شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
maxresdefault-4-1024x576.jpg

طی دو سال گذشته شاهد تغییرات گسترده‌ای در زمینه سیاست‌های مربوط به بخش گیمینگ «شرکت مایکروسافت» بوده‌ایم. از عرضه کنسول بین نسل یعنی ایکس باکس وان اکس، که خارج از از عرف و عادت رایج عرضه کنسول‌ها وارد بازار شد، تا سرویس مختص استریم این شرکت یعنی پروژه xCloud، به نظر می‌رسد وضعیت بخش بازی و بازیسازی در کمپانی دوباره به اولویت اول بازگشته است. در اوایل سال جاری، مایکروسافت بیانیه خاصی را در بلاگ «ویندوز اینسایدر» منتشر نمود که به بازی‌ها مربوط می‌شود. این شرکت به واسطه بیلد 18334 ویندوز، قصد ایجاد تکنولوژی‌های جدیدی برای ویندوز 10 دارد و در همین راستا بازی State of Decay را به طور رایگان به شرکت کنندگان [طرح اینسایدر] اهدا می‌کند، اما این تمام اطلاعاتیست که این کمپانی در اختیارمان قرار داده.

در این بین آقای Brad Sams، یکی از افراد معتبر در زمینه اخبار و شایعات مرتبط با مایکروسافت، با تحقیق و بررسی این قضیه موفق به کشف موردی شده که مایکروسافت درحال حاضر از دید عموم پنهان نگاه داشته. بر اساس یافته‌های وی، هنگام دانلود State of Decay، به جای دریافت عنوان مذکور از سرور‌های فروشگاه ویندوز (که با آدرسserverdl[dot] Microsoft[dot]com شناخته می‌شود)، یعنی جایی که تمامی بازی‌های PlayAnywhere روی آن قرار گرفته‌اند، شما به سرورهای کنسول ایکس باکس هدایت می‌شوید (که با آدرس assets1[dot]xboxlive[dot]com شناخته می‌شود) به زبان ساده‌تر، به جای پورت کردن یک به یک بازی‌های ایکس باکس برای کامپیوتر، مایکروسافت درحال دامپ کردن تمامی عناوین و سرویس‌های ایکس باکس روی کامپیوتر است. هنگام دریافت فایل نصب از استور، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌سازد، فرمت .xvc فایل است و در صورتی که با آن آشنا نیستید، این فرمت در سال 2013 معرفی شد و از آن زمان تا به امروز برای تک تک فایل‌های کنسول ذکر شده استفاده می‌شود. به عبارتی دیگر، شما قادر هستید تا با استفاده از PowerShell بازی‌های ایکس باکس را روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنید.

مدتیست این کمپانی برنامه دارد تجربه ایکس باکس و فروشگاه ویندوز را به یک دیگر نزدیک کند و به نظر می‌رسد اطلاعات فوق نیز بخشی از استراتژی گیمینگ مایکروسافت باشد. بر اساس این اطلاعات، شرکت قصد طراحی سیستمی را دارد که ارائه عناوین ایکس باکس روی کامپیوتر را ساده‌تر از قبل می‌سازد، به نحوی که کار بازیسازان در ساخت یک بازی برای دو پلتفرم به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا کند. «برد سمز» منابع متفاوت دیگری را نیز برای تایید این قضیه در دسترس قرار می‌دهد اما آن چه در ظاهر به نظر می‌رسد، مایکروسافت به دنبال ازبین بردن تفاوت‌های موجود میان ایکس باکس و کامپیوتر بوده و قصد ایجاد تجربه گیمینگ یکسان روی هر دو پلتفرم را دارد و می‌توان تصور کرد به زودی تمامی لایبرری کنسول xbox one برای PC در دسترس قرار می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است - بازی سنتر

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
کمدیه بحث ؟؟؟ ps now رو با گیم پس مقایسه میکنید ، گیم پس یه سیستم اشتراکی مجانی بازی کردن بازیاس ، ps now رو باید با xcloud که هنوز وجود خارجی نداره مقایسه کنید !!! خیلی جذابید به مولا
اون رفیقت یه عکس کپی پیست کرد .. هدرش رو بخون ... نوشته با الگو نت فلیکیسی ...

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
در مورد جمله اولت، معلومه نه از ps now استفاده کردی و نه میدونی چقدر تغییرات داشته نسبت به همین ۱ سال پیش. و از همون لینکی هم‌که دادی :
PlayStation Now brought in $143 million last quarter - Report
Superdata pegs Sony's subscription service as the industry leader; EA's Access offerings totaled $90 million while Xbox Game Pass claimed $41 million

جدی من نمیدونم چرا به قول شما و رفیقاتون سونی با اینهمه عقب افتادگی‌ تو کلاود گیمینگ از مجموع کل سرویس های دیگه در آمد بیشتری داره؟ لابد اونایی که پول میدن هنوز اکوسیستم مایکروسافت رو درک‌ نکردن؟ یا اگه بازیا قدیمی و بی ربط میاد روش ، چرا انقدر پول اشتراک میدن ؟اوایل نسل که اکثر انحصاری های وان متا زرد میاوردن، قرار شد منتظر موج بعدی باشیم، طوفان بعدی هم اومد و بله، وضع بدتر شد،میانگین نمرات از ارزش افتاد، گیرز و هیلو که هر نسخه از مدعیان بازی سال بود به این وضع افتادن شد منتقدا اینارو درک نکردن، یکم گذشت با راه افتادن استودیوهای سونی و‌درو کردن جوایز آخر سال، تعداد گوتی و جوایز هم از ارزش افتاد و شد مهم اینه که بازی های مایکروسافت گیمر رو با کمال میرسونن، الانم که دیگه مایکروسافت کنسول رو ول کرده، فاز دوستان شده انحصاری مهم نیست و ایکس کلاود و کلاود گیمینگ و درآمد زایی مایکروسافت فور د وین. بازی هم اصلا مهم نیست. جدی خسته نشدین از اینهمه بهونه جور کردن؟
کافیه به کتاب خانه بازی های PS Now نگاه کنی .... چندسال از بقیه سرویس ها قدیمی تره کیفیتش بهترین در حال حاظر؟ ... سونی کی از سرمایه های خودش برای کلاود استفاده کرد ... همه میدونیم PS Now یک پروژه شکست خورده بود که سونی شرکتشو خرید ... والا کسی بهونه نداره ... اینکه بیای یه سرویس عهد عتیق رو با سرویس تازه کار در حال رشد (تکرار میکنم در حال رشد ) مقایسه بکنی واقعا نهایت فن بازی و ترول بازی رو میرسونه...

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
11

فن بوی های PS مرحله بعدی منطق رو هم باز کردن ... معیار خوب بودن بازی شده فقط اجرا شدن روی سخت افزارای جدید ... مثلا بایوشاک 2 آَشغال دیگه یا COD MW2؟
1
داداش الان چجوری از حرف من اینو برداشت کردی؟ بحث سر این بود با وجود بازیای xbox روی pc چرا کسی دیگه باید بره کنسول رو بحره. حرف منم منظور این بود خیلی بازی های باارزش xbox سیستم قوی نمیخواد و هزینه زیادی ندارن و بازم دلیل دیگه ای که نیازی به کنسول xbox نیست. خیلی دیگه حساس شدی داداش هر حرفی رو به دید تخریب میبینی.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
در مورد جمله اولت، معلومه نه از ps now استفاده کردی و نه میدونی چقدر تغییرات داشته نسبت به همین ۱ سال پیش. و از همون لینکی هم‌که دادی :
Superdata pegs Sony's subscription service as the industry leader; EA's Access offerings totaled $90 million while Xbox Game Pass claimed $41 million

جدی من نمیدونم چرا به قول شما و رفیقاتون سونی با اینهمه عقب افتادگی‌ تو کلاود گیمینگ از مجموع کل سرویس های دیگه در آمد بیشتری داره؟ لابد اونایی که پول میدن هنوز اکوسیستم مایکروسافت رو درک‌ نکردن؟ یا اگه بازیا قدیمی و بی ربط میاد روش ، چرا انقدر پول اشتراک میدن ؟اوایل نسل که اکثر انحصاری های وان متا زرد میاوردن، قرار شد منتظر موج بعدی باشیم، طوفان بعدی هم اومد و بله، وضع بدتر شد،میانگین نمرات از ارزش افتاد، گیرز و هیلو که هر نسخه از مدعیان بازی سال بود به این وضع افتادن شد منتقدا اینارو درک نکردن، یکم گذشت با راه افتادن استودیوهای سونی و‌درو کردن جوایز آخر سال، تعداد گوتی و جوایز هم از ارزش افتاد و شد مهم اینه که بازی های مایکروسافت گیمر رو با کمال میرسونن، الانم که دیگه مایکروسافت کنسول رو ول کرده، فاز دوستان شده انحصاری مهم نیست و ایکس کلاود و کلاود گیمینگ و درآمد زایی مایکروسافت فور د وین. بازی هم اصلا مهم نیست. جدی خسته نشدین از اینهمه بهونه جور کردن؟

روضه نخون برادر :D لینکی که دادم به پست کاربرهای ریست ارا هست نه پست اصلی که همین گزار‌ش سوپر دیتا هست‌ :D میخوندیش حداقل یک بار

اولی اینسایدر بخش فرو‌ش آمریکا هست که میگه این آمار اشتباهه و دوتای بعدی هم مربوط به مدیر و اینسایدر ‌‌شناخته شده Matt هست که میگه آمار رو خودشون درآوردن و اصلا دقیق نیست. :D حالا شما اومدی آمار 143 میلیون درآمد رو که معلوم نیست اینها از کجا درآوردن تحویل ما میدی؟ :D نوبرید به خدا.

در مورد موج اول و دوم و سوم و ... گیم پس جلوتر هست و یه کاربر ارزش بیشتری براش داره گیم پس تا PS Now :D در مورد درآمد هم هیچ آمار دقیقی نیست، نه از طرف مایکرو نه از طرف سونی نه EA :D پس روضه نخون

بقیه حرفات هم که مثل همین مورد اشتباه هستن :D اینطوریاست :D

مایکروسافت بجز چنتا انحصاری معمولیش چه چیز جدیدی رو گیم پس میزاره؟ اصلا این چندوقته به اپدیت های psnow سر زدی؟ هرچی کم داشته اضافه شده عزیزم حتی بازیای نسل بعدشم بگم همون انحصاری های قدیمییییی و بی ربطططططططط سگشون به سر حماسه های این چندوقت شما شرف داره :D

انحصاری معمولی؟ :D بابا یه شیر پاک خورده‌ای پیدا شه 2 واحد ترول برای این دوستمون تدریس کنه :D برای خودتون زشته، از ما گفتن :D

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
داداش الان چجوری از حرف من اینو برداشت کردی؟ بحث سر این بود با وجود بازیای xbox روی pc چرا کسی دیگه باید بره کنسول رو بحره. حرف منم منظور این بود خیلی بازی های باارزش xbox سیستم قوی نمیخواد و هزینه زیادی ندارن و بازم دلیل دیگه ای که نیازی به کنسول xbox نیست. خیلی دیگه حساس شدی داداش هر حرفی رو به دید تخریب میبینی.
قطعا کسی که میخواد با 500 دلار یه سیستم گیمینگ خوب داشته باشه... ولله شرایطش هم هست ... ویندوز نیست که هست ... استور مشترک نیست که هست ... Play Anywhere نیست که هست ... GamePass نیست که هست ... برای یه گیمر این اگه بهشت نیست پس چیه ؟
... در مورد قسمت دوم حرفات ، باید اینو از چشم فنای سونی ببینی ... همین نمونه قبلیش فیل اسپنسر عکس از ورک پلیس کوالیشن میزاره فنای سونی ترول میکنن میگن مثل گیم نتای سر کوچس ... به خدا فن بوی های ردیت و رست ارا و دیسکورد هنوز این اچیومنت و تروفی رو باز نکزدند ..

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
روضه نخون برادر :D لینکی که دادم به پست کاربرهای ریست ارا هست نه پست اصلی که همین گزار‌ش سوپر دیتا هست‌ :D میخوندیش حداقل یک بار

اولی اینسایدر بخش فرو‌ش آمریکا هست که میگه این آمار اشتباهه و دوتای بعدی هم مربوط به مدیر و اینسایدر ‌‌شناخته شده Matt هست که میگه آمار رو خودشون درآوردن و اصلا دقیق نیست. :D حالا شما اومدی آمار 143 میلیون درآمد رو که معلوم نیست اینها از کجا درآوردن تحویل ما میدی؟ :D نوبرید به خدا.

در مورد موج اول و دوم و سوم و ... گیم پس جلوتر هست و یه کاربر ارزش بیشتری براش داره گیم پس تا PS Now :D در مورد درآمد هم هیچ آمار دقیقی نیست، نه از طرف مایکرو نه از طرف سونی نه EA :D پس روضه نخون

بقیه حرفات هم که مثل همین مورد اشتباه هستن :D اینطوریاست :D

انحصاری معمولی؟ :D بابا یه شیر پاک خورده‌ای پیدا شه 2 واحد ترول برای این دوستمون تدریس کنه :D برای خودتون زشته، از ما گفتن :D

لول:)) احتمالا این همه وبسایت معتبر که گزارش رو منتشر کردن اندازه اینسایدر های بازیسنتر و ریست ارا نمیدونن؟اره اینارو ول کنم و بیام به خیال بافی های جنابعالی و اینسایدر های فوق معتبر ریست ارا اعتماد کنم

PlayStation Now Is More Popular Than You Think - IGN
PlayStation Now leads in subscription revenue with $143 million for the quarter - report

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
گیم پس یه سرویسیه که فعلا فقط کاربردش روی ایکس باکسه و علاوه بر اون، تعداد خیلی کمی از عناوینش روی استور ویندوز هم حاضرن که خیلی مشتری جذب کن نیست این تعداد کم. من خودم حاضر نیستم ۱ ماه اشتراک روی پی سی فعال کنم بخاطر ۴ تا بازی (اما اگه لایبرریش با وان مشترک بشه میگیرم)

اما PSNOW که یک سری از دوستان که تا دیروز حتی کاربردش رو هم نمیدونستن و یه مدتی غیبشون زده بود، علاوه‌بر PS4 روی پلتفرم‌های بیشتری وجود داره (یکیشم PC)
این همه لینک می‌فرستید حداقل خودتون متناشو بخونید:
According to this data, PlayStation Now generated over three times the revenue that Game Pass did in the same period of time. Because PlayStation Now runs for $20 USD a month and Game Pass is $10 USD a month, it appears the gap in user base isn’t nearly as large as the gap in overall revenue.

درآمدزایی بیشتر psnow بخاطر محبوبیت بیشترش نیست، بخاطر قیمت و پلتفرم‌های بیشترشه
البته که بعضی از دوستان توی توهمات خودشون زندگی می‌کنن، ولی خیلی خوشحالم که مایکرو با این حرکات اخیرش، به فن بوییسم یه پایان کاملی می‌ده

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
لول:)) احتمالا این همه وبسایت معتبر که گزارش رو منتشر کردن اندازه اینسایدر های بازیسنتر و ریست ارا نمیدونن؟اره اینارو ول کنم و بیام به خیال بافی های جنابعالی و اینسایدر های فوق معتبر ریست ارا اعتماد کنم

PlayStation Now Is More Popular Than You Think - IGN
PlayStation Now leads in subscription revenue with $143 million for the quarter - report

عجب، ناراحت شدی؟ :D این سایتها آمار فروش NPD رو از همین اینسایدرها میگیرن و خیلی از خبرهای دیگشون رو :D اگر تو به من اعتماد نکنی دیگه کی می‌خواد به من اعتماد کنه؟ :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
گیم پس یه سرویسیه که فعلا فقط کاربردش روی ایکس باکسه و علاوه بر اون، تعداد خیلی کمی از عناوینش روی استور ویندوز هم حاضرن که خیلی مشتری جذب کن نیست این تعداد کم. من خودم حاضر نیستم ۱ ماه اشتراک روی پی سی فعال کنم بخاطر ۴ تا بازی (اما اگه لایبرریش با وان مشترک بشه میگیرم)

اما PSNOW که یک سری از دوستان که تا دیروز حتی کاربردش رو هم نمیدونستن و یه مدتی غیبشون زده بود، علاوه‌بر PS4 روی پلتفرم‌های بیشتری وجود داره (یکیشم PC)
According to this data, PlayStation Now generated over three times the revenue that Game Pass did in the same period of time. Because PlayStation Now runs for $20 USD a month and Game Pass is $10 USD a month, it appears the gap in user base isn’t nearly as large as the gap in overall revenue.

درآمدزایی بیشتر psnow بخاطر محبوبیت بیشترش نیست، بخاطر قیمت و پلتفرم‌های بیشترشه
البته که بعضی از دوستان توی توهمات خودشون زندگی می‌کنن، ولی خیلی خوشحالم که مایکرو با این حرکات اخیرش، به فن بوییسم یه پایان کاملی می‌ده

LoL

مایکرو قراره به فن بویسم پایان بده !!!، بعد بقیه تو توهم زندگی میکنن!!! یه نگاهی به اطرافت و پست های همین تاپیک بنداز ببینیم چطور فن بویسم پایان یافته!!!!

همین که سونی می‌تونه ۲۰ دلار اشتراک ماهانش رو بفروشه به مخاطب خودش کیفیت بهتر و مطلوب این سرویس رو نشون میده ، .
واقعا جالبه
چطوره که طبق گفته مایکرو فن بوی هامون گیم پس به مراتب بهتر و با کیفیت تر و به گفته شما هم قیمت. Ps nowدو برابر بقیه است ، ولی باز ps now از همه موفق تره ؟؟؟ جادو جنبلی در کاره احیانا .

ضمن اینکه لازم نیست جو بدی ps now رو چند پلتفرمه کنی . روی pc و ps4 بیشتر نیست!

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL

لایک داری آقا فریدون

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی

لایک داری برادر ... والا بخدا من که این نسل از مایکرو بدجور شاکی هستم ولی دلیل شاکی بودن فنای سونی رو نمیفهمم به خدا ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر