سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,763
نام
محمد امین
آقا سلام
کسی از پلاتی اکانت خریده برای کنسول ؟
یه دونه فیفا خریدم به غلت کردن افتادم انقدر داستان داره ممنون میشم یکی راهنمایی کنه ماروو

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,887
نام
حسين
آقا سلام
کسی از پلاتی اکانت خریده برای کنسول ؟
یه دونه فیفا خریدم به غلت کردن افتادم انقدر داستان داره ممنون میشم یکی راهنمایی کنه ماروو
پلاتی باید از فروشنده معتبرش خرید کنی اونم فقط کد. معمولا هم ریجن ترکیه و ارژانتین میدن که واسه فعال کردنش باید vpn مخصوص بزنی.

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,763
نام
محمد امین
پلاتی باید از فروشنده معتبرش خرید کنی اونم فقط کد. معمولا هم ریجن ترکیه و ارژانتین میدن که واسه فعال کردنش باید vpn مخصوص بزنی.

آره اشتباه کردم کد نگرفتم الان اکانت گرفتم گیر کردم بد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
آره اشتباه کردم کد نگرفتم الان اکانت گرفتم گیر کردم بد
نکنه از ایناس که با یه روش مسخره ای که هیچ وقت جواب نمیده میتونی بازی کنی :))
چون یادمه یکی گرفته بود میگفت باید برم تو اکانت و تو 5 ثانیه در بیام و 10 تا کار کنم که بتونم بازی کنم
در کل تو توضیحات اکانت ها اینا رو نوشته که اینطوریه یا نه به توضیحاتش دقت باید بکنید

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,382
برای دانلود “ارزونترین” راه همراه اوله
۱ تا ۱۱ صبح یکماهه ۲۰ تومنه اکثر بازیا هم تو سایتای ایرانی هست اگرم نباشه سایت پی ۳۰ دی تو گروه تلگرامش ادمینش فعاله بهش لینک بدبد میذاره تو سایت شما با این ۲۰ تومن غیر صد گیگ اولش که بین الملله و از هرجا بخوای میتونی استفاده کنی بعدش فقط داخلی میشه دانلود کرد ولی دیگه محدودیتی نداره من تو یک شب ۵۰۰ گیگم باهاش دانلود کردم عملا کل ماه میتونی از سایتای داخلی بدون محدودیت دانلود کنی اگرم خواستی تستش کنی یبار با لینک سایتای داخلی تستش کن اونا معمولا سرعت دانلودشون سریعتر از لینکای بین الملله
ایرانسل هم بعد همراه اول گزینه خوبیه که البته اگه همراه اول انتن دهی و سرعت خوبی نداشته باشه ارزش نداره قاعدتا
ولی بی دردسر ترین روش اینه که یکم بیشتر هزینه کنید از جشنواره ها بسته های حجیم بگیرید برای وای فای و مستقیم بی دردسر بدون مشکل هات اسپات و دانلود شبانه و… راحت از کنسول دانلود کنید مخابرات کمپین ابر و باد داشت باید زنگ بزنید خود ۲۰۲۰ بپرسید اگه هنوز هست بگیرید لیست قیمتش تو سایت هست ولی خریدش فقط از ۲۰۲۰ هس انلاین نمیشه
بقیه شرکتا هم معمولا جشنواره میذارن من الان همین مخابرات از همون جشنواره گرفتم سه ماهه ۹۰۰ گیگ شبانه ۹۰۰ گیگ روزانه فکر کنم کلا سه ماهش شد ۵۰۰ تومن نسبت به بی دردسر بودنش ارزش داشت خودتون ببینید کدوم روش و هزینه به کارتون میاد همونو بگیرید
ضمنا برای دانلود بین الملل ایرانسل گزینه بهتریه چون بستش تموم میشه دوباره فعال میکنید همراه اول یا باید هر بار زنگ.بزنید پشتیبانی غیرفعال کنن یا یک ماه صبر کنید تا بستش تموم بشه (چون تو کل ماه میشه از سرور داخلی دانلود کرد فقط بین الملل نمیشه)
اینترنت مودم خونه سوای حجمه کمش سرعتشم زیاد پخی نیست همراه اولم والا رفتم تو سایتش اون 1 تا 11 صبح نامحدود رو برداشته انگار هستا ولی نمیشه فعالش کرد حالا نمیدونم قضیش چیه فکر کنم برم همون ایرانسل بگیرم حالا یا با گوشی یا با مودم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اینترنت مودم خونه سوای حجمه کمش سرعتشم زیاد پخی نیست همراه اولم والا رفتم تو سایتش اون 1 تا 11 صبح نامحدود رو برداشته انگار هستا ولی نمیشه فعالش کرد حالا نمیدونم قضیش چیه فکر کنم برم همون ایرانسل بگیرم حالا یا با گوشی یا با مودم
با کد دستوری باید بشه گرفت بسته من چند هفته پیش تموم شد لازم نداشتم دیگه نگرفتم ولی اگه برداشته میشد خبرشو یجا میشنیدم یا تو تاپیکش میگفتن دوستان فکر نمیکنم برداشته باشن
درمورد وای فای درسته سرعتش کمه ولی دیگع دردسر شیر کردن با گوشی، صبر کردن تا اخر شب برای شروع دانلود و مشکلات اینجوری نداره از نظر من نت سیم کارت خیلی اذیت میکنه البته مودمش باشه باز قضیه فرق میکنه ولی با گوشی اذیت میکنه ضمن اینکه وای فای سرعتش برای دانلود بازیا کفاف میده من رو سرعت کمتر برای پینگ بهتر و کشش خط فیکس کردم با سرعت حدودا ۱مگ دانلود میکنم یه بازی ۴۰ گیگی تو ده ساعت دانلود میشه شب تا صبح اگه خط کشش داشته باشه دو برابر این سرعتو میگیرید که تو نصف این تایم دانلود میکنه vdsl/ftth مخابرات هم هست که اگه بخواید هزینه کنید تو همون جشنواره با مودم رایگان داشتن تقریبا پول مودمو میدید اندازه یک سال با حجم زیاد بهتون میدن ولی درکل از نظر کم هزینه بودم اول همراه اول بعد ایرانسل بهترینن که دردسرای خودشونو دارن دیگه باید ببینید کدوم رو میخواید استفاده کنید اما فکر نکنید چون سرعت دانلود وای فای کمه پس بده من کلا نت گوشیو به کنسول شیر نمیکنم چون خبلی اوقات وسط دانلود ارور میده و صبح میبینی چند گیگ بیشتر دانلود نشده یا کلا اختلال کوتاه پیدا میکنه قطع میشه هات اسپات با سیستم راحته که اونم انتقالش به کنسول دردسرای خودشو داره خصوصا ایکس باکس

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
سلام دوستان من یه پلی ۵ دارم زده به سرم کنارش یه سری ایکس هم بگیرم بنظرتون خرج اضافست یا نه می ارزه؟ البته میخام یه سوییچ هم بگیرم سوییچ کلا مقولش فرق داره برا همون ورود نمیکنم. من پی سی گیمر بودم ولی دیگه میخام ترک عادت کنم ...

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
سلام دوستان من یه پلی ۵ دارم زده به سرم کنارش یه سری ایکس هم بگیرم بنظرتون خرج اضافست یا نه می ارزه؟ البته میخام یه سوییچ هم بگیرم سوییچ کلا مقولش فرق داره برا همون ورود نمیکنم. من پی سی گیمر بودم ولی دیگه میخام ترک عادت کنم ...
بستگی به بودجت و اینکه چقدر بازی میکنی و خیلی چیزای دیگه داره
اگه پول اضافه واسه دور ریختن نداری بنظرم سری ایکس نگیر سری اس بگیر سری اس واقعا کفایت میکنه من در کنار فایو سری اس دارم صرفا برای انحصاریا و گیم پس ازش استفاده میکنم مولتی هامم میخواستم رو سری اس باشه که اونم انقدر سر اپدیتا اذیت کرد بیخیالش شدم بازم نظر خودته ولی من خرید سری اس رو منطقی تر میدونم تا ایکس خصوصا به عنوان کنسول دوم (مزایا و معایبشون مشخصه با شرایط خودت بسنج ببیین کدوم رو میخوای با میتونی سری اس کارکرده بگیری اگه خیلی با ایکس باکس حال کردی بدون ضرر همون قیمت رد میکنی ایکس میگیری)
درمورد سویچ هم بگم که بنظرم ایکس باکس نگرفتی هم نگرفتی چیز چندان خاصی از دست نمیدی ولی حتما سویچ رو بگیر با اینکه مال نسل قبله و چند سالی از عمرش میگذره ولی شاهکاره کپی خورم هست راحتی انحصاریای سویچ رو بازی نکنی نصف عمرت بر فناس کلا تو سطح دیگه ای بودن برای من انحصاریای ایکس باکس که هیچ انحصاریای سونی هم برای من پایینتر از بازیای سویچ بودن درکل اگه بودجه در حد سری ایکس داری یه سری اس و سویچ بگیر
اگه بودجت خیلی بیشتره و مشکلی با هزینه اضافه نداری ایکس بگیر

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
بنظرم ایکس باکس نگرفتی هم نگرفتی چیز چندان خاصی از دست نمیدی
یعنی استارفیلد و فورزا و هلبلید۲ امسال بیان بعد این رفیق چیزه خاصی از دست نمیده؟؟؟؟
دیگه استارفیلد که خارمادر هرچی بازیه امسال داره میاد بعد شما میگی چیزه خاصی از دست نمیده

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
یعنی استارفیلد و فورزا و هلبلید۲ امسال بیان بعد این رفیق چیزه خاصی از دست نمیده؟؟؟؟
دیگه استارفیلد که خارمادر هرچی بازیه امسال داره میاد بعد شما میگی چیزه خاصی از دست نمیده
نسبت به سویچ بله از نظر من کسی که فایو داره و بازیای سویچ رو تجربه نکرده سویچ اولویت داره زلدا و ماریو به تنهایی کفایت میکنن از بایونتا و زنوبلبد و کلی انحصاری دیگش بگذریم. البته نگفتم نگیرن صرفا گغتم اگه بودجشون در حد سری ایکس هست بجاش سری اس و سویچ رو بگیرن خیلی گزینه بهتریه
درمورد بازیایی که هنوز منتشر نشدن هم من نظری نمیدم ولی پیشنهاد میکنم ماه دیگه zelda totk منتشر شد نیم نگاهی به متاش بندازید

• Smile
Reactions: ALI PUNKER

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,491
نام
امین
سری اس در مقابل ایکس کنسول بیخودیه
من رفیقم ps5 داشت، سریس اس و گرفت و وقتی اومد پیش من و فورزا هورایزن 5 و دید و با سریس اس خودش مقایسه کرد، دو سه روزه رفت ردش کرد و ایکس خرید.
تو تلویزیون 4k خروجی هر دو رو ببینی اس خیلی تو ذوق میزنه بازی های سنگین هم که مشخصه کنسول کم میاره یسری بازیساز هم صداشون کم کم داره درمیاد.
بنظرم اگه مشکل مالی نداری شک نکن ایکس راضیت میکنه با توجه به گیم پس و بازی های در پیش خریدش بشدت توصیه میشه.

آخرین ویرایش:

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
بستگی به بودجت و اینکه چقدر بازی میکنی و خیلی چیزای دیگه داره
اگه پول اضافه واسه دور ریختن نداری بنظرم سری ایکس نگیر سری اس بگیر سری اس واقعا کفایت میکنه من در کنار فایو سری اس دارم صرفا برای انحصاریا و گیم پس ازش استفاده میکنم مولتی هامم میخواستم رو سری اس باشه که اونم انقدر سر اپدیتا اذیت کرد بیخیالش شدم بازم نظر خودته ولی من خرید سری اس رو منطقی تر میدونم تا ایکس خصوصا به عنوان کنسول دوم (مزایا و معایبشون مشخصه با شرایط خودت بسنج ببیین کدوم رو میخوای با میتونی سری اس کارکرده بگیری اگه خیلی با ایکس باکس حال کردی بدون ضرر همون قیمت رد میکنی ایکس میگیری)
درمورد سویچ هم بگم که بنظرم ایکس باکس نگرفتی هم نگرفتی چیز چندان خاصی از دست نمیدی ولی حتما سویچ رو بگیر با اینکه مال نسل قبله و چند سالی از عمرش میگذره ولی شاهکاره کپی خورم هست راحتی انحصاریای سویچ رو بازی نکنی نصف عمرت بر فناس کلا تو سطح دیگه ای بودن برای من انحصاریای ایکس باکس که هیچ انحصاریای سونی هم برای من پایینتر از بازیای سویچ بودن درکل اگه بودجه در حد سری ایکس داری یه سری اس و سویچ بگیر
اگه بودجت خیلی بیشتره و مشکلی با هزینه اضافه نداری ایکس بگیر
درود ممنون از وقتی که گذاشتین و پاسخ بنده رو دادین. بنده قبلا هم سری ایکس داشتم هم اس ولی خب به عنوان کنسول دوم نداشتمش. در کل بخام بگم سری اس با اینکه کنسول دوس داشتنی و جمع و جوریه ولی تمایلم به خریدن سری ایکسه. سری اس راضی نمیکنه بنده رو. خرید نینتندو سوییچ برام اولویت اوله بخام دوتاشم میتونم بگیرم و احتمال ۹۹ درصد اینکارو میکنم چون غیر بچگیا و نینتندوی معروف که بهش میگرو میگفتیم من نینتندوی دیگه ای نداشتم همون بایونتا۳ برام یه دلیل کافیه بقیه بازیا بماند. دوس دارم یه دسته دیگه بگیرم بشینیم با خونواده حال کنیم. البته بعیده پولم به اکسسوری اضافش برسه 😅
عزیزم بازی یه چیز کاملا سلیقه ای هست. مخصوصا برا منی که ۳۲ سالمه متاهلم هستم زیاد حال و حوصله بازی ندارم ولی به عنوان یه ارزو دوس دارم ۳ تا کنسولم داشته باشم باهم تا بعدا حسرت نخورم که چرا میتونستمو نکردم. درکل من با استارفیلد زیاد ارتباط نگرفتم کلا با بازیای نقش افرینی میونه ی خوبی ندارم فقط خواستم بگم سلیقس. من خود ایکس باکسو دوس دارم بیشتر از پلی استیشن ولی فعلا که جز مدیوم که خیلی باهاش حال کردم بازی دیگه ای که باهاش حال کنم نیومده تا بماند الن ویک۲ ایشالا.
سری اس در مقابل ایکس کنسول بیخودیه
من رفیقم ps5 داشت، سریس اس و گرفت و وقتی اومد پیش من و فورزا هورایزن 5 و دید و با سریس اس خوذش مقایسه کرد، دو سه روزه رفت ردش کرد و ایکس خرید.
تو تلویزیون 4k خروجی هر دو رو ببینی اس خیلی تو ذوق میزنه بازی های سنگین هم که مشخصه کنسول کم میاره یسری بازیساز هم صداشون کم کم داره درمیاد.
بنظرم اگه مشکل مالی نداری شک نکن ایکس راضیت میکنه با توجه به گیم پس و بازی های در پیش خریدش بشدت توصیه میشه.
حالا یکی بودجش به اس میخوره یکی به ایکس نمیشه با قاطعیت نظر داد. ولی قطعا وقتی میشه ایکس خرید نباید رفت سمت سری اس منم موافقم.

ممنون از دوستان برا وقتی که گذاشتین و پاسخ بنده رو دادین.

• Like
Reactions: zilyzal

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
اگر بودجه ی مناسب داری حتما سری ایکس بگیر کلی بهتره به خصوص اگر tv فورکی داری! سری اس برای کسایی هست که بدوجه ی کافی ندارن و tv فورکی ندارن البته دستگاه خوبی هست ولی خوب قدرت ایکس رو نداره خیلی هم مشکل هارد پایین داره که اذیت میکنه خروجی فورکی هم نمیده ... نظر من اینه که ایکس رو انتخاب کن ... خودم من هر روز از دوسال پیش پاشم ps5 خاک خورده حوصله ندارم روشنش کنم :D ... یه گیم پس یک ساله هم بگیر کلی بازی داری کلی دی وان حالشو میبری

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
سلام بچه ها،
یک راهنمایی؛

میخواستم برای دسته Xboxام دیگه باتری بخرم،‌ حوصله شارژ کردن ندارم 🥲
چه سورسی پیشنهاد میدید که باتری قلمی اصل یا قوی بخرم ؟ میخوام بسته ای بخرم