر من هم دوستانی که قصد خرید دارن بیشتر دنبال اخبار موجودی کنسول توی دنیا باشن تا قیمت دلار در داخل
اگه کنسول به قیمت دلاریش واقعا نزدیک بشه حتی اگه دلار 30-35 هم باشه بازم از قیمت های امروز میتونید ارزون تر تهیش کنید
قیمت دلار توی کشور همیشه همینجوری نوسانی بوده هست و خواهد بود، نه با پایین اومدنش باید خوشحالی کنیم و نه با بالا رفتنش تمام بدبختی های عالم رو جلوی چشم خودمون ببینیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر