طرفداران ژانر JRPG

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,440
نام
علی
اقا این اسکوار خداییش بلد نیست اسم کاراکتر انتخاب کنه اخه چه وضعیه یه نگاه به اسامی کاراکتر های i am setsuna بکنید واقعا که.....

الان من برم چی به کی بگم خو؟:| چرا اسمه یارو انقدر بی ادبانه انتخاب شده!:| لول

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
خداییش قبل اینکه بری سراغ jrpg هاش .. اینا رو استاد کن

کیلزون مرسناری
انچارتد
لیتل بیگ پلنت ویتا
تیراوی
گراویتی راش هم اگه هنوز بازی نکردی تا ۸ دلاره بگیرش

تا کاملا متوجه پتانسیل کاملا به f رفته ویتا بشی.
بعد برو سراغ jrpg ها

اره کیلزون و انچارتد و گراویتی تو لیستن با رسیستنس.

اینا هم خوشم اومده:

FREEDOM WARS
HYPERMENSION NOIRE: GODDES BLACK HEART

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اره کیلزون و انچارتد و گراویتی تو لیستن با رسیستنس.

اینا هم خوشم اومده:

FREEDOM WARS
HYPERMENSION NOIRE: GODDES BLACK HEART

فریدوم وارز که اصل جنسه ... اکشن ادونچر rpg با کلی مسلسل و توپ و لیزر و ربات و شمشیر و غیره .. رسما یکی از بهترین گیم پلی هایی که تو سالای اخیر دیدم من خودم به خاطر گراویتی و فریدوم وارز گرفتم ویتا رو

نپتونیاها رو هم اگه تونستی حتما بگیر

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یه چیزی برام سوال شده ... فقط میخوام نظر بقیه رو بدونم ... هیچ موضع گیری هم نمیکنم که کسی شور بگیردش بیاد گیف بزاره و ترول کنه .
به نظرتون نمراتی که منتقدان غربی به بازی های ژاپنی میدن یه کم مغرضانه نیست ؟ ... این حس برای شما وجود نداره که حداقل 5 الی ۱۰نمره زیر حق واقعی بازی ها متاشون میشه ؟

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
یه چیزی برام سوال شده ... فقط میخوام نظر بقیه رو بدونم ... هیچ موضع گیری هم نمیکنم که کسی شور بگیردش بیاد گیف بزاره و ترول کنه .
به نظرتون نمراتی که منتقدان غربی به بازی های ژاپنی میدن یه کم مغرضانه نیست ؟ ... این حس برای شما وجود نداره که حداقل 5 الی ۱۰نمره زیر حق واقعی بازی ها متاشون میشه ؟

تا حدی آره

ولی نمیشه گفت اصلا متا مهم نیست و هیچی رو نشون نمیده که واقعا اشتباهه این حرف نمونش همین Star Ocean که قشنگ تِر زد با نمراتش از طرفی هم وقتی انقدر نمره پایین میگیره خب حتما مشکلی داره وگرنه همه دیوونه نیستن نمره پایین بدن که میبینیم حتی JRPG بازای اینجا هم دارن گیر میدن بهش :D من که خودم خداروشکر وحید ریجن 1 رو نیاورد برا همین بهونه شد که من نگیرم و پولم رو واسه چیزای دیگه بدم :D

البته همین مشکل دار بودن هم دلیل بر لذت نبردن از بازی نیست و خیلیا ممکنه عاشقش بشن :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان

به نظر من نه. کلا بازی ها ژاپنی از نظر کیفی افت محسوسی داشتن. و به نظر من الان فقط سایه ای از اون چیزی هستن که بودن.

وگرنه برعکس مثلا تو این مقالاتی که درباری بهترین های سبک ها و اینا مینویسن همیشه خصوصا JRPG ها حسابی تحویل گرفته میشن و همه میدونن که چقدر خوبن. مثلا چند وقت فکر کنم گیمزرادار بود يه مقاله نوشت درباری بهترین های سبک Dungeon Crawler و به حق etrian odyssey رو اول معرفی کردن نه مثلا Diablo رو. در صورتی که مثلا یه ایرانی این لیست رو تهیه میکرد قاعدتا اصلا نمیدونست etrian odyssey چی هست!

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
البته بازی های jrpg افت داشتند تو این چند سال اما مشکل اینه که این بازی ها زیاد تو ایران شناخته شده نیستند اکثرمون از جمله خودم کنسول های شرکت نینتندو را نداریم بنابراین ار پی جی های ناب اون کنسول ها که خیلیاشون نمرات بالایی را میگرن تجربه نمیکنیم .نکته دیگه اینکه همین 2 3 ماه اخیر 2 3 تا jrpg فوق العاده برای ps4 اومد اما خب کسی چون نمیگره بازی کنه اطلاعاتی هم ازش نداره نمونه بارزش odin sphere بود که نمرات فوق العاده خوبی هم گرفت منم گرفت بازی کردم 40 ساعت لذت بردم ازش .اما خب ندیدم اینجا به غیر خودم کسی دیگه بازی را بگیره یا مثال دیگه grand kingdom بود از وقتی دموشو رفتم عاشقش شدم و تو لیست خریدم قطعا خواهد بود یکم بازی های دور و برمو خلوت کنم میخرمش.
یا در اینده مطمئن باشید متای پرسونا 5 بالای 80 خواهد شد چون بازی با کیفیتیه.
حالا نتیجه اینکه به نظرم منتقدا کم لطفی نمیکنند بازی خوب باشه امتیاز خواهند داد .

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
البته بازی های jrpg افت داشتند تو این چند سال اما مشکل اینه که این بازی ها زیاد تو ایران شناخته شده نیستند اکثرمون از جمله خودم کنسول های شرکت نینتندو را نداریم بنابراین ار پی جی های ناب اون کنسول ها که خیلیاشون نمرات بالایی را میگرن تجربه نمیکنیم .نکته دیگه اینکه همین 2 3 ماه اخیر 2 3 تا jrpg فوق العاده برای ps4 اومد اما خب کسی چون نمیگره بازی کنه اطلاعاتی هم ازش نداره نمونه بارزش odin sphere بود که نمرات فوق العاده خوبی هم گرفت منم گرفت بازی کردم 40 ساعت لذت بردم ازش .اما خب ندیدم اینجا به غیر خودم کسی دیگه بازی را بگیره یا مثال دیگه grand kingdom بود از وقتی دموشو رفتم عاشقش شدم و تو لیست خریدم قطعا خواهد بود یکم بازی های دور و برمو خلوت کنم میخرمش.
حالا نتیجه اینکه به نظرم منتقدا کم لطفی نمیکنند بازی خوب باشه امتیاز خواهند داد .

بخرید آقا بخرید
Wii U هم نمی گیرید 3ds رو بگیرید، NX هم که توی راهه و ظاهرا بازخورد خیلی خوبی از بازیسازان و ناشر ها داشته

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
مشکل بزرگ اینه که همچنان با اینکه سال 2016 هستیم و دیگه ملت خیلی راحت با اینترنت و چیزای دیگه اطلاعات میتونن بگیرن و دیگه آدما به بی اطلاعاتی و سطحی نگر بودن قبل نیستن ولی بازم از کسایی حتی با سن های بین 20-30 همچنین جملاتی رو به صورت حضوری وقتی لیست بازیایی که دارم رو میبینن میشنوم :

" اینا چیه تو بازی میکنی؟"

"اینا چقدر آشغال و بچه گونن"

" غیر تو کسی دیگه هم اینو بازی میکنه؟" (این جمله رو بیشتر از هر جمله دیگه ای میشنوم :D اتفاقا یه حس cool بودن دست میده میگم آره تو دنیا بازی برا من ساخته شده :)) )

"خیلی داغونه گیم پلیشون اصلا نمیشه بازی کرد"

متاسفانه دلیل این همه حرفای تو در و دیوار اینه که بقیه کسایی که آشنایی با این سبک ندارن به خودشون زحمت نمیدن یه بار یه JRPG درست و حسابی رو براش وقت بزارن و ببینن واقعا چجوریه. به گیم پلی گیر میدن چون نمیخوان به مغزشون زحمت بدن و سیستمای پیچیده و زیاد JRPG رو یاد بگیرن (خنده داره اگه بهشون Disgaea بدیم ببینیم چی میشه :)) ) چون میخوان بازیی که میکنن کل بخش Tutorialش 5 دقیقه باشه و بعد سریع دیگه برن تو بازی ولی یکی مثل من حاضره 1-2 ساعت حتی بیشتر Tutorial بره تا همه چیز رو یاد بگیره :D

از طرفی هم اکثرا کارشون شده از رو ظاهر قضاوت کردن. تا یه آرت استایل JRPGی گونه یا انیمه ای میبینن به صورت پیش فرض تو ذهنشون " بچه گونه " و " مزخرف " پدیدار میشه :D

خلاصه اینکه من از این ملت ناامید شدم و هیچوقت سعی نمیکنم کسی رو JRPG باز کنم :D عشق است بچه های خودمون تو این تاپیک :D

مورد داشتیم Resonance of Fate بازی کرده گفته چقدر گیم پلیش مزخرف و مسخرست :)) :|

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
مشکل بزرگ اینه که همچنان با اینکه سال 2016 هستیم و دیگه ملت خیلی راحت با اینترنت و چیزای دیگه اطلاعات میتونن بگیرن و دیگه آدما به بی اطلاعاتی و سطحی نگر بودن قبل نیستن ولی بازم از کسایی حتی با سن های بین 20-30 همچنین جملاتی رو به صورت حضوری وقتی لیست بازیایی که دارم رو میبینن میشنوم :

" اینا چیه تو بازی میکنی؟"

"اینا چقدر آشغال و بچه گونن"

" غیر تو کسی دیگه هم اینو بازی میکنه؟" (این جمله رو بیشتر از هر جمله دیگه ای میشنوم :D اتفاقا یه حس cool بودن دست میده میگم آره تو دنیا بازی برا من ساخته شده :)) )

"خیلی داغونه گیم پلیشون اصلا نمیشه بازی کرد"

متاسفانه دلیل این همه حرفای تو در و دیوار اینه که بقیه کسایی که آشنایی با این سبک ندارن به خودشون زحمت نمیدن یه بار یه JRPG درست و حسابی رو براش وقت بزارن و ببینن واقعا چجوریه. به گیم پلی گیر میدن چون نمیخوان به مغزشون زحمت بدن و سیستمای پیچیده و زیاد JRPG رو یاد بگیرن (خنده داره اگه بهشون Disgaea بدیم ببینیم چی میشه :)) ) چون میخوان بازیی که میکنن کل بخش Tutorialش 5 دقیقه باشه و بعد سریع دیگه برن تو بازی ولی یکی مثل من حاضره 1-2 ساعت حتی بیشتر Tutorial بره تا همه چیز رو یاد بگیره :D

از طرفی هم اکثرا کارشون شده از رو ظاهر قضاوت کردن. تا یه آرت استایل JRPGی گونه یا انیمه ای میبینن به صورت پیش فرض تو ذهنشون " بچه گونه " و " مزخرف " پدیدار میشه :D

خلاصه اینکه من از این ملت ناامید شدم و هیچوقت سعی نمیکنم کسی رو JRPG باز کنم :D عشق است بچه های خودمون تو این تاپیک :D

مورد داشتیم Resonance of Fate بازی کرده گفته چقدر گیم پلیش مزخرف و مسخرست :)) :|
اخ اخ حرف دلمو زدی .دیروز بود توی گیمفا داشتم خبر امتیازهای i am setsuna را میدیدم بعد زیرش نظرات را میخوندم گریه ام گرفت به حال این جماعت با کامنتایی که مینوشتن .یعنی طرف از گیم فقط cod و battlefield و این جور چیزا را میبینه و میشناسه .به نظرم بهتره وقتی ادم یه بازی را نمیشناسه یا با سبکش اشنایی نداره سکوت پیشه کنه همین اتفاقی نمیوفته باور کنید

love master

کاربر سایت
Sep 9, 2012
188
بعضی ها حال میکنن بعضی ها هم حال نمیکنن اینش جدا ولی اکثرا بیشتر بدون اینکه بفهمن چیه و به خاطر اینکه بگن مثلا من کول تشریف دارم میگن بچه ای اینا رو بازی میکنه؟! یعنی یه حرف چیپ و بچه گانه فقط به خاطر بزرگ کردن چیزایی که خودش دوست داره و کوچیک کردن طرف بدون اینکه بفهمه JRPG و این چیزا چیه خلاصه اینکه طرف اصلا بزرگ نشده به صورت مصنوعی میخواد خودشو بزرگ نشون بده

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان

منم این مشکل رو دارم. یعنی چون دیگه JRPG رو نمیشه عین قدیم به وقور و قیمت خوب پیدا کرد مدت هاست دیگه خیلی بازی نمیکنم. برعکس قدیم که عملا هرچی میومد رو میگرفتم. البته Odin SPhere رو تا امد خریدم، قبلش هم روی PS2 ان بار رفته بودمش!:D حالا امیدوارم طبق صحبتی که ان سال پیش شد و بعدا زدن زیرش Muramasa هم نسخه HD ایش برای PS بیاد. البته اون موقع گفتن برای PS3 میاد (با همین Odin Sphere) اما خبری نشد.

@NoctisSasuke

نفرت از JRPG یه چیز کاملا طبیعی هست، یعنی یه عده واقعا نمیتونن هیچ رقمه با این بازی ها ارتباط برقرار کنن. در مورد کارتون ها یه مثلی وجود داره که میگه آدم ها اصولا دو دسته ان، یا با باب اسفنجی و این مدل کارتن ها حال میکنن، یا با انیمه. یعنی غیر نردهای انیمیشن که وقت داشته باشن همه مدل میبینن اصولا با توجه به استایل و سلیقه ای که دارن، به یه سمت میرن. در مورد بازی ها هم این مساله صادقه. خیلی از گیمرها اصلا نمیتونن سمت JRPG ها برن. به اینکه وقت نمیزارن و ... هم ربط نداره. بهترین JRPG تاریخ رو هم بزاری جلوشون 50 ساعت هم بازی کنن در نهایت یا بیشتر حالشون بهم میخوره یا مطمعن میشن که حق داشتن متنفر باشن. چون باید روحیه اش رو داشته باشن.

کلا یه گیمر برای اینکه بتونه JRPG بازی کنه و لذت ببره باید یه سلیقه خاصی داشته باشه. مثلا دیروز داشتم I am Setsuna رو بازی میکردم، با خودم میگفتم یه نفر که JRPG دوست نداره اینو بازی کنه چه حالی بهش دست میده؟ کسی که UC4 بازی کرده، بازی با اکشن وحشتناک شروع میشه، داستان، کات سین های خفن و... اما تو این یه کارکتر کوچولو داره میره، نه کات سینی، فط چهارتا دیالوگ و یه مبارزه عجیب که فقط اینتر زدنه و... واقعا کسی که JRPG نمیدونه چیه اینو 10 دیقه هم تحمل نمیکنه در صورتی که خودم به یه علاقه ای داشتم بازی میکردم و بهم حال میداد انگار تیتاب دادن بهم!:D

من یه دوستی دارم اس صبح تا شب و شب تا صبح داره نان استاپ Clash of Clans بازی میکنه، به من پولم بدن حاضر نیستم 5 دیقه براش وقت بزارم.

اکثرا بیشتر بدون اینکه بفهمن چیه و به خاطر اینکه بگن مثلا من کول تشریف دارم میگن بچه ای اینا رو بازی میکنه؟!

باور کن اینجوری نیست! واقعا خوششون نمیاد! گفتم، یه دیفه خودت رو بزار جای کسی که سلیقش یه چیز دیگس و اکشن بازی میکنه و ... این بنده خدا بشینه پای JRPG شک میشه.

love master

کاربر سایت
Sep 9, 2012
188
باور کن اینجوری نیست! واقعا خوششون نمیاد! گفتم، یه دیفه خودت رو بزار جای کسی که سلیقش یه چیز دیگس و اکشن بازی میکنه و ... این بنده خدا بشینه پای JRPG شک میشه.
بعضی ها حال میکنن بعضی ها هم حال نمیکنن اینش جدا ولی اکثرا بیشتر بدون اینکه بفهمن چیه و به خاطر اینکه بگن مثلا من کول تشریف دارم میگن بچه ای اینا رو بازی میکنه؟!
من خودم از بازی فوتبال خوشم نمیاد ولی تا به حال نگفتم چطور از این بازی خوشتون میاد یا این چیه که بازی میکنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر