عنوان IGI 3 معرفی شد

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
kskm_igi3_2785643.jpg

عنوان خاطره انگیز IGI که تقریبا تمامی گیمرها با نسخه های اول و دوم آن خاطره دارند قرار است با نسخه ی سوم یا Origins مجددا به جمع گیمرها بازگردد! امروز و در خبری شرکت Toadman Interactive با انتشار تیزری اعلام کرد که در حال کار بر روی نسخه ی سوم عنوان IGI میباشد و این عنوان دنباله ای برای نسخه ی دوم بازی میباشد. کمپانی Toadman Interactive اعلام کرده که این عنوان برای سال 2021 برنامه ریزی شده است و به احتمال بالا برای کنسول های نسل بعد عرضه خواهد شد.

طبق صحبت سازندگان، سبک بازی همانند نسخه های قبل FPS خواهد بود و البته گفته شده که بازی هنوز در مراحل اولیه ی ساخت قرار داشته هیچگونه گیم پلی برای بازی طراحی نشده است اما طبق صحبت سازندگان، گیم پلی بازی فراتر از واقعیت خواهد بود و خاطرات خوش نسخه های اول و دوم را تهدید نخواهد کرد.

رابین فلویدین از اعضای ارشد شرکت Toadman Interactive در مصاحبه ای اعلام کرد که ما این اطمینان خاطر را میدهیم که بازی همانند نسخه های اول و دوم جذاب و خاطره انگیز خواهد بود و تیم فعال بر روی بازی متشکل از اعضایی حرفه ای میباشند که بازی را به بهترین نحو خواهند ساخت. همچنین رابین فلویدین از فن های قدیمی و سرسخت بازی خواسته تا از طریق این لینک پیشنهادات خود در مورد بازی را با او در میان بگذارند. همچنین او اعلام کرد درجه بندی سنی بازی 15+ سال خواهد بود و بازی برای اشخاص بزرگسال طراحی خواهد شد.

Source

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
جالبيش اينه كه من كلا خيلي طرفدار شوترهاي نظامي نيستم :D و يادمم نمياد ١٦،١٧ سال پيش چي بازي كردم اما هميشه تو ذهنم به عنوان يه تجربه خيلي خوب حضور داره...به دور از متا و اين حرفا وقتي اين همه ادم از بازي خاطره خوش دارن (حتي اونايي كه شايد با اين سبك ارتباطي برقرار نميكردن ) پس قطعا بازي چيزي فراتر از اشغال بوده كه بارها تو اين تاپيك به بازي نسبت داده شد...

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
یادم میاد توی نسخه ی قدیمیش وقتی میخواستی اسمت رو تایپ کنی یه صدای کلید کیبورد خاصی میداد. اولین بار بود که این صدا رو میشنیدم. هی میرفتم توی همون قسمت هی الکی تایپ میکردم و پاک میکردم که فقط صداش رو بشنوم. :))

• Like
Reactions: BehzaDG

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,819
این بازی باید هم واسه یه سری گیمر راحت طلب که فرت و فرت باید سیو کنن و عادت کردن به چک پوینت مزخرف باشه
اتفاقا نسخه 1 عالی بود و نوآوری های خوبی داشت نسبت به زمان خودش
من که واقعا از این بازی لذت بردم و جزو معدود بازیهایی که منو داخل جو بازی میبرد جوریکه توی مرحله زمستونش واقعا خودم سردم میشد ،نردبون سر خوردنش هم خیلی حال میداد اون موقع یا واکنش دشمنها وقتی تیر میخورد به بیضشون :D ، یا همون کیبورد که دوستمون گفتن، یادش بخیر دنیایی بود شماره 1
ولی بعید میدونم شماره 3 چیز خاصی باشه ، 2 چی بود که 3ش بخواد باشه ، 2 بد نبود ولی خوبم نبود.

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
این بازی باید هم واسه یه سری گیمر راحت طلب که فرت و فرت باید سیو کنن و عادت کردن به چک پوینت مزخرف باشه
من که واقعا از این بازی لذت بردم و جزو معدود بازیهایی که منو داخل جو بازی میبرد جوریکه توی مرحله زمستونش واقعا خودم سردم میشد ،نردبون سر خوردنش هم خیلی حال میداد اون موقع یا واکنش دشمنها وقتی تیر میخورد به بیضشون :D ، یا همون کیبورد که دوستمون گفتن، یادش بخیر دنیایی بود شماره 1
ولی بعید میدونم شماره 3 چیز خاصی باشه ، 2 چی بود که 3ش بخواد باشه ، 2 بد نبود ولی خوبم نبود.
اتفاقا همون قضیه سیو و نداشتن مولتی پلیر از نظر منتقدا بزرگ ترین مشکل بازی بود که مجبور شدن به 2 اضافه کنن
از 3 چیز خوبی میشه در اورد ولی سازنده هاش سازنده نیستن همین پارسال Immortal: Unchained دادن و تر زدن:D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دقیقا از نظر منم نسخه 1 بهتر بود.
بازی کلا یه بازی شدیدا تاکتیکال بود ولی انصافا باید قبول کرد که بازی به لحاظ فرم گیم پلی و پیکر بندی کلی واقعا هیچی توی چنته نداشت جز یه مشت سلاح واقعا یونیک .من با موسیقی هاشم خیلی حال میکردم و روند مخفی کاری توی پیش برد مراحل خوب طراحی شده بود ولی بازی الکی سخت بود در واقع. باگ های بازی هم واقعا بعضی جاها به حدی روی مخ بود که میخواستی مانیتور رو بیاری پایین، مثلا تا انتهای مرحله دهن خودتو سرویس میکردی که خط سلامتیت رو حفظ کنی بعد آخر مرحله یدفعه یه نفر از دشمنا پیداش میشد بهت شلیک میکرد و وقتی پشت دیوار سنگر میگرفتی میدیدی تیرش و نصف از تفنگش از دیوار رد شده و داره بهت شلیک میکنه و تمام، همه زحمتات با یه باگ از بین میرفت. برای من n این اتفاق افتاد بخدا.این ماجرای باگ حتی بعد از مردن هم وجود داشت، یعنی مثلا میمردی بعد خونت 10 متر اونطرف تر از زمین میزد بیرون :D .اون قضیه اسنایپر و تپه هم که جای خود، طرف از پایین تپه با یه کلاشینکف هدف میگرفت راست میزد وسط مغزت اونوقت تو با اسنایپر از بالای تپه هدف میگرفتی نمیتونستی بهش بزنی.
ماجرای سیو بازی هم البته توی نسخه 2 تا حدی بهبود پیدا کرده بود، توی درجه سختی آسون 5 تا سیو میتونستی بکنی تا باطری PDA ت low بشه، توی درجه سختی متوسط 3 تا و روی hard امکان سیو نداشتی.
راجب diversity و تنوع گیم پلی هم واقعا بازی نمره قابل قبول نمیگرفت. تمام بازی ، حتی هر دو نسخه فقط و فقط یه سری ماموریت از کار انداختن آلارم و برداشتن پاکت نامه و document جمع کردن و نهایت بمب گذاری بود، همش همین بود. البته نسخه 2 یه مرحله هلیکوپتر داشت که یکم فان بود.
نبود گیم پلی سرگرم کننده، باگ های وحشتناک، سختی بی منطق بازی، باعث میشد حتی داستان بازی که نسبت به بقیه قسمت هاش شرایط بهتری داشت هم نتونه به کمک بازی بیاد و در نهایت اکثر گیمرها رو بعد از مدتی از بازی خسته کنه.
اینو باید قبول کرد که محبوبیت بازی نه به خاطر کیفیتیش، بلکه به خاطر نبود بازی هم سبکش و اینکه به خوبی روی سیستم ها اجرا میشد بود ، و البته سلاح های بازی واقعا فوق العاده بودن.
ولی خب فارق از ایراداتش یه نوستالژی به تمام معناس و من خودم شخصا از خبر ساخته شدن نسخه 3 هیجان زده شدم. بخشی از خاطرات گیمیری هم دوره ای های منه و نمیشه بهش بی اعتنا بود:)

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
شماره اول و دوم برای زمان خودشون خیلی خوب بودن. بعضی از دوستان هم که احتمالاً یادشون رفته که تا قبل از ظهور کال آف دیوتی ژانر FPS چه وضعیتی داشت، بد نیست برن یه مقایسه ای با باقی عناوین FPS اون موقع مثل No one lives Forever، Serious Sam، 007، بازگشت به قلعه ولفنشتاین، مدال افتخار و ... داشته باشن;)
بازگشت به قلعه ولفنشتاین؟ مدال افتخار؟ Serious Sam ؟ < IGI ؟؟؟
اگر این دوربین مخفی نیست پس قطعا یه شوخیه خنده نداره

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
Igi همون نقشه ماهواره ایش می ارزید به خیلی بازیهای اونموقع . بعد نکته خنده دار اینه که دوستان دارن igi رو مثل اینکه با بازیهای الان مقایسه میکنن تا سال 2000 . بابا اون سالها همه ی بازیها گیملیشون همون سطح یا پایینتر بوده . مثلا تو مکس پین یا مافیا 1 یا هیتمن کاور میگرفتن که تو igi نمیگرفته ؟
بعدم معلومه igi واسه گیمر الان یه بازیه وحشتناکه چون اشکشو در میاره تا تمومش کنه . الان گیمرهای نسل جدید عادت کردن به بازیهای انلاین ابدوغ خیاری خوب معلومه نمیتونن اتمسفر یه بازی ماله سال 2000 رو درک کنن .
بعد igi 2 خیلی مشکلات سری 1 رو برطرف کرد و واقعا جذاب بود چه تو مخفی کاری چه گرافیک و گیمپلی .

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
بازی برا همون موقع هم خوب نبود و امتیازاتشم معمولی بود با حفظ حال و هواش که الان متای 30 هم نمیگیره :D
زیاد رو امتیازات و متای بازیها حساب کردی (در حد خودشون ی اطلاع رسانی میکنن فقط...):D
بعضی وقتها بهترین بازیهایی که تجربه کردی شاید اصلا دیده نشده باشن و از نظر خیلی ها بی ارزش باشن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
IGI از اون دست بازی‌هایی هست که به دلایلی توی ایران خیلی محبوب شدن. :D البته بازی بدی هم نبود، ولی توی ایران در حد یه شاهکار باهاش برخورد شد در حالی که بقیه جاها حداکثر یه بازی خوب محسوب می‌شد و کلاً در حدی معروف نبود که اینجا انقلاب به پا کرد! مثلاً الآن تاپیک IGI3 توی ResetEra کلهم 22 تا پست خورده، در حالی که اگه Gholam Ali Racing هم معرفی بشه، ممکنه در همین حد پست بخوره. :D
استودیوی سازنده‌ بازی رو هم اصلاً یادم نبود چی بوده و رفتم دیدم Innerloop Studios بوده که بندگان خدا بعد از ساختن IGI2 به فنا رفتن و تعطیل شدن.
کلاً یه سری بازی توی ایران بودن که زمان خودشون خیلی معروف شدن، یعنی بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی. حالا بعضی‌هاشون به خاطر دوبله‌های دارینوس و این جور چیزها بود و بعضی‌ها مثل IGI هم به دلایل دیگه.
مثلاً همون زمانی که IGI اومد، بازی Soldier of Fortune هم اومده بود که کیفیت بالاتری داشت و ویژگی‌های جالبی هم توی اون دیده می‌شد، ولی در حد IGI مطرح نشد. یا Unreal Tournament که یک سال قبل از IGI اومده بود و شاید بشه بهش گفت یه بازی انقلابی، ولی توی کشور ما در حد شلغم محسوب می‌شد. :D حالا این یکی رو میگیم مولتی‌پلیر بوده، ولی بازی Unreal که سال 98 اومد و بازی بزرگی بود هم توی ایران به جایی نرسید. دیگه بگذریم از چیزهایی مثل Deus Ex و System Shock 2 که جزو معروف‌ترین بازی‌های اون زمان بودن و غوغا کردن در سطح جهان، ولی توی ایران شاید از هر 100 تا گیمر فقط یه نفر اسم اینا رو شنیده بود!‌ یا مثلاً Rainbow Six: Rogue Spear که بازی تاکتیکی با کیفیتی بود و Quake III Arena که اون هم جزو بازی‌های انقلابی زمان خودش بود و توی ایران به جایی نرسید (البته مولتی‌پلیر بودنش هم بی‌تأثیر نبود). اصلاً همه اینا به کنار، دو سال قبل از IGI بازی Half-Life اومده بود که هنوز هم آدم سراغش میره حیرت می‌کنه که چی ساختن، ولی توی ایران کلهم گم و گور بود تا سال‌ها بعد که نسخه دومش اومد و تازه به معروفیت بالایی رسید.
به نظرم این ماجراها دو دلیل داشته:
1. اون زمان خبری از مراجعه به سایت‌ها و متاکریتیک و فلان و چنان نبود که بگیم باید حتماً سراغ بازی با متای بالا رفت و اگه امتیاز بازی 79.362 بود ولش کنیم. یعنی یه ویژگی خوب اون سال‌ها این بود که امتیازها ذهن ما رو خط‌دهی نمی‌کردن.
2. ولی از اون طرف احتمالاً واردکننده‌ها و فروشنده‌های بازی تأثیراتی روی ذهن ما می‌ذاشتن. :D یعنی مثلاً خبری از توزیع گسترده System Shock 2 توی فروشگاه‌ها نبود و به جاش هر جا می‌رفتیم Project I.G.I به چشم می‌خورد. طبیعتاً فروش بازی هم بالا می‌رفت و توی دورانی که تنوع در حد امروز نبود و به بازی‌های زیادی دسترسی نداشتیم، یه بازی با استانداردهای خوب و مناسب (نه عالی) می‌تونست تبدیل به یه اثر بنیان‌فکن در ایران بشه و توی هر کامپیوتری یه نسخه ازش دیده بشه.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
Igi همون نقشه ماهواره ایش می ارزید به خیلی بازیهای اونموقع . بعد نکته خنده دار اینه که دوستان دارن igi رو مثل اینکه با بازیهای الان مقایسه میکنن تا سال 2000 . بابا اون سالها همه ی بازیها گیملیشون همون سطح یا پایینتر بوده . مثلا تو مکس پین یا مافیا 1 یا هیتمن کاور میگرفتن که تو igi نمیگرفته ؟
بعدم معلومه igi واسه گیمر الان یه بازیه وحشتناکه چون اشکشو در میاره تا تمومش کنه . الان گیمرهای نسل جدید عادت کردن به بازیهای انلاین ابدوغ خیاری خوب معلومه نمیتونن اتمسفر یه بازی ماله سال 2000 رو درک کنن .
بعد igi 2 خیلی مشکلات سری 1 رو برطرف کرد و واقعا جذاب بود چه تو مخفی کاری چه گرافیک و گیمپلی .
دوست عزیز ما خیلی قبل تر از بولشتی مثل igi اشکمون با contra و shadow of beast و ninja gaiden در اومده بود.

MASOUD-CRASH

کاربر سایت
Jun 20, 2018
501
نام
مسعود
آخجون چقدر خوب ! انشالله گرافیکش در حد همون 512 مگ جواب بده منم بتونم بازی کنم :D
واقعا igi 2 یه بازیه شاهکاره (البته نظر شخصیمه ها) . ساعت ها آدم باهاش سرگرم میشه و پا شدن از پشتش هم سخته وقتی گرم بازی شدی .

• Like
Reactions: mehrdadb3

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
IGI از اون دست بازی‌هایی هست که به دلایلی توی ایران خیلی محبوب شدن. :D البته بازی بدی هم نبود، ولی توی ایران در حد یه شاهکار باهاش برخورد شد در حالی که بقیه جاها حداکثر یه بازی خوب محسوب می‌شد و کلاً در حدی معروف نبود که اینجا انقلاب به پا کرد! مثلاً الآن تاپیک IGI3 توی ResetEra کلهم 22 تا پست خورده، در حالی که اگه Gholam Ali Racing هم معرفی بشه، ممکنه در همین حد پست بخوره. :D
استودیوی سازنده‌ بازی رو هم اصلاً یادم نبود چی بوده و رفتم دیدم Innerloop Studios بوده که بندگان خدا بعد از ساختن IGI2 به فنا رفتن و تعطیل شدن.
کلاً یه سری بازی توی ایران بودن که زمان خودشون خیلی معروف شدن، یعنی بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی. حالا بعضی‌هاشون به خاطر دوبله‌های دارینوس و این جور چیزها بود و بعضی‌ها مثل IGI هم به دلایل دیگه.
مثلاً همون زمانی که IGI اومد، بازی Soldier of Fortune هم اومده بود که کیفیت بالاتری داشت و ویژگی‌های جالبی هم توی اون دیده می‌شد، ولی در حد IGI مطرح نشد. یا Unreal Tournament که یک سال قبل از IGI اومده بود و شاید بشه بهش گفت یه بازی انقلابی، ولی توی کشور ما در حد شلغم محسوب می‌شد. :D حالا این یکی رو میگیم مولتی‌پلیر بوده، ولی بازی Unreal که سال 98 اومد و بازی بزرگی بود هم توی ایران به جایی نرسید. دیگه بگذریم از چیزهایی مثل Deus Ex و System Shock 2 که جزو معروف‌ترین بازی‌های اون زمان بودن و غوغا کردن در سطح جهان، ولی توی ایران شاید از هر 100 تا گیمر فقط یه نفر اسم اینا رو شنیده بود!‌ یا مثلاً Rainbow Six: Rogue Spear که بازی تاکتیکی با کیفیتی بود و Quake III Arena که اون هم جزو بازی‌های انقلابی زمان خودش بود و توی ایران به جایی نرسید (البته مولتی‌پلیر بودنش هم بی‌تأثیر نبود). اصلاً همه اینا به کنار، دو سال قبل از IGI بازی Half-Life اومده بود که هنوز هم آدم سراغش میره حیرت می‌کنه که چی ساختن، ولی توی ایران کلهم گم و گور بود تا سال‌ها بعد که نسخه دومش اومد و تازه به معروفیت بالایی رسید.
به نظرم این ماجراها دو دلیل داشته:
1. اون زمان خبری از مراجعه به سایت‌ها و متاکریتیک و فلان و چنان نبود که بگیم باید حتماً سراغ بازی با متای بالا رفت و اگه امتیاز بازی 79.362 بود ولش کنیم. یعنی یه ویژگی خوب اون سال‌ها این بود که امتیازها ذهن ما رو خط‌دهی نمی‌کردن.
2. ولی از اون طرف احتمالاً واردکننده‌ها و فروشنده‌های بازی تأثیراتی روی ذهن ما می‌ذاشتن. :D یعنی مثلاً خبری از توزیع گسترده System Shock 2 توی فروشگاه‌ها نبود و به جاش هر جا می‌رفتیم Project I.G.I به چشم می‌خورد. طبیعتاً فروش بازی هم بالا می‌رفت و توی دورانی که تنوع در حد امروز نبود و به بازی‌های زیادی دسترسی نداشتیم، یه بازی با استانداردهای خوب و مناسب (نه عالی) می‌تونست تبدیل به یه اثر بنیان‌فکن در ایران بشه و توی هر کامپیوتری یه نسخه ازش دیده بشه.
بخاطر همینه که ایرانی ها تو کل دنیا کارشون درسته! :D:hide:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
بازگشت به قلعه ولفنشتاین؟ مدال افتخار؟ Serious Sam ؟ < IGI ؟؟؟
اگر این دوربین مخفی نیست پس قطعا یه شوخیه خنده نداره
قبل از اینکه زود دست به قلم بشی و مسخره کنی بهتره یه بار دیگه همون پست رو بخونی تا قشنگ متوجه منظور نویسنده بشی:
بازگشت به قلعه ولفنشتاین== مدال افتخار== Serious Sam == IGI < < < < کال آو دیوتی
من خودم هم طرفدار همه این بازیها بودم ولی هیچوقت نمیام با بازی های امروزی مقایسه شون کنم.
پ.ن: حالا اگه میتونی برو بخند

• Smile
Reactions: z2s sas

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
قبل از اینکه زود دست به قلم بشی و مسخره کنی بهتره یه بار دیگه همون پست رو بخونی تا قشنگ متوجه منظور نویسنده بشی:
بازگشت به قلعه ولفنشتاین== مدال افتخار== Serious Sam == IGI < < < < کال آو دیوتی
من خودم هم طرفدار همه این بازیها بودم ولی هیچوقت نمیام با بازی های امروزی مقایسه شون کنم.
پ.ن: حالا اگه میتونی برو بخند
مسخره نکردم. حرف شما توهین به شعور مخاطب بود.
همینکه شاهکارهای اون دوره مثل rtcw و moh یا حتی ss رو در کنار آشغالی مثل igi میزارید و با یه مقایسه محیرالعقول با cod به نتیجه گیری خاص خودت میرسی که هیچ مفهومی نداره، خودش مشخص کننده همه چیز هست.
حتی تو گیمفا هم شبیه این کامنت رو سخت میشه پیدا کرد.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
مسخره نکردم. حرف شما توهین به شعور مخاطب بود.
همینکه شاهکارهای اون دوره مثل rtcw و moh یا حتی ss رو در کنار آشغالی مثل igi میزارید و با یه مقایسه محیرالعقول با cod به نتیجه گیری خاص خودت میرسی که هیچ مفهومی نداره، خودش مشخص کننده همه چیز هست.
حتی تو گیمفا هم شبیه این کامنت رو سخت میشه پیدا کرد.
از اول هم بحث سر بهتر بودن IGI از اون مثلا به قول شما شاهکارها نبود (همین که به ss میگی شاهکار خودش مشخص کننده همه چیز هست (2)).
یه عده داشتن ترول میکردن و بحث لول دیزاین و درجه سختی و غیره رو وسط کشیدن، منم بهشون گفتن برن یه مقایسه ای با باقی عناوین اون موقع بکنن و ببینن کدومشون این مواردی رو که نوشتن رو کاملاً رعایت کرده بودن (البته اشتباه کردم که اسم ss رو آوردن چون شاهکار ss که اصلاً چیزی به اسم لول دیزاین نداشت:))). اون COD هم دیگه همه میدونن که چه تاثیری توی ژانر FPS داشته و ژانر FPS قدیمی رو به کل منقرض کرد، پس نیازی نمیبینم در موردش توضیح بدم.
حالا اینکه شما با IGI مشکل اساسی و از اول هم به قصد ترول کردن اومدی توی تاپیکش و احساس میکنی هر کی از بازی ای که ازش بدت میاد تعریف کنه، به شعورت توهین کرده دیگه مشکل خودته و به قول خودت میتونی بری توی همون گیمفا فعالیت کنی که چشمت به اینجور کامنت ها هم نخوره. والا بقیه هم از خیلی بازیها خوششون نمیاد ولی هیچوقت نمیرن توی تاپیک اون بازی و هر کی هر پستی داد زود بکوبنش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر