سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
من سر آپدیت چند روز پیش ایکس باکس سرویس شدم؛ اول که آپدیت نمیکرد اخر انقدر ریستارت و فلان شروع کرد با سرعت دایل آپ دانلود کردن :|

موقع دانلود بازی هم با الکترو فاجعه، اما با این شکن یخورده بهتر شد برام

یکی از دوستامم روی PS5 میخواست آپدیت بگیره میگفت کلی مجبور شد دی ان اس عوض کنه تهشم به زور دانلود کرد

کلا اینترنت وضعیتش نامشخصه... یهو دیدی زدن کلا قطع کردن نت جهانی رو :))
منم به خاطر اون آپدیت به فنا رفتم و بعدش یه سوتی فجیع دادم! :D
هر کاری می‌کردم با موبایل آپدیت نمی‌کرد و انقدر قطع و وصل شد که گفتم الآن کنسول بریک می‌شه. دیگه رفتم سراغ ADSL (که با روتر به صورت بیسیم به کنسول وصلش می‌کنم) و اون هم کلی مصیبت داشت ولی بالاخره بعد از چند بار خراب شدن وسط کار، آپدیت کرد. بعدش به خاطر اینکه احتمالاً یه بخشی از عملکرد مغزم در اثر کرونای اخیر مختل شده، یادم رفت برگردم روی موبایل! :D
یعنی روی ADSL مونده بود، ولی من فکر می‌کردم روی موبایل هست و هی سیمکارت‌ها رو عوض می‌کردم و انواع و اقسام DNSها رو می‌زدم و سرعت دانلود از ۱.۵ تا ۲ مگ بیشتر نمی‌رفت (که سرعت دانلود ADSL بود، نه موبایل).
سه شب پشت سر هم ساعت ۲ از خواب بیدار شدم و زدم روی دانلود تا بالاخره ۵۰ گیگ تموم شد و تازه امروز صبح فهمیدم که داشتم با ADSL دانلود می‌کردم! :-" بعدش ایرانسل رو امتحان کردم و با DNS شکن خوب کار می‌کنه و تا 40/50Mbps هم می‌ره که می‌شه سرعت دانلود ۵،۶ مگابایت بر ثانیه! :D
ولی به جز بحث دانلود، کلاً اوضاع اینترنت داغونه. من کلاً آنلاین‌باز نیستم ولی از همون هفته‌های اول انتشار FH5، هر دفعه می‌رفتم مسابقات هفتگی رو انجام می‌دادم و مشکلی هم نداشت. ولی الآن چند وقته که کلاً FH5 آنلاین نمی‌شه و هر کاری می‌کنم نمی‌تونم با بقیه مسابقه بدم و فقط باید برم سراغ چیزهای تک‌نفره. :|

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
منم به خاطر اون آپدیت به فنا رفتم و بعدش یه سوتی فجیع دادم! :D
هر کاری می‌کردم با موبایل آپدیت نمی‌کرد و انقدر قطع و وصل شد که گفتم الآن کنسول بریک می‌شه. دیگه رفتم سراغ ADSL (که با روتر به صورت بیسیم به کنسول وصلش می‌کنم) و اون هم کلی مصیبت داشت ولی بالاخره بعد از چند بار خراب شدن وسط کار، آپدیت کرد. بعدش به خاطر اینکه احتمالاً یه بخشی از عملکرد مغزم در اثر کرونای اخیر مختل شده، یادم رفت برگردم روی موبایل! :D
یعنی روی ADSL مونده بود، ولی من فکر می‌کردم روی موبایل هست و هی سیمکارت‌ها رو عوض می‌کردم و انواع و اقسام DNSها رو می‌زدم و سرعت دانلود از ۱.۵ تا ۲ مگ بیشتر نمی‌رفت (که سرعت دانلود ADSL بود، نه موبایل).
سه شب پشت سر هم ساعت ۲ از خواب بیدار شدم و زدم روی دانلود تا بالاخره ۵۰ گیگ تموم شد و تازه امروز صبح فهمیدم که داشتم با ADSL دانلود می‌کردم! :-" بعدش ایرانسل رو امتحان کردم و با DNS شکن خوب کار می‌کنه و تا 40/50Mbps هم می‌ره که می‌شه سرعت دانلود ۵،۶ مگابایت بر ثانیه! :D
ولی به جز بحث دانلود، کلاً اوضاع اینترنت داغونه. من کلاً آنلاین‌باز نیستم ولی از همون هفته‌های اول انتشار FH5، هر دفعه می‌رفتم مسابقات هفتگی رو انجام می‌دادم و مشکلی هم نداشت. ولی الآن چند وقته که کلاً FH5 آنلاین نمی‌شه و هر کاری می‌کنم نمی‌تونم با بقیه مسابقه بدم و فقط باید برم سراغ چیزهای تک‌نفره. :|
بعید میدونم کرونا اینقدر قوی باشه!

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
سلام دوستان یکی از اشنایان میخواد یدونه XBOX ONE X دست دوم که انگار روش بازی اکانت هکی ریخته شده بخره چند تا سوال داشت من گفتم برات میپرسم ممنون میشم هر چه سریع تر جواب بدید
1 از کجا میشه فهمید که کنسول بن دایم نیست و یا مشکلات دیگه ای مثل بن نداره؟
2 ایا میشه اکانت هکی رو پاک کرد و از کنسول به صورت قانونی استفاده کرد بدون ریسک بن شدن؟
3 رو کنسول بن دایم شده میشه اکانت هکی ریخت؟
4 ایا اسم و مشخصات ایمیل و رمزش رو میشه عوض کرد؟ برای این کار چه چیزایی لازمه تا از فروشنده کنسول بگیریم مثل ادرس ایمیل و ...؟؟؟
دوستان ممنون میشم هر چه سریع تر اگر جواب سوالات رو میدونید جواب بدید انگار همین امروز میخواد بخره کنسولو

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان یکی از اشنایان میخواد یدونه XBOX ONE X دست دوم که انگار روش بازی اکانت هکی ریخته شده بخره چند تا سوال داشت من گفتم برات میپرسم ممنون میشم هر چه سریع تر جواب بدید
1 از کجا میشه فهمید که کنسول بن دایم نیست و یا مشکلات دیگه ای مثل بن نداره؟
2 ایا میشه اکانت هکی رو پاک کرد و از کنسول به صورت قانونی استفاده کرد بدون ریسک بن شدن؟
3 رو کنسول بن دایم شده میشه اکانت هکی ریخت؟
4 ایا اسم و مشخصات ایمیل و رمزش رو میشه عوض کرد؟ برای این کار چه چیزایی لازمه تا از فروشنده کنسول بگیریم مثل ادرس ایمیل و ...؟؟؟
دوستان ممنون میشم هر چه سریع تر اگر جواب سوالات رو میدونید جواب بدید انگار همین امروز میخواد بخره کنسولو

1.تنها راهش اینه آنلاین بشید که در این شرایط همه بازی های روی کنسول غیر فعال میشه و دیگه اجرا نمیشه

2.معمولا اون اکانت ها هکی نیستن و قانونی هستن فقط امکان هوم شدن بی نهایت دارن
در نتیجه در صورتی که آنلاین شدین و بن نبود میتونید کنسول ریست کنید و بدون نگرانی استفاده کنید ولی بازم چون نمیدونیم با اون کنسول چه کارهایی کردن نمیتونم تضمینی بگم اتفاقی نمیفته
ولی احتمال مشکل پیش اومدن خیلی کمه اگه الان کنسول بن نباشه

3.هر وقت کنسول بن بشه دیگه نمیشه روش اکانت وارد کرد و فقط در صورتی که اکانت داخل کنسول باشه میشه از روی دیسک بازی نصب کرد

اگه اکانت روی کنسول نداشته باشید هیچ کاری نمیشه کرد

4.مشخصات ایمیل که اهمیتی نداره ولی اطلاعات داخل اکانت مثل اسم و رمز و ... میشه عوض کرد در صورتی که ایمیل و رمز داشته باشید

در نهایت خرید one x با وجود series s اشتباهه و اصلا پیشنهاد نمیدم

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
1.تنها راهش اینه آنلاین بشید که در این شرایط همه بازی های روی کنسول غیر فعال میشه و دیگه اجرا نمیشه

در نتیجه در صورتی که آنلاین شدین و بن نبود میتونید کنسول ریست کنید و بدون نگرانی استفاده کنید ولی بازم چون نمیدونیم با اون کنسول چه کارهایی کردن نمیتونم تضمینی بگم اتفاقی نمیفته

3.هر وقت کنسول بن بشه دیگه نمیشه روش اکانت وارد کرد و فقط در صورتی که اکانت داخل کنسول باشه میشه از روی دیسک بازی نصب کرد

4.مشخصات ایمیل که اهمیتی نداره ولی اطلاعات داخل اکانت مثل اسم و رمز و ... میشه عوض کرد در صورتی که ایمیل و رمز داشته باشید

ممنون داداش چه سریعم جواب دادی دست خوش والا این دستگاهه رو ازش خوشش اومده منم بهش گفتم ولی بهم گفت با این بیشتر از نسل جدیدا حال میکنه و قیمتشم خوب گفته فروشنده بهش فقط یه سوال الان با فرض بن نبودن دستگاه اگر بخوای این اکانت هکی که روش هست رو پاک کنی حتما باید اول انلاین شد؟؟؟ راهی نداره انلاین نشد و اکانت رو حذف کرد و یه اکانت جدید و قانونی ساخت؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381

داداش ممنون چه سریعم جواب دادی دست خوش والا گفته من با این دستگاه حال میکنم و قیمتشم مناسبه انگار فقط میگم بر فرض دستگاه بن نباشه میشه بدون وصل شدن به نت اکانت هکی رو پاک کرد که هیچ اثری هم ازش نمونه و بعدا گریبان گیرت نشه و بعد به اینترنت وصل شد و یه اکانت قانونی و جدید ساخت؟؟؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ممنون داداش چه سریعم جواب دادی دست خوش والا این دستگاهه رو ازش خوشش اومده منم بهش گفتم ولی بهم گفت با این بیشتر از نسل جدیدا حال میکنه و قیمتشم خوب گفته فروشنده بهش فقط یه سوال الان با فرض بن نبودن دستگاه اگر بخوای این اکانت هکی که روش هست رو پاک کنی حتما باید اول انلاین شد؟؟؟ راهی نداره انلاین نشد و اکانت رو حذف کرد و یه اکانت جدید و قانونی ساخت؟

قربونت

پاک کردن اکانت که اهمیتی نداره ولی به هر حال واسه وارد کردن اکانت باید آنلاین بشید

بن هم وقتی آنلاین بشید اتفاق میفته یعنی ممکنه id کنسول بن شده باشه و خبر نداشته باشی

وقتی آنلاین میشی سرور مایکروسافت کنسول رو بن میکنه

کلا واسه دستگاه دست دوم حتما آنلاین بشید و کامل کنسول بررسی کنید

زیاد به اکانت داخل کنسول توجه نکنید

واسه لاگین کردن هم از dns هایی که حتما آشنا هستی استفاده کن

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
داداش ممنون چه سریعم جواب دادی دست خوش والا گفته من با این دستگاه حال میکنم و قیمتشم مناسبه انگار فقط میگم بر فرض دستگاه بن نباشه میشه بدون وصل شدن به نت اکانت هکی رو پاک کرد که هیچ اثری هم ازش نمونه و بعدا گریبان گیرت نشه و بعد به اینترنت وصل شد و یه اکانت قانونی و جدید ساخت؟؟؟

ببین به هر حال اون اکانت با id کنسول که میخوای بخری ست شده و نیازی نیست الان آنلاین بشی تا مایکروسافت بفهمه

یعنی سوابق اون اکانت توی سرورهای مایکروسافت موجوده حتی کنسول ریست هم کنی بعد روشن کنی اگه بن شده باشه همون لحظه غیر فعال میشه

در واقع نمیتونی سر مایکروسافت شیره بمالی :D

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام
بدنه دستگاه رو با چی و چطوری تمیز کنم بهتره؟
مقدار کمی آب ترجیحا تصفیه شده که به دستمال عینک یا دستمال نانو میزنید
اگر سری X دارید با گوش پاک کن مرطوب داخل سوراخ های فن و غیره رو تمیز کنید

• Like
Reactions: Captain Tsubasa

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
مقدار کمی آب ترجیحا تصفیه شده که به دستمال عینک یا دستمال نانو میزنید
اگر سری X دارید با گوش پاک کن مرطوب داخل سوراخ های فن و غیره رو تمیز کنید
از جارو شارژی مکش بالا برای سوراخ های پشت کنسول و هیت سینگ میشه استفاده کرد؟ یا سوراخ های زیر دستگاه جای پایه؟

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,645
نام
hamid
يسوال من دسته ايكس سرى ايكسم از باطرى ريشارژ خوده مايكرو استفاده ميكنم كه گذاشتم داخل تموم شد ميزنى شارژ ميشه ولى خيلى بده موقعى كه كابل هدستو ميزنى به دسته وسط بازى سره دو ساعت فول شارژو خيلى خالى ميكنه طورى كه دسته ديسكانكت ميشه باز معزليه اگه باز بخاى كابلو وصل كنى هو دوباره قطع ميشه اعصابتو بهم ميريزه حتى اگرم موقع شارژ كابلو در بيارى پلى بدى

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
از جارو شارژی مکش بالا برای سوراخ های پشت کنسول و هیت سینگ میشه استفاده کرد؟ یا سوراخ های زیر دستگاه جای پایه؟
بله مشکلی نیست فقط نباید مکش اینقدر زیاد باشه که فن کنسول شروع به حرکت کنه چون ممکنه باعث خرابی بشه

• Like
Reactions: Sina pishdar

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
يسوال من دسته ايكس سرى ايكسم از باطرى ريشارژ خوده مايكرو استفاده ميكنم كه گذاشتم داخل تموم شد ميزنى شارژ ميشه ولى خيلى بده موقعى كه كابل هدستو ميزنى به دسته وسط بازى سره دو ساعت فول شارژو خيلى خالى ميكنه طورى كه دسته ديسكانكت ميشه باز معزليه اگه باز بخاى كابلو وصل كنى هو دوباره قطع ميشه اعصابتو بهم ميريزه حتى اگرم موقع شارژ كابلو در بيارى پلى بدى
بر اساس ادعای مایکرو سافت تو ۴ ساعت فول شارژ میشه و ۳۰ ساعت باید کار کنه حالا بگو ویبره زیاده و هدست هم وصله میشه کم کم ۱۵ ساعت.

با توجه به گفته‌ی شما یا باتری که خریدی فیک هست یا باتری خرابه!

یه درصد هم ممکن هست کنترلر جایی leaking electricity یا مصرف بیش از اندازه داشته باشه و باعث بشه باتری زود خالی کنه. می‌تونی دوتا دوراسل بگیری الکالاین بگیری و اگر ۲۰-۳۰ ساعت جواب داد. مطمئن میشیی که کنترلر سالمه و مشکل از باتریت هست.

برو ۴ تا باتری قابل شارژ ۲۷۰۰ کملیون یا قابل شارژ ۲۵۰۰ دوراسل بگیر با شارژر فست (من ۴ تا کملیون شارژی دارم و ۲ تا دوراسل شارژی با شارژر فست کملیون و راضیم) هیچ وقت به مشکل نخوردم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
اونی که شما گرفتی باتری پک خود مایکرو نیست اصلا فکر نکنم اون مدل با اون قیمتش به این راحتی گیربیاد تو ایران احتمالا مدلای متفرقه با ظرفیت ۷۰۰-۸۰۰ میل فیک باشه
یا باتری قابل شارژ و شارژر بخرید
یا باتری پک ظرفبت بالاتر
اگه اونی که خریدید مشابه باتری پک اصلی مایکرو هست از مدلای متفرقه هم بدتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر