سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
ورژنش رو باید ببینم الان کنسول دم دست نیست
اما 4.7 گیگ بود که شخصا همچین آپدیتی برای کنسول تا حالا ندیده بودم
چقدر عجیب برای من همیشه اپدیت خودکارش خاموشه و کنسول هم فول خاموش میکنم و از برق میکشم اما 2 روز پیش کنسول رو روشن کردم کلا مثل دوستمون 680 مگ اینطورا اپدیت داده بود

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
آقا یک سوال فنی😁 من بازی alan wake 2 از کانال پرشین ایکس باکس گرفتم حدود ۷۰۰ تومان و تو کانال های دیگه مثل کریزی آفرم قیمتها حدودا نزدیک بود.حالا سوالی که ذهن من درگیر کرده خوب این بازی حدودا ۶۰ دلاره و با دلار ۵۰ تومان هم حساب کنیم میشه ۳ میلیون و هر ظرفیتی هم بخوان بفروشن بالای ۱ میلیون باید باشه یه جای کار میلنگه نزنه دستگاه بن کنه😨من فکر کنم با لیر ترکیه هم بخرن باز نمیتونه اینقدر ارزون باشه؟

• Like
Reactions: all4u

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
آقا یک سوال فنی😁 من بازی alan wake 2 از کانال پرشین ایکس باکس گرفتم حدود ۷۰۰ تومان و تو کانال های دیگه مثل کریزی آفرم قیمتها حدودا نزدیک بود.حالا سوالی که ذهن من درگیر کرده خوب این بازی حدودا ۶۰ دلاره و با دلار ۵۰ تومان هم حساب کنیم میشه ۳ میلیون و هر ظرفیتی هم بخوان بفروشن بالای ۱ میلیون باید باشه یه جای کار میلنگه نزنه دستگاه بن کنه😨من فکر کنم با لیر ترکیه هم بخرن باز نمیتونه اینقدر ارزون باشه؟
خرید های اینا بیشتر از آرژانتین و ترکیه هست واسه همینم هست که قیمتها ارزون میوفته.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
آخه والا با لیر و پزو آرژانتین هم باز باید قیمت بالاتر باشه
نگران نباش همیشه یه راهی هست که این کانال ها سودشون رو بکنن
ولی همیشه سعی کن از همین کانال های معتبر بگیری مثل دوکی و کریزی و پرشین برای 100 تومنم ارزون تر نرو سراغ کانال های عجیب
یه چیزی هم که هست دوستمون جوابت رو داد در مورد قیمت بازی Alan Wake 2 تو استور های دیگه
مثلا الان call of duty modern warfare III هفتاد دلاره اما میشه با 64 دلار هم خریدش با دلار وب مانی که 44 تومنه الان که در میاد 2800 و ظرفیتش میشه 1400 اما ارزون ترین کانال فکر کنم الان پرشین باشه که سوییچ رو میده 1600

• Like

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
یوقتایی اکانت بازی کامل میخرن.‌ هوم میفروشن و غیر هوم. دوباره اکانت رو از ملت باز خرید می‌کنن و به دو نفر دیگه می‌فروشن. هر دفعه‌ش براشون سوده. بازی نسخه‌ی استاندارد (کامل رو اکانتت بخری) توی ریجن‌های ارزون سمت ۱۵۰۰ قیمتش بود. و نسخه‌ی دیلاکس ۲۱۰۰.

نترس چیز خاصی نیست‌.

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
یوقتایی اکانت بازی کامل میخرن.‌ هوم میفروشن و غیر هوم. دوباره اکانت رو از ملت باز خرید می‌کنن و به دو نفر دیگه می‌فروشن. هر دفعه‌ش براشون سوده. بازی نسخه‌ی استاندارد (کامل رو اکانتت بخری) توی ریجن‌های ارزون سمت ۱۵۰۰ قیمتش بود. و نسخه‌ی دیلاکس ۲۱۰۰.

نترس چیز خاصی نیست‌.
آخه والا این بازی که من پرشین ایکس باکس گرفتم وقتی میرید تو مشخصات خرید بازی زده ۶۰ دلار و با کردیت کارت خریداری شده و اکانت آدرس آمریکا هم داره خبری از ترکیه و آرژانتین نیست جالب هم اینه وقتی اکانت را برام فرستادن نوشتن ما خودمون بعدا اکانت را از شما نمیخریم دقیقا نقطه مقابل کریزی آفر .خیلی دلم شور میزنه با کردیت کارت هکی و اینها نخریده باشن بزنه دستگاه بن کنه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
آخه والا این بازی که من پرشین ایکس باکس گرفتم وقتی میرید تو مشخصات خرید بازی زده ۶۰ دلار و با کردیت کارت خریداری شده و اکانت آدرس آمریکا هم داره خبری از ترکیه و آرژانتین نیست جالب هم اینه وقتی اکانت را برام فرستادن نوشتن ما خودمون بعدا اکانت را از شما نمیخریم دقیقا نقطه مقابل کریزی آفر .خیلی دلم شور میزنه با کردیت کارت هکی و اینها نخریده باشن بزنه دستگاه بن کنه
حالا یه چیزی بهت بگم خیالت رو راحت کنم برای اکانت بازی هیچ وقت دستگاه بن نمیشه
من یه mw2 خریدم میدونستم اصلا هکیه
تو دستگاه زده بودم و بازی میکردم تا یه روز دستگاه رو روشن کردم دیدم زده بن و اینا ور که رفتم فهمیدم اکانت بازی رو فقط بن کرده نه دستگاه رو
ولی پرشین قابل اعتماده دلیل نخریدن بازی هم اینه که فقط بازی های پر فروش رو دوباره میخره مثل فیفا و کال آف

• Like
Reactions: wave and arthur97

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
هیچی نمیشه. تهش اکانت بسته میشه.
کریزی خودش کارت داره و‌ میخره، یسری کانال‌ها اکانت بازی رو از پلاتی می‌گیرن. ایمیل ریکاوری بهشون نمیدن. برای همین نمی‌تونن کنسول‌های متصل رو‌ ریمُو کنن و باز بفروشنش. الان قیمت بازی نسخه هوم یا غیر هوم‌ سمت ۷۰۰ هستش. سخت نگیر. تهش اکانت رو‌ میبندن.

کلا نشنیدم یکساله کنسول کسی بن بشه! اگر میترسی که کنسولت رو‌ریست فکتوری کن. وارد اکانت aw هم نشو.

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
هیچی نمیشه. تهش اکانت بسته میشه.
کریزی خودش کارت داره و‌ میخره، یسری کانال‌ها اکانت بازی رو از پلاتی می‌گیرن. ایمیل ریکاوری بهشون نمیدن. برای همین نمی‌تونن کنسول‌های متصل رو‌ ریمُو کنن و باز بفروشنش. الان قیمت بازی نسخه هوم یا غیر هوم‌ سمت ۷۰۰ هستش. سخت نگیر. تهش اکانت رو‌ میبندن.

کلا نشنیدم یکساله کنسول کسی بن بشه! اگر میترسی که کنسولت رو‌ریست فکتوری کن. وارد اکانت aw هم نشو.
آخه میدونی مشخص نیست ۲ سال پیش یادته موج بنی ها به خاطر اکانت گیم پس ۱ ماهه ؟مشخص نیست بن اکانت اتفاق بیوفته یا کنسول .مسئله اینه که ظاهرا این کانال های به ظاهر معتبر هم همه اکنتهاشون هم قانونی نیست .به هر حال ممنون ازت🙏

• Like

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
آخه میدونی مشخص نیست ۲ سال پیش یادته موج بنی ها به خاطر اکانت گیم پس ۱ ماهه ؟مشخص نیست بن اکانت اتفاق بیوفته یا کنسول .مسئله اینه که ظاهرا این کانال های به ظاهر معتبر هم همه اکنتهاشون هم قانونی نیست .به هر حال ممنون ازت🙏
مشخص هم نیست غیر قانونی باشه! اگر کارت اعتباری هک شده بود تا حالا مبلغ برای طرف ریفاند میشد و اکانتم میبستن!

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
مشخص هم نیست غیر قانونی باشه! اگر کارت اعتباری هک شده بود تا حالا مبلغ برای طرف ریفاند میشد و اکانتم میبستن!
خوب تاریخ خرید بازی روی اکانت ۳ روز پیش بوده و تا اقدام قانونی ممکنه طول بکشه .و اینکه چه توضیح قانع کننده ای وجود داره که بازی که تو خود اکانت زده ۶۰ دلار قیمتش بیان سویچش را ۷۰۰ بدن .من حدس میزنم اکانت میسازن تو سایت پلاتی میدن روش با کردیت کارت هکی بازی میخرن تنها چیزی منطقی به نظر میرسه همین هست .به نظر من بعد از اینکه ارزش پول ترکیه و آرژانتین پایین اومده ظاهرا باز این کانال ها رو آوردن به کردیت و اکانت هکی .یه چیز دیگه اینکه تضمینی نیست فقط اکانت بن شه مگه ۲ سال پیش سر اون اکانت های ۱ ماه گیم پس کلی دستگاه بن نشد؟

• Like

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
خوب تاریخ خرید بازی روی اکانت ۳ روز پیش بوده و تا اقدام قانونی ممکنه طول بکشه .و اینکه چه توضیح قانع کننده ای وجود داره که بازی که تو خود اکانت زده ۶۰ دلار قیمتش بیان سویچش را ۷۰۰ بدن .من حدس میزنم اکانت میسازن تو سایت پلاتی میدن روش با کردیت کارت هکی بازی میخرن تنها چیزی منطقی به نظر میرسه همین هست .به نظر من بعد از اینکه ارزش پول ترکیه و آرژانتین پایین اومده ظاهرا باز این کانال ها رو آوردن به کردیت و اکانت هکی .یه چیز دیگه اینکه تضمینی نیست فقط اکانت بن شه مگه ۲ سال پیش سر اون اکانت های ۱ ماه گیم پس کلی دستگاه بن نشد؟
کلا یسری از واحد پولا خرید کنی نشان $ نشون میده. مسترکارتم واس هر خرید باید رقم رو اکسچنج کنم به واحد پولی اون ریجن بعد خرید‌ کنم. اکثر مواقع $ میزنه و‌رفم کنارش هم‌ چرته.

خودم دوتا dlc GTA IV رو‌ خریدم یادم نیست کدوم‌کشور بود، شد ۲ دلار ولی داخل اکانت این رو‌ زده. جدا فکر می‌کنی من ۶۰ دلار پول دوتا dlc رو‌ دادم؟ رو خود استور امریکا و اروپا بازی کامل با ۲ تا dlc این قیمت نیست😁
اون عدد و واحد پول رو جدی نگیر.

IMG_20231106_111933.jpg

• Like
Reactions: Milad.Samavati

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر