فارسی سازی opl برای پلی استیشن 2

masoud7khat

کاربر سایت
Aug 12, 2013
25
سلام آخرین نسخه OPL DB رو تست کردید؟ (تو پست اول همینجا لینکش رو گذاشتم) و اگه از اون جواب نگرفتید سایر بیلد ها که بازم پست اول گذاشتم تست کنید
یبار هم سعی کنید تنظیمات opl رو ریست کنید (پوشه opl رو از مموری پاک کنید)
انواع opl تست کردم مشکل داره فلشم usb3 هست

ولی فلش usb2 دارم مشکل opl نداشت

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
پست اول با آخرین نسخه فایل زبان برای آخرین نسخه OPL آپدیت شد.
همینطور نسخه های جدید OPL DB و نسخه 1.1.0 OPL رسمی هم اضافه شد. (بالاخره رسید به یک :)) )

پیشنهاد میکنم اگه مثلا به قابلیت های اختصاصی OPL DB مثل منوی بازی های PS1 احتیاج ندارد، حتما از نسخه رسمی جدید استفاده کنید.

• Like
Reactions: mqg1387 and vendor

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
خوب دوستان همون‌طور که احتمالا میدونید نسخه بتا جدید OPL اصلی با ورژن 1.2.0 منتشر شده
این نسخه یسری تغییرات جذاب داشته که می‌خوام اینجا یسری توضیحات بدم راجبشون:
  • این نسخه از فرمت ZSO پشتیبانی میکنه، این فرمت در واقع همون ایمیج های iso هست که فشرده شدن، ویژگی جذابیه، با کمکش میتونید بازی هارو فشرده کنید تا حجم کمتری بگیرن (همچنین شنیدم حتی روی بعضی بازی ها عملکرد بهتری نسبت به فایل iso معمولی داره)
  • پشتیبانی از اجرای بازی هایی که Fragment شدند (اگه درست گفته باشمش...)، همون‌طور که میدونید نسخه های قبل تره OPL اگه کوچک ترین Fragment روی یک بازی که سعی بر اجراش دارید پیدا میکرد به شما یک اخطار میداد و معمولا نمی‌تونست اون بازی رو اجرا کنه... توی این آپدیت جدید OPL حالا سعی می‌کنه تا حداکثر 64 Fragment رو در نظر نگیره و سعی به اجرای بازی بکنه (از این مقدار بالاتر بهتون اخطار میده مثل قبل)
  • پشتیبانی از فایل سیستم ExFat، این ویژگی واقعا نیاز بود و نبودش حس میشد، ازین به بعد OPL می‌تونه بازی هارو از روی فایل سیستم ExFat هم بخونه، این به این معنیه که بالاخره محدودیت حداکثر ۴ گیگی از بین می‌ره و دیگه نیاز به استفاده از ابزارهای مثل Usbutil برای تقسیم بازی ها به قسمت های کوچک تر نیست!
  • برخی بهبودها در عملکرد خواندن بازی در بعضی از قسمت ها (خیلی مطمعن نیستم منظورش از این چی بوده دقیقا ولی احتمالا منظورش این بوده که OPL می‌تونه توی برخی از نقاط بازی، بازی رو از وسیله ایی که داره از روش اجرا می‌کنه بهتر بخونه که خب این باعث بهبود پرفورمنس میشه...
  • بهبود ها و تقریباً قابل استفاده شدن MX4SIO، احتمالا میدونید MX4SIO چیه (قابلیت جدید OPL برای اجرای بازی ها از طریق اسلات مموری کارت، البته برای اینکار نیاز به تبدیل مخصوص دارید... بنظر پرفورمنس این روش از بطور مثال USB به مراتب بیشتره) حالا ذخیره سیو های بازی در VMC در این حالت ساپورت میشه، البته فعلا بخاطر پیاده نشدن DMA-Writes برای این روش سرعت ذخیره در این حالت پایینه...
درکل بنظرم این نسخه جدید آپدیت جالبی بوده، میتونید همین الان نسخه بتا رو از لینکی که پایین میزارم تست کنید، احتمالا نسخه stable هم از این ورژن بزودی منتشر میشه.

دانلود نسخه بتا: از اینجا

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,526
نام
محمدقاسم
خوب دوستان همون‌طور که احتمالا میدونید نسخه بتا جدید OPL اصلی با ورژن 1.2.0 منتشر شده
  • این نسخه از فرمت ZSO پشتیبانی میکنه، این فرمت در واقع همون ایمیج های iso هست که فشرده شدن، ویژگی جذابیه، با کمکش میتونید بازی هارو فشرده کنید تا حجم کمتری بگیرن (همچنین شنیدم حتی روی بعضی بازی ها عملکرد بهتری نسبت به فایل iso معمولی داره)
  • پشتیبانی از اجرای بازی هایی که Fragment شدند (اگه درست گفته باشمش...)، همون‌طور که میدونید نسخه های قبل تره OPL اگه کوچک ترین Fragment روی یک بازی که سعی بر اجراش دارید پیدا میکرد به شما یک اخطار میداد و معمولا نمی‌تونست اون بازی رو اجرا کنه... توی این آپدیت جدید OPL حالا سعی می‌کنه تا حداکثر 64 Fragment رو در نظر نگیره و سعی به اجرای بازی بکنه (از این مقدار بالاتر بهتون اخطار میده مثل قبل)
  • پشتیبانی از فایل سیستم ExFat، این ویژگی واقعا نیاز بود و نبودش حس میشد، ازین به بعد OPL می‌تونه بازی هارو از روی فایل سیستم ExFat هم بخونه، این به این معنیه که بالاخره محدودیت حداکثر ۴ گیگی از بین می‌ره و دیگه نیاز به استفاده از ابزارهای مثل Usbutil برای تقسیم بازی ها به قسمت های کوچک تر نیست!
  • برخی بهبودها در عملکرد خواندن بازی در بعضی از قسمت ها (خیلی مطمعن نیستم منظورش از این چی بوده دقیقا ولی احتمالا منظورش این بوده که OPL می‌تونه توی برخی از نقاط بازی، بازی رو از وسیله ایی که داره از روش اجرا می‌کنه بهتر بخونه که خب این باعث بهبود پرفورمنس میشه...
  • بهبود ها و تقریباً قابل استفاده شدن MX4SIO، احتمالا میدونید MX4SIO چیه (قابلیت جدید OPL برای اجرای بازی ها از طریق اسلات مموری کارت، البته برای اینکار نیاز به تبدیل مخصوص دارید... بنظر پرفورمنس این روش از بطور مثال USB به مراتب بیشتره) حالا ذخیره سیو های بازی در VMC در این حالت ساپورت میشه، البته فعلا بخاطر پیاده نشدن DMA-Writes برای این روش سرعت ذخیره در این حالت پایینه...
درکل بنظرم این نسخه جدید آپدیت جالبی بوده، میتونید همین الان نسخه بتا رو از لینکی که پایین میزارم تست کنید، احتمالا نسخه stable هم از این ورژن بزودی منتشر میشه.

دمت گرم داداش سعید 🌹
فکر کنم این مؤثر ترین آپدیت این سال باشه😁
فقط یه سوال
Exfat تو محیط ps2 هم ساپورت میشه؟
چون مال من با مودبو هک شده
اولش منوی بوت از رو فلش بالا میاد.
اگه ایراد نداره که برم فرمت کنم.
پ.ن : zso ها رو تو کدوم پوشه بریزم؟

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
دمت گرم داداش سعید 🌹
فکر کنم این مؤثر ترین آپدیت این سال باشه😁
فقط یه سوال
Exfat تو محیط ps2 هم ساپورت میشه؟
چون مال من با مودبو هک شده
اولش منوی بوت از رو فلش بالا میاد.
اگه ایراد نداره که برم فرمت کنم.
پ.ن : zso ها رو تو کدوم پوشه بریزم؟
خواهش میکنم، آره واقعا آپدیت جالبی بود... متاسفانه توسعه OPL کند شده یه مدتیه، ولی این آپدیت خوب بود.
والا مطمعن نیستم توی منوی بوت ساپورت شه این فایل سیستم... باید تست کنیم، فعلا دسترسی ندارم کنسول متاسفانه خودم، اگه شما تست کردید اینجا هم بگید لطفاً (چون خودمم از همین طریق لانچ میکنم برنامه هارو).
اون zso هارو کنار همون iso ها توی پوشه DVD میتونی بریزی...

• Like
Reactions: mqg1387

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,526
نام
محمدقاسم
خواهش میکنم، آره واقعا آپدیت جالبی بود... متاسفانه توسعه OPL کند شده یه مدتیه، ولی این آپدیت خوب بود.
والا مطمعن نیستم توی منوی بوت ساپورت شه این فایل سیستم... باید تست کنیم، فعلا دسترسی ندارم کنسول متاسفانه خودم، اگه شما تست کردید اینجا هم بگید لطفاً (چون خودمم از همین طریق لانچ میکنم برنامه هارو).
اون zso هارو کنار همون iso ها توی پوشه DVD میتونی بریزی...
چشم شب تست میکنم نتیجه‌ش می‌زارم🌹

• Like
Reactions: saeid0034

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457

نسخه Daily Builds جدید نیومده هنوز؟ چون خیلی وقته که آپدیت نداده

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
نسخه Daily Builds جدید نیومده هنوز؟ چون خیلی وقته که آپدیت نداده
نه بنظر آخرین آپدیتش برای نوامبر ۲۰۲۱ بوده (فقط چیزی که روی سایت گذاشته منظوره)، فکر میکنم براساس نسخه ۱.۱.۰ (به همراه بعضی تغییرات بیشتر که بعد از ریلیز نسخه stable دادن) باشه
احتمالا بزودی به این نسخه آپدیت میکنتش...

• Like
Reactions: mqg1387 and vendor

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
نه بنظر آخرین آپدیتش برای نوامبر ۲۰۲۱ بوده (فقط چیزی که روی سایت گذاشته منظوره)، فکر میکنم براساس نسخه ۱.۱.۰ (به همراه بعضی تغییرات بیشتر که بعد از ریلیز نسخه stable دادن) باشه
احتمالا بزودی به این نسخه آپدیت میکنتش...
یه نقشه ساخت mc2sio هم پیدا کردم که نسخه جدید MX4SIO هستش. که قطعات بیشتری نسبت به نسخه دست ساز داره

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
یه نقشه ساخت mc2sio هم پیدا کردم که نسخه جدید MX4SIO هستش. که قطعات بیشتری نسبت به نسخه دست ساز داره
به به، حتما توی برناممه یکی بسازم...
باید ببینم اینجا کجا چاپ میکنن بردش رو که بدم انجام بدن...
اگه شما زودتر کردید و تست کردید اینجا هم بگید چطوره.

• Like
Reactions: vendor and mqg1387

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
به به، حتما توی برناممه یکی بسازم...
باید ببینم اینجا کجا چاپ میکنن بردش رو که بدم انجام بدن...
اگه شما زودتر کردید و تست کردید اینجا هم بگید چطوره.
چاپ کردنش که کاری نداره. تو واتزاپ پیغام بده. بهت یاد میدم. شماره من تو سایتم هستش

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر