طرفداران ژانر Fighting

Best Fighting Game of 8th Generation

• Killer Instinct

• Mortal Kombat X

• Mortal Kombat 11

• Injustice 2

• Tekken 7

• Street Fighter V

• Soul Calibur VI

• Dragon Ball FighterZ

• Super Smash Bros. Ultimate

• Samurai Shodown

• The King of Fighters XIV

• BlazBlue Cross Tag Battle

• Marvel Vs. Capcom Infinite

• Dead or Alive 6

• Granblue Fantasy Versus

Results are only viewable after voting.
Ferooz jan fane tekken hasti dorost manam hastam...vali dalil nemishe baziee me3 MK ro be tamaskhor begiri.....kheylia mk ro soltane fightinga midunan manam jozveshunam
سلطان فایتینگ شاید یه زمانی بود .اما الان دیگه نیست . شما شماره های قدیمیشو نگاه کن با الانش مقایسه کن . الان کلا بازیش یجوری شده هیچ امیدی بهش نیست کلا هم هر کاری میکنند نمیتونن درستش کنن . یبار میان 3D میکنن یبار میان 2D میکنن و هزارو یه تغییر ایجاد میکنند ولی باز اون چیزی که میخوان نمیشه:d من از رو فن بودن حرفی رو نمیزنم. خود بنده اولین کسی بود تو کل این سایت اومد گفت Tekken 7 مزخرفه و واقعا هم هست. اگه از رو فن بودن حرفی میزدم خب نباید در مورد تکن هم همچین چیزیو میگفتم :d

Ferooz jan fane tekken hasti dorost manam hastam...vali dalil nemishe baziee me3 MK ro be tamaskhor begiri.....kheylia mk ro soltane fightinga midunan manam jozveshunam

6f1odnfu5le97vdzfqy0.png

جدا از شوخی ، دوست عزیز خیلیا بنا به سلایق شخصیشون به یه چیزی علاقه دارن (حالا اینجا MK فنایی که بازی رو سلطان می دونن ! در صورتی که نبوده و نیست) و تا جایی که دوست دارن بالا می برنش ولی دلیل نمیشه اون علاقه هه فکت مطلق و حقیقت محض باشه. شاید خیلیا دوست داشته باشن به شب بگن روز ولی این حرف اونها شب رو روز نمیکنه :دی این وسط یه سری حقایق و دلایل وجود داره که خب همیشه هم مطابق میل همه نیست :دی عموماً این اتفاق برای کسایی که با MK بزرگ شدن و یهو وارد فضایی میشن که دقیقاً برعکس ذهنیاتشونه زیاد می افته :دی

سلطان فایتینگ شاید یه زمانی بود .اما الان دیگه نیست . شما شماره های قدیمیشو نگاه کن با الانش مقایسه کن . الان کلا بازیش یجوری شده هیچ امیدی بهش نیست کلا هم هر کاری میکنند نمیتونن درستش کنن . یبار میان 3D میکنن یبار میان 2D میکنن و هزارو یه تغییر ایجاد میکنند ولی باز اون چیزی که میخوان نمیشه:d من از رو فن بودن حرفی رو نمیزنم. خود بنده اولین کسی بود تو کل این سایت اومد گفت Tekken 7 مزخرفه و واقعا هم هست. اگه از رو فن بودن حرفی میزدم خب نباید در مورد تکن هم همچین چیزیو میگفتم :d
شماره های جدید MK چی شده مگه ؟ میشه یه مقدار توضیح بدین؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم 2 نسخه ی آخر MK امتیازات خیلی خوبی دارن و بیشترین میزان فروش رو هم همین نسخه ی آخر داره. از لحاظ گیمپلی MKX داره بهترین و کامل ترین رو توی سری ارائه میده بعد شما برمیگردی میگی هیچ امیدی بهش نیست؟ حتما چون Microtransaction داره؟
توی یه دورانی این قضیه ی 3D شدن برای خیلی از فایتینگ ها اتفاق افتاد و چیز عجیبی هم نبود. اون یه بازیه دیگه ـست که سازنده هاش نمی تونن چیزی که می خوان رو درست کنن و یه نسخه درمیون بین 2D و 3D سوییچ می کنن. MK توی یک بازه ای 3D شد و دوباره برگشت به 2D.

شماره های جدید MK چی شده مگه ؟ میشه یه مقدار توضیح بدین؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم 2 نسخه ی آخر MK امتیازات خیلی خوبی دارن و بیشترین میزان فروش رو هم همین نسخه ی آخر داره. از لحاظ گیمپلی MKX داره بهترین و کامل ترین رو توی سری ارائه میده بعد شما برمیگردی میگی هیچ امیدی بهش نیست؟ حتما چون Microtransaction داره؟
توی یه دورانی این قضیه ی 3D شدن برای خیلی از فایتینگ ها اتفاق افتاد و چیز عجیبی هم نبود. اون یه بازیه دیگه ـست که سازنده هاش نمی تونن چیزی که می خوان رو درست کنن و یه نسخه درمیون بین 2D و 3D سوییچ می کنن. MK توی یک بازه ای 3D شد و دوباره برگشت به 2D.
ببین من خودم اتفاقا همین نسخه x رو بازی کردم. مورتال کمب قبول کن مثل قبل نیست هر نسخه که میاد کلی تغییرات تو بازی ایجاد میشه که بنظرم درست نیست. شما مثلا اینو در نظر بگیر تو تکن پاءول از تکن 1 تا حالا تمام ضربات قدیمش همون بودن مثلا دش مثلث همون دش مثلث بوده تو تمام نسخه ها ولی مورتال کمبت هر نسخه میاد کلا کامند لیست ها زیرو رو میشن انگاری داری از اول شروع میکنی. البته این فقط یه نمونه شه ها . حالا شما میدونم با این بازی بزرگ شدی و هر اتفاقی هم بیافته و هر تغییراتی هم ایجاد کنن چه خوب چه بد بازم ازش حمایت میکنی.:d پس من هر چقدر بیشتر هم توضیح بدم و مثال بزنم باز حرف خودتو نو میاین میگین. این x خیلی خوب نبودا.... شاید یه مقدار نسبت به قبلی بهبود پیدا کرده بوده ولی نه اینکه فک کنی بهترین فایتینگ نسل میتونه باشه.اونم از اپدیتها و ساپورتشون:d

ببین من خودم اتفاقا همین نسخه x رو بازی کردم. مورتال کمب قبول کن مثل قبل نیست هر نسخه که میاد کلی تغییرات تو بازی ایجاد میشه که بنظرم درست نیست. شما مثلا اینو در نظر بگیر تو تکن پاءول از تکن 1 تا حالا تمام ضربات قدیمش همون بودن مثلا دش مثلث همون دش مثلث بوده تو تمام نسخه ها ولی مورتال کمبت هر نسخه میاد کلا کامند لیست ها زیرو رو میشن انگاری داری از اول شروع میکنی. البته این فقط یه نمونه شه ها . حالا شما میدونم با این بازی بزرگ شدی و هر اتفاقی هم بیافته و هر تغییراتی هم ایجاد کنن چه خوب چه بد بازم ازش حمایت میکنی.:d پس من هر چقدر بیشتر هم توضیح بدم و مثال بزنم باز حرف خودتو نو میاین میگین. این x خیلی خوب نبودا.... شاید یه مقدار نسبت به قبلی بهبود پیدا کرده بوده ولی نه اینکه فک کنی بهترین فایتینگ نسل میتونه باشه.اونم از اپدیتها و ساپورتشون:d

برادر من انگار اصلا mk بازی نکردی! سیاست ed boon از mk 1 تا mk 4 اینطوری بود ک شخصیتارو و کامبوهاشون دقیقا شبیه نسخه قبل ولی معمولا با چند تا نواوری برای هر شخصیت میاوردن
Mk های دیگه یعنی 4 بعد هم همینطوری بود و شاید فقط برای بالانس شدن شخصیت ها damage و speedهر کومبو تعغیر کرد ک از ی عنوان دکمه زنی کلا خارج شد
اوج سری هم نیخه 9 بود ک هنوز ک هنوزه من اونو بازی میکنم.از بخش مولتیش گرفته تا story mode جالب و جذابش.حضور همه شخصیتای کلاسیک محبوب ب همراه dlc هایی ک بیشتر فایترای کلاسیکتر رو می اوردن.نسخه 9 کاملا 3d بود ولی هیچکس از اون گله ای نداشت.deception هم خوب بود ک 3d هم بود.مشکل 3d یا 2d بودن نیست برادر من.اولا اگ xرو بازی کرده باشی باید بدونی ک هرشخصیتی ک توی9 بوده ی وریشن داره ک همه special هاشو کامبوهاش مشابه نسخه قبله.نکنه تو pcبازی میکنی ک key binding هاشون فرق میکنه :d
Xواقعا درخور یکmk نبود ب نظر من ن بخاطر مشکلات فنی (ما pcگیمرا دیگ ب این مسکلات عادت کردیم ) بلکه اشکال در عدم تمرکز netherrealmن روی single ن روی مولتی بازی بود.story mode ناقص بود و اصلا ب خیلی از شخصتیای قابل بازی اشاره ای نشده بود یا اینکه درحالت renevent بودن ی فایت میکردی باهشون.مولتی هم ک واقعا مملوئ از کرش بود روی نسخه pcو dlcهای هم ک اومدن بیشتر بدرد بازیای جهان سومی میخوردن تا ب دنیای mk .نبود شخصیتای محبوب از از جمله noob و rainو smoke ( :( ) هم واقعا تو بازی مضحک بود و بعد تمرکز زیادی روی شخصیت خام و ناخالص d vorah و امثال اون شده بود.البته نباید همش از نکات منفی گفت ولی x واقعا ناامید کننده بود نسبت ب 9. ی سری از وریشن ها عالی طراحی شده بودن و مستر کردن وریشن های ی شخصیت مجبور میکرد گیمر رو تا مدهای مختلف ن چندان متنوع رو تجربه کنه.دیگه اون tower بلند و بالا نسخه های قبلی ازش خبری نبود اگ ی بار test ur might رو میرفتی دیگ بار دوم هیچreward نداشت :|
من خودم از بچگی فن mk وed boonبودم ولی سیاست netherrealmکاملا اشتباه بود و عنوان mk رو ک یکی از سطح بالاترین فایتینگ ها بود و تبدیل کرد ب ی عنوان نسبتا متوسط ک بعدش بیان فنای تکن برای ما کرری بخونن.امسال ک ضد حالی زیادی بود واس عاشقان فایتینگ باید ببینیم سال دیگ street fighter و tekken چ میکنن ک شخصا ب sf v خیلی امیدوارم

جون من وقتی متن رو نوشتی یه چک بکن و یه ویرایش بزن. له شدم تا متنت رو خوندم.
اوج سری هم نیخه 9 بود ک هنوز ک هنوزه من اونو بازی میکنم. از بخش مولتیش گرفته تا story mode جالب و جذابش
کدوم مولتی؟ من نسخه اورجینال MK9 رو دارم و فقط 4 بار تونستم بازی کنم اونم با لگ و دیلی و کرش و درست روز عرضه بازی!
عنوان mk رو ک یکی از سطح بالاترین فایتینگ ها بود و تبدیل کرد ب ی عنوان نسبتا متوسط ک بعدش بیان فنای تکن برای ما کرری بخونن
لول. این توهم همه MK فن ها هست که توی دنیای کوچک خودشون زندگی میکنن و فکر میکنن MK "سطح بالا" بود. این دسته معمولا وقتی با دوست و رفیقاشون یه جا جمع میشن و یا توی کلوپ بازی میکنن، به خاطر زدن یه فیتالیتی حس خفن بودن بهشون دست میده غافل از اینکه توی دنیای واقعی چه خبره و دنیا درست کیه. وقتی توی عمرشون نتونستن مولتی درست و حسابی بازی کنن قاعدتا به همین نتیجه هم میرسن و فکر میکنن بهترین بازی هست و خودشون بهترین پلیر هستن.
وقتی به مبحث نمره میرسیم دقیقا همین اوضاع برقراره. اونی که نقدش میکنه اصن توی دنیای فایتینگ نیست و دیدش دقیقا دید یه آدم معمولیه که فقط چیزایی که جلوش هستن رو میبینه. نه تنها MK، بلکه این موضوع در مورد تمام فایتینگ ها صدق میکنه و تعداد کسایی که واقعا برای نقد یه فایتینگ همه جوانب رو در نظر میگیرن و مدت ها و ساعت ها براش وقت میذارن کمتر از تعداد انگشت های دسته.
CoD هم نمره هاش بالا هستن و فروشش میلیاردیه. پراید هم همه دارن و فروشش بالاست و محبوبیتش زیاده ولی این کجا و بنز کجا. کلا MK همش حاشیه هست. شده بازیچه دست Ed Boon و WB که یه جورایی برای بقیه بازی هاشون و تبلیغ بقیه محصولاتشون ازش استفاده کنن. اون از MK vs DC که ازش Injustice بیرون اومد و الان المان های همون Injustice داره توی MK استفاده میشه. از Kombat Pack 2 که تبلیغ فیلم Alien و Texas Chainsaw Massacre شده.
کلا MK فن ها نمیدونن فایتینگ خوب یعنی چی چون اولین و آخرین بازی که درست بازی کردن همین بوده. فایتینگ یه بازی اکشن و ادونچر نیست که زور بزنه یک سال دووم بیاره. باید حداقل یه نسل دووم بیاره و حرفی برای گفتن داشته باشه. باید اینقدر محتوا، بالانس خوب و نت کد عالی داشته باشه که ملت بتونن یه نسل رو باهاش سپری کنن.

در مورد تکن هم شاید بد نباشه بدونی که پر فروش ترین فایتینگ در جهانه و حتی پر فروش تر از SF. اونی که برای SF و T کُری میخونه و اونی که در کل همیشه کُری میخونه MK و اون سازنده دوزاریش هست که موقع رونمایی از SF و T و زمانی که فقط یه تریلر ازشون اومده بود یه عکس از بازی کامل خودش با اون 2تا بازی دیگه گذاشته بود و گفته بود کدوم گرافیک بهتری داره؟:) یا ویدئوهایی میذاره که MK و SF به ابلهانه ترین شکل ممکن مقایسه شدن و توش MK برنده بود اونم به دلایل حاشیه ای مثل داستان و استیج و فیتالیتی :lol:
جالب اینجاست در حال حاضر صداش در نمیاد در حالیکه روزهایی که MKX اومده بود همیشه تبلیغ و توییت و هایپ و .... بود توییترش. یک سال هم نشده و توی مراجع معتبر خبری اصن اسم MKX رو نمیبینی و حتی اکانت های مرتبط با بازی هم خبری ازش منتشر نمیکنن.
MK از وقتی John Tobias رفت و بازی کامل افتاد دست اد بون فاتحه-ش خونده شد. آخرین بازی که توی ساختش شرکت داشت MK4 بود که بهترین و بالانس ترین MK بود.

شما اگه منو میشناختی میدونستی که من همچین ادمی نیستم. همیشه اگه بازی مشکلی داشته یا چیزی بوده که خوشم نمی اومده، توی تاپیک بازی گفتم. می تونی بری ببینی.
اتفاقا یکی از دلایلی که MK رو خیلی دوست دارم همین تغییراتش توی هر شماره هست. یعنی ادبون با اینکه همیشه یه سری چیزا رو ثابت نگه می داره، مدام داره کار های جدید (خوب یا بد) توی MK انجام میده. Krypt Story Mode ،Chess Kombat، Challenge Tower و... همه ثمره ی این ایده ها هستن. شاید باور نکنی اما بعد از MK فایتینگ مورد علاقم همین تکن هست که از شماره ی 4 تا الان همه ی نسخه هاشو بازی کردم. با اینکه دوسش دارم اما از اینکه نسخه های مختلفش خیلی شبیه به همه اصلا حال نمی کنم.
یه مورد دیگه اینکه من هیچوقت نگفتم MK بهتری فایتینگ این نسل ـه و از این حرفا. اما حداقل از خیلی از فایتینگ هایی که تو همین تاپیک راجع بهشون صحبت میشه عنوان بزرگ تری هست.

یه نکته جالب تو نسخه۴ این مکسیموم دمیج بود:دی البته حرکت lameی بود ولی باز راه خوبی بود تا جلوی حریف رو بگیره و زیاد فشار نیاره. البته اونم ایراد زیاد داشتا مثلا سکتور یه فن داشت که میرفت زیر زمین و از زیر یارو درمیومد. اون رو اگه سریع میزدی حریف هیچ کاری نمیتونست بکنه و باید منتظر مکسیموم دمیج میموند. البته یه چیز رو دوستان باید درنظر داشته باشن.
اینکه فلسفه مورتال یه بازی فایتینگ باب میل همه بود یعنی قرار نبود زیاد پیچیدگی داشته باشه و هزار ساعت براش وقت بذاری تا یاد بگیریش. مثل تکن که حرفه ای هم نباشی یه ذره بازی کنی باز چهارتا حرکت میزنی و دور همی حال میده. مورتال هم همینجوریه. اینپوت هاشم کاملا اپتداییه که هر بچه ای میتونه بزنه. بخاطر همین فروشش بالاس و طرفدار زیاد داره.(بخاطر همین هم تکن پرفروشترینه) خب اینا به خودیه خود ایرادی نداره به نظرم. سازنده نیاز گیمرهای کم حوصله رو فهمیده که قشر زیادی رو هم شامل میشن وبراشون یه فایتینگ مناسب طراحی کرده آما مشکل اینجاست خود MK اصلا در حدی نیست که خودشو جدی بگیره ولی بدجوری جو گرفتتشون و طرفداراش هم به همین شکل کلا خیلی بیشتر از اون چیزی که واقعا هست، مورتال رو دسته بالا میگیرن درحالی که یه بازی casual درست مثل کال اف دیوتی و غیره س. باز تو این دو نسخه جدید سعی کردن حرفه ای تر بسازن ولی کلا وجود فردی به نام ادبون نمیذاره بازی یه سرانجام درست حسابی داشته باشه. بالانس نبودن بازی، character favorutism که به شدت تو این دو نسخه موج میزنه و همش سعی دارن ساب زیرو رو به روشهای مختلف ترول کنن و توجه به حاشیه ها به جای پرداختن به خود بازی. همینا مورتال رو بخصوص نسخه ۱۰ رو زمین زده. همین حاشیه ها باعث شد کسی زیاد به dead or alive اهمیتی نده با اینکه بازی خیلی خوبیه ولی سازنده ها تبدیلش کردن به یه پ.و.ر.ن شو.
پ.ن: میدونستین کلا mk9, و (MKX (۱۰ از اساس اشتباهه؟ اتحادمرگبار میشه ۵، نیرنگ میشه۶، آخرالزمان میشه۷، خب اونوقت نسخه ۲۰۱۱ میشه ۸ و اکس هم میشه۹:دی مگه اینکه این احمقا MK vs DC رو نسخه ۸ بدونن=))

شما اگه منو میشناختی میدونستی که من همچین ادمی نیستم. همیشه اگه بازی مشکلی داشته یا چیزی بوده که خوشم نمی اومده، توی تاپیک بازی گفتم. می تونی بری ببینی.
اتفاقا یکی از دلایلی که MK رو خیلی دوست دارم همین تغییراتش توی هر شماره هست. یعنی ادبون با اینکه همیشه یه سری چیزا رو ثابت نگه می داره، مدام داره کار های جدید (خوب یا بد) توی MK انجام میده. Krypt Story Mode ،Chess Kombat، Challenge Tower و... همه ثمره ی این ایده ها هستن. شاید باور نکنی اما بعد از MK فایتینگ مورد علاقم همین تکن هست که از شماره ی 4 تا الان همه ی نسخه هاشو بازی کردم. با اینکه دوسش دارم اما از اینکه نسخه های مختلفش خیلی شبیه به همه اصلا حال نمی کنم.
یه مورد دیگه اینکه من هیچوقت نگفتم MK بهتری فایتینگ این نسل ـه و از این حرفا. اما حداقل از خیلی از فایتینگ هایی که تو همین تاپیک راجع بهشون صحبت میشه عنوان بزرگ تری هست.
حرف شما درسته پیاده کردن ایده های جدید بد نیست تو تمام بازی ها سازنده ها همش در تلاشن ایده های جدیده بیارن تو بازی مثلا نمونه ش همین تکن 7 هست . ولی از بیخ عوض شدن یه بازی بنظرم چندان جالب نیست . من خودم تمام نسخه های بازی MK رو بازی کردم ونسخه deception رو از همه بیشتر دوست دارم اونم فقط بخاطر konquest بود. تو هر نسخه کلی ضرباتو یاد گرفتیم با کمبو هر نسخه که اومد bye bye زحمات دوباره از صفر شروع کن یاد بگیر همه چی رو. وقتمون از سر راه که نیومده. اون 3D کردنشم کار بسیار احمقانه ای بود البته به اشتباهشون پی بردن. اصن بازی بالانسم نیست خیلی ضعیف کشی میکنن. تو نسخه trilogy هم اگه دقت کنی اسکورپین تنها نینجایی بود که غیبی رو به جلو هم داشت فقط بخاطر اینکه از بقیه نینجا ها سر تر باشه چون ادد بودن عشق اسکورپینه. یه بازی فایتینگ باید بالانس داشته باشه. یکی از سختترین قسمت تو ساخت یه فیتینگ بالانس کردن شخصیتهاست که واقعا بنظرم سختترین کار ممکنه. بالانس نباشه بدرد نمیخوره. حالا جدا از این همه تغییرات متاسفانه MK اصن چیزی به اسم بالانس نداره.

پ.ن: میدونستین کلا mk9, و (MKX (۱۰ از اساس اشتباهه؟ اتحادمرگبار میشه ۵، نیرنگ میشه۶، آخرالزمان میشه۷، خب اونوقت نسخه ۲۰۱۱ میشه ۸ و اکس هم میشه۹:دی مگه اینکه این احمقا MK vs DC رو نسخه ۸ بدونن=))
اولا که شما Shaolin Monks رو حساب کنی درست میشه. دوما اینکه نسخه ی 2011 اسمش MK هست و هیچ شماره ای نداره. طرفدارا بهش میگن MK9 توی آخرین شماره هم X به معنای Next هست، نه 10

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or