فارسی سازی opl برای پلی استیشن 2

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
من این رو کاملا فراموش کرده بودم امروز که تاپیک رو مجدد آپدیت کردم این مشکل رو دوباره دیدم
پس چندتا تم چک کردم و مشکل رو فهمیدم
مشکل از اونجاست که بعضی تم ها از فونت های مخصوصی برای خودشون استفاده میکنند و به همین دلیل ممکنه بعضی از این فونت های کاراکتر های زبان فارسی رو به درستی نشون نده
به عنوان نمونه آخرین نسخه تم سیناپس که بعد از آپدیتش این مشکل براش پیش اومد. من کانفیگ تم رو چک کردم و به این برخوردم
View attachment 129371
همون طور که میبینی این تم از یه فونت پیش فرض استفاده میکنه که توی کل محیط برنامه مورد استفاده قرار میده
البته حل این مشکل خیلی آسونه تنها کاری که باید بکنی اینه که فونتی که من به آخر این پست پیوست میکنم رو دانلود کنی و بریزی توی پوشه ی تمی که مورد نظرته بعد اسم فایل فونتی که از قبل توی پوشه تم هست (تو فایل conf_theme.cfg هم اسم فونت اومده) رو کپی کن و بعد اون فایل رو پاک کن
بعد اون فونتی که دانلود کردی و ریختی توی پوشه تم font.ttf رو تغییر نام بده به فونتی که از قبل اونجا بود و تمام حالا تم زبان فارسی رو به درستی نمایش میده

ممنون حتمأ امتحانش میکنم

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
پست اول با یک آموزش کوتاه برای بارگذاری فایل زبان به طور مستقیم از USB و بدون نیاز به مموری کارت PS2 آپدیت شد
این قابلیت چند مدتی هست به OPL اضافه شده​

• Like
Reactions: residen

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
پست اول با آخرین نسخه OPL DB و معرفی کردن بیلد جدید OPL DB به اسم OPL DB_uncompressed آپدیت شد
همچنین توضیحاتی در مورد OPL IFCARO به همراه دوتا از معروف ترین بیلد های این نسخه قرار داده شد

حتما توضیحات رو بخونید

• Like
Reactions: residen

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
ندیدمش ؟؟
در قسمتی که در آموزش گذاشتم برای دانلود قرار دادم

1. اول آخرین نسخه از OPL Daily Build رو از لینک مقابل دانلود کنید OPL_1850_DB-TA_all-4a98c41-2020-08-23.7z (آپدیت: لینک دانلود آخرین نسخه از IFcaro OPL و OPL DB uncompressed به همراه یسری توضیحات به آخر پست اضافه شد)

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید

Attachments

• OPNPS2LD-v1.1.0-Beta-DB_all-1922-f1ee78a-2021-02-01.zip
    1.2 MB · مشاهده: 14

masoud7khat

کاربر سایت
Aug 12, 2013
25
**آپدیت شد**
سلام میخوام اینجا روش فارسی سازی کامل برنامه ی Open Ps2 Loader یا بصورت مخفف OPL رو آموزش بدم

بزارید ابتدا یه توضیح کوتاه از برنامه opl بدم
این برنامه توی ستامبر 2009 به صورت اوپن سورس برای اولین بار در یک انجمن اینترنتی به نام PSX-Scene توسعه داده شد و هدفشم جایگزینی برنامه قبلی به نام USB Advance با امکانات و قابلیت های بهتر بود هدف این برنامه اضافه کردن قابلیت اجرا کردن بازی های ps2 از طریق راه های دیگه به جز دیسک بود مثل فلش یا هارد یا LAN که بعد از توسعه های فراوان به امکاناتی حتی بیشتر از اینا دست پیدا کرد که نوشتن همشون توی این مقاله نمی گنجه

نسخه های مختلفی از opl وجود داره که من اینجا نام میبرمشون
OPL Project [Official Release]: که نسخه رسمی opl می باشد و آخرین نسخه آن که0.9.3 می باشد و توسعه ی آن چندین سال است که متوقف شده
OPL Daily Builds: عده ای از توسعه دهندگان با استفاده از سورس opl دست به توسعه نسخه جدیدی با کلی امکانات جدبد زدند این نسخه هنوز هم با امکانات جدید و جذاب بروزرسانی پیدا می کنه
OPL (ifcaro): این یک نسخه درحال توسعه می باشد که همواره توسط یک ربات از روی سورس کامپایل می شود و نسخه جدید منتشر میشود

البته نسخه پیشنهادی من (در واقع بهترین نسخه اس) OPL Daily Build به علت امکانات و آپدیت منظم

توضیحات در مورد این برنامه بسته چون بیشتر از این پست خیلی سنگین میشه میرسیم به چگونگی فارسی کردن تمام محیط OPL

کار ترجمه و تبدیل کردن برای این که توی PS2 نمایش داده بشه توسط خودم انجام شده و در سایت OPL Language Packs منتشر شده

خوب بریم سراغ آموزش

1. اول آخرین نسخه از OPL Daily Build رو از لینک مقابل دانلود کنید OPNPS2LD-v1.1.0-Beta-DB_all-1937-433f115-2021-02-28.zip (آپدیت: لینک دانلود آخرین نسخه از IFcaro OPL و OPL DB uncompressed به همراه یسری توضیحات به آخر پست اضافه شد)
2. حالا نوبت به دانلود فایل زبان میرسه دو راه وجود داره________ دانلود از طریق سایت اصلی OPL_1922_DB_Langs_v1.7z که تمام زبان ها داخلش هست
........................................................................|________فایل پیوست شده به پست

3. فایلی که دانلود کردید از حالت فشرده خارج کنید اگر از سایت اصلی دانلود کردید فقط پوشه ی زبان فارسی رو استخراج کنید ولی اگر فایل پیوست شده را دانلود کردید من فقط زبان فارسی رو داخلش قرار دادم
4. حالا هردو فایل font_Persian_r1922.ttf و lang_Persian_r1922.lng رو به فلش خود منتقل کنید و فلش رو به کنسول وصل کنید و از طریق برنامه wLaunchELF (که یک فایل منیجر برای PS2 هست) آن دو فایل رو از پوشه (mass) که همان فلش شماست به پوشه (mc0:/OPL) منتقل کنید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان فایل هارو تغیرنام ندهید و اینکه فقط فایل هارو به پوشه مذکور انتقال دهید
5. OPL رو اجرا کنید
6. به قسمت تنظیمات OPL یا همون (OPL settings) بروید
7. صفحه ی تنظیمات صفحه یا همون (Display settings) رو باز کنید
8. زبان فارسی رو در قسمت (language) انتخاب کنید
9. روی (ok) در پایین صفحه کلیک کنید
10. و سپس روی قسمت ذخیره تغییرات در صفحه بعد بزنید تا تنظیمات ذخیره شود
بعد از آپدیت شماره 1585_DB قابلیت بارگزاری فایل زبان به طور مستقیم از داخل usb به OPL اضافه شد تا اگر کسی برای مثال مموری کارت نداشت یا فضای مموری کارتش کم بود به مشکل نخوره
روش این کار هم خیلی آسونه کافیه دو فایل lang_Persian_r1922.lng و font_Persian_r1922.lng که بالا گفتم رو مستقیم به پوشه LNG در USB خودتون منتقل کنید بعد هم بقیه مراحل رو از مرحله ی 5 به بعد ادامه بدید
<--------------------------------------------------------------------->​
-از بیلد 1750 opl یک بیلد جدید از opl DB ساخته میشه به اسم OPL DB uncompressed، نسخه ی معمولی OPL DB با ابزاری به اسم PS2 Packer پک میشه تا حجمش کمتر باشه و استفاده ازش توی مموری کارت های کم حجم راحت تر باشه؛ ولی این پکر ممکنه بعضی اوقات باعث بعضی مشکلات برای برنامه بشه و حتی برای اجرای بعضی بازی ها مشکل ایجاد کنه، پس شما اگه مموری کارت پر حجم دارید و یا OPL رو از فلش یا هاردتون اجرا میکنید میتونید از نسخه فشرده نشده اون استفاده کنید

-یک نسخه ی دیگر از opl (که البته میتوان نسخه اصلی دونستش چون opl db فقط یه نسخه ویرایش شده از این بیلد هست که زود به زود از سورس اصلی آپدیت میشه)
من خودم استفاده از این نسخه رو بیشتر پیشنهاد میدم چون که همیشه قابلیت های خوب بهش اضافه میشه و همیشه هم از آخرین نسخه کتابخانه ها داخلش استفاده میشه.
ولی در OPL DB بعضی ها عقیده دارن که دارای مشکلات زیادی هست و از آخرین کتابخانه ها هم استفاده نمیکنه و همچنین قابلیت های بدرد بخوری هم نداره
از این نسخه بیلد های مختلفی از افراد مختلف وجود داره که من دوتا از معروف ترینشونو میزارم؛ هرکدوم رو که دوست داشتید بریزید
---نسخه ی El_Patas (آپدیت شده تا 5/11/2020)
---نسخه ی akuhak (آپدیت شده تا 4/25/2020)

و تمام از اینکه میتونید از OPL خودتون در PS2 با زبان فارسی استفاده کنید لذت ببرید

امیدوارم این فایل و آموزش براتون مفید بوده باشید هر سوالی داشتید بپرسید در خدمتم
سلام ببخشید قبلا opl بازیها ps2 راحت اجرا میکرد و حتی بازیهاps1
ولی الان چندوقته نمیدونم مشکل چیه بازی بالا نمیاره هم بازیها پلی2و1 نسخه ها دیگه بیلدها اجرا نمیکنه

فقط با نسخه 0.9.4 بازیها ps2 میگیره
بنظرتون مشکل چیه
کنسولم مدل9004 هست و آی سی وصله

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
سلام ببخشید قبلا opl بازیها ps2 راحت اجرا میکرد و حتی بازیهاps1
ولی الان چندوقته نمیدونم مشکل چیه بازی بالا نمیاره هم بازیها پلی2و1 نسخه ها دیگه بیلدها اجرا نمیکنه

فقط با نسخه 0.9.4 بازیها ps2 میگیره
بنظرتون مشکل چیه
کنسولم مدل9004 هست و آی سی وصله
سلام آخرین نسخه OPL DB رو تست کردید؟ (تو پست اول همینجا لینکش رو گذاشتم) و اگه از اون جواب نگرفتید سایر بیلد ها که بازم پست اول گذاشتم تست کنید
یبار هم سعی کنید تنظیمات opl رو ریست کنید (پوشه opl رو از مموری پاک کنید)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر