طرفداران فیلمهای کلاسیک

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
سینمای کلاسیک ژاپن رو فراموش نکنید
خصوصا سینمای عامه پسندشو
سری فیلم های زاتوئیچی ، یوجیمبو ...

iao1_zatoichiyojimbo1970.jpg

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
آقا اصلا تو تاریخ سینما نما از این خفن تر داریم ؟؟؟
Rear-Window-2.jpg

لامصب یه شات گرفته 10 تا داستان توش داره برامون تعریف می کنه
آقا هیچکاک خداست و بقیه اداشم نمی تونند در بیارن :D
یعنی نصف عمر یه انسان به فنا است اگه این فیلم رو ندیده باشه :D

حالا اگه به هر دلیلی از هیچکاک کشیدید بیرون :D حضرت جان فرود هم با مردی که لیبرتی والانس رو کشت در خدمتتونه
آقا این وسترن کلاسیک فورد رو هم حتما ببینید اصلا در دیدنش شک به دلتون راه ندید خود دیالوگ آخر این فیلم میارزه به کل فیلم های 2010 به بعد:D

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
من میخوام روشومون رو نگاه کنم. اما حسش نیست.
حیف نیست ؟ من خودم چند تا از فیلم های کوروساوا رو نگاه نکردم از ترس اینکه نمیدونم بعدش چیکار کنم

یه توصیه هم بکنم فیلمای کلاسیک رو با پنل va ببنید ips تجربه فیلم رو خراب میکنه ، اصلا یه دنیا فرق بینشه

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
بحث هیچکاک شد، من مستندی میدیدم که بزرگان سینما در رابطه با کارگردانی این بزرگوار صحبت میکردن، مفهومی داریم به اسم Pure Cinema (سینمای خالص) که مصداق بارزش رو میشه در کارای این کارگردان دید. میدونید که سینما در ابتدا صامت بود و فقط از طریق تصویر با بیننده ارتباط برقرار میکرد و حتی داستان سرایی میکرد. مفهوم سینمای خالص هم تاکیدش به استفاده تمام و کمال از تصویر به جای صدا برای ارتباط با بیننده هست. توی خیلی از فیلمای مطرح هیچکاک هم میشه بدون نیاز به صدا فیلم رو فهمید، مثلا همین فیلم پنجره عقبی که دوستمون اشاره کردن یا روانی، مارنی، سرگیجه و ... رو فکر میکنم به طور کامل بدون نیاز به شنیدن دیالوگا و فقط از طریق تصویر (سینمای خالص) میشه دید و فهمید.
یک کلیپ بسیار عالی که بخشی ازون مستندی هست که گفتم در رابطه با این موضوع، اگه انگلیسی تون خوبه حتما ببینید:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
آقا اصلا تو تاریخ سینما نما از این خفن تر داریم ؟؟؟
Rear-Window-2.jpg

لامصب یه شات گرفته 10 تا داستان توش داره برامون تعریف می کنه
آقا هیچکاک خداست و بقیه اداشم نمی تونند در بیارن :D
یعنی نصف عمر یه انسان به فنا است اگه این فیلم رو ندیده باشه :D

حالا اگه به هر دلیلی از هیچکاک کشیدید بیرون :D حضرت جان فرود هم با مردی که لیبرتی والانس رو کشت در خدمتتونه
آقا این وسترن کلاسیک فورد رو هم حتما ببینید اصلا در دیدنش شک به دلتون راه ندید خود دیالوگ آخر این فیلم میارزه به کل فیلم های 2010 به بعد:D
فیلم پنجره ی خلفی یکی از بهترین فیلمهایی هست که هیچکاک ساخته. خداست خدا خدا خدا. در یک اتاق، در یک Courtyard، هزاران داستان، و مهمترینش همونیه که بیننده رو روی صندلیش میخکوب میکنه. این تاپیک اصلا باید باشه تاپیک هیچکاک. ولی اینطوری به هوارد هاوکس ظلم میشه!

حیف نیست ؟ من خودم چند تا از فیلم های کوروساوا رو نگاه نکردم از ترس اینکه نمیدونم بعدش چیکار کنم

یه توصیه هم بکنم فیلمای کلاسیک رو با پنل va ببنید ips تجربه فیلم رو خراب میکنه ، اصلا یه دنیا فرق بینشه
اصلا باس با سی آر تی دید. اصلا باس با پروژکتور مکانیکال دید ولی کو پولش و کو پرینتش؟ :D

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
فیلم پنجره ی خلفی یکی از بهترین فیلمهایی هست که هیچکاک ساخته. خداست خدا خدا خدا. در یک اتاق، در یک Courtyard، هزاران داستان، و مهمترینش همونیه که بیننده رو روی صندلیش میخکوب میکنه. این تاپیک اصلا باید باشه تاپیک هیچکاک. ولی اینطوری به هوارد هاوکس ظلم میشه!

اصلا باس با سی آر تی دید. اصلا باس با پروژکتور مکانیکال دید ولی کو پولش و کو پرینتش؟ :D
گفتی هاوارد هاوکس و کردی خرابم گفتی هاوارد هاوکس و ریو براوو اومد جلو چشمم گفتی هاوارد هاوکس و الدورادو برام تداعی شد گفتی هاوارد هاوکس و Scarface یادم اومد :D
حالا اگه فقط هاوارد هاوکس بود میشد کنار اومد ولی فرانک کاپرا و زندگی شگفت انگیزش رو چه کنم آقای اسمیت به واشنگتن می رود رو چی کار کنم :D اصلا از هالیوود خارج بشیم و بریم سمت اروپا چه طوره :D با فلینی و Amarcord یا با پروردگار ملویل و ساموراییش
لامصب این تاپیک چرا اینقدر دیر ایجاد شد راست یه دنیا حرف تو این فیلم هاست

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
گفتی هاوارد هاوکس و کردی خرابم گفتی هاوارد هاوکس و ریو براوو اومد جلو چشمم گفتی هاوارد هاوکس و الدورادو برام تداعی شد گفتی هاوارد هاوکس و Scarface یادم اومد :D
حالا اگه فقط هاوارد هاوکس بود میشد کنار اومد ولی فرانک کاپرا و زندگی شگفت انگیزش رو چه کنم آقای اسمیت به واشنگتن می رود رو چی کار کنم :D اصلا از هالیوود خارج بشیم و بریم سمت اروپا چه طوره :D با فلینی و Amarcord یا با پروردگار ملویل و ساموراییش
لامصب این تاپیک چرا اینقدر دیر ایجاد شد راست یه دنیا حرف تو این فیلم هاست
اقتضا میکنه که اعتراف کنم نتونستم اسکارفیس رو ببینم. خیلی دیگه قدیمی بود 1932 بابا بسه :D خیلی کند بود پیسش نصف حرفهاشون هم نمیفهمیدم. کاپرا هم عاشقشم. تمام فیلمهاش رو تقریبا دیدم. من از در یک شب اتفاق افتاد خیلی خوشم میاد. افق گمشده هم بد نبود. یعنی عالی بود.
سلام
حیف از فیلم زیبای CYBORG 1989 اسم نبریم با بازی van damme یادش گرامی ..یادم اولین بار که این فیلم دیدم رو VHS بود هنوز cd پلیر نیومده بود..واقعأ زیباست..

View attachment 95060

View attachment 95061

View attachment 95062

ون دم خداییش؟ طزف انگلیسیش در حد یک بچه دبستانیه! لهجه ش هم که خیلی خرابه. اکسنت کوچ ندارن تو هالیوود؟ خیلی هم نچسبه! ببخشید ولی من از سلیقت خوشم نیومد! :D واقعا عذر میخوام!

(درضمن این تاپیک برای فیلمهای کلاسیکه نه فیلمای نوستالژیک. شاید باس برای فیلمهای نوستالژیک هم تاپیک بزنیم؟ کی پایس؟)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین

سلام میتونید بگید چرا ips تجربه فیلم را خراب میکنه کیفیت ips مگه بهتر از va نیست من ips دارم

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
سلام میتونید بگید چرا ips تجربه فیلم را خراب میکنه کیفیت ips مگه بهتر از va نیست من ips دارم

VA کنتراست و رنگ مشکی خیلی بهتری از IPS ها داره

اقتضا میکنه که اعتراف کنم نتونستم اسکارفیس رو ببینم. خیلی دیگه قدیمی بود 1932 بابا بسه :D خیلی کند بود پیسش نصف حرفهاشون هم نمیفهمیدم.

منم با وجود اسکارفیس دی پالما هیچ وقت سراغ اون قدیمیه نتونستم برم! خداییش یکی از بهترین ریمیک های سینماست.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
فکر کنم نظریه ی این دوستمون ازینجا نشئت میگیره که سیاهی های وی ای واقعی تر هستن و اکثر فیلمهای کلاسیک یا سیاه سفیدن یا با پروسه هایی مانند Technicolor و Truecolor رنگ شدن که سیاهی ها درشون غلیظن. من دوتا مانیتوره کار میکنم نمیدونم پنل مانیتور کوچولوم چیه ولی خیلی باهاش لذت میبرم بیشتر تا مانیتور دیگم.

VA کنتراست و رنگ مشکی خیلی بهتری از IPS ها داره

منم با وجود اسکارفیس دی پالما هیچ وقت سراغ اون قدیمیه نتونستم برم! خداییش یکی از بهترین ریمیک های سینماست.
اسکارفیس دی پالما واقعا شاهکاره. ولی متاسفانه ال (به قول ایرانیها، آل) پچینو خیلی توش اووراکت میکنه.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
سلام
بله Ips جدید تر هست وو درمقایس با va برای فیلم های جدید ( که سیاه و سفید نیستند ) شاید بهتر باشه خصوصا اینکه رنگ ها رو بهتر نشون میده ، روشنایی بیشتری داره و زاویه دید بهتری هم داره
اما پنل های va بعلت کنتراست بالاتر و بهتر نشون دادن رنگ مشکی ( البته که به پای oled نمیرسه ) برای فیلم های کلاسیک بهتر هستند
پ.ن : نظر شخصی بنده اینه
پ.ن 2: صدالبته که پنل تا پنل و مدل تا مدل فرق داره این قضیه

درکل نگران نباشید پنل خوبی دارید هرچیزی غیر از tn خوبه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر