سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,387
BUZZ! :D این چند روز عملا هرکاری کردم ولی این مشکله حل نشد و تا اینجا که متوجه شدم تنها راهی که میمونه باید سرویس دهنده ی اینترنتم رو تغییر بدم و ازونجایی که فعلا فقط دسترسی به اینترنت همراه اول دارم ، فعلا ناممکنه. اینجا یعنی کسی نیست که با بازیهای بکوارد مشکلی داشته باشه؟
همچین مشکلی به احتمال خیلی زیاد بخاطر نت شماست اولین کاری که باید بکنی اینه که dns بزنی یا اگر زدی عوضش کنی ببینی درست میشه یا نه اگه درست نشد و چند روزم گذشت باید بری نت رو عوض کنی همون طور که خودت گفتی و اگر بازم درست نشه توصیه میکنم یه جوری با نت خونه قندشکن ست کنی و بعیده کار به اینجاها برسه فک کنم با چند روز صبر و عوض کردن dns درست شه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
ممنون
یه سوال

وقتی میریزمش روی هارد باید اسم فایل رو که RED2_1.8.0.1_x64__vesz1v3mcwykm هست رو به اسم فایل RED2_1.9.1.2_x64__vesz1v3mcwykm جدید تغییر بدم؟
نه هر بازی یه id داره مثلا برای مثال باید این شکلی باشه
0698b936-d300-4451-b9a0-0be0514bbbe5
یعنی یه سری عدد و حروف باشه که باید همون صفحه ای که بازی رو دانلود کردی گذاشته باشه
دقت کن بازی رو بریزی تو هارد خود کنسول بعد بزنی اپدیت بشه

• Like
Reactions: Skylar

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
همچین مشکلی به احتمال خیلی زیاد بخاطر نت شماست اولین کاری که باید بکنی اینه که dns بزنی یا اگر زدی عوضش کنی ببینی درست میشه یا نه اگه درست نشد و چند روزم گذشت باید بری نت رو عوض کنی همون طور که خودت گفتی و اگر بازم درست نشه توصیه میکنم یه جوری با نت خونه قندشکن ست کنی و بعیده کار به اینجاها برسه فک کنم با چند روز صبر و عوض کردن dns درست شه
شما خودت اخیرا بکوارد بازی کردی؟ مشکلی نداشتی؟ ٣٠٠ نوع dns مختلف زدم ولی درست نشد متاسفانه:D.حالا جالبیش اینجاست اخرین باری که یه بازی بکوارد زدم پارسال بود که مشکلی نداشتم الان اینجوری شده. اتفاقا بفکر یه مودم هستم که قندشکن روش نصب کنم. با این وضعیت اینترنت واقعا لازمه

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
نام
Death
شما خودت اخیرا بکوارد بازی کردی؟ مشکلی نداشتی؟ ٣٠٠ نوع dns مختلف زدم ولی درست نشد متاسفانه:D.حالا جالبیش اینجاست اخرین باری که یه بازی بکوارد زدم پارسال بود که مشکلی نداشتم الان اینجوری شده. اتفاقا بفکر یه مودم هستم که قندشکن روش نصب کنم. با این وضعیت اینترنت واقعا لازمه
بازی بکوارد هیچ مشکلی نباید داشته باشه اگه ممکنه برات با نت ایرانسلی شاتل موبایلی چیزی هم امتحان کن.
همین دیروز Rage رو با بکوارد رو سری X دانلود و اجرا کردم هیچ مشکلی نداشت. با نت ایرانسل و مخابرات انلاین میشم و DNS هم رادار.

• Like
Reactions: Wolff

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
بازی بکوارد هیچ مشکلی نباید داشته باشه اگه ممکنه برات با نت ایرانسلی شاتل موبایلی چیزی هم امتحان کن.
همین دیروز Rage رو با بکوارد رو سری X دانلود و اجرا کردم هیچ مشکلی نداشت. با نت ایرانسل و مخابرات انلاین میشم و DNS هم رادار.
همین مشکل از نت ام هست پس. خب خیالم راحت شد مرسی

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,387
راستیتش من این جمعه که گذشت نه جمعه هفته قبل بازیه fallout 3 رو نسخه xbox 360 خریدم و خواستم سالم بودن دیسکا رو امتحان کنم تو بکوارد شما یا باید نسخه دیجیتالیه بازیه موردنظرتو بخری و دانلودش کنی یا باید دیسک بازی مورد نظر بکواردتو بذاری داخل کنسول که در این حالتم از روی دیسک کنسول بازیو اجرا نمیکنه فقط چک میکنه که بازی چه عنوانیه و ایا اصله یا نه بعد که کنسول از اصل بودن و عنوان بازی مطلع میشه بهت اجازه میده که رایگان بازی رو دانلود کنی البته اگر اصلا جزو بازیای لیست بکوارد باشه بازی ما هم میخواستیم با دیسکی که خریده بودیم رایگان بازیرو دانلود کنیم و از درست بودن دیسک مطمین بشیم اول که کنسولو روشن کردم گفت باید کنسولو اپدیت کنی و اپدیت اجباری کنسولو زدم برای دانلود که اخرای اپدیت هم ارور داد اپدیت و مجبور شدم نت کنسولو از مودم خونه به هات اسپات گوشیه خواهرم تغییر بدم بعد که اپدیت انجام شد دیدم کنسول عجیب غریب شده یه مقدار و دانلودا انجام نمیشن یه روز الی 2 روز گذشت و بالاخره درست شد کارایی که کردم این بود که نتو عوض کردم که ربطی نداشت و dns عوض کردم که اونم تاثیری نداشت و کنسولم خاموش کردم و از برق کشیدم و 5 دقیقه صبر کردم و دوباره زدمش برقو روشنش کردم و هارد کنسولم کمی خالی کردم و دیتای چند تا بازی رو ریختم رو هارد اکسترنال هر چند که هارد داخلی به اندازه کافی ظرفیت داشت دیگه باید اینکارارو بکنی ببینی کدوم جواب میده شما کنسولتو 1 بار خاموش روشن کن کابل برقم برای 5 دقیقه بکش اگر درست نشد به احتمال زیاد مشکل از نته 1 الی 2 روز صبر کن درست نشد نت و dns عوض کن دیگه بازم درست نشد ببر بیرون نشون بده ولی فکر کنم درست شه کلا سیستم عامل xbox one خیلی سیستم عامله لج دربیاریه از طرفی هم کلا مبتنی بر اینترنه سیستم عاملش و نت این خراب شده هم که اشغاله و هم از این طرف و هم از اون طرف محدودیتایی براش گذاشتن که دیگه اوضاع رو خیلی وخیم میکنه تنها راه اینه که صبوری پیشه کنی

• Like
Reactions: stanley

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,387
دوستان من یه دسته xbox one خریدم طرح تایتان فال دسته هم نسبتا دسته تمیزیه و این طرحشو من خیلی دوست داشتم ولی چون وسواسیم میخواستم بپرسم دوستانی که تجربه دارن ایا میشه قطعات زیر رو با نو یا در حد نو در کل چیزی که هم از نظر قیافه و هم از نظر کیفیت از جنس اصلی دسته کم تر نباشه عوض کرد
1-انالوگای دسته
2-دو کلید lb و rb همون ابرویی
3-این بدنه براق دسته که بقل لوگوی xbox دسته هست همون دکمه روشن کردن کنسول
فقط دقت داشته باشید این مدل سری اول هست و تو بعضی ویژگیها با دسته ای سری جدید xbox one تفاوت داره مثلا جک 3.5 نداره این نکته رو به این منظور گفتم که حواستون باشه این قاب کنار لوگوی xbox که قبلا گفتم یه حالت جداشونده و ناپیوسته داره برعکس سری جدید که پیوستن در ضمن نمیدونم چرا dpad دسته خیلی سریع عکس العمل نشون میده یه لحظه سمت راستو میزنی باهاش میره 3 الی 4 تا گزینه راست تر جای یدونه ایا قابل تعمیره اینم؟؟؟

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
809
BUZZ! :D این چند روز عملا هرکاری کردم ولی این مشکله حل نشد و تا اینجا که متوجه شدم تنها راهی که میمونه باید سرویس دهنده ی اینترنتم رو تغییر بدم و ازونجایی که فعلا فقط دسترسی به اینترنت همراه اول دارم ، فعلا ناممکنه. اینجا یعنی کسی نیست که با بازیهای بکوارد مشکلی داشته باشه؟
رمز اکانتت رو یکبار تغییر بده به این حالت:
۸ کاراکتر باشه شاید تا ۱۲ کاراکتر(دقیق یادم نیست). حروف کوچیک و بزرگ و عدد. علامت و ساین توش نباشه. فقط همون ۳ حالت.

من یکبار این تغییر رو دادم وارد پروفایلش شدم و بعدش دیگه مستقیم وارد بازی میشد و مشکلی ندارم.

با تغییر DNS هم چک‌کن.

یه سیمکارت شاتل هم بخر. با اپلیکیشنش یا‌کد ussd راحت اوپراتور عوض میشه(ینی اکثر نقاط انتن و نت خوب رو داری) و خیلی از اذیت‌های اتصال به شبکه‌ی Live حذف میشه.

آخرین ویرایش:
  • Like

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من هم این مشکل رو داشتم

اگه اکانتت، قفل دو مرحله ای داره، غیرفعال کن و دوباره ساین این کن.(فقط برا بار اول باید اینکارو بکنی)

برا من حل شد این قضیه اینجوری

• Like

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
سلام دوستان. من قصد خرید سریز ایکس را دارم. انلاینم اصلا بازی نمیکنم. چنتا سوال داشتم. ایا روشی مثل روش اکانت هکی که از تو کانالای تلگرام میخریدم واسه ps4 اینجا هم وجود داره؟ من یه سایتی دیدم میگفت با ۵۰۰ تومن ۱۰ تا بازی دلخواه میریزه. ولی روش ریختنش و اینارو من هیچ جا نیافتم بر خلاف ps4.اینا ایا روشش خطر بن داره؟اگر از سایتی تجربه ریختن بازی افلاین رو دارین و اطمینان دارین بهش خواهشا پیام بدید بهم. این قضیه بن شدن ای پی ایران هم دیدم توی پست اول گفته درست نیست. یعنی کلا دروغه؟بعد ایا با وصل کردن فلش میشه افلاین فیلم دید رو ایکس باکس و هر نوع هندزفری به دسته وصل میشه؟
نه نمیشه. قبلا میشد. میگفتن اکانت های سوپر هوم یا یه همچین چیزی. گرچه خودم تست نکردم.

ولی خب مایکرو جلوش رو گرفت.

ولی خب مزیت اکس باکس اینه کد بازی هارم میتونی بخری. کد بازی ها رو از ریجن های ارزون مثل ترکیه یا آرژانتین میتونی بخری مثلا و بریزی رو اکانتت قانونی بازی کنی.

ورژن التیمیت اسسینز والهالا ۱۳۰ دلاره مثلا. من ۲ هفته پیش از سایت plati خریدم ۱۵ دلار. ریجن ترکیه

علاوه بر گیم‌پس

• Like
Reactions: saeedonly

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,387
دوستان من یه دسته xbox one خریدم طرح تایتان فال دسته هم نسبتا دسته تمیزیه و این طرحشو من خیلی دوست داشتم ولی چون وسواسیم میخواستم بپرسم دوستانی که تجربه دارن ایا میشه قطعات زیر رو با نو یا در حد نو در کل چیزی که هم از نظر قیافه و هم از نظر کیفیت از جنس اصلی دسته کم تر نباشه عوض کرد
1-انالوگای دسته
2-دو کلید lb و rb همون ابرویی
3-این بدنه براق دسته که بقل لوگوی xbox دسته هست همون دکمه روشن کردن کنسول
فقط دقت داشته باشید این مدل سری اول هست و تو بعضی ویژگیها با دسته ای سری جدید xbox one تفاوت داره مثلا جک 3.5 نداره این نکته رو به این منظور گفتم که حواستون باشه این قاب کنار لوگوی xbox که قبلا گفتم یه حالت جداشونده و ناپیوسته داره برعکس سری جدید که پیوستن در ضمن نمیدونم چرا dpad دسته خیلی سریع عکس العمل نشون میده یه لحظه سمت راستو میزنی باهاش میره 3 الی 4 تا گزینه راست تر جای یدونه ایا قابل تعمیره اینم؟؟؟
دوستان با عرض معذرت من کمی عجله دارم ممنون میشم اگر از جواب سوالام مطلعید زودتر جواب بدید

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
809
دوستان با عرض معذرت من کمی عجله دارم ممنون میشم اگر از جواب سوالام مطلعید زودتر جواب بدید
رسما همه چیش خرابه. نباید می‌خریدیش.
تعمیر میشه و احتمالا قطعاتش باشه. ولی اگر ظاهری یا دکمه‌ای خاص شکسته باشه بعیده مثل همون پیدا بشه. با رنگ‌های موجود احتمالا تعویض کنن

• Like
Reactions: Aperture

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

بله به راحتی میتونید قاب دسته لیمیتد ادیشن روی یه دسته دیگه استفاده کنید یا هر قطعه ای رو عوض کنید

فقط اگه میخواید قاب عوض کنید باید دسته که میگیرید با سری تایتان فال توی یه سری باشن چون دسته xbox چند وقت به بار تغییرات جزئی داشته و قاب هاشون دقیق مثل هم نیستن

قسمت d-pad هم یه چیزی به اسم پولکی داره زیر کلید که ممکنه اون چرب یا کثیف شده باشه و دسته رو باز کنید و پولکی رو تمیز کنید احتمالا مشکل حل میشه

pakravan

کاربر سایت
May 20, 2011
40
سلام دوستان دیتای بازی و آپدیت ها رو از کجا میشه دانلود کرد و بعد به ایکس باکس منتقل کرد؟ با اینترنت قدرت اول منطقه نمیشه روی خود ایکس باکس دانلود کرد.

• Smile
Reactions: ALI PUNKER

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,387
بله به راحتی میتونید قاب دسته لیمیتد ادیشن روی یه دسته دیگه استفاده کنید یا هر قطعه ای رو عوض کنید

فقط اگه میخواید قاب عوض کنید باید دسته که میگیرید با سری تایتان فال توی یه سری باشن چون دسته xbox چند وقت به بار تغییرات جزئی داشته و قاب هاشون دقیق مثل هم نیستن

قسمت d-pad هم یه چیزی به اسم پولکی داره زیر کلید که ممکنه اون چرب یا کثیف شده باشه و دسته رو باز کنید و پولکی رو تمیز کنید احتمالا مشکل حل میشه
ممنون از شما دوست عزیز و دوست دیگه والا دسته خیلی تمیزه و منم با قیمته خوبی خریدمش و الان تنها ایرادی که داره dpad هست که اونم فک کنم درست شدنیه گیرم چون ادم وسواسی ای هستم دوست دارم دکمه lb و rb یعنی ابرویی بالا و انالوگاش و اون تیکه از قاب که بقله دکمه home کنسول هست رو تعویض کنم اینا همشون درستن گیرم من میخوام نو نو بشن اگر اینا نو بشن دیگه تقریبا میشه گفت دسته مثل روز اول شده همشون هم مشکین و رنگ خاصی ندارن و غیر از قاب بقل دکمه هوم همشون رو تو نت دیدم ولی شک دارم که ایا این قطعاتی که تو نت هستن از نظر ظاهر و مخصوصا کیفیت مثل قطعات اصل هستن یا نزدیکه اصل یا نه مثلا انالوگایی که تو نت هستن برای فروش از نظر ظاهر و نرمی مثل جنس فابریکه روی دسته هستن یا نه؟ سوالم این بود که با توجه به جوابای شما دوستان فک کنم مثل همن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر