فیلم برداری فیلم Warcaft رسما به اتمام رسید

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
سلام
هرگز فکر نمی کردم بالاخره این روز رو ببینم اما Duncan Jones کارگردان Warcaft رسما اعلام کرد که امروز اخرین روز فیلم بردای بود.حلا،فقط باید تا سال 2016 منتظر ماند تا فیلم رو روی پرد های سینما بیاد.
WarcraftMovie-DuncanJonesOnSet-560x446.jpg

Duncan Jones، پشت صحنه فیلم Warcraft

توییتی که Jones روی صفحه تویتتر خود کرده:
Final day on Warcraft now officially... wrapped!! Off to bed for 3 hours before a meeting in the AM. Goodnight/good morning twitter!

بالاخره روز پایانی فیلم برداری!3 ساعت خواب قبل از ملاقات صبح.شب بخیر/صبح بخیر تویتر!

از اون موقع،عوامل فیلم از هم جدا شده اند و جونز به دفتر سینمایی تو ونکور برگشته است.
همون طور که می دونید،این فیلم اقتباس شده از فرنچایز بزرگ شرکت Blizzard بازی Warcarft است که سال ها در مرحله تولید قرار داشته و هنوز یکسری کار برای اتمام پروژه باقی مانده تا March 2016 که بروی پرده سینماها بیاد.

موفق باشیم
منبع

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
اشتباهت اینجاست که وارکرفت اول کتاب بوده و این فیلم هم در واقع داره از رو کتاب ساخته می شه و نه بازی :d
فیلم موفق از رو کتاب هم می شه lord of the rings رو مثال زد . game of thrones هم (که البته سریاله) خیلی موفق بوده و اونم داره از رو کتاب ساخته می شه ...

l-)
تا جایی که من یادم میاد اولین بازی فکر کنم سال 1994 منتشر شد ولی اولین کتاب 2001

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
l-)
تا جایی که من یادم میاد اولین بازی فکر کنم سال 1994 منتشر شد ولی اولین کتاب 2001

بابا دارن ترول می کنن شما چرا جو گیر شدید. یعنی واقعا کسی هست باور داشته باشه این بازی از روی کتاب ساخته شده؟!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
از این کارگردانهای که داستان کتاب رو دست کاری میکنن که بگن یعنی ما هم بلدیم متنفرم..! وسط فیلم مثلا بنا به گفته کتاب انتظار داری پیتر بمیره یک هوی میبینی جک مُرد..! تا آخر فیلم حالت گرفتس

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
داستان Warcraft چطور شکل گرفت ؟
کلا این نوع موجودات مثل OrC ها داستان های قدیمی که بوده قصه مادربزرگها در اروپا ( اشتباه نکنم فرانوسی یا انگلیسی ) بوده .. مثل الان خودمون که رستم و دیو سفید داریم. تالکین 2 کتاب هابیت و ارباب حلقه ها از مشهورترین ها هستند. اما به جز این 2 تا، کتاب های دیگه و دست نوشته هایی هم داشته .. شخصیت های تالکین ساخت الهام بخش دیگر اثار و کتاب ها بود مثل ارک، مثل هابیت که کوتوله و یک دزد هست ( چیزی که در فیلم هابیت هم میبینیم ) یا حتی دیابلو از balrogs اراباب حلقه شکل گرفته
پس از مرگ تالکین، شاگردش ناک، بر اساس نوشته های تالکین، با اجازه پسرش، و برای بلیزارد کتاب Warcraft رو مینویسه .. کتابی که هرکسی خونده باشه میبینه شخصیت ها شبیه به ارباب حلقه هستند، حتی داستان که تعریف میشه از یک شخصیت به شخصیت دیگه و از یک زمان به زمان دیگه میره، چون کسی که کتاب نوشته، شاگردش بوده و با شیوه نویسندگی تالکین اشنا بوده، که برای همین هست اینقدر داستان مثل ارباب حلقه ها به دل میشینه و هیجان انگیز هست !
این ایده گیری بیشتر در کتاب های اولی warcraft میبینیم مثل طلوع هورد و 3 گانه پیشنیان، که هم خود ناک نوشته و الهام بیشتری داره از نوشته های تالکین .. در کتاب های بعدی چون شخصیت های جدید اضاف میشه و خط داستان متفاوت میشه کمتر میبینیم شبیه به کتاب های تالکین هست که البته بلیزارد هم بی تاثیرل نیست.
.............................................
این تاثیر و نقش تالکین که در سری warcraft داشته ( از نظر من )
منبع هم اگر شما در سایت های فارسی بگردی همشون زدند که کتاب هنرنبرد نویسنده ناک بر اساس نوشته های تالکین .. حالا سایت های فارسی اگر قبول نیست متن زیر از ویکی پدیا صفحه اثار الهام گرفته از تالکین هست
The creators of the Dungeons and Dragons role-playing game were also strongly influenced by Tolkien. The game has (clearly Tolkien-influenced) dwarves and elves as playable characters, and formerly had hobbits as well. After being threatened with a lawsuit by the Saul Zaentz company, Tolkien Enterprises, they replaced hobbits with the similar "halflings" — a term also used in The Lord of the Rings, balrogs with 'balor-demons' and other genericized names. In most versions of the game, halflings were especially good at being thieves/rogues, a nod to Bilbo the thief in The Hobbit. His works also indirectly inspired the Warcraft series via their use in Games Workshop's battle games.
Equally common is the use of the term orc for a variety of hobgoblin type creatures in later fantasy although Tolkien popularized this modern usage of the word. Even more removed genre games such as Shadowrun and Warhammer 40,000use the term, therein spelt Ork, possibly to sidestep possible legal issues (though Tolkien actually preferred -k in late writings).
Works inspired by J. R. R. Tolkien - Wikipedia, the free encyclopedia
در متن بالا به چند بازی دیگه هم که از نوشته های تالکین الهام گرفته شده نام برده
............................
در کل بخوای حساب کنی ناک کتاب رو نوشته اما ( این تیکش نظر خودم هست ! ) من نقش تالکین بیتاثیر نمیدونم !
@619
این حرف من بود اگر دیگران قبول ندارند اثباتش کنند که تالکین تاثیری نداشته

InfeR

کاربر سایت
Feb 27, 2014
278
نام
Abolfazl
من قبلا دنبال این موضوع بودم .شما اگه سرچ کنین تو سایت های ایرانی به این نوشته ها برخورد میکنین :

"داستان وارکرافت داستانی سراسر حماسه و زیبایی هست که کماکان با خوندنش به هنر تالکین پی میبریم البته فقط حدود 15% آغازین هنر و دستمایه ی تالکین هست و چون اجل بهش مهلت اینو نداد تا حماسه ارباب حلقه ها رو تکرار کنه ادامه کار رو شاگرد و دستیار تالکین یعنی ریچارد . ای .ناک به کمک کریستوفر تالکین پسر تالکین بزرگ نتونست داستان را به اتمام برسونه اما این داستان هیچ محبوبیتی در بین طرفداران تالکین پیدا نکرد تا اینکه بلیزارد حقوق دیجیتالی این داستان رو اعم از بازی و فیلم را در سال 1992 خریداری کرد و پس ساخت بازی از روی این داستان ای . ناک توانست با فروش کم سابقه کتاب های این سری مزد زحماتش را دریافت کند."
یا
"نگارش مجموعۀ " وارکرافت " ، به دست " پروفسور جان رونالد رئول تالکین " نویسندۀ مجموعۀ " فرمانروای حلقه ها " آغاز شد . وی قصد داشت با بهره گیری از موجودات نیک و بدی که در " فرمانروای حلقه ها " و " هابیت " معرفی کرده بود ، شاهکار شگرفی خلق کند و باردیگر ، جهان ادبیات ، علی الخصوص ادبیات فانتزی و حماسی ، را مبهوت خود نماید . اما ، مرگ تالکین را فرصت نداد و او در سال 1973 میلادی از دنیا رفت .
پس از مرگ پروفسور تالکین ، گروهی از شاگردان وی ، تصمیم گرفتند که وارکرافت را ادامه دهند . شروع این کار ، با یکی از شاگردان تالکین به نام " ریچارد . ای . ناک " بود ."

اما من هر چی گشتم تو فروم های رسمی یا ویکی ها چیزی راجع به ارتباط مستقیم تالکین و دنیای وارکرافت گفته نشده.بیشتر مطالب راجع به شباهت های این دو اثر هست.
خلاصه یخورده آدم سردرگم میشه بین این مطالب.

حالا دوستانی که میگن اول کتاب بوده و بعد بازی منتشر شده یا تالکین وارکرافت رو خلق کرده لطفا توضیح بدن شاید منم از این گمراهی در بیام.

====================================================
اما این باعث نمیشه که تالکین خالق اصلی این اثر بوده باشه.

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
داستان Warcraft چطور شکل گرفت ؟
کلا این نوع موجودات مثل OrC ها داستان های قدیمی که بوده قصه مادربزرگها در اروپا ( اشتباه نکنم فرانوسی یا انگلیسی ) بوده .. مثل الان خودمون که رستم و دیو سفید داریم. تالکین 2 کتاب هابیت و ارباب حلقه ها از مشهورترین ها هستند. اما به جز این 2 تا، کتاب های دیگه و دست نوشته هایی هم داشته .. شخصیت های تالکین ساخت الهام بخش دیگر اثار و کتاب ها بود مثل ارک، مثل هابیت که کوتوله و یک دزد هست ( چیزی که در فیلم هابیت هم میبینیم ) یا حتی دیابلو از balrogs اراباب حلقه شکل گرفته
پس از مرگ تالکین، شاگردش ناک، بر اساس نوشته های تالکین، با اجازه پسرش، و برای بلیزارد کتاب Warcraft رو مینویسه .. کتابی که هرکسی خونده باشه میبینه شخصیت ها شبیه به ارباب حلقه هستند، حتی داستان که تعریف میشه از یک شخصیت به شخصیت دیگه و از یک زمان به زمان دیگه میره، چون کسی که کتاب نوشته، شاگردش بوده و با شیوه نویسندگی تالکین اشنا بوده، که برای همین هست اینقدر داستان مثل ارباب حلقه ها به دل میشینه و هیجان انگیز هست !
این ایده گیری بیشتر در کتاب های اولی warcraft میبینیم مثل طلوع هورد و 3 گانه پیشنیان، که هم خود ناک نوشته و الهام بیشتری داره از نوشته های تالکین .. در کتاب های بعدی چون شخصیت های جدید اضاف میشه و خط داستان متفاوت میشه کمتر میبینیم شبیه به کتاب های تالکین هست که البته بلیزارد هم بی تاثیرل نیست.
.............................................
این تاثیر و نقش تالکین که در سری warcraft داشته ( از نظر من )
منبع هم اگر شما در سایت های فارسی بگردی همشون زدند که کتاب هنرنبرد نویسنده ناک بر اساس نوشته های تالکین .. حالا سایت های فارسی اگر قبول نیست متن زیر از ویکی پدیا صفحه اثار الهام گرفته از تالکین هست

Works inspired by J. R. R. Tolkien - Wikipedia, the free encyclopedia
در کل بخوای حساب کنی ناک کتاب رو نوشته اما ( این تیکش نظر خودم هست ! ) من نقش تالکین بیتاثیر نمیدونم !
@619
این حرف من بود اگر دیگران قبول ندارند اثباتش کنند که تالکین تاثیری نداشته
سایت های فارسی که کلا هیچی. اگه به سایت فارسی باشه اوشین رو هم تالکین نوشته.

ولی اینکه میخوای از این جمله
His works also indirectly inspired the
Warcraft
series
برسی به
وارکرفت اول کتاب بوده و نویسنده ی اصلیش هم در واقع تالکین بوده اما قبل اینکه بتونه کتابو شروع کنه می میره و کتاب میوفته دست ناک ( شاگردش ) ...
واقعا برای من جالبه.

حتی نگفته الهام گرفته شده!! گفته الهام غیر مستقیم!

نکته دیگه هم اینکه وقتی تالکین مرد جناب ناک ۱۲ سالشون بود. اگه تالکین تا روز اخر زندگیش هم تدریس میکرد این اقا نمیتونست شاگردش باشه. که اینجوری هم نبوده و تالکین حدود ۲۰ سال قبل مرگش خودشو بازنشست کرد.
تاریخ انتشار اولین کتاب و اولین گیم هم قبلا دوستان اشاره کردن.

شما با این اطلاعاتتون باید یه دایره المعارفی چیزی تالیف کنین. حیف از دست برن.

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
من تو منابع خارجی حتی منبعی برای این که Knaak شاگرد تالکین بوده نمی تونم پیدا کنم!
حتی جایی هم ندیدن ذکر کرده باشن که knaak خالق ـه WoW ـه! چند تا از کتاب هاششو نوشته ولی خالق؟ البته ممکنه من درست نگشته باشم!

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من تو منابع خارجی حتی منبعی برای این که Knaak شاگرد تالکین بوده نمی تونم پیدا کنم!
حتی جایی هم ندیدن ذکر کرده باشن که knaak خالق ـه WoW ـه! چند تا از کتاب هاششو نوشته ولی خالق؟ البته ممکنه من درست نگشته باشم!
مگه حتما باید منابع خارجی رفت ؟
جان رونالد روئل تالکین - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سمت چپ صفحه بیوگرافی ، اخر کار نوشته شاگرد» ریچارد ناک
این هم کتاب هایی که نوشته و البته بیوگرفیمنبع خارجی
Richard A. Knaak - Wikipedia, the free encyclopedia
اما این باعث نمیشه که تالکین خالق اصلی این اثر بوده باشه.​

مگه من گفتم ایشون نوشته ؟! این همه نوشتم بگم الهام گرفته شده ! :)
بعد این لینک 15% کتاب از نوشته تالکین هست میزاری ؟ من پیداش نکردم .. مرسی
سایت های فارسی که کلا هیچی. اگه به سایت فارسی باشه اوشین رو هم تالکین نوشته.

ولی اینکه میخوای از این جمله

برسی به

واقعا برای من جالبه.

حتی نگفته الهام گرفته شده!! گفته الهام غیر مستقیم!

نکته دیگه هم اینکه وقتی تالکین مرد جناب ناک ۱۲ سالشون بود. اگه تالکین تا روز اخر زندگیش هم تدریس میکرد این اقا نمیتونست شاگردش باشه. که اینجوری هم نبوده و تالکین حدود ۲۰ سال قبل مرگش خودشو بازنشست کرد.
تاریخ انتشار اولین کتاب و اولین گیم هم قبلا دوستان اشاره کردن.

شما با این اطلاعاتتون باید یه دایره المعارفی چیزی تالیف کنین. حیف از دست برن.
منابع فارسی معتبر هست یا خیر خود مدیریت تصمیم میگیره !

اون نقل هم که گذاشتی رو من ننوشتم

شاگرد چه 10 ساله چه 100 ساله ... فعلا که این اقا شاگردش بوده

لطفا شما لینک بزار که حرفهایی که من چند پست بالاتر گفتم اشتباه هست
در مورد الهام بخشی هم خودم گفتم .. قبل از اینکه تالکین به دنیا بیاد، مادربزرگ ها به بچه و نوه هاشون قصه ارک تعریف میکردند :)
مثال گیمری هم میشه به بازی ولفشتاین اشاره کرد که جز اولین بازی های بود که بخش مولتی داشت که بعد بازی های دیگه ازش الهام گرفتند

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
90 درصد حرفات اشتباهه. هر کسی می تونه بره توی فروم فارسی تمامی تخیلاتش بنویسه. مثلا توی همین فروم داریم یکی دو نفر که میاند با اعتماد به نفس از گفته های دانشمندان و نظریه پردازانی صحبت می کنند که حرفاشون در عالم واقعیت کاملا متفاوته. سایت های فارسی مزخرف میگند. اولین کتاب 7 سال بعد از عرضه بازی اومده. کلا باید دو تا چیز به هم ربطش بدیم. حالا خوبه نیومدند بگند ناک خالق دیابلو هم بوده ! ناک یه نویسنده قراردادی هست. یعنی فلان سازمان ، فلان شرکت میاد بهش سفارش میاد که از فلان جهان یه رمان بنویس. در هر صورت بعضی از دوستان بهتر خودشون با خداحافظی چند روز با فروم آماده کنند. در ضمن ناک اصلا نه ارتباطی با تالکین داره نه با ارباب حلقه ها. منبع الهام کارهای فانتزیشم به گفته خودش (توی سایت رسمیش) اندره نورتون و ادگار الن پو و رولر همیلتون هست.

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
مگه حتما باید منابع خارجی رفت ؟
جان رونالد روئل تالکین - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سمت چپ صفحه بیوگرافی ، اخر کار نوشته شاگرد» ریچارد ناک
این هم کتاب هایی که نوشته و البته بیوگرفیمنبع خارجی

مگه من گفتم ایشون نوشته ؟! این همه نوشتم بگم الهام گرفته شده ! :)
بعد این لینک 15% کتاب از نوشته تالکین هست میزاری ؟ من پیداش نکردم .. مرسی

منابع فارسی معتبر هست یا خیر خود مدیریت تصمیم میگیره !

اون نقل هم که گذاشتی رو من ننوشتم

شاگرد چه 10 ساله چه 100 ساله ... فعلا که این اقا شاگردش بوده

لطفا شما لینک بزار که حرفهایی که من چند پست بالاتر گفتم اشتباه هست
در مورد الهام بخشی هم خودم گفتم .. قبل از اینکه تالکین به دنیا بیاد، مادربزرگ ها به بچه و نوه هاشون قصه ارک تعریف میکردند :)
مثال گیمری هم میشه به بازی ولفشتاین اشاره کرد که جز اولین بازی های بود که بخش مولتی داشت که بعد بازی های دیگه ازش الهام گرفتند

چرا مغالطه میکنی عزیز من. شما وقتی یه حرفی میزنی باید اسباطش کنی. من ازکجا لینکی بیارم که بگه حرفای بی سرو ته جنابعالی غلط هستن وقتی شما اولین کسی هستی که در طول تاریخ اینارو گفته؟
knaak تویUniversity of Illinois درس خونده! تالکین تمام مدت تدریسش توی بریتانیا درس داده. از لحاظ سنی هم که به هم نمیخورن! ما همه اینارو ول کنیم به ویکی پدیا فارسی استناد کنیم؟
اون نقل قول رو شما ننوشتی ولی وقتی من باهاش مخالفت کردم شما حمایتش کردی. درسته؟

ولفناشتاین هم اگر منظورت Castle Wolfenstein هست. این بازی مولتی نداشت.
اگرم داشت این دلیل نمیشد که پس هرکس مولتی تو بازیش گزاشته بعنی سازنده اصلی بازی id software بوده.
الان هم حرفتونو عوض نکنین اون رفیقتون گفت نویسنده اصلی تالکین بوده شما هم حمایت کردین.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
شما بهتره نظرت رو برای خودت نگه داری.
موفق ترین MMORPG تاریخ، یکی از پر طرفدار ترین بازی های تاریخ، یکی از پر در آمد ترین بازی های تاریخ هیچی نشده از نظر شما :)

اگه قراره هرچیزی که پرطرفداره، بهترین باشه ، پس فلافل بهترین غذاهاست.
اگه قراره هر چیزی که پر در آمده، باز بهترین باشه، پس این هنرپیشه های قرتی و پولساز سینما بهترین هنرمندان هستن.
اگه قراره هرچیزی که بیشترین فروش رو داشته ، بهترین باشه، پس پیکان و پراید بهترین ماشین هان.
تازه قداره کشی چرا؟
از نظر شما این بازی بهترین بازی تاریخه، از نظر من این بازی مفتش هم گرونه.
دقت کنین که دارم میگم بازی، نه قصه اش .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
90 درصد حرفات اشتباهه. هر کسی می تونه بره توی فروم فارسی تمامی تخیلاتش بنویسه. مثلا توی همین فروم داریم یکی دو نفر که میاند با اعتماد به نفس از گفته های دانشمندان و نظریه پردازانی صحبت می کنند که حرفاشون در عالم واقعیت کاملا متفاوته. سایت های فارسی مزخرف میگند. اولین کتاب 7 سال بعد از عرضه بازی اومده. کلا باید دو تا چیز به هم ربطش بدیم. حالا خوبه نیومدند بگند ناک خالق دیابلو هم بوده ! ناک یه نویسنده قراردادی هست. یعنی فلان سازمان ، فلان شرکت میاد بهش سفارش میاد که از فلان جهان یه رمان بنویس. در هر صورت بعضی از دوستان بهتر خودشون با خداحافظی چند روز با فروم آماده کنند. در ضمن ناک اصلا نه ارتباطی با تالکین داره نه با ارباب حلقه ها. منبع الهام کارهای فانتزیشم به گفته خودش (توی سایت رسمیش) اندره نورتون و ادگار الن پو و رولر همیلتون هست.
میشه اون قسمت منبع الهام ریچارد ناک بزاری ؟

چیزی که در سایتش هست
He first became interested in reading fantasy and science fiction when he discovered a copy of Andre Norton's Storm over Warlock. Devouring that, he located Roger Zelazny's Creatures of Light and Darkness and the Amber Series, then Edgar Rice Burroughs' Mars stories. Along with Edgar Allan Poe, Knaak considers these his greatest influences. Other favorite authors include Glen Cook, L. Sprague de Camp, Lawrence Watt-Evans, Harry Turtledove, Jennifer Roberson, Laurell K. Hamilton, Harry Harrison, and Robert Sawyer.
گفته الهام گرفته اما گفته از کدام کتاب ؟
.................

در مورد قسمت الهام که گفتم از قصه ها بوده
The Oxford English Dictionary refers to orke, used in 1656 in a way that is reminiscent of giants and ogres. It is presumed that 'orke'/'ogre' came into English via continental fairy-tales, especially from the 17th-century French writer Charles Perrault, who borrowed most of his stories and developed his 'ogre' from the 16th-century Italian writers Giambattista Basile,Giovanni Francesco Straparola (who has been credited with introducing the literary form of the fairy tale) and Basile, who wrote in the Naples dialect and claimed simply to be passing on oral folktales from his region that he had collected. In at least a dozen or more tales, Basile used huorco, huerco or uerco, the Neapolitan form of orco [Italian] 'giant', 'monster', to describe a large, hairy, tusked, mannish beast who could speak, that lived away in a dark forest or garden and that might capture and eat humans, or be indifferent or even benevolent — all depending on the tale.[10]

چه کسی تعریف امروزی ما رو از ارک ساخته ؟
Our present-day conception of an orc or ork /ɔrk/ or /ɔːk/ is one of a race of mythical humanoid creatures, generally described as brutish, aggressive and repulsive, stemming from the writings of J. R. R. Tolkien, where orcs contrast with the benevolent Elvish race. The orcs are a race similar to the goblins. Tolkien developed his idea of the orc from the Old English term orcneas.
Orc - Wikipedia, the free encyclopedia
هر کسی می تونه بره توی فروم فارسی تمامی تخیلاتش بنویسه
تخیلات که میگی من همه از ویکیپدیا گرفتم .. در لینک جی ار ار تالکین ویکیپدیا فارسی هم که گذاشتم نوشته شاگرد ریچارد ناک !

نو این هم نوشته که اول قرن 17 یک نفر در مورد ارک داستان مینوشته ... اما الهام داستان های دیو و پری بوده که نسل به نسل تو سینه منتقل شده

قسمت سبز رو به مسخره گفتی اما خوبه این 2 تا لینک نگاه کنی یکی صفحه ویکیپدیا و دیگری سایت wikiwow که نوشته در دیابلو نقش داشته

http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_A._Knaak
http://www.wowwiki.com/Richard_A._Knaak
شما وقتی یه حرفی میزنی باید اسباطش کنی. من ازکجا لینکی بیارم که بگه حرفای بی سرو ته جنابعالی غلط هستن وقتی شما اولین کسی هستی که در طول تاریخ اینارو گفته؟
من که دارم لینک میزارم .. حالا از نظر شما سایت ویکیپیدا بی سرو ته هست به من مربوط نیست

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
از نظر شما این بازی بهترین بازی تاریخه، از نظر من این بازی مفتش هم گرونه.
خب نکته اینجاست نظر شما اصلا و ابدا پشیزی ارزش برای هیچکس توی این فروم به غیر از اونی که 2 دقیقه دیگه زیر پستتو لایک میکنه، نداره:)

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
Bio
گفتم 90 درصد حرفات. اون 10 درصد در مورد ارک بود که مطلع هستم.
تخیلات که میگی من همه از ویکیپدیا گرفتم .. در لینک جی ار ار تالکین ویکیپدیا فارسی هم که گذاشتم نوشته شاگرد ریچارد ناک !
ویکپدیا فارسی رو مادربزرگ من هم می تونه ویرایش کنه. اون چیزی که توش نوشته مزخرفه. توصیه می کنم یه سری بزنید به قوانینش و اینکه چه طوری این دانشنامه به وجود اومد.
قسمت سبز رو به مسخره گفتی اما خوبه این 2 تا لینک نگاه کنی یکی صفحه ویکیپدیا و دیگری سایت wikiwow که نوشته در دیابلو نقش داشته
واقعا شما منو شگفت زده می کنی :bighug: بله به مسخره گفتم چون می دونستم نوول های دیابلو رو هم ایشون نوشته.

پ.ن : البته به قول سریال True detective قبول کردن اشتباه سخت ترین کار توی دنیا هست !

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
.................

چه کسی تعریف امروزی ما رو از ارک ساخته ؟

Orc - Wikipedia, the free encyclopedia

نو این هم نوشته که اول قرن 17 یک نفر در مورد ارک داستان مینوشته ... اما الهام داستان های دیو و پری بوده که نسل به نسل تو سینه منتقل شده

Richard A. Knaak - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft

من که دارم لینک میزارم .. حالا از نظر شما سایت ویکیپیدا بی سرو ته هست به من مربوط نیست

بحث با شما اصلا فاییده نداره.
از صبح ۱۰۰ دفغه حرفتو عوض کردی.
به منطق توجه نمیکنی.
به تاریخ انتشار اثار توجه نمیکنی.
فرق plot , lore رو نمیدونی.
فکر میکنی هرکس یه کتاب در مورد یه چیزی نوشت خالق اثر هست.
همه حرفات هم پراکنده وبدونه توجه به چیزی هست که طرفت گفته.
فقط یه اشتباه واضح توی ویکیدیا فارسیو (که هر کسی میتونه اونجا اضافه کرده باشه) کردی پیرهن عصمون داری باهاش چرخ میزنی.

امیدوارم در اینده با مطالعه بیشتری سعی کنی ازدوستات حمایت کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر