سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
سلام. از دوستانی که کنترلر جدا خریدند یه سوال دارم.
جعبه تون این برچسب پلمپ رو داشته یا نه؟
View attachment 314059
من اوایل خریدم و‌ داشت (پک‌های جدید رو نمی‌دونم هنوز همینطوری هست یا خیر!). اما تولید برچست چیز پیچیده‌ای نیست باید‌ کنترلر رو‌ باز‌ کنید‌ و‌ چک‌ کنید.

• Like
Reactions: Milad.Samavati

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
باتشکر از دوستان بخاطر پاسخ هاشون. چون دستگاه آپدیت خواست خیالم راحت شد.

فقط دو تا سوال دیگه دارم. یکی اینکه سایت وب گیفت معتبره و قیمتاش درسته؟! گیفت کارت یک ساله اولتیمیت میخوام. اگر سایت مناسبی سراغ دارید ممنون میشم بگید.

و این که با مبین نت هیچ جوره نتونستم لاگین بشم. با ایرانسل و dns هم وارد شدم بعد تغییر نت باز خارج میشه. الان به نظر شما یه سیم tdlte ایرانسل بگیرم مثلا ۸۰ گیگ یکساله برای آنلاین و با همراه اول دانلود کنم یا یه سرویس adsl شاتل بگیرم فقط واسه آنلاین دستگاه؟

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
سلام. از دوستانی که کنترلر جدا خریدند یه سوال دارم.
جعبه تون این برچسب پلمپ رو داشته یا نه؟
View attachment 314059
برای من شبیه مال خود دستگاه بود ولی قسمت جداش رو نداشت یه تیکه چسبیده بود. این شکلی نبود

• Like
Reactions: Milad.Samavati

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
سلام دوستان ،بعد اپدیت اخر ,وقتی کنسول رو رو‌حالت instant on میزارم و خاموش میکنم ( از هوم کنترولر) دانلود پاز میشه ! عین حالتی که کنسول رو کامل خاموش کردم! چک کردم گذینه اپدیت app تیک داشت ، کنسول هم در حالت صرفه جویی نیست و شزایط دانلود در حالت خاموشش رو چک کردم اوکی هست اما دوبار تست کردم هر دوبار به محض خاموش کردن ،پاز میشه دانلود! و حتی بعد روشن شدن یجپری انگار دانلود رو‌حالت هنگ میره و یدور باید پاز کنی و مجدد ادامه رو بزنی تا دانلود شه!! چک کردم نت هم قطع نشده تو اون مدت. قبلا اینجوری نبود! حالا نمیدونم گذینه ججدید اضافه کرده که نت رو قطع میکنه موقع instan on ,یا نه؟؟؟؟ یا باگه اپدیته؟؟؟؟ قبلا مشکلی نداشت، دستگاه هم x هست
ممنون میشم راهنماییم کنید

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
سلام دوستان ،بعد اپدیت اخر ,وقتی کنسول رو رو‌حالت instant on میزارم و خاموش میکنم ( از هوم کنترولر) دانلود پاز میشه ! عین حالتی که کنسول رو کامل خاموش کردم! چک کردم گذینه اپدیت app تیک داشت ، کنسول هم در حالت صرفه جویی نیست و شزایط دانلود در حالت خاموشش رو چک کردم اوکی هست اما دوبار تست کردم هر دوبار به محض خاموش کردن ،پاز میشه دانلود! و حتی بعد روشن شدن یجپری انگار دانلود رو‌حالت هنگ میره و یدور باید پاز کنی و مجدد ادامه رو بزنی تا دانلود شه!! چک کردم نت هم قطع نشده تو اون مدت. قبلا اینجوری نبود! حالا نمیدونم گذینه ججدید اضافه کرده که نت رو قطع میکنه موقع instan on ,یا نه؟؟؟؟ یا باگه اپدیته؟؟؟؟ قبلا مشکلی نداشت، دستگاه هم x هست
ممنون میشم راهنماییم کنید
Dns رو باید بذاری ۱.۱.۱.۱ ۸.۸.۸.۸ و اینا

داستان‌ جدید دراوردن.

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
سلام به رفقای گیمر
آقا نظرات درمورد ایکس باکس چرا اینقدر ضد و نقیضه؟
یکی میاد میگه وصل شدن به نت با ایکس باکس منو دیوونه کرده. کاش پی اس ۵ میگرفتم!!!!
یکی میگه تا حالا حتی یک بار هم مشکل وصل شدن نداشتم.
یکی میگه جریان چیه دقیقا؟

Milad.Samavati

کاربر سایت
Jul 23, 2023
203
سلام به رفقای گیمر
یکی میاد میگه وصل شدن به نت با ایکس باکس منو دیوونه کرده. کاش پی اس ۵ میگرفتم!!!!
کاملا بستگی به اینترنت داره
مثلا اینترنت ثابت اولویت داره به سیم کارت.بین ثابت ها شاتل اگه باشه که تضمین شده است.من خودم آسیاتک هم دارم و مشکلی نداره اصلا.
بعضی ها tdlte دارند که معمولا مشکل داره با xbox به خصوص مودم tfi60. بعضی مودم های دیگه یtdlte هم دوستان می گفتند که با dns زدن رو ایکس باکس مشکل داشته
سایر سیم کارت های معمولی هم من همراه اول و رایتل رو تست کردم مشکلی نداره

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
781
سلام به رفقای گیمر
کلا تو نسل اخیر یسری بازی‌ها ما رو‌ تحریم‌ کردن. یسری ها هم از داخل ایران فیلتر شدن. اینا روی کنسول ها و PC معمولا یکسانه. با DNS زدن حل میشه. یسری هم که فیلتر شکن می‌خواد و داستان متفاوته.
خیلی از بازی‌ها هم اوکی هست و نیازی به DNS زدن نداره.

شبکه پلی استیشن ایران رو تحریم نکرده و به psn میشه وصل شد. اما شبکه‌ی xbox live فیلتره.
چون ورودی اینترنت xbox شبکه لایوش هست پس حتما باید DNS زد.

برای انلاین بازی‌ کردن حتما باید اینترنتت اوکی باشه و با DNS هم مشکلی نداشته باشه.
مثلا نت مخابرات خیلی‌ها رو اذیت می‌کنه و DNS میزنن یچواس یسریا وصل نمیشه. برای مبین‌نت هم یسری پیچیدگی‌ها داره.
چون‌ تو ایران معمولا این دو‌ مدل اینترنت رو‌ دارن و‌ حوصله حل مشکل یا تغییر اینترنت و DNS زدن ندارن یسریا اذیتن.
کل داستان همینه

بشخصه مشکلاتی داشتم چون نتم مبین‌نت بود و روشش رو بلد نبودم. با نت همراه اول وصل شدم و راحت شدم. روش وصل شدن مبین نت رو‌ هم‌ یاد گرفتم و وصل میشه ولی خونه رو‌ جابجا کردم انتن مبین‌نت ضعیفه. با همراه اول‌ اوکی هستم.

سیمکارت شاتل هم خیلی اوکیه. به سه تا اوپراتور می‌تونی به انتخاب خودت وصل شی و هر کدوم بهتر بود رو استفاده کنی.

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
خیلی از بازی‌ها هم اوکی هست و نیازی به DNS زدن نداره.

شبکه پلی استیشن ایران رو تحریم نکرده و به psn میشه وصل شد. اما شبکه‌ی xbox live فیلتره.
چون ورودی اینترنت xbox شبکه لایوش هست پس حتما باید DNS زد.

برای انلاین بازی‌ کردن حتما باید اینترنتت اوکی باشه و با DNS هم مشکلی نداشته باشه.
مثلا نت مخابرات خیلی‌ها رو اذیت می‌کنه و DNS میزنن یچواس یسریا وصل نمیشه. برای مبین‌نت هم یسری پیچیدگی‌ها داره.
چون‌ تو ایران معمولا این دو‌ مدل اینترنت رو‌ دارن و‌ حوصله حل مشکل یا تغییر اینترنت و DNS زدن ندارن یسریا اذیتن.
کل داستان همینه

بشخصه مشکلاتی داشتم چون نتم مبین‌نت بود و روشش رو بلد نبودم. با نت همراه اول وصل شدم و راحت شدم. روش وصل شدن مبین نت رو‌ هم‌ یاد گرفتم و وصل میشه ولی خونه رو‌ جابجا کردم انتن مبین‌نت ضعیفه. با همراه اول‌ اوکی هستم.

سیمکارت شاتل هم خیلی اوکیه. به سه تا اوپراتور می‌تونی به انتخاب خودت وصل شی و هر کدوم بهتر بود رو استفاده کنی.
کدوم بازی ها نیاز به وی پی ان داره و با دی ان اس هم وصل نمیشه؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
مثلا بتلفیلد این داستان رو داشت. فکر می‌کنم GTA رو هم فیلتر کردن.
چه بتلفیلد چه gta v جفتشون بستگی به اینترنت هم داره من با شاتل بدون هیچی به جفتش وصل میشم
راکت لیگ هم همین شکله یعنی رو مخابرات باید vpn زد ولی رو شاتل بدون مشکله

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
چه بتلفیلد چه gta v جفتشون بستگی به اینترنت هم داره من با شاتل بدون هیچی به جفتش وصل میشم
راکت لیگ هم همین شکله یعنی رو مخابرات باید vpn زد ولی رو شاتل بدون مشکله
سلام
منم با شاتل بدون هیچ مشکلی به همه بازی ها وصل میشم بدون DNS

تنها مشکلم اینه که اگه DNS نزده باشم بازیای استور و گیم پس رو بهم نشون نمیده

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
سلام
منم با شاتل بدون هیچ مشکلی به همه بازی ها وصل میشم بدون DNS

تنها مشکلم اینه که اگه DNS نزده باشم بازیای استور و گیم پس رو بهم نشون نمیده
اره بعضی از دوستان هم گفتن این مشکل رو واقعیت من ندارم الان این مورد رو یعنی استور رو بهم نشون میده چون همین دیشب میخواستم mw3 بتا رو بزارم دانلود بدون dns تست کردم استور رو باز کرد و بازی رفت رو دانلود

• Like
Reactions: AhmadGr

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
اره بعضی از دوستان هم گفتن این مشکل رو واقعیت من ندارم الان این مورد رو یعنی استور رو بهم نشون میده چون همین دیشب میخواستم mw3 بتا رو بزارم دانلود بدون dns تست کردم استور رو باز کرد و بازی رفت رو دانلود
البته تصحیح میکنم
استور باز میشه ولی گیم پس باز نمیشه
یه موضوعی هم هست من همیشه حین بازی کردن موزیک پلی میکنم با اسپاتیفای
که برای اسپاتیفای حتما باید دی ان اس بزنی واسه همینم من همیشه دی ان اسم فعاله

• Like
Reactions: barney stinson

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر