شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
maxresdefault-4-1024x576.jpg

طی دو سال گذشته شاهد تغییرات گسترده‌ای در زمینه سیاست‌های مربوط به بخش گیمینگ «شرکت مایکروسافت» بوده‌ایم. از عرضه کنسول بین نسل یعنی ایکس باکس وان اکس، که خارج از از عرف و عادت رایج عرضه کنسول‌ها وارد بازار شد، تا سرویس مختص استریم این شرکت یعنی پروژه xCloud، به نظر می‌رسد وضعیت بخش بازی و بازیسازی در کمپانی دوباره به اولویت اول بازگشته است. در اوایل سال جاری، مایکروسافت بیانیه خاصی را در بلاگ «ویندوز اینسایدر» منتشر نمود که به بازی‌ها مربوط می‌شود. این شرکت به واسطه بیلد 18334 ویندوز، قصد ایجاد تکنولوژی‌های جدیدی برای ویندوز 10 دارد و در همین راستا بازی State of Decay را به طور رایگان به شرکت کنندگان [طرح اینسایدر] اهدا می‌کند، اما این تمام اطلاعاتیست که این کمپانی در اختیارمان قرار داده.

در این بین آقای Brad Sams، یکی از افراد معتبر در زمینه اخبار و شایعات مرتبط با مایکروسافت، با تحقیق و بررسی این قضیه موفق به کشف موردی شده که مایکروسافت درحال حاضر از دید عموم پنهان نگاه داشته. بر اساس یافته‌های وی، هنگام دانلود State of Decay، به جای دریافت عنوان مذکور از سرور‌های فروشگاه ویندوز (که با آدرسserverdl[dot] Microsoft[dot]com شناخته می‌شود)، یعنی جایی که تمامی بازی‌های PlayAnywhere روی آن قرار گرفته‌اند، شما به سرورهای کنسول ایکس باکس هدایت می‌شوید (که با آدرس assets1[dot]xboxlive[dot]com شناخته می‌شود) به زبان ساده‌تر، به جای پورت کردن یک به یک بازی‌های ایکس باکس برای کامپیوتر، مایکروسافت درحال دامپ کردن تمامی عناوین و سرویس‌های ایکس باکس روی کامپیوتر است. هنگام دریافت فایل نصب از استور، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌سازد، فرمت .xvc فایل است و در صورتی که با آن آشنا نیستید، این فرمت در سال 2013 معرفی شد و از آن زمان تا به امروز برای تک تک فایل‌های کنسول ذکر شده استفاده می‌شود. به عبارتی دیگر، شما قادر هستید تا با استفاده از PowerShell بازی‌های ایکس باکس را روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنید.

مدتیست این کمپانی برنامه دارد تجربه ایکس باکس و فروشگاه ویندوز را به یک دیگر نزدیک کند و به نظر می‌رسد اطلاعات فوق نیز بخشی از استراتژی گیمینگ مایکروسافت باشد. بر اساس این اطلاعات، شرکت قصد طراحی سیستمی را دارد که ارائه عناوین ایکس باکس روی کامپیوتر را ساده‌تر از قبل می‌سازد، به نحوی که کار بازیسازان در ساخت یک بازی برای دو پلتفرم به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا کند. «برد سمز» منابع متفاوت دیگری را نیز برای تایید این قضیه در دسترس قرار می‌دهد اما آن چه در ظاهر به نظر می‌رسد، مایکروسافت به دنبال ازبین بردن تفاوت‌های موجود میان ایکس باکس و کامپیوتر بوده و قصد ایجاد تجربه گیمینگ یکسان روی هر دو پلتفرم را دارد و می‌توان تصور کرد به زودی تمامی لایبرری کنسول xbox one برای PC در دسترس قرار می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است - بازی سنتر

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من نمیدونم این قضیه حذف شدن کنسول و تمام استریمی شدن همه چیز چقدر میتونه خوب باشه. ممکنه در مورد فیلم و سریال مشکلی نباشه ولی در مورد گیم یه تفاوتی وجود داره و اون هم خصوصیات خود کنسول هستش. بهترین مثال هم خود نینتندو هستش که کنسولش خصوصیاتی داره که قابل پیاده سازی روی صرفا استریم نیستش و به یه واسطه سخت افزاری همچنان نیازه. پس حذف شدن کنسول میتونه یه بخشی از این خلاقیت ها رو از بین ببره. جدای این قضیه من باز هم نمیدونم که سونی و نینتندو چقدر ممکنه بدون کنسول بخوان در حضورشون در این صنعت ادامه بدن:D منظور اینکه برای این دو کمپانی فروش سخت افزاری همیشه مهم بوده ( حداقل در ظاهر) و میشه گفت یکی از دلایلی که سعی میکنن گیم با کیفیت و درجه یک بسازن اینه که کنسول بیشتری هم بفروشن و مخاطب بیشتری جذب کنسول خودشون بکنن و خب حذف کنسول ممکنه این دیدگاه رو تحت شعاع قرار بده پس به این راحتی هم نمیتونیم بگیم کنسول ها حذف بشن مشکلی نداره. حالا ممکنه بگیم این مسئله در همون آینده استریمی مون تبدیل به حق اشتراک بشه که مثلا شما میخوای از نینتندو اشتراک ماهیانه بگیری یا از سونی یا مایکروسافت. ولی خب اون بخش خصوصیات سخت افزاری خود کنسول نمیدونم جایگزینش چیه.

فرض کن تو هر هتلی که میری، روی سیستم هر شرکتی، درون هر مغازه ایی و ... بتونی هیلو، دلست، خدای جنگ، اسپایدرمن و ... بازی کنی.
یک مثال ساده میزنم شما هر ساختمون بزرگی (مسکونی، اداری و هرچی) نگاه کنی حداقل یک نگهبان شب کار دارند که از شب تا صبح تقریبا بیکاره و وقتش رو با گوشی و یا تلویزیون (حالا کار طرف خیلی درست باشه یک کتابی) میکشه. فرض کن حالا امکانی فراهم بشه که تمام مشکلات سخت افزاری مثل یک جعبه فیزیکی بزرگ، کابل hdmi، کابل برق و ... همه رفع و تنها به یک دسته وایرلس و اشتراک سرویس استریم ختم بشه، و طرف بتونه تو یک اتاقک بهترین و باکیفیت ترین بازیها رو با قیمت ارزون به جای کندی کراش تجربه کنه

دقیقا سوالی که مطرح کردی، خودت جوابش رو هم دادی. هرکنسولی رو با ویژگی سخت افزاری منحصر به فردش میشناسیم و ویژگی منحصر به فرد استریم همین حذف کردن محدودیت سخت افزاری هست که به شما امکان تجربه هر بازی رو هرجایی که اینترنت باشه میده. من خودم صبح ها از ساعت 8 میرم دفتر تا ساعت 7 8 شب اونجا هستم و چندساعت راحت بیکار (که بیشتر اینترنت گردی میکنم و همینجا پست میدم :D) ولی موقعیت فیزیکی جوری نیست که یک کنسول دو سه میلیونی رو ببرم اونجا نصب کنم و ... ولی با استریم این محدودیت من رفع میشه.

استریم این امکان رو میده افراد بیشتری با جریان اصلی بازیها که ما میشناسیم اشنا بشن و بتونند این عناوین رو تجربه کنند.

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بهتر نبود میگفتن مایکروسافت قصد نابود کردن اسم xbox و انحصاری رو داره؟ بیا رو سوییچ و ps هم بده بازیات و خلاص......:))

گل به خودی بدی برای سونی فن ها هستی، دوست بن شده سابق دوسال دیر به این بحث رسیدی ولی خب بذار حالا مزه تجربه کرش و CTR و اسپایرو و فلاور و جرنی و ... روی پی سی خشک بشه بعد به این مفهوم ها گیر بده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
خوب هر جنگی یه پایان و پیروز و بازنده ای داره جنگ کنسولی هم به آخر رسید ، موندم استور وارز روی pc به همون جذابیت کنسول وارز هست یا نه . موندم مایکرو بعد از کشتن سونی ، می‌تونه استیم رو هم بکشه؟؟؟

گل به خودی بدی برای سونی فن ها هستی، دوست بن شده سابق دوسال دیر به این بحث رسیدی ولی خب بذار حالا مزه تجربه کرش و CTR و اسپایرو و فلاور و جرنی و ... روی پی سی خشک بشه بعد به این مفهوم ها گیر بده

واو کارش و ctr و اسپایرو؟؟؟ انحصاری ؟؟؟ ریلی؟؟؟

خوب بالاخره با حساب شرایطتون قابل درکه

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
فرض کن تو هر هتلی که میری، روی سیستم هر شرکتی، درون هر مغازه ایی و ... بتونی هیلو، دلست، خدای جنگ، اسپایدرمن و ... بازی کنی.
یک مثال ساده میزنم شما هر ساختمون بزرگی (مسکونی، اداری و هرچی) نگاه کنی حداقل یک نگهبان شب کار دارند که از شب تا صبح تقریبا بیکاره و وقتش رو با گوشی و یا تلویزیون (حالا کار طرف خیلی درست باشه یک کتابی) میکشه. فرض کن حالا امکانی فراهم بشه که تمام مشکلات سخت افزاری مثل یک جعبه فیزیکی بزرگ، کابل hdmi، کابل برق و ... همه رفع و تنها به یک دسته وایرلس و اشتراک سرویس استریم ختم بشه، و طرف بتونه تو یک اتاقک بهترین و باکیفیت ترین بازیها رو با قیمت ارزون به جای کندی کراش تجربه کنه

دقیقا سوالی که مطرح کردی، خودت جوابش رو هم دادی. هرکنسولی رو با ویژگی سخت افزاری منحصر به فردش میشناسیم و ویژگی منحصر به فرد استریم همین حذف کردن محدودیت سخت افزاری هست که به شما امکان تجربه هر بازی رو هرجایی که اینترنت باشه میده. من خودم صبح ها از ساعت 8 میرم دفتر تا ساعت 7 8 شب اونجا هستم و چندساعت راحت بیکار (که بیشتر اینترنت گردی میکنم و همینجا پست میدم :D) ولی موقعیت فیزیکی جوری نیست که یک کنسول دو سه میلیونی رو ببرم اونجا نصب کنم و ... ولی با استریم این محدودیت من رفع میشه.

استریم این امکان رو میده افراد بیشتری با جریان اصلی بازیها که ما میشناسیم اشنا بشن و بتونند این عناوین رو تجربه کنند.
دوست عزیز نمیدونم پست من رو کامل خوندی یا نه ولی مسئله من اصلا هیچ کدوم از این مواردی که شما اشاره کردی نیست:D همه این مواردی که گفتید خیلی خوب و قشنگن و ایشالا که اتفاق بیوفتن :D من بحث حذف شدن کنسول رو اشاره کردم و گفتم با این کار دیگه چیزی شبیه Wii و سوییچ ممکنه در آینده نبینیم. اشاره ام به خصوصیات یونیک خود سخت افزار بودش مثل موشن کنترل یا اچ دی رامبل و ... و گفتم نمیدونم جایگزین این موارد چی میتونه باشه. مورد دیگه ای هم که اشاره کردم این بود که وجود کنسول یکی از موتیویشن های اصلی نینتندو و سونی برای ساخت عناوین با کیفیت هستش.
حالا جدای این مسائل، چیزهای دیگه ای هم هست که باید اشاره کرد. مثلا اینکه در تمام این سالها مفهوم "نسل" به واسطه ارتقا سخت افزاری کنسول ها و اومدن مدلهای جدیدشون بوده. یعنی حتی پی سی که یجورایی همیشه بدون نسل بوده، وابسته به این تغییر نسلی بوده همیشه. حالا اینکه استریمی شدن چه تغییری میخواد روی این قضیه بده رو نمیدونم به چه شکل میشه ولی قطعا اون مفهوم کلاسیک دیگه وجود نخواهد داشت و اولین مسئله ای که به ذهن من میرسه اینه که حد نهایی سازنده ها چی میشه؟ یعنی تا کجا میخوان یه بازی رو پیشرفته تر کنن( چون دیگه محدودیت سخت افزاری وجود نداره گه بخوان با اون سخت افزار هماهنگ باشن) و خب بحث هزینه در ساخت بازی ها خیلی جدی تر میشه. البته میتونیم بگیم از اونجایی که قرار نیست این اتفاق یه شبه بیوفته این تغییرات هم قرار نیست یهویی به خورد سازنده ها داده بشه و ممکنه در گذر زمان یه تعادلی ایجاد بشه

آخرین ویرایش:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
مزه کدوم بازیا؟:-?اها منظورت ته مونده اون بازیای فسیل شده هست که شما تازه داری مزشون میکنی:)) اره بازیایی که خود خالق علاقه ای به ساخت ادامه واسشون نداره lol:)) منم دوست داشتم یه ریمستر (خوب) از کرش مفت رو pc بازی کنم ولی وقتی این میبینم:-& ببین با شاهکار nd چیکار کردن بزار ببینیم بعد ctr چی میخوان بسازن لابد crash under the mutant:-j
خوب هر جنگی یه پایان و پیروز و بازنده ای داره جنگ کنسولی هم به آخر رسید ، موندم استور وارز روی pc به همون جذابیت کنسول وارز هست یا نه . موندم مایکرو بعد از کشتن سونی ، می‌تونه استیم رو هم بکشه؟؟؟

اره استیم که حتما میتونه اگه فن های با منطق بخوان صد در صد:-jبزار اینا و امثال پیتر مور فکر کنن کنسول تو اینده وجود نداره استارتش با نسل9 دیگه بزار ببینیم سرویسی به نام xbox بدون ارشیو خفن که رو صدتا پلتفرم هست نسل بعد میتونه سونی ونینتندو انحصارگرا با انحصاری های درجه یک و سرویس پر بازی رو شکست بده.....اینم شده داستان مرگ سینگل مهورها=))

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
آقایون
این دوستمون کاملا راست میگه
کنسول به انحصاریش زنده است
من اول نسل اومدم xone گرفتم
وسط نسل one x گرفتم
ولی چه فایده
هرچی برا وان اومد برا ویندوز هم اومد
پس فلسفه وجودی وان چیه این وسط ؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
آقایون
وسط نسل one x گرفتم
ولی چه فایده
با اطمینان میشه گفت همون فلسفه کالکتور ادیشن رو داره. و به درد کلکسیون دار ها میخوره

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من زور نمیزنم تو داری زور میزنی که اینکار مایکروسافت که فقط برای پول گرفتن و نه برای کیفیت بازی هاش رو توجیه کنی اره هروقت این گیم پس و بکوارد خشگلتون تو نسل بعد تونست ارشیو کلفت ps1.2.3.4.5 با بازیای کم از نسل 6.بازیای نسل7و8.9(هشتش عجب بازیایی داره:))) شکست بده بیا حرف بزن تا الان که با ضعف ps now چیزی نشده خوشم میاد مایکروسافت هربار فیل میشه;;)

عجب :D خدایی هربار که حرف که میزنی مرزها رو جابجا میکنی :D

• Like

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
آقایون
وسط نسل one x گرفتم
ولی چه فایده
اکثر کسایی که الان XBOX میخرن برای دکور زیر میزه نه استفاده به عنوان کنسول گیم

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
عجب :D خدایی هربار که حرف که میزنی مرزها رو جابجا میکنی :D
باشه من جا به جا میکنم:D اصلا بیا شرط ببندیم اگه مایکروسافت یه بازی +90 تو چندسال اینده داد و سرویسش psnow شکست داد من اواتار و امضام یک ماه مسترچیف و xbox میزارم +یه فن ارت هیلو از خودم:D قبوله؟

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
آقایون
وسط نسل one x گرفتم
ولی چه فایده
بدبختی اونجاس بازیای باارزشش هم با یه PC حدود 5 سال پیش هم قشنگ اجرا میشن. مثل ori یا cuphead. البته فورزا به کنار.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

قطعا معلومه با شرایط فعلی ما تجربه ایکون های تاریخ بیست ساله پلی استیشن خیلی ارزشمنده

• Like

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
قطعا معلومه با شرایط فعلی ما تجربه ایکون های تاریخ بیست ساله پلی استیشن خیلی ارزشمنده
خیلی زیاد:D البته تعجبی هم نداره با ایکون های بیست سال پیش حال میکنید همین پایبند بودن مایکروسافت و فن هاش به ریشه انحصاری های 10.15 سال پیششونه که کیفیت کار به اینجا کشونده:))

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
باشه من جا به جا میکنم:D اصلا بیا شرط ببندیم اگه مایکروسافت یه بازی +90 تو چندسال اینده داد و سرویسش psnow شکست داد من اواتار و امضام یک ماه مسترچیف و xbox میزارم +یه فن ارت هیلو از خودم:D قبوله؟

یه بازی +90؟ :D سرویس بهتر از PS Now؟ :D همین الانش بازی 90+ مایکرو 6 ماه از اومدنش نمیگذره و گیم پس هم عملا بهتر از PS Now هست :D خدافظی؟ :D

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر