سونی: تصمیمات ما واکنشی به تصمیمات رقبایمان نیست!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,230
نام
ماکان
به عقیده اندرو هوس، رییس بخش سرگرمی‌های تعامل سونی، متقاضیان علاقه چندانی به پشتیبانی PS4 Pro از 4K BD نشان نمی‌‌دهند. وی در مصاحبه با گاردین خاطرنشان کرد امکان اضافه شدن پشتیبانی از دیسک‌های UHD در آپدیت‌های بعدی PS4 وجود ندارد، اما نیازی هم به چنین ویژگی نخواهد بود!

4605.jpg

"عرضه محصولات روی دیسک و نسخه‌های فیزیکی بخش بزرگی از این صنعت هست، با این حال ما نگاه ویژه‌ای به استریم کردن ویدئو‌ها به صورت آنلاین داریم. خصوصا با توجه به کاربرانی که داریم، استریم ویدئو دومین استفاده بزرگ کاربرها از کنسول هست، در نتیجه تاکید ویژه‌ای روی این بخش خواهیم داشت."

هوس در جواب این سوال که آیا عرضه Pro و Scorpio به طول عمر 5 تا 7 ساله چرخه سنتی کنسول‌ها پایان می‌دهند، می‌گوید:

"با توجه به اینکه این اولین تجربه ما از عرضه یه کنسول بین نسلیه، خیلی زوده که بخوایم به همچین نتیجه‌ای برسیم."

وقتی صحبت به رقابت بین سونی و مایکروسافت می‌رسد، اندرو هوس جدی و سرسخت می‌شود. به تازگی مایکروسافت مدل Slim کنسول خود را با نام Xbox One S عرضه کرده است که با قیمت مشابه مدل PS4 Slim، از پخش ویدئوهای 4K چه به صورت آنلاین و چه دیسک پشتیبانی می‌کند. زمستان 2017 نیز مدل Scorpio وارد بازار خواهد شد که به نظر می‌رسد سخت افزار قدرتمند‌تری داشته باشد. اندور هوس به تسلط PS4 بر بازار اشاره کرده و تاکید می‌کند به هیچ عنوان Pro جوابی به Scorpio نیست.

"زمانی که ما در مورد طراحی و عرضه Pro صحبت می‌کردیم هنوز یه کلمه هم از Scorpio گفته نشده بود. باید بگم که تصمیمات ما واکنشی به تصمیمات رقبامون نیست."

"با تشکر از سازنده‌ها و مشتری‌هامون در سراسر جهان، تا الان تونستیم بیشتر از 40 میلیون کنسول بفروشیم. هدف واضح و روشن ما این هست که تا پایان سال بعد 20 میلیون دیگه هم بفروش برسونیم. و به این ترتیب به دید خوب و واضحی از اینکه در کجای طول عمر کنسول قرار داریم خواهیم رسید. اما Pro یه چیز کاملا جدیده، و به احتمال زیاد مارو به یک سمت کاملا جدید هدایت می‌کنه."

به عقیده هوس رقیب Pro اصلا Xbox نیست، بلکه اون‌ها PC رو سر راه خودشون می‌بینن.

"من یه سری اطلاعاتی رو دیدم که کاملا منو تحت تاثیر قرار داد. خیلی از گیمرهایی که خواهان گرافیک‌های بهترن در اواسط نسل به سمت PC متمایل می‌شن چون تنها پلتفرمی هست که می‌تونه ارضاشون کنه. هدف ما از ایده کنسول بین نسلی این بود که این مخاطبین رو با ارایه یه سخت افزار جدید، و به طبع گرافیک‌های خیلی بهتر، تو اکوسیستم خودمون نگه داریم و مانع جداشدنشون از خانواده PS بشیم. و نتیجه شد PS4 Pro که گرافیک بهتر و کاملا پیشرفته‌تری رو ارایه می‌ده."

اندرو هوس در مورد پیش بینی سونی از میزان فروش Pro و یا مخاطبینی که به قصد خرید Pro کنسول‌های فعلی را می‌فروشند صحبتی نمی‌کند، و تنها به صورت کلی می‌گوید: "تو این 20 میلیون کنسولی که قصد داریم تا پایان سال آینده به فروش برسونیم Pro هم لحاظ شده".

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,977
نام
محمد
فعلا که 50 دلار نزاشتن رو پرو.
آره پرو الزاما آپ اسکیل نمی کنه، ولی نهایت Tetris و Minecraft و ... بتونه 4K اجرا کنه نه بازی های AAA.
چند خط اول رو که اصلی نفهمیدم چی گفتی و چه ربطی داشت، بقیشم توهین بود. همین دیگه مرسی.
جدیدا TLOU R رفته شده جزو ارکید ها:))اصلا هم کار نداریم که DEV KIT کنسول فقط چند ماهه دست سازنده هاست.
من ترجیح میدم با کسی که منطقش اینه(اونم صرفا برای اینکه ثابت کنه پلتفرم خودش برتره.حالا به حق یا ناحق) بحث نکنم.چون ارزش وقت و انرژی گذاشتن را نداره.من هرچی بگم نره تو بازم میگی بدوش!

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
رفیق بی خیال اینا شو . داستان ایشون راجع به تلویزیون رو خوندم و هنوزم نمیتونم حرف بزنم . ترکیدم از خنده . اینا اوایل نسل رباعیاتی میبافتن با مضمون این که یه کارت 750ti میتونه خروجی پلی 4 و صد البته بهتر بده! .الان هم همینه اوضاع . وضعیت اون RX 470 رو هم 2 سال دیگه خواهیم دید .
دوست عزیز همون 750ti تو بازی ای مثل ویچر اگه تنظیمات رو مثل ps4 بزاری فریم ثابت تری میگیری مشکل اینه که شما داری بازی انحصاری رو میبینی که کلی واسه بهینه شدن رو ps4 روش کار میشه

• Like
Reactions: JOKERACN7

shah994

کاربر سایت
Feb 17, 2011
82
نام
علیرضا
شما كنسول بازا خوش باشين كه اين نسل حسابي به سوني مايكرو و حال دادين! برخلاف نسل هاي قبل كه سود دهي تا سال ها نداشتن رو كنسول ها اينبار از همون سال اول سود دهي داشتند و بدون شك اين كنسول هاي ميان نسلي بي ربط به اين قضيه نيست! چند سال ديگه اگه ديدين دارين هر دو سال يبار كنسول ميخرين زياد تعجب نكنين! فكر اين هم نكنين كه نسخه هاي قبلي تا هميشه ازشون پشتيباني ميشه، اگه استقبال از كنسول هاي ميان نسلي خوب باشه و فروش قابل توجهي داشته باشند كم كم كنسول هاي قبلي به دست فراموشي سپرده ميشن حتي اگه سوني و مايكرو مخالف اين قضيه باشن چون خواست سازندگان 3rd party تو اولويت قرار داره و اگه مخاطب كم باشه به هيچ عنوان وقت و سرمايشون را هدر نميدن!

• Like
Reactions: saeed20

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,777
شما كنسول بازا خوش باشين كه اين نسل حسابي به سوني مايكرو و حال دادين! برخلاف نسل هاي قبل كه سود دهي تا سال ها نداشتن رو كنسول ها اينبار از همون سال اول سود دهي داشتند و بدون شك اين كنسول هاي ميان نسلي بي ربط به اين قضيه نيست! چند سال ديگه اگه ديدين دارين هر دو سال يبار كنسول ميخرين زياد تعجب نكنين! فكر اين هم نكنين كه نسخه هاي قبلي تا هميشه ازشون پشتيباني ميشه، اگه استقبال از كنسول هاي ميان نسلي خوب باشه و فروش قابل توجهي داشته باشند كم كم كنسول هاي قبلي به دست فراموشي سپرده ميشن حتي اگه سوني و مايكرو مخالف اين قضيه باشن چون خواست سازندگان 3rd party تو اولويت قرار داره و اگه مخاطب كم باشه به هيچ عنوان وقت و سرمايشون را هدر نميدن!
ممنون که این دوست هیتر بدون هیچ ابایی حرف دلشو زد ... جای تشکر داره . میسی! :*

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,977
نام
محمد
یعنی هر کاری می کنید که بگید کنسول بده pc خوب!8-|
شما لازم نیست نگران پشتیبانی از کنسولا باشی.فکر کنم ps4 به اندازه کافی فروخته باشه که پشتیبانی تا اخر نسل تضمین کنه(به مایکزو کاری ندارم).البته در این که اواخر نسل دچار مشکل میشن و میرن روی 720p شکی نیست.
#بیاید برای کوبیدن بقیه فکت صادر نکنیم

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
الان واقعا فکر می کنی ساخت یه کنسول یک روزه انجام میشه؟ همین pro که میان نسلی هست به گفته ی سونی از دو سال و نیم پیش دارن روش کار می کنن اون وقت تا اومدن اسکورپیو سونی کنسول نسل بعدیش رو معرفی می کنه؟ شما اصلا متوجه می شید که ذقیقا چی می گید آیا؟؟؟؟؟؟؟
همه میگن ps5 دوسال دیگه میاد اون وفقت شما چنین چیزی میگی مگه چند سال از پایان نسل مونده البته شایدم طولانی تر بشه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اصلا نمی دونم لازم هست پاسخ بدم یا نه چرا که تاپیک شبیه میدانه جنگه تا میز بحث

در حال حاضر tv بهترین وسیله برای گیم هست چه از لحاظ کیفیت تصویر چه راحتی چه میزان هزینه به کارایی پس مانیتورها به چه دردی می خورن؟ جواب ساده هست برای کسایی که فضای tv ندارن برای کسایی که از نزدیک کار می کنن سایز پایین لازم دارن برای کسایی که مبلغ کافی برای خرید 1 عدد tv مناسب رو ندارن همچنین برای ادارات مخصوصا مدل هایی که کاهش نور مضر بی هم دارن که هیچ TV همچنین امکاناتی(برای کاهش نور ابی مضر) ندارن. حالا سوال بعدی اینه مانیتورهای گیم 144 هرتز با امکانات بالا برای گیم پس چی هستن جواب ساده هست برای 1 عده ی بسیار خاص(کسایی که در مسابقات شرکت می کنن مقام میارن) همچنین برای کسای دیگه که راحت با اعداد و ارقام رنگی و بعضا فیک فریب می خورن تا جیب مبارک رو پر کنن. در ضمن از 120 هرتز به بالا ابر انسان هم متوجه فرقش نمی شه اما هر چی ریفرش ریت بره بالا INPUT LAG هم کمتر می شه.

بحث input lag هم باید بگم که بعضیا هستن که با زمان پاسخ دهی با لگ اشتباه می گیرن ما اصلا لگ 1 میلی ثانیه ندارم سازنده ها اعلامش نمی کنن فقط برخی سایت ها با دستگاه مخصوص اعلامش می کنن همین الان tv هایی هستن که لگ زیر 20 دارن چیزی سریع تر از بهترین مانیتورها اما سوال اینجاست ایا لگ زیر 20 نیازه؟
باید بگم که اکثر گیمرها فرق لگ تا 50 میلی ثانیه اصلا متوجه نمی شن مخصوصا کسایی که با کنسول بازی می کنن چرا که با موس خیلی قابل حس تر می شه. پس بین 40 تا 50 برای اکثرا مناسب هست 80 درصد به بالا. بین 30 تا 40 برای همه مناسبه زیر 30 فقط برای کسایی که مسابقه می ده لازمه تقریبا تمامی مدل های سامی زیر 30 می شن در حالت گیم این افراد م تونن برن این سمت

اما HDR لازمه؟ خیر HDR برای چابیدن بیشتر مردم هست HDR در LCD ها عملا تاثیری که باید رو نداره چرا که 90 درصد EDGE LED هستن که مناسب برای HDR نیستن حتی FULL ARRAY هم کارایی که باید رو نداره شما اگر به تنظیمات TV اشنایی داشته TV حرفه ای داشته باشید می تونید چیزی بهتر از HDR بسازید(در مبحث کنتراست یا تصاویر اغراق شده) اما در مبحث رنگ که TV پنل 10 بیتی داشته باشه که بشه HDR 10 باهاش اجرا کرد داستان کمی فرق می کنه رنگ ها در این حالت طبیعی تر می شن بازه ی رنگ ها بیشتر می شن در حال حاضر SONY 4K TV های جدید مدل 2015 با 216 با تنظیم درست TV لگی در حالت HDR بین 50 تا 60 می دن که مناسبه گیمه تقریبا شاید بعدا SONY با اپدیت جدید بهترشم بکنه همچنین OLED جدید LG هم لگ مناسبی در HDR داره. فکر کنم پاناسونیک هم چنتا مدل مناسب در این زمینه دارم.

اما HDR 1 بدی بزرگ هم داره که کیفیت مناسبش در حداکثر BRIGHTNESS هست یعنی باید قید سلامتی خودتونم بزنید TV در حداکثر روشناییش بسیار اسیب زننده هست مخصوصا اگر در زمینه خوب باشه یا محیط استفاده تاریک باشه یا فاصله نزدیک باشه. TV های سامی امکان کم کردن هم ندارن در حالت HDR اما خوشبختانه SONY این امکان هم به کاربرش می ده که حداکثر نباشه.

کلام اخر اینه اصل HDR مناسب OLED ها کلا OLED ها 1 سر و گردن بهتر از LCD ها عمل می کنن تقریبا از هر لحاظ بی نقص هستن اما قیمت بسیار بالایی دارن مخصوصا مدل هایی که حرفی برای گفتن دارن. اما به هر حال HDR 10 به شرطی که پنل 10 بیتی داشته باشید مناسب هست رنگ ها زیبا تر می شن البته فکر نکنید دنیای رنگ ها عوض می شه اما در کل بهتر می شه.

امیدوارم پستم برای عزیزان مفید بوده باشه.

آخرین ویرایش:

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
اما HDR 1 بدی بزرگ هم داره که کیفیت مناسبش در حداکثر BRIGHTNESS هست یعنی باید قید سلامتی خودتونم بزنید TV در حداکثر روشناییش بسیار اسیب زننده هست مخصوصا اگر در زمینه خوب باشه یا محیط استفاده تاریک باشه یا فاصله نزدیک باشه. TV های سامی امکان کم کردن هم ندارن در حالت HDR اما خوشبختانه SONY این امکان هم به کاربرش می ده که حداکثر نباشه.
.

ببین اصولا تلویزیونهای سامسونگ آپشنی به نام HDR نداره . من خودم js8980 دارم که یک تلویزیون HDR هست . برای اینکه HDR فعال بشه باید color space رو بزاری رو native و smart led رو هم تنظیم کنی که خودش 4 تا حالت داره .
اما یه نکته هست که اونم ربطی به سامسونگ و سونی و ... نداره اونم اینکه برای اینکه کیفیت واقعی HDR رو ببینی باید بک لایت و کنتراست و رنگ رو ببری بالا که درسته تصاویر خیلی براق و قشنگ میشه و انصافا یه سر و گردن میره بالا کیفیت ولی باعث خستگی چشم و اسیب رسیدن در دراز مدت میشه به خاطر همین من خودم زیاد استفاده نمیکنم .
به عنوان مثال روزی که رفتم بخرم تو مغازه این کیفیت رو دیدم گفتم چقدر تصاویر قشنگه و بهتر از led قبلی خودم هست ولی وقتی خریدم اوردمش خونه یه فوتبال تو اون حالت که باهاش ببینی چشمت بدجور خسته میشه و در کل سلامتی مهمتره تا کیفیت بهتر .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: s.1

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان
مهندسای TV که می گن حرفای من الکیه. اینا منابع من، هر TV که می خواید سرچ کنید Input Lagـش رو ببینید:
Best TVs and Monitors for Gaming: Input Lag Database
تک تک تلویزیون های 4Kـی که داره لگ بسیار بالایی دارن، در حد 40-50.
در مورد رفرش ریت:
The truth about Ultra HD 4K TV refresh rates
نهایت 120ـه، اونم TV های خیییلی گرون.
FACT: تلویزیون واسه گیمینگ مناسب نیست و رفرش ریتی که توی تبلیغاتشون می نویسن الکیه.
چند بار از رو این بنویسید تا متوجه شید.
در تایید حرفاتون یه سری از تجربیات خودم رو هم مینویسم
متاسفانه تلویزیون ها اینپوت لگ خیلی بالایی دارن و بعضیاشون حتی موشن بلور زیادی که توی صحنه های سریع باعث میشه گیج بشید.رفرش ریت بالاتر از 120 هرتز واسه تلویزیونا کاملا الکیه چون کابل HDMI بیشتر از 60 هرتز رو ساپورت نمیکنه و شما در نهایت 60 فریم میبینید.اون هرتز های 120 و 1000 که نوشته فقط برای استفاده از موتور داخلی تلویزیون هست که تصویر توی پخش فیلم و فوتبال و هرچیز دیگه بسیار روون تر میشه ولی اینپوت لگ رو از چیزی که هست بالاتر میبره!
برای گرفتن هرتز بالاتر از 60 هم باید از Display Port استفاده کنید که حتی گرونترین تلویزیون ها هم این ورودی رو ندارن!
در مورد HDR هم باید بگم که بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و اومدن کنتراست رو به مقدار زیادی افزایش دادن و شده HDR ! رنگ ها توی HDR خیلی پر تر و زیباتر به نظر میرسن و عمقشون زیاد میشه ولی دوتا ضعف عمده داره!یکی اینکه باعث خستگی چشم میشه اگه طولانی مدت استفاده بشه.یکی اینکه محیطای تاریک توی بازی اینقد تاریک میشن که شما عملا هیچی نمیبینید و باید برید Gamma رو توی بازی زیاد کنید که باعث افت کیفیت میشه!ولی اگه شما یه ماینتور خوب Ips داشته باشید میتونید 10 ساعت هم بازی کنید بدون کوچکترین خستگی

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان

در حال حاضر tv بهترین وسیله برای گیم هست چه از لحاظ کیفیت تصویر چه راحتی چه میزان هزینه به کارایی پس مانیتورها به چه دردی می خورن؟ جواب ساده هست برای کسایی که فضای tv ندارن برای کسایی که از نزدیک کار می کنن سایز پایین لازم دارن برای کسایی که مبلغ کافی برای خرید 1 عدد tv مناسب رو ندارن همچنین برای ادارات مخصوصا مدل هایی که کاهش نور مضر بی هم دارن که هیچ TV همچنین امکاناتی(برای کاهش نور ابی مضر) ندارن. حالا سوال بعدی اینه مانیتورهای گیم 144 هرتز با امکانات بالا برای گیم پس چی هستن جواب ساده هست برای 1 عده ی بسیار خاص(کسایی که در مسابقات شرکت می کنن مقام میارن) همچنین برای کسای دیگه که راحت با اعداد و ارقام رنگی و بعضا فیک فریب می خورن تا جیب مبارک رو پر کنن. در ضمن از 120 هرتز به بالا ابر انسان هم متوجه فرقش نمی شه اما هر چی ریفرش ریت بره بالا INPUT LAG هم کمتر می شه.

بحث input lag هم باید بگم که بعضیا هستن که با زمان پاسخ دهی با لگ اشتباه می گیرن ما اصلا لگ 1 میلی ثانیه ندارم سازنده ها اعلامش نمی کنن فقط برخی سایت ها با دستگاه مخصوص اعلامش می کنن همین الان tv هایی هستن که لگ زیر 20 دارن چیزی سریع تر از بهترین مانیتورها اما سوال اینجاست ایا لگ زیر 20 نیازه؟
باید بگم که اکثر گیمرها فرق لگ تا 50 میلی ثانیه اصلا متوجه نمی شن مخصوصا کسایی که با کنسول بازی می کنن چرا که با موس خیلی قابل حس تر می شه. پس بین 40 تا 50 برای اکثرا مناسب هست 80 درصد به بالا. بین 30 تا 40 برای همه مناسبه زیر 30 فقط برای کسایی که مسابقه می ده لازمه تقریبا تمامی مدل های سامی زیر 30 می شن در حالت گیم این افراد م تونن برن این سمت

اما HDR لازمه؟ خیر HDR برای چابیدن بیشتر مردم هست HDR در LCD ها عملا تاثیری که باید رو نداره چرا که 90 درصد EDGE LED هستن که مناسب برای HDR نیستن حتی FULL ARRAY هم کارایی که باید رو نداره شما اگر به تنظیمات TV اشنایی داشته TV حرفه ای داشته باشید می تونید چیزی بهتر از HDR بسازید(در مبحث کنتراست یا تصاویر اغراق شده) اما در مبحث رنگ که TV پنل 10 بیتی داشته باشه که بشه HDR 10 باهاش اجرا کرد داستان کمی فرق می کنه رنگ ها در این حالت طبیعی تر می شن بازه ی رنگ ها بیشتر می شن در حال حاضر SONY 4K TV های جدید مدل 2015 با 216 با تنظیم درست TV لگی در حالت HDR بین 50 تا 60 می دن که مناسبه گیمه تقریبا شاید بعدا SONY با اپدیت جدید بهترشم بکنه همچنین OLED جدید LG هم لگ مناسبی در HDR داره. فکر کنم پاناسونیک هم چنتا مدل مناسب در این زمینه دارم.

کلام اخر اینه اصل HDR مناسب OLED ها کلا OLED ها 1 سر و گردن بهتر از LCD ها عمل می کنن تقریبا از هر لحاظ بی نقص هستن اما قیمت بسیار بالایی دارن مخصوصا مدل هایی که حرفی برای گفتن دارن. اما به هر حال HDR 10 به شرطی که پنل 10 بیتی داشته باشید مناسب هست رنگ ها زیبا تر می شن البته فکر نکنید دنیای رنگ ها عوض می شه اما در کل بهتر می شه.

دوست عزیز با حرفاتون موافقم ولی پارگراف اول به نظر من از بیخ و بن اشتباهه!
افراد زیادی هستن که گیمر معمولی هستن و حرفه ای نیستن و توی مسابقات هم شرکت نمیکنن ولی مانیتورهای حرفه ای دارن که خودم هم جز این دسته هستم.اینم خدمتتون بگم که تا 200 هرتز هم با چشم انسان کاملا قابل تشخیص و مشهوده علل خصوص توی بازی های FPS
من فضای تلویزیون رو دارم و کنار سیستمم تلویزیون 55 اینچ گذاشته که پرچمدار پارسال LG توی تلویزیونا هست ولی واسه گیم فقط از مانیتورم استفاده میکنم
از تلویزیون که استفاده میکنم واسه گیم بعد از یه مدت چشمم خسته میشه چون کنتراستش شدید بالا هست و هر سه ساعت باید یه استرحت نیم ساعته بکنم و در صورتی که با مانیتور 10 اسعت یه پشت هم بازی کردم ولی اصلا خسته نشدم!پس لطفا اطلاعات غلط ندین!بهترین وسیله واسه گیم تلویزیون نیست بلکه مانیتور خوب هست!
ایناهم همه تجربه شخصی خودم هست و چیزی از جایی در این موارد نخوندم

• Like
Reactions: saphire

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین

حرفاتون تا حدودی درسته و تا حدودی غلط. بیشتر این قسمتش منظورمه:
در ضمن از 120 هرتز به بالا ابر انسان هم متوجه فرقش نمی شه
خلبان های نیروی هوایی هلند ازشون تست گرفتن، راحت تا 255 فریم بر ثانیه رو تونستن بفهمن. کلا این که می گن چشم انسان از x فریم بیشتر نمی فهمه اشتباهه. شاید بیشتر از 500 مثلا کسی متوجه یه فریم سفید توی یه فیلم سیاه نشه، ولی توی فریم هایی مثل 100-200 متوجه می شه شد راحت.
نقل قول دوم هم درسته، اون 1 میلی ثانیه اول رو اشتباه کردم، ولی نه، بهترین TV اصلا نزدیک بهترین مانیتور ها هم نمی شن. توی این سایت که تست می گیره 2-3 صفحه اول کلا مانیتوره و بهترینشون 9 میلی ثانیه، در صورتی که بهترین TV تست شده از 17 میلی ثانیه شروع می شه. TV های OLED هم 5 تا تست کرده از 33 شروع می شن به 50-60 هم می رسه. واسه مولتی پلیر که خودت 100 میلی ثانیه تاخیر داری 50 میلی ثانیه دیگه تاخیر TV خیلی رو اعصابه. البته واسه بازی های FPS و فایتینگ. مثلا 50 میلی ثانیه تو استریت فایتر یعنی 3 فریم عقبی و اذیت می کنه.
پ.ن: به قرآن مانیتور رو به کنسول هم می شه وصل کرد، ربطی به بحث PC vs Console نداره. "هیتر هیتر هیتر" گویان نیاید وسط.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان

افراد زیادی هستن که گیمر معمولی هستن و حرفه ای نیستن و توی مسابقات هم شرکت نمیکنن ولی مانیتورهای حرفه ای دارن که خودم هم جز این دسته هستم.اینم خدمتتون بگم که تا 200 هرتز هم با چشم انسان کاملا قابل تشخیص و مشهوده علل خصوص توی بازی های FPS
من فضای تلویزیون رو دارم و کنار سیستمم تلویزیون 55 اینچ گذاشته که پرچمدار پارسال LG توی تلویزیونا هست ولی واسه گیم فقط از مانیتورم استفاده میکنم
از تلویزیون که استفاده میکنم واسه گیم بعد از یه مدت چشمم خسته میشه چون کنتراستش شدید بالا هست و هر سه ساعت باید حدود یه نیم ساعتی استراحت کنم!
پس لطفا اطلاعات غلط ندین چون بهترین وسیله برای بازی مانیتور خوب هست نه تلویزیون

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
از تلویزیون که استفاده میکنم واسه گیم بعد از یه مدت چشمم خسته میشه چون کنتراستش شدید بالا هست و هر سه ساعت باید یه استرحت نیم ساعته بکنم و در صورتی که با مانیتور 10 اسعت یه پشت هم بازی کردم ولی اصلا خسته نشدم!پس لطفا اطلاعات غلط ندین!بهترین وسیله واسه گیم تلویزیون نیست بلکه مانیتور خوب هست!
ایناهم همه تجربه شخصی خودم هست و چیزی از جایی در این موارد نخوندم

اشتباه نیست بلکه درست متوجه نشدید فرق دقتی گفتم یعنی شما بفهمی که تصاویر بیشتر در حال پردازش هست که من ایو نمی گم دانشمندا می گن قابل تشخیص برای انسان نیست چیزی که شما فرقش رو می فهمی INPUT LAG هست که کمتر شدنش باعث بهتر شدن کنترل بازی می شه همچنین بازی به نظر سریع تر هم می رسه چرا که تاخیر دستور تا مشاهدش کمتر می شه.

در تایید حرفاتون یه سری از تجربیات خودم رو هم مینویسم
متاسفانه تلویزیون ها اینپوت لگ خیلی بالایی دارن و بعضیاشون حتی موشن بلور زیادی که توی صحنه های سریع باعث میشه گیج بشید.رفرش ریت بالاتر از 120 هرتز واسه تلویزیونا کاملا الکیه چون کابل HDMI بیشتر از 60 هرتز رو ساپورت نمیکنه و شما در نهایت 60 فریم میبینید.اون هرتز های 120 و 1000 که نوشته فقط برای استفاده از موتور داخلی تلویزیون هست که تصویر توی پخش فیلم و فوتبال و هرچیز دیگه بسیار روون تر میشه ولی اینپوت لگ رو از چیزی که هست بالاتر میبره!
برای گرفتن هرتز بالاتر از 60 هم باید از Display Port استفاده کنید که حتی گرونترین تلویزیون ها هم این ورودی رو ندارن!
در مورد HDR هم باید بگم که بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و اومدن کنتراست رو به مقدار زیادی افزایش دادن و شده HDR ! رنگ ها توی HDR خیلی پر تر و زیباتر به نظر میرسن و عمقشون زیاد میشه ولی دوتا ضعف عمده داره!یکی اینکه باعث خستگی چشم میشه اگه طولانی مدت استفاده بشه.یکی اینکه محیطای تاریک توی بازی اینقد تاریک میشن که شما عملا هیچی نمیبینید و باید برید Gamma رو توی بازی زیاد کنید که باعث افت کیفیت میشه!ولی اگه شما یه ماینتور خوب Ips داشته باشید میتونید 10 ساعت هم بازی کنید بدون کوچکترین خستگی

باید بگم که HDMI از ریفرش ریت بالای 60 هرتز هم پشتیبانی می کنه و به شخصه هم دارم ازش استفاده می کنم

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حرفاتون تا حدودی درسته و تا حدودی غلط. بیشتر این قسمتش منظورمه:

خلبان های نیروی هوایی هلند ازشون تست گرفتن، راحت تا 255 فریم بر ثانیه رو تونستن بفهمن. کلا این که می گن چشم انسان از x فریم بیشتر نمی فهمه اشتباهه. شاید بیشتر از 500 مثلا کسی متوجه یه فریم سفید توی یه فیلم سیاه نشه، ولی توی فریم هایی مثل 100-200 متوجه می شه شد راحت.
نقل قول دوم هم درسته، اون 1 میلی ثانیه اول رو اشتباه کردم، ولی نه، بهترین TV اصلا نزدیک بهترین مانیتور ها هم نمی شن. توی این سایت که تست می گیره 2-3 صفحه اول کلا مانیتوره و بهترینشون 9 میلی ثانیه، در صورتی که بهترین TV تست شده از 17 میلی ثانیه شروع می شه. TV های OLED هم 5 تا تست کرده از 33 شروع می شن به 50-60 هم می رسه. واسه مولتی پلیر که خودت 100 میلی ثانیه تاخیر داری 50 میلی ثانیه دیگه تاخیر TV خیلی رو اعصابه. البته واسه بازی های FPS و فایتینگ. مثلا 50 میلی ثانیه تو استریت فایتر یعنی 3 فریم عقبی و اذیت می کنه.
پ.ن: به قرآن مانیتور رو به کنسول هم می شه وصل کرد، ربطی به بحث PC vs Console نداره. "هیتر هیتر هیتر" گویان نیاید وسط.

عزیز منبع این حرف شما کجا هست؟ فریم در بازی ایشون تسخیص دادن یا چیز دیگه ای اینا با هم فرق دارن ضمنا شما 500 فریم بگیر کنسول مگه بالای 60 هرتز اصلا می ده؟ اصلا مگه بازی بالای 60 فریم هم داره؟ بالای 60 فریم نیاز به هرتز بالای 60 هم داره که PS4 PRO هم به شما نمی ده. HDMI 2.0 هم که اگر 4K بزنی اصلا بالای 60 هرتز نمی تونه بده بعیده حالا حالا هم بشه حتی با PC حتی 4K 120HZ با 120 فریم زد(با DISPLAY PORT) فعلا که 60 فریم هم حتی بهترینش هاش در برخی از بازی ها حتی TITAN جدید هم نمی ده. بحثی بکنید که فایده هم داشته باشه.

به هر حال همین SONY های جدید 120 هرتز در حالت 1080P می ده که برای عاشقان کاملا کافی هست.

اگر بحث علمی باشه بله انسان می تونه تا 1000 فریم هم تشخیص بده اما بحث سر اینه که فرقی که بین 30 فریم یا 60 هست بین 60 تا 120 نیست فرقی که در لذت بازی بین 120 تا 165 هست عملا ناچیز هست این در حالی هست که شما باید در بازی زیر 165 فریم هم نگیرید(165 هرتز) تا لذت واقعی ببرید که نیاز به 1 سیستم هیولا داره(تازه بازم هستن بازی هایی که بهترینم بازم زیر این فریم می کشه) گذشته از این اکثرا ترجیح م دن به جای 1080 165 فریم برن 4K 60 بزنن که اذتش بیشتره

بعد من نمی فهمم چرا برای کنسولی که بالای 60 هرتز اصلا نمی ده بحث هرتز می کنید؟ حتی همین PS4 PRO در اجرا ثابت 1080P 60 فریم بازی تام ریدر مونده بعد ما بیام براش مانیتور 144HZ پیشنهاد بدیم؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر