قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اونی که کنسولو وارد میکنه سود میخواد! هزینه حمل و سود خودشو میکشه روش و میفروشه به مغازه دار به قیمت به قول خودشون همکار! وارد کننده اصلی کم پیش میاد که به یوزر خرده فروشی کنه و اونم چون مشتریای اصلیش مغازه دارا هستن، نمیاد قیمت مغازه دارا رو بشکنه. مغازه دارم سود میخواد و عاشق چشم و ابروی من و شما نیست :D حساب کن ۱۴ میلیون جنس در دبی خریداری شده، وارد کننده با توجه به ریسکایی که کارش داره (قاچاق و...) اصلا براش صرفه ی اقتصادی و توجیه اقتصادی نداره که زیر ۲۵٪ سود بگیره. یعنی وارد کننده حدود ۱۷-۱۸ میده به مغازه دار، مغازه دارم که ۱۵-۲۰٪ میکشه روش . این میشه که قیمت اینجوری میره بالا.

حالا اگه کسی وارد کننده باشه و خرده فروشیم داشته باشه سود اصلیو میبره.
پس چرا نسل قبل من ps4 pro 400 دلاری رو به قیمت 1450 حدود 450 دلار خریدم؟ چرا 4 معمولی 300 دلاری اون زمان 950 می دادن؟

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
310
نام
حسین
پس چرا نسل قبل من ps4 pro 400 دلاری رو به قیمت 1450 حدود 450 دلار خریدم؟ چرا 4 معمولی 300 دلاری اون زمان 950 می دادن؟
بخاطر وضع مملکت
متاسفانه الان وضعیت جوریه که ما تورم روز به روز داریم از عید تا الان همه چی گرون شده دیگه کاسبا به سودهای کم راضی نیستن وقتی بازارهای دیگه دارن سود های چند صد درصدی میدن بخاطر اینه تو تمام بازار کسی به سودهای زیر 30 درصد قانع نیست اون زمان که شما میگه بازار ارامش داشت این تورم وحشتناک نبود وارد کننده و کاسب به سودهای کم راضی بود ولی الان متاسفانه اینجور نیست

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
بستگی به اون سایت و مغازه داره من زمان لانچ ps4 کنسولم بلوپالس شد برام عوض کردند، کنسول عیوب GPU, SSD, drive داره ممکنه روز اول خودشو نشون نده اگه کسی از جای معتبر بگیره گارانتیش کشک نیست من اون زمان از معتبر ترین سایت ایران گرفتم الان دیگه کمرنگ شده ولی این سایت معتبر جدید که الان اول ایرانه من فکر نکنم گارانتیش کشکی باشه
اگر همون که پرو داره تهش رو منظورته که من دیدم توی نظراتش نوشته مثل اینکه پلمپ دستگاه رو باز میکنه و میگه می خوایم شماره سریال دستگاه رو یادداشت کنیم در حالی که شماره سریال دستگاه روی جعبه خود کنسول مشخصه و نیازی نبوده پلمپ باز بشه حالا پیدا کنید چرا این کار رو میکنن !!!
نکته بعد اینکه گارانتیشون ممکنه کاملا هم معتبر باشه ولی شامل مواردی که ممکنه باعث خرابی PS5 بشه نمیشه :D در نتیجه پول اضافه هست

آخرین ویرایش:
  • Poker Face
Reactions: GameMasterr

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
چون اون موقع در مملکت باز بود و وارد کننده از هر جا که دلش میخواست میتونست بار سفارش بده
الان یا باید بارت رو از دبی بخری یا از هرکجا که سفارش میدی اول باید بیاد دبی بعد بیارنش ایران که این خودش یه هزینه حمل و حق ترانزیت و مالیات و...اضافی رو به همراه داره
اون زمان حتی قیمت بعضی جاها از قیمت دبی هم کمتر بود!
به اضافه اینکه اون زمان کمبود کنسول تو سطح جهانی نداشتیم و هزینه حمل هر کنسول هم نهایت ۷۰ هزار تومن میوفتاد!

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
۱۳۹ صفحه تا اینجا نوشته شده خیلی کم مطلب به درد بخوری توش هستش
از ۱۳۹ صفحه شاید ۹ صفحشو قیمت درج نمیکنن فقط نظرات ارزون میشه گرون میشه این میشه اون میشه دلال اینطوریه خریدار اونطوریه تا دو هفته دیگه ارزون میشه دلار میره بالا دلار میاد پایین
هرموقع اومدم قیمت رو بخونم تاپیک از حال و هوای قیمتهای پیشنهادی قبل از عرضه کنسول درنیومده
اقا ول کنین هر کی میخاد بخره هر کی میخاد منتظر بمونه هی این روال تکرار میشه
همه شدن کارشناس درج قیمت
اوایل تاپیک خوب بود ناظمها سختگیری میکردن فقط قیمت درج بشه الان یکی با باباش مامانش قهر میکنه میاد اینجا نظر میده
ببخشید اسپم شد

mikami.pro

کاربر سایت
Jan 31, 2017
692
بستگی به اون سایت و مغازه داره من زمان لانچ ps4 کنسولم بلوپالس شد برام عوض کردند، کنسول عیوب GPU, SSD, drive داره ممکنه روز اول خودشو نشون نده اگه کسی از جای معتبر بگیره گارانتیش کشک نیست من اون زمان از معتبر ترین سایت ایران گرفتم الان دیگه کمرنگ شده ولی این سایت معتبر جدید که الان اول ایرانه من فکر نکنم گارانتیش
د
۱۳۹ صفحه تا اینجا نوشته شده خیلی کم مطلب به درد بخوری توش هستش
از ۱۳۹ صفحه شاید ۹ صفحشو قیمت درج نمیکنن فقط نظرات ارزون میشه گرون میشه این میشه اون میشه دلال اینطوریه خریدار اونطوریه تا دو هفته دیگه ارزون میشه دلار میره بالا دلار میاد پایین
هرموقع اومدم قیمت رو بخونم تاپیک از حال و هوای قیمتهای پیشنهادی قبل از عرضه کنسول درنیومده
اقا ول کنین هر کی میخاد بخره هر کی میخاد منتظر بمونه هی این روال تکرار میشه
همه شدن کارشناس درج قیمت
اوایل تاپیک خوب بود ناظمها سختگیری میکردن فقط قیمت درج بشه الان یکی با باباش مامانش قهر میکنه میاد اینجا نظر میده
ببخشید اسپم شد
دقیقا باهات موافقم 100 درصد حرفت درسته????

• Like
Reactions: tokio_hotel

Mohammad.ben

عضو جدید
Apr 15, 2021
1
سلام دوستان
الان سری تولید پی اس ۵ دیسک خور چنده !?
و ایا سری تولیدش از ابتدای تولید تا الان تغییر کرده یا نه !?
الان من قصد خرید دارم سری چند و ریجن چند بگیرم !?

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,578
نام
محمدرضا
اون موقع هم همین اتفاق می افتاد، تفاوتش با الان این بود که قیمت خرید کسی که کنسولو وارد میکنه پایینتر از الان بوده و همین باعث میشد که قیمت نهایی برای مصرف کننده مناسب تر در بیاد. الان به خاطر کمبودی که تو دنیا هست و اینکه دلالا در همه جای دنیا کنسولا رو سریع می خرن، قیمت تموم شده ی جنس بالا در میاد. من و شمای نوعی اگه بخوایم بریم الان ۲۰۰ تا کنسول بخریم از دبی، با توجه به کمبودی که هست، اگه بخوایم از خود نمایندگی رسمی و به قیمتای رسمی خود شرکت بخریم خیلی زمان میبره که جنس به ما تحویل بشه و این خواب سرمایه ای که ایجاد میشه توجیه خودشو از دست میده. به همین خاطر میریم از دلالایی که جنسا رو خریدن و انبار کردن با قیمتی بالاتر از قیمت کارخونه میخریم و جنسو میاریم ایران میفروشیم. هر وقت سونی تونست بازارو به صورت کامل تامین کنه و هر کس هر وقت خواست بتونه به هر تعداد از خود سونی یا نمایندگیاش جنس بخره میشه امیدوار بود که قیمت کنسول در بازار ایران به قیمت رسمیش نزدیک و نزدیک تر بشه.

NightKing

کاربر سایت
May 22, 2016
334
کنسول رو بدون مهلت تست نگیرین همین علی دانته خودمون بنده خدا کنسولش مشکل پیدا کرده و فعلا نتونسته پس بده
غیر از مشکل کنترلر و بعضی از دستگاه ها که صدای فنشون مشکل ساز هستش مگه مشکل دیگه ای هم رایجه ؟
تا جایی که میدونم مشکل سراسری دیگه ای وجود نداره مال ایشون احتمالا تو حمل و نقل مشکل پیدا کرده.
حالا چه مشکلی پیدا کرده ؟
اگه مشکل سراسری دیگه ای وجود داره ممنون میشم بگید تا منم در جریان باشم.^:)^

• Poker Face
Reactions: GameMasterr

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
غیر از مشکل کنترلر و بعضی از دستگاه ها که صدای فنشون مشکل ساز هستش مگه مشکل دیگه ای هم رایجه ؟
تا جایی که میدونم مشکل سراسری دیگه ای وجود نداره مال ایشون احتمالا تو حمل و نقل مشکل پیدا کرده.
GPU, drive, ssd

• Like
Reactions: reza51

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
چون اون موقع در مملکت باز بود و وارد کننده از هر جا که دلش میخواست میتونست بار سفارش بده
الان یا باید بارت رو از دبی بخری یا از هرکجا که سفارش میدی اول باید بیاد دبی بعد بیارنش ایران که این خودش یه هزینه حمل و حق ترانزیت و مالیات و...اضافی رو به همراه داره
اون زمان حتی قیمت بعضی جاها از قیمت دبی هم کمتر بود!
به اضافه اینکه اون زمان کمبود کنسول تو سطح جهانی نداشتیم و هزینه حمل هر کنسول هم نهایت ۷۰ هزار تومن میوفتاد!
من تعجب می کنم چطوری برخی فروشنده ها یا وارد کننده ها می تونن اینطوری ذهن شما رو شست و شو بدن با حرف های پوچشون
اصلا همچین چیزی نیست قبلا اکثر جنس ها قاچاق می شد الانم روال همینه فقط فرقش اینکه قیمت ها بر اساس میزان طرفدارهاش تعیین می شه دیگه یعنی کارت گرافیک ایسوس با گیگا دقیقا با یک قیمت خریداری می شن اما ایسوس چندین میلون گرون تر می شه چون مشتری بهتر می خرش یا بر فرض همین ایکس باکس تقریبا با پلی 5 خارج از ایران یک قیمته اما می بینی در دوران اوج 5 که 30 ملیون هست سری ایکس 17 ملیونه اون یکی سری اس 10 ملیون تازه دلارم بالاتر بود
از این مثال های نقض خیلی زیاده و اصلا این قیمت ها ربطی به اون شرایطی که گفتید نداره یا خیلی کم هست

آخرین ویرایش:

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
من تعجب می کنم چطوری برخی فروشنده ها یا وارد کننده ها می تونن اینطوری ذهن شما رو شست و شو بدن با حرف های پوچشون
اصلا همچین چیزی نیست قبلا اکثر جنس ها قاچاق می شد الانم روال همینه فقط فرقش اینکه قیمت ها بر اساس میزان طرفدارهاش تعیین می شه دیگه یعنی کارت گرافیک ایسوس با گیگا دقیقا با یک قیمت خریداری می شن اما ایسوس چندین میلون گرون تر می شه چون مشتری بهتر می خرش یا بر فرض همین ایکس باکس تقریبا با پلی 5 خارج از ایران یک قیمته اما می بینی در دوران اوج 5 که 30 ملیون هست سری ایکس 17 ملیونه اون یکی 10 ملیون تقریبا تازه دلارم بالاتر بود
از این مثال های نقض خیلی زیاده و اصلا این قیمت ها ربطی به اون شرایطی که گفتید نداره یا خیلی کم هست
خیر دوست عزیز اطلاعاتتون کافی نیست
من نمیگم قبلا قاچاق نمیشد چرا اتفاقا میشد ولی خیلی از بارهای بزرگی که میومد داخل مملکت از طریق گمرک بود
الان گمرک به دلیل اینکه ارز خارج نشه یا ثبت سفارش نمیکنه خیلی از اجناس رو یا اونایی هم که میکنه اونقدر گمریکشون بالاست که وارد کننده قاچاق رو ترجیح میده
ما سالها کارمون گمرک و‌ دریا بوده بعید هم میدونم فروشنده یا واردکننده ای بتونه ذهنمون رو شست و شو بده حداقل تو این یه مورد!

در مورد اینکه میفرمایید الان قیمتها بر اساس میزان طرفدارهاشون تعیین میشن یعنی قبلا فروشنده یا واردکننده همچین چیزی به ذهنش نمیرسیده؟! این یه چیز بدیهیه و ربطی به الان یا قبلا‌‌ نداره
در مورد اختلاف قیمت فایو و ایکس هم هزار بار اینجا توضیح داده شده...فایو توی دبی فعلا به قیمت رسمی پیدا نمیشه و قیمتش بیشتر از اکس باکس هست!

بنظرم این بحث هم کش ندیم خیلی بهتر باشه...خسته کننده شده دیگه

آخرین ویرایش:

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
فعلا شایع ترین مشکلات که هیچ مشکل خاصی هم نیست و اصلا مشکل هم حساب نمیشه coil whine هست که اکثر ps5 ها اگر تو یه مکان ساکت باشین یه صدای بییز مانندی میدن که بسته به بازی که چقدر رو پردازنده فشار میاره این صدای بییز مانند تغییر میکنه و این صدا با صدای فن کنسول فرق میکنه.همه تجهیزات الکترونیکی مثل پاور و کارت گرافیک بعضیاشون این صدای بییز مانند رو میدن .برای ps5 یه کم بیشتر هست و تو فاصله ۲ متری کنسول کامل شنیده میشه اگه صدای تلویزیون کم باشه یا قطع باشه شاید یه کم آزار دهنده باشه این صدا .اصلا مشکلی حساب نمیشه این قضیه.
یه مشکل دیگه که وجود باگهای نرم افزاری هست.مثلا برای خودم چند مورد پیش اومده فقط داخل محیط داشبورد محیط کند شده و دکمه هوم دسته از کار می افته یا لگ شدید پیدا میکنه و نمی‌تونید تو محیط داشبورد کنسول رو خاموش کنید که یکدفعه مجبور شدم کنسول رو از برق بکشم. و بعدش که روشن کردم درست شد.
تو اینترنت که سرچ کردم یه مشکل شایع هست که بخاطر آفلاین بودن کنسول و وقتی به اینترنت متصل باشی این مشکل پیش نمیاد!!
Ps5 مشکل سخت افزاری خیلی کم داشته تا حالا و جای نگرانی نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر