سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
آفلاین بشم میتونم بازیهای گیم پس رو اجرا کنم؟
اگر اکانت هوم باشه یا داخل اکانت شخصی خودت خریده باشی میشه من خودم شخصا تا 1ماه تونستم بازی آفلاین انجام بدم شاید بیشتر هم بشه ولی خودم تست نکردم... یه روش هم هست بهتره که قبل آفلاین شدن اون گیم هایی که میخای بازی کنی یه بار اجرا بکنی و بعد بای بیرون و آفلاین بکنی و بازی بکنی این روش رو وقتی تست کن که روش اول جواب نده... برای من معمولا همون روش اول راحت جواب داده ... اینم مد نظر داشته باش داخل آفلاین کنسول نمیتونه زمان بازی یا اچیومنت به شما نشون بده البته آنلاین که بشی اچیومنت ها رو میده با یه تاخیر زمانی بستگی به نت داره... از همین روش میشه بازی های فری دیز پلی که هفتگی داخل قسمت گیم پس میزاره و 4 روز وقت دانلود داره میشه استفاده کرد و در حالت آفلاین بدون این که چهار روز تمام بشه بازی کرد :D

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
سلام، من میخواستم اگر بشه یه series x بخرم، حالا میخوام بدونم میشه بدیم روش بازی آفلاین بریزن؟ یعنی مثلا هارد رو پر کنیم و‌ بازی کنیم و بعد از تموم شدن بازی ها دوباره بدیم بازی بریزن؟ همیشه هم آفلاین باشه

Gunners Trust

کاربر سایت
Nov 1, 2009
6,504
نام
محمد
سلام، من میخواستم اگر بشه یه series x بخرم، حالا میخوام بدونم میشه بدیم روش بازی آفلاین بریزن؟ یعنی مثلا هارد رو پر کنیم و‌ بازی کنیم و بعد از تموم شدن بازی ها دوباره بدیم بازی بریزن؟ همیشه هم آفلاین باشه
بله میشه :D ولی همیشه باید افلاین باشی انلاین بشی بازی هاقفل میشه

• Like
Reactions: mostafaamiri

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
302
فکر کنم اینکار بهترین حالت استفاده از ایکس باکس باشه چون آنلاین واقعا اذیت می‌کنه بخاطر مشکلاتش با نت ما.

• Like

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
بله میشه :D ولی همیشه باید افلاین باشی انلاین بشی بازی هاقفل میشه
مهم نیست، من فقط بخاطر یه سری از بازیهاش میخوام xbox بخرم، کنسول اصلیم ps5 هست ولی از قدیم یه xbox هم همیشه برای انحصاریاش میگرفتم. حیفه که halo, gears , forza و‌.. رو از دست بده آدم

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
فکر کنم اینکار بهترین حالت استفاده از ایکس باکس باشه چون آنلاین واقعا اذیت می‌کنه بخاطر مشکلاتش با نت ما.
سلام و وقت بخیر. البته به نظر من بزرگترین برتری ایکس باکس، گیم پس هستش. حیف هستش که از این سرویس استفاده نکنید.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
808
اشتباهه.
گیم پس بگیر کلی بازی هست. بازی می‌کنی.
و اینکه خیلی دیدم‌ کسایی که افلاین می‌کنن یسری مشکلات مثل لود نشدن بازی و از بازب خارج شدن براشون پیش میاد.

یا نگیر، یا اگر می‌گیری همراهش گیم‌پس بگیر.

• Like

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
اشتباهه.
گیم پس بگیر کلی بازی هست. بازی می‌کنی.
و اینکه خیلی دیدم‌ کسایی که افلاین می‌کنن یسری مشکلات مثل لود نشدن بازی و از بازب خارج شدن براشون پیش میاد.

یا نگیر، یا اگر می‌گیری همراهش گیم‌پس بگیر.
ممنون که گفتی، ولی یکی از دلایل اصلی که میخوام xbox بگیرم فرار از دانلود ها و آپدیت های حجیم‌ هست، میخوام بازی رو برام بریزن و‌من هم به بار استوری و کمپین رو برم و تمام... الان cold war برای ps5 خریدم، باید ۱۶۰ گیگ‌دانلود کنم ، تازه بعدش ۶۰ گیگ‌ دانلود کنم تا فقط بتونم‌کمپین ۴ ساعتشو برم..
نسل قبل xbox داشتم، دیسک‌ میخریدم، الان هم‌ کمیاب تر شدن دیسک ها، هم هزینشون زیاده... دانلود حجم بالا هم‌برام‌سخته...

• Sad
Reactions: ALI PUNKER

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
808
ممنون که گفتی، ولی یکی از دلایل اصلی که میخوام xbox بگیرم فرار از دانلود ها و آپدیت های حجیم‌ هست، میخوام بازی رو برام بریزن و‌من هم به بار استوری و کمپین رو برم و تمام... الان cold war برای ps5 خریدم، باید ۱۶۰ گیگ‌دانلود کنم ، تازه بعدش ۶۰ گیگ‌ دانلود کنم تا فقط بتونم‌کمپین ۴ ساعتشو برم..
نسل قبل xbox داشتم، دیسک‌ میخریدم، الان هم‌ کمیاب تر شدن دیسک ها، هم هزینشون زیاده... دانلود حجم بالا هم‌برام‌سخته...
کلا اپدیت زیاده ولی باید از خیر یسری بازی‌ها که نیاز به اتصال انلاین داره بگذری... مثل forza ,مثلا.
بازی افلاین ریختن هم هزینه داره بهرحال. و اینکه کنسول رو‌ببری بازی بریزن فردا پسفردا بری بیاری...

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
کلا اپدیت زیاده ولی باید از خیر یسری بازی‌ها که نیاز به اتصال انلاین داره بگذری... مثل forza ,مثلا.
بازی افلاین ریختن هم هزینه داره بهرحال. و اینکه کنسول رو‌ببری بازی بریزن فردا پسفردا بری بیاری...
سلام. این واقعیت داره که ایکس باکس حجم آپدیت هاش و میزان دفعاتش خیلی زیاده؟ بیشتر از پلی ۵ منظورمه

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
808
سلام. این واقعیت داره که ایکس باکس حجم آپدیت هاش و میزان دفعاتش خیلی زیاده؟ بیشتر از پلی ۵ منظورمه

حجم بازی‌ها که روی کنسولای نسل جدید یکسانه، نهایت یه بار این یه بار اون ۵ گیگ فرق کنه. سری اگر سازنده ویدئو‌ها و یسری چیزای بازی رو Full HD همراهش بده، حجم کمتر هم میشه گرفت.
مثلا مورتال کمبت جدید کاملا یسری چیزا رو انتخابی 4K و 1080 رو‌ گذاشته بود،‌ که هر کدوم رو دوست داشتی دانلود کنی.

اپدیت هم بستگی به سازنده‌ی بازی داره.
تو این‌ نسل همه سازنده‌ها‌ گند زدن. نوع کنسول و PC هم مطرح نیست. دیسک بخری بار اول یا در ماه یک‌ اپدیت حجیم داره ولی اپدیت های بعدش نسبت به‌ وسعت بازی ممکنه‌ تا ۱۵ گیگ هم برسه ولی همه‌ی اپدیت‌ها اینجوری نیستن.

در‌حال حاضر حجم اپدیت‌ها نسبت به‌ پارسال بهتر شده و احتمالا راه و روشی برای حجم کمتر اپدیت بهشون ارائه شده.

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,606
سلام

Series S با مانیتور 16:10 با رزولوشن زیر 1080p قابل استفاده هست یا نه؟ یه مانیتور خیلی قدیمی VGA دارم میخوام بدونم با سری اس کار میکنه یا نه

• Like
Reactions: BARDI YA

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,828
نام
بردیا دلوشی
سلام

Series S با مانیتور 16:10 با رزولوشن زیر 1080p قابل استفاده هست یا نه؟ یه مانیتور خیلی قدیمی VGA دارم میخوام بدونم با سری اس کار میکنه یا نه

اره چرا ک نه،
اتفاقا یک حس Vintage قشنگی هم ایجاد میشه.
مخصوصا Alan Wake اولی رو روش پلی بدی.

💜🥰

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر