شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
maxresdefault-4-1024x576.jpg

طی دو سال گذشته شاهد تغییرات گسترده‌ای در زمینه سیاست‌های مربوط به بخش گیمینگ «شرکت مایکروسافت» بوده‌ایم. از عرضه کنسول بین نسل یعنی ایکس باکس وان اکس، که خارج از از عرف و عادت رایج عرضه کنسول‌ها وارد بازار شد، تا سرویس مختص استریم این شرکت یعنی پروژه xCloud، به نظر می‌رسد وضعیت بخش بازی و بازیسازی در کمپانی دوباره به اولویت اول بازگشته است. در اوایل سال جاری، مایکروسافت بیانیه خاصی را در بلاگ «ویندوز اینسایدر» منتشر نمود که به بازی‌ها مربوط می‌شود. این شرکت به واسطه بیلد 18334 ویندوز، قصد ایجاد تکنولوژی‌های جدیدی برای ویندوز 10 دارد و در همین راستا بازی State of Decay را به طور رایگان به شرکت کنندگان [طرح اینسایدر] اهدا می‌کند، اما این تمام اطلاعاتیست که این کمپانی در اختیارمان قرار داده.

در این بین آقای Brad Sams، یکی از افراد معتبر در زمینه اخبار و شایعات مرتبط با مایکروسافت، با تحقیق و بررسی این قضیه موفق به کشف موردی شده که مایکروسافت درحال حاضر از دید عموم پنهان نگاه داشته. بر اساس یافته‌های وی، هنگام دانلود State of Decay، به جای دریافت عنوان مذکور از سرور‌های فروشگاه ویندوز (که با آدرسserverdl[dot] Microsoft[dot]com شناخته می‌شود)، یعنی جایی که تمامی بازی‌های PlayAnywhere روی آن قرار گرفته‌اند، شما به سرورهای کنسول ایکس باکس هدایت می‌شوید (که با آدرس assets1[dot]xboxlive[dot]com شناخته می‌شود) به زبان ساده‌تر، به جای پورت کردن یک به یک بازی‌های ایکس باکس برای کامپیوتر، مایکروسافت درحال دامپ کردن تمامی عناوین و سرویس‌های ایکس باکس روی کامپیوتر است. هنگام دریافت فایل نصب از استور، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌سازد، فرمت .xvc فایل است و در صورتی که با آن آشنا نیستید، این فرمت در سال 2013 معرفی شد و از آن زمان تا به امروز برای تک تک فایل‌های کنسول ذکر شده استفاده می‌شود. به عبارتی دیگر، شما قادر هستید تا با استفاده از PowerShell بازی‌های ایکس باکس را روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنید.

مدتیست این کمپانی برنامه دارد تجربه ایکس باکس و فروشگاه ویندوز را به یک دیگر نزدیک کند و به نظر می‌رسد اطلاعات فوق نیز بخشی از استراتژی گیمینگ مایکروسافت باشد. بر اساس این اطلاعات، شرکت قصد طراحی سیستمی را دارد که ارائه عناوین ایکس باکس روی کامپیوتر را ساده‌تر از قبل می‌سازد، به نحوی که کار بازیسازان در ساخت یک بازی برای دو پلتفرم به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا کند. «برد سمز» منابع متفاوت دیگری را نیز برای تایید این قضیه در دسترس قرار می‌دهد اما آن چه در ظاهر به نظر می‌رسد، مایکروسافت به دنبال ازبین بردن تفاوت‌های موجود میان ایکس باکس و کامپیوتر بوده و قصد ایجاد تجربه گیمینگ یکسان روی هر دو پلتفرم را دارد و می‌توان تصور کرد به زودی تمامی لایبرری کنسول xbox one برای PC در دسترس قرار می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است - بازی سنتر

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
بهتر نبود میگفتن مایکروسافت قصد نابود کردن اسم xbox و انحصاری رو داره؟ بیا رو سوییچ و ps هم بده بازیات و خلاص......:))
امکانش هست به این یکی تاپیک رحم کنید؟ حالا خوبه دو ساله تمام انحصاری هاش رو داره برای ویندوز هم عرضه میکنه.

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
امکانش هست به این یکی تاپیک رحم کنید؟ حالا خوبه دو ساله تمام انحصاری هاش رو داره برای ویندوز هم عرضه میکنه.
رحم چیه؟من از اون سونی فنا نیستم خودمم با pc بازی میکنم و دارم حقیقت میگم........ وقتی داره بازیاش رو pc و شاید در اینده سوییچ یا حتی ps میده دیگه کنسول خودش چه ارزشی داره؟ اصلا کنسول هست یا فقط یه اسمه که میخوان ازش پول دربیارن؟

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
نمی دونم چرا سونی فن ها خیلی غیرت بیشتری به برند Xbox دارن تا خود مدیرای برند Xbox:D باور کنید دید مایکروسافت با دید شما خیلی فرق می کنه، اینقدر با دید "کنسول GOOD انحصاری GOOD بقیه چیزا BAD" نگاه به قضیه نکنید. خیلی سریع همه چی داره سمت دیجیتالی شدن می ره و یه چشم بهم بزنید تکنولوژی و اینترنت به جایی می رسه که Streaming تبدیل به پلتفرم اصلی بازی ها بشه و سرویس های اشتراکی مثل Netflix و Spotify همونقدر که توی فیلم و موسیقی استاندارد شدن اینجا هم استاندارد بشن. 30 و خورده ای ساله کنسول ها و صنعت بازی ها همینطوری داره پیش می ره، 10 سال دیگه هم شاید اینجوری پیش بره ولی از یه جا به بعد قطعا تغییر می کنه و مایکروسافت اصلا قصد جا موندن نداره.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
رحم چیه؟من از اون سونی فنا نیستم خودمم با pc بازی میکنم و دارم حقیقت میگم........ وقتی داره بازیاش رو pc و شاید در اینده سوییچ یا حتی ps میده دیگه کنسول خودش چه ارزشی داره؟ اصلا کنسول هست یا فقط یه اسمه که میخوان ازش پول دربیارن؟

اصلا متن خبر رو خوندی؟ :D بعد اصلا گیریم که یک اسم باشه که بخوان ازش پول در بیارن، تو از چی ناراحتی؟ :D اینو بگو

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
نمی دونم چرا سونی فن ها خیلی غیرت بیشتری به برند Xbox دارن تا خود مدیرای برند Xbox:D باور کنید دید مایکروسافت با دید شما خیلی فرق می کنه، اینقدر با دید "کنسول GOOD انحصاری GOOD بقیه چیزا BAD" نگاه به قضیه نکنید. خیلی سریع همه چی داره سمت دیجیتالی شدن می ره و یه چشم بهم بزنید تکنولوژی و اینترنت به جایی می رسه که Streaming تبدیل به پلتفرم اصلی بازی ها بشه و سرویس های اشتراکی مثل Netflix و Spotify همونقدر که توی فیلم و موسیقی استاندارد شدن اینجا هم استاندارد بشن. 30 و خورده ای ساله کنسول ها و صنعت بازی ها همینطوری داره پیش می ره، 10 سال دیگه هم شاید اینجوری پیش بره ولی از یه جا به بعد قطعا تغییر می کنه و مایکروسافت اصلا قصد جا موندن نداره.
یه چیزی هست به اسم کنسول و کنسول زمانی good که انحصاری واقعی و good داشته باشه..... این بخش از صحبتت درباره استریم هیچ ربطی به انحصاری goood نداره سونی و نینتندو هم وارد سرویسای استریم شدن خیلیم موفقن ولی کدومشون رو pc بازی داد؟(استریم بازی رو pc یچی دیگس) هیچ ربطی نداره اگه اون روزی برسه که امثال سونی یا نینتندو انحصاری نسازن(مخصوصا سینگل محور) و کنسول ندن باید در این صنعت گل گرفت و برای همیشه فراموشس کرد.....

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
یه چیزی هست به اسم کنسول و کنسول زمانی good که انحصاری واقعی و good داشته باشه..... این بخش از صحبتت درباره استریم هیچ ربطی به انحصاری goood نداره سونی و نینتندو هم وارد سرویسای استریم شدن خیلیم موفقن ولی کدومشون رو pc بازی داد؟(استریم بازی رو pc یچی دیگس) هیچ ربطی نداره اگه اون روزی برسه که امثال سونی یا نینتندو انحصاری نسازن(مخصوصا سینگل محور) و کنسول ندن باید در این صنعت گل گرفت و برای همیشه فراموشس کرد.....
مشکل همون جمله اوله واقعا. هیچ اتفاقی نمیفته اگه کنسول نباشه و یه دستگاه معمولی باشه که به اینترنت وصل بشه و به جای بازی انحصاری روی کنسول، بازی انحصاری روی سرویس استریم اون شرکت داشته باشیم. توجه هم داشته باشید برای 5-6 سال آینده صحبت نمی کنم، 10-15 سال دیگه منظورمه. قرار نیست این فرمی که از 30 سال پیش تا امروز این صنعت داشته همیشه داشته باشه. همونطور که یه زمانی موسیقی آلبوم محور بود و الان سینگل محور و کاملا بر پایه استریمینگ. یا سریال و تلویزیون که یه زمانی شرکت های کابلی بودن، الان کلا استریمینگ شده. یا مثلا Amazon که کتاب فروشی ها رو کلا ترکوند. کلا صنعت های مختلف در حال تغییرن و خیلی ساده انگارانست که صنعت بازی رو جدا بدونیم.
پ.ن: هیچ شرکتی روی مفهوم کنسول تعصب نداره و لحظه ای که یه چیز دیگه بیاد که سودش بیشتر از کنسول باشه کنسول کلا حذف می شه.
پ.ن2: دقیقا فرق دادن بازی روی PC و استریم روی PC چیه؟ تا جایی که به من مصرف کننده (با اینترنت خیلی پرفکت تر 10 سال دیگه) مربوط می شه تو هر دو حالت بازی روی PCـیم اجرا می شه و واقعا بقیش ذره ای اهمیت نداره. به من چه ربطی داره خودم رندرش می کنم یا یکی دیگه، در هر صورت دارم بازی می کنم:D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
Halo6 only on xbox:D

الان کل جوابت این بود؟ :D حداقل برو تو اتاق فکرهای دوستان 4 تا حرف جدید بهت بگن بعد تحویل ما بده فضامون عوض شه :D

Xbox هم بخش گیمینگ مایکروسافت هست، از لایو گرفته تا گیم پس تا سرویس استریم تا پلتفرمی که دارن برای ویندوز تدارک میبینن همشون اسمشون Xbox هست :D پس بگن Only on Xbox هم باز درست گفتن، حالا هی زور بزن :D فروش کنسولش هم بیشتر نشه با این حرکت کمتر نمیشه بعد نکته جالب هم اینه که اینستال بیس بیشتر PS4 با اضافه شدن Xbox One, Windows, Game Pass, XCloud(iOS, Android, Switch) به هم اثرش رو از دست میده :D

نکته جالب‌تر اینه که با اینکار سرویس گیم پس میتونه یه شروع رویایی روی ویندوز داشته باشه ‌‌‌‌:D در کل آنقدر نکته مثبت تو همچین خبرهایی (مثل همین خبر و خبر اومدن گیم پس و لایو روی سوئیچ) هست که اومدن و ترول کردنشون اونم با بحثی که 3 سال پیش عملیاتی شده (اومدن بازی‌های انحصاری اکس باکس روی ویندوز) جز موجبات خنده و شادی چیز دیگه‌ای رو برای ما فراهم نمیکنه :D

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,205
من نمیدونم این قضیه حذف شدن کنسول و تمام استریمی شدن همه چیز چقدر میتونه خوب باشه. ممکنه در مورد فیلم و سریال مشکلی نباشه ولی در مورد گیم یه تفاوتی وجود داره و اون هم خصوصیات خود کنسول هستش. بهترین مثال هم خود نینتندو هستش که کنسولش خصوصیاتی داره که قابل پیاده سازی روی صرفا استریم نیستش و به یه واسطه سخت افزاری همچنان نیازه. پس حذف شدن کنسول میتونه یه بخشی از این خلاقیت ها رو از بین ببره. جدای این قضیه من باز هم نمیدونم که سونی و نینتندو چقدر ممکنه بدون کنسول بخوان در حضورشون در این صنعت ادامه بدن:D منظور اینکه برای این دو کمپانی فروش سخت افزاری همیشه مهم بوده ( حداقل در ظاهر) و میشه گفت یکی از دلایلی که سعی میکنن گیم با کیفیت و درجه یک بسازن اینه که کنسول بیشتری هم بفروشن و مخاطب بیشتری جذب کنسول خودشون بکنن و خب حذف کنسول ممکنه این دیدگاه رو تحت شعاع قرار بده پس به این راحتی هم نمیتونیم بگیم کنسول ها حذف بشن مشکلی نداره. حالا ممکنه بگیم این مسئله در همون آینده استریمی مون تبدیل به حق اشتراک بشه که مثلا شما میخوای از نینتندو اشتراک ماهیانه بگیری یا از سونی یا مایکروسافت. ولی خب اون بخش خصوصیات سخت افزاری خود کنسول نمیدونم جایگزینش چیه.

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
مشکل همون جمله اوله واقعا. هیچ اتفاقی نمیفته اگه کنسول نباشه و یه دستگاه معمولی باشه که به اینترنت وصل بشه و به جای بازی انحصاری روی کنسول، بازی انحصاری روی سرویس استریم اون شرکت داشته باشیم. توجه هم داشته باشید برای 5-6 سال آینده صحبت نمی کنم، 10-15 سال دیگه منظورمه. قرار نیست این فرمی که از 30 سال پیش تا امروز این صنعت داشته همیشه داشته باشه. همونطور که یه زمانی موسیقی آلبوم محور بود و الان سینگل محور و کاملا بر پایه استریمینگ. یا سریال و تلویزیون که یه زمانی شرکت های کابلی بودن، الان کلا استریمینگ شده. یا مثلا Amazon که کتاب فروشی ها رو کلا ترکوند. کلا صنعت های مختلف در حال تغییرن و خیلی ساده انگارانست که صنعت بازی رو جدا بدونیم.
پ.ن: هیچ شرکتی روی مفهوم کنسول تعصب نداره و لحظه ای که یه چیز دیگه بیاد که سودش بیشتر از کنسول باشه کنسول کلا حذف می شه.
پ.ن2: دقیقا فرق دادن بازی روی PC و استریم روی PC چیه؟ تا جایی که به من مصرف کننده (با اینترنت خیلی پرفکت تر 10 سال دیگه) مربوط می شه تو هر دو حالت بازی روی PCـیم اجرا می شه و واقعا بقیش ذره ای اهمیت نداره. به من چه ربطی داره خودم رندرش می کنم یا یکی دیگه، در هر صورت دارم بازی می کنم:D
من با استریم کاری ندارم بزار اینده گیمینگ باشه که نیست اگه بود ملت انقدر خودشون سر دانلود بازیای ps3 جر نمیدادن........من منظورم انحصاری روی pc........الان شاید حذف کنسول برای مایکروسافت گزینه خوبی باشه(تقریبا اینکار کرده) ولی سونی یا نینتندو که فعلا دارن با کنسول پیش میرن و از اونور استریمم دارن........پس چه نیازیه که تو اینده عوضش کنن؟ تا جایی که من دارم میبینم اینا هم انحصارگرا هستن و هم تعصب دارن..........یعنی سودشون فقط از همین کنسولسونه این نباشه یعنی تموم...... منظورم لز استریم روی pc همون ps now بود الان سونی درواقع ps رو pc به صورت محدود عرضه کرده....ولی مایکروسافت دار و ندار داده رو pc

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
الان کل جوابت این بود؟ :D حداقل برو تو اتاق فکرهای دوستان 4 تا حرف جدید بهت بگن بعد تحویل ما بده فضامون عوض شه :D

Xbox هم بخش گیمینگ مایکروسافت هست، از لایو گرفته تا گیم پس تا سرویس استریم تا پلتفرمی که دارن برای ویندوز تدارک میبینن همشون اسمشون Xbox هست :D پس بگن Only on Xbox هم باز درست گفتن، حالا هی زور بزن :D فروش کنسولش هم بیشتر نشه با این حرکت کمتر نمیشه بعد نکته جالب هم اینه که اینستال بیس بیشتر PS4 با اضافه شدن Xbox One, Windows, Game Pass, XCloud(iOS, Android, Switch) به هم اثرش رو از دست میده :D

نکته جالب‌تر اینه که با اینکار سرویس گیم پس میتونه یه شروع رویایی روی ویندوز داشته باشه ‌‌‌‌:D در کل آنقدر نکته مثبت تو همچین خبرهایی (مثل همین خبر و خبر اومدن گیم پس و لایو روی سوئیچ) هست که اومدن و ترول کردنشون اونم با بحثی که 3 سال پیش عملیاتی شده (اومدن بازی‌های انحصاری اکس باکس روی ویندوز) جز موجبات خنده و شادی چیز دیگه‌ای رو برای ما فراهم نمیکنه :D
من زور نمیزنم تو داری زور میزنی که اینکار مایکروسافت که فقط برای پول گرفتن و نه برای کیفیت بازی هاش رو توجیه کنی اره هروقت این گیم پس و بکوارد خشگلتون تو نسل بعد تونست ارشیو کلفت ps1.2.3.4.5 با بازیای کم از نسل 6.بازیای نسل7و8.9(هشتش عجب بازیایی داره:))) شکست بده بیا حرف بزن تا الان که با ضعف ps now چیزی نشده خوشم میاد مایکروسافت هربار فیل میشه;;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر