طرفداران ژانر JRPG

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
نگاهی به CRY ON؛ بازی لغو شده سازندگان NieR و خالق Final Fantasy

هیرونوبو ساکاگوچی درباره دلیل انتخاب Cry on (به معنی «اَشک بریز/گریه کُن» ) برای نام این عنوان گفت:
«اشک‌ها به هنگام تجربه شدیدترین حالت از احساساتی اعم از غم و شادی سرازیر می‌شوند. امیدوارم با Cry on عنوانی خلق کنم که در طول تجربه آن، بازیکنان چنین احساسات مختلفی را تجربه کنند.»
در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۸۷ (۵ ژانویه ۲۰۰۹) ناشر بازی، AQ interactive، اعلام کرد بازی Cry on به دلایل «نبود اطمینان از پتانسیل تبدیل به یک فرنچایز» و «وضعیت اقتصادی فعلی جهان (اشاره به بحران مالی ۲۰۰۸)» لغو شده و پیام زیر را منتشر کرد:
«خطاب به تمامی کسانی که منتظر این عنوان بودند، باید بگوییم که ما عمیقا متاسف هستیم‌.»

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
669
نام
Mohammadreza Sayari
تقریبا یه ماهه که دارم پرسونا 4 گلدن رو روی لپ تاپ بازی میکنم. این کلا دفعه سومیه که دارم بازیش میکنم.
یه چیزی که برام همیشه جالب بوده و باعث میشه یه علاقه مضاعف و شاید غیرمنطقی به نسخه چهارم داشته باشم.
وقتی فکر میکنم میبینم درصد خیلی زیادی از پیشرفت های پرسونا 5 مدیون پیشرفت تکنولوژی و اختلاف دو نسلی بین 5 و 4 هستش ولی برای پرسونا4 این بازی دقیقا روی همون سیستمی که p3 عرضه شده بود عرضه شد و از نظر بعد تکنیکی پیشرفت خاصی نداره، ولی در عوض 4 یه پیشرفت و تکامل بزرگ برای فرمول پرسونا از نظر دیزاین و تصمیم گیری توی روند توسعه به حساب میاد. پرسونا 3 همیشه این ایراد رو داشت که داستانش یه هدف نهایی و داستان مشخص رو به طور واضح دنبال نمیکرد ولی پلات پرسونا 4 با پیش کشیدن بحث پیدا کردن یه مجرم از همون اول از نظر داستانی یه انگیزه قوی برای بازیکن ایجاد میکنه و برای همین درصد تکمیل شدن این بازی خیلی بیشتر از نسخه سوم بود. جایگزین کردن ساختار بی نهایت تارتاروس پرسونا3 با دانجن های محدود پرسونا 4 علاوه بر ایجاد تنوع جلوی خستگی بازیکن رو میگیره و هربار تموم کردن یه دانجن به ادم این حسو میده که توی بازی واقعا پیشرفت کرده. از سمت دیگه ایراد دیگه ای که به 3 وارد بود این بود که به خاطر جذاب بودن بخشای دیت رفتن و لایف سیمیولیشن خیلی بازیکنا کاملا قید تارتاروس و بخش اکشن بازی رو میزدن و در نتیجه بعدی اینکه سوشیال لینک های محبوبشونو تکمیل میکردن بازی رو ول میکردن یا اینکه بعدا توی روند داستانی به خاطر ضعیف بودن به نسبت باس ها کم می آوردن ولی توی پرسونا 4 به خاطر وجود سیستم آب هوا و محدودیت زمانی برای ایوینت های داستانی بازیکنا تمایل بیشتری به بخش تلوزیون بازی، فیوز کردن پرسونا و... داشتن برای همینم حتی بعد تکمیل کردن سوشیال لینک محبوبشون بازم به بازی ادامه میدادن و حتی با شخصیتایی که شاید خیلی دوست نداشتن هم سوشیال لینک قوی ای میساختن که به روند بخش تلوزیون کمک میکرد، همین موضوع باعث میشد با شخصیتای فرعی که گاهی آزاردهنده به نظر میرسیدن ارتباط بیشتری داشت و کم کم اونارو بهتر درک کرد.

Persona 4 Golden 10_7_2023 11_34_04 PM.png
این جمع برای من جز معدود جمع هایی هست که باهاشون ارتباط عمیقی برقرار کردم و از ساعتایی که داستانشون رو دنبال کردم پشیمون نیستم (کنار جمع آواتار و کابوی بیباپ)

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
669
نام
Mohammadreza Sayari
بازم به دانجن heaven پرسونا ۴ رسیدم
هربار که این دانجن رو بازی میکنم کرک و پر برام باقی نمیمونه
تلفیق تصورات کودکانه، زیبایی دلتنگی یه بچه با مشکلات روانی یه قاتل چه دیزاین شاهکاری شده

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,385
نام
سید محمد حسین
بازم به دانجن heaven پرسونا ۴ رسیدم
هربار که این دانجن رو بازی میکنم کرک و پر برام باقی نمیمونه
تلفیق تصورات کودکانه، زیبایی دلتنگی یه بچه با مشکلات روانی یه قاتل چه دیزاین شاهکاری شده

کلا اون بخش بازی بهترین بخش 4 گلدن ـه واسه من.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,973
دوستان این dragon quest the adventure of dai قراره اکتبر عرضه بشه درسته؟
خاطرات trials of mana رو زنده کرد برام
خیلی خوب بود واقعا
مخصوصا اینکه جفتشون رو اسکوئر ساخته
همینه؟
Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure of Dai
متاش داغون شده که!

پ.ن: خود دراگون کوئست رو ادامه بدن ولی با انجین خیلی سل شیدتر! و دخالت بیشتر توریاما تو دیزاین کاراکترها

• Like
Reactions: reza8

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
733
نام
reza
همینه؟
Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure of Dai
متاش داغون شده که!

پ.ن: خود دراگون کوئست رو ادامه بدن ولی با انجین خیلی سل شیدتر! و دخالت بیشتر توریاما تو دیزاین کاراکترها
آره داداش خودشه
از تریلر هاش مشخص بود نمرات خوبی نمیگیره
ولی به شخصه رو سوییچ بازیش می‌کنم ببینم چطوره ... به نظرم ارزش یک بار تجربه برای منی که با trials of mana خیلی حال کردم رو داره

• Like
Reactions: Cait Sith

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
Legend of talia: arcadia 14.5TL

7 days of rose 19.60TL

Automn’s journey 4.8TL

Sakura swim club 49.50 TL

Dorakone 29.40TL

A winter daydream 28.50TL

دوستان تو ویژوال ناولا اف خورده زیر ۵۰ لیر اینا به چشمم خوردن اگه کسی خواست بگه شریکی بگیریم

ااگه اشتباه نکرده باشم 146.3 لیر درمیان تقریبا حدودا با ۳۳۰ت میتونم خرید بزنم تقسیم کنیم

punch line هم تو فکر خریدش هستم اگر کسی قصد خرید داشت بگه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
Legend of talia: arcadia 14.5TL

7 days of rose 19.60TL

Automn’s journey 4.8TL

Sakura swim club 49.50 TL

Dorakone 29.40TL

A winter daydream 28.50TL

دوستان تو ویژوال ناولا اف خورده زیر ۵۰ لیر اینا به چشمم خوردن اگه کسی خواست بگه شریکی بگیریم

ااگه اشتباه نکرده باشم 146.3 لیر درمیان تقریبا حدودا با ۳۳۰ت میتونم خرید بزنم تقسیم کنیم

punch line هم تو فکر خریدش هستم اگر کسی قصد خرید داشت بگه
World end syndrome هم تعریفشو شنیده بودم و به پیشنهاد یکی از دوستان گرفتمش از تخفبفات سونی
اگر کسی خواست خریدش ۲۴۰ دراومد نصف کنیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر